Pětatřicetiletý spolumajitel restaurace U veselé Mrkvičky, v Greenwich Village, jímž je klarinetista amatér Miles Monroe, se v roce 1973 musí podrobit poměrně banální operaci žaludečních vředů. Z narkózy se ale probouzí téměř o dvě stě let později, taková je výchozí situace sci-fi komedie Woodyho Allena. Hlavní postavou příběhu je opět nešikovný, nehrdinský hrdina, dostávající se vlastní nemotorností do neobvyklých situací... Režisér Woody Allen s patřičnou dávkou nadsázky karikuje společenské systémy s neomezeně vládnoucími diktátory, stejně jako zaručeně "dokonalé" politické systémy a ideologie. Příběh nezapře inspiraci futurismem, také tentokrát v ději nalezneme citace z grotesek Macka Sennetta, Bustera Keatona, Harolda Lloyda, Charlieho Chaplina, bratří Marxů, parafráze slavných filmových dialogů. Humorem shazuje některé psychologizující divadelní hry či nyní aktuální klonování lidských orgánů. Neméně důležitou součástí děje se stala hudba Woodyho Allena, jenž se tu představuje i jako její interpret na klarinet, v doprovodu vlastní dlouholeté skupiny The New Orleans Funeral Ragtime Orchestra a newyorleánské kapely The Preservation Hall Band. Není nezajímavé, že kostýmy k tomuto snímku připravil Joel Schumacher, který později více zaujal jako režisér například snímky Hráči se smrtí, Nebezpečný klient a Čas zabíjet. (oficiálny text distribútora)

Nepi

Výtečný Woody Allen natočil film o zmrazeném klarinetistovi,který se probudí po 200 letech v budouctnosti....Skvělé komediální scénky s roboty,moderními auty a přístroji a také obrovskou zeleninou a ovocem....Prostě tahle komedie dokáže opravdu pobavit....A jako další plus je mladá Diane Keatonová v jedné z rolí... ()

Josefin

Geniální a praštěná sci-fi Woodyho Allena. My name is Miles Monroe i was sleeper and now im alien :-). Co si dáme na svačinku banán jak kanoi, chřest veliký jako strom,ale už poběžím - oh tam je ale velká slepice ! ()

Wbcko

Spousta úžasných gagů a nápadů se střídá se slabším "groteskním" humorem jak z dob Laurela a Hardyho. Po většinu času jsem se ale smál. "Zkoušela jsi někdy utíkat s banánem velikosti kanoe?"... Brilliant ()

toropro

„GIVE HER A COUPLE OF BOOKS TO READ, AND RIGHT AWAY SHE'S MISS PSEUDO-INTELLECTUAL, NEO-FASCIST, HEGELIAN, FREUDIAN MONSTER." Doslova jsem rdousil každým vtipem, který ve filmu zazněl. Tento film podle mě patří k základům JEHO tvorby! ()

matolas

Môj prvý a určite nie posledný Allenov film. Veľa tu už bolo napísaného a s veľa aj súhlasím, ale zaujímalo by ma, či tie malé throw-away lines tipu: "Už som sa 7 hodín nesprchovala," boli myslené tak, ako si myslím. Inak skvelá vec. Škoda, že je to smiech cez slzy. A tá rádoby vtipná hudba do toho pasuje geniálne. ()

Chegi

Perfektní komedie, kde je jasně vidět důvod, proč patří Woody Allen mezi nejlepší světové komiky. Ke všemu spolu s Woodym ujíždíme na stejném typu humoru, takže není těžké, aby si mě získal. Kdyby nebylo dvou, nebo tří slabších scén, dal bych 100% ()

Han22

Už jsem to viděl, ale vůbec jsem si nepamatoval snad jedinou scénu. A vlastně netuším proč - ono je v tomhle filmu snad tisíc sci-fi nápadů, má to spád, je to vtipné a Woody Allen je jako neurotický člověk ze současnosti ve sterilní budoucnosti geniální. Můj problém je asi čistě subjektivní - podobná sci-fi z budoucnosti bych strašně rád bral aspoň trošičku vážně, ale tady se to prostě nedalo, jako sci-fistu mě i celkem uráželo, že Allen si dělá z celého žánru nepokrytě prdel. ()

Zagros

Spáč je dalším z mnoha desítek filmů Woodyho Allena. Tentokrát Woody Allen zkusil něco jiného, opustil svůj klasický žánr konverzačních vztahovek a vrhnul se do tématu sci-fi a to v ranku komedie… nebo spíš parodie. Nutno říct, že Spáč rozhodně nepatří mezi jeho lepší filmy. Téma sci-fi mu nesedí a jako komedie je to hodně slabý film. Za celou dobu sledování jsem se téměř nesmál. Pár vzácných úsměvů a pobavení vyvolaly opět jen jeho dialogy, kdy sci-fi prostředí používá maximálně jako pozadí pro své fóry. Jinak jde o neoriginální příběh, který je podaný spíše bláznivě a ještě je servírovaný v papundeklových kulisách. V jednom komentáři jsem psal, že Woody Allen není dobrý herec, protože zvládá zahrát jen jednu postavu – sebe. To bohužel platí i nyní a k tomu je skoro v každém záběru. Pro mě jsou to dvě hvězdy, pokud ale Woodyho máte rádi a už jste jej delší dobu neviděli, možná to bude za více hvězd, i když bych s ním doporučil raději jiné filmy. ()

Tery16

Kouzelné nápady a neuvěřitelně roztomilý Woody. Už jen za první scénu, kde ho rozmrazí a on pak chodí pozpátku nebo bourá do bezpečáků s vozíčkem, bych bez váhání dala pět hvězdiček. ()

Stružák

První třetina filmu naprosto fantastická. "Doktor mi říkal, že budu na nohou za 5 dní. Netrefil se o 199 let." Zbytek o něco málo slabší, ale celkově se jedná o velmi nadpůrměrný film. Spáč je jedna velká groteska a Woody Allen jako novodobý robot pro domácnost nemá chybu. ()

Paity

Vcelku průměrná záležitost mezi dílky Woodyho Allena. Je tady ale docela kupa dalšího, co tenhle pidičlovíček vykonal a na co se dá dívat mnohem více a lépe. Neboli, Wooodyho stadard. ()

F.W.Colqhoun

After all, there's the orb, and there's the telescreen, and there's the Orgasmatron. What more do they want? Není vlastně důvod stěžovat si, že Spáč trochu unavