Deň čo deň

• Česko Den co den (viac)

Romantický príbeh o tom, aké to je keď sa každé ráno prebudíte v inom tele a každý deň žijete život niekoho iného. Snažíte sa vyhýbať tomu, aby si to niekto všimol, a preto sa radšej nepletiete do životov týchtu ľudí. Všetko je v poriadku, až do rána, keď sa prebudíte v tele Justina a zamilujete sa do jeho priateľky Rhiannon. Od toho okamžiku všetky pravidlá, podľa ktorých ste žili, prestávajú platiť. Konečne sa objavil niekto, s kým chcete byť Deň čo deň. (Forum Film SK)

breebee

Na tenhle film jsem se fakt těšila, respektive byla jsem hodně nadšená, když jsem zjistila, že jde něco takovýho do kin. Po shlédnutí ale musím konstatovat, že jsem se asi spletla v tom hlavním pointu. Měla jsem za to, že cílem je poskytnout pohled do čím dál se rozrůstající bezgendrovosti, pokusit se vysvětlit, že nezáleží nejenom na vzhledu, což už je trochu ohraný téma, ale taky na pohlaví. Prostě někoho milujeme a je vlastně jedno, co má mezi nohama. Ale při sledování mi přišlo, že jsem si to asi dost přibarvila, protože film zazdil několik skvělých šancí tohle ukázat ještě víc. Předně Rhiannon a A. spolu byli skoro pořád, když byl(a) A. v mužském těle. Přitom nejskvělejší moment filmu, kdy se Rhi ptá "Are you a girl or a boy?" a A. odpovídá "Yes." napovídá tomu, že A. tak úplně gender nemá, nebo ho mění. Ten kdo potom dělal české titulky, to pokazil jako zpravidla všichni titulkáři co dělají titulky do kin (fakt si nemůžu pomoct), tentokrát ale dost geniálně, že i když A. byla v ženském těle, tak Rhi k nim referovala jako k muži. Což mě prostě štve. Hele já chápu, že u nás prostě nemůžeme on/ona zaměnit za oni tak jednoduše jako v angličtině. Ale mohl se ten rod měnit spolu s tělem, ve kterým A. zrovna byl(a). V angličtině tohle řešit nemuseli, protože v druhý osobě tam pohlaví nerozlišujou, no, což byl ten point žejo. Zase ale musím uznat, že plot by poměrně zajímavější, než jsem čekala a celá ta mystická myšlenka byla taky docela dobře vysvětlena. Stejně ale z toho filmu nejsem až tak moc nadšená a nemyslím si, že by reprezentoval tu myšlenku až tak skvěle, že by využil celý svůj potenciál. Knížku jsem zatím nečetla, ale asi budu muset, tak uvidíme. Tři hvězdy mi přijdou celkem málo, ale 4 mi zase přijdou moc, takže možná ještě změním názor. ()

m.holas1

Film ze začátku velice poutavý.. Celkem i napne, ale pak je zcela o ničem.. Nápad zajímavý o tom žádná, ale chtělo by to celkově zlepšit.. I když si konec můžeme vykládat jakkoliv.. ()

Royaldell

Fuuuha! Tak tohle jsem fakt nečekala.. Očekávala jsem typickej nesmyslnej slaďák se šťastným koncem a dostanu tohle? Krásný,krásný film s velmi originálním dějem,dojemným koncem a skvělými postavami (v podstatě jenom se dvěma). Proč se o tomhle filmu sakra nemluví?! ()

xxxLussyxxx

Nejdříve jsem před lety četla knihu a ta se mi moc líbila, u tohoto filmu jsem si ale neuměla představit střídání hlavní postavy, že pokaždé bude jiný herec, ale rychle jsem si zvykla a vlastně to skvěle okořenilo, konec takový divný, ale asi to bylo přesně dle knihy, nevím, konec knihy si už pořádně nepamatuju. Ale jinak pěkný romantický film, určitě stojí za zhlédnutí. ()

Rk14

Uz davno som sa takto do filmu nedokazal vcitit. Myslienka, alebo podstata existencie charakteru “A” je sice velmi diskutabilna, kedze aj pri odchadzani z kina som nevedel co, alebo kto to vlasne bol, ale vlastne ma to ani velmi nezaujimalo.. isiel som na fantasy, tak som to hlbsie neriesil.. Ale spat k filmu.., po prvej polovici som sa zacal az privelmi zaujimat o vztah tychto “dvoch ludi”. Cely cas som premyslal, zaoberal sa nim, a bolo mi velmi luto, ze som vedel, ze spolu byt nikdy nebudu moct. Tento film som naozaj precitil. Pacila sa mi hudba, jednotlive postavy, ale hlavne prijemna a usmievava hlavna postava Rhia. 5 z 5 hviezd. ()

Sekyn

Hodnotím přísněji jako podprůměr a to hlavně za zmařený potenciál. Dokážu si živě představit, jak to šlo natočit líp. Film měl být zaměřen na onu "chorobu" převtělování se, nikoliv na pubertální lásku a řešení mladistvé demence. Takhle to byl skvělý nápad zabitej nic moc neříkajícím filmem s kterého si člověk toho moc neodnese. Večer to nezkazí a shlédnutí neurazí. Snad se toho chytne někdo, kdo z toho dokáže vyždímat víc. ()

Evanlyn

Film jako takový má určitě dobrý nápad. Každý den se jeden člověk probudí v jiném těle. Nikdy v tom stejném dvakrát. Tenhle nápad se mi opravdu líbil. Postavy byly taky různorodé, což oceňuji. Líbí se mi ta myšlenka, že se A nakonec nerozhodne zůstat v jednom těle, protože by tím tak nějak zastavil té osobě život. NICMÉNĚ to je proč se přes tenhle film nedokážu přenést. 95 minut sledujete jenom to jak se ta holka do něj zamiluje, i přes to, že je každý den nikdo jiný. Tenhle nápad se mohl zužitkovat mnohem lépe. Nevím, mohli jet třeba po stopách toho proč se to vlastně stalo a kdo je doopravdy. Opravdu nevím, nejsem scénárista. Jen vím, že se z toho mohlo vytvořit něco lepšího. ()

ValioN

Dobré oddechové romantické drama se zajímavým nápadem. Jediným trnem v oku při téhle oddychovce mi byla hlavní herečka. ()

eMejla odpad!

V podstatě to je naprostá zvrácenost, která se snaží divákovi vecpat myšlenky LGBTQSTFU, že je vlastně jedno kdo s kým a v jakém zrovna pohlaví a těle. ()

Tom10000

Velmi krásný film s ponurým koncem. Příběh o mladé dívce rhiannon, jež se setkává prostřednictvím svého přítele Justina, jenž se o nii moc nezajímá, s pozoruhodným klukem Nathanem. Ten sice nezůstává ani jeden den ve stejném těle, její láska však přeroste v touhu po něm, a tak se vydává za své stanovené hranice. I když se ale zdá, že vše je konečně tak, jak má být, problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Rhiannon musí předstírat a lhát všem ostatním, a ani okupování těl za cenu blízkosti své dívce nepřesvědčí Nathana o dobrých činech. Jednoho dne se dokonce objeví i ve své dívce. Po dlouhých dnech plných lásky je nucen učinit vážné rozhodnutí. Již jí dále nebude plést hlavu a po hádce, jež sám vyvolá, a dojemných chvílích se odlučují. Na doporučení nachází Rhiannon útěchu u jiného kluka, s nímž začne budovat nový vztah. Na nathana však nikdy nezapomene (...). Půvabná Angourie Rice mi velmi přirostla k srdci a celý děj byl velice příjemný. Jen ten konec to trochu kazí. 85 procent, 4 hvězdy. Rozhodně doporučuji, jen se nedivte zmiňovanému závěru, přirovnávám ke "King Kongovi", u něhož ukápla i slza. ()

peproch

Pokud to po dvaceti minutách vypnete a odsoudíte s poznámkou, že se jedná o takovou teenagerskou blbinu, možná se ochudíte o možnost hledat pochopení a porozumění, oč podle mého mínění v principu jde. Teenager nebo adolescent dostali odpověď na otázku proč už se rodiče nemilujou, proč jsou odcizení, ve stylu, že je to proto, že se on nebo ona změnili, že už nejsou tím, kým bývali. Když to vezměme vážněji než pouze floskuli a dětinskou pohádku, když si uvědomíme, že je od nás co by dospívajícího vyžadováno, abychom změněnou matku milovali i nadále, lze rozšířit tento nárok i na naše prvomilostné vztahy. Film dál pokračuje spekulacemi na téma možné či absurdní polyamorie nebo schizoidnosti nebo transgenderie. A což takhle interpretovat film jako tradiční duchařskou pohádku vsazenou do bohaté třeba kalifornské nebo torontské společnosti. Není snad Dorian Gray blbina totální? ()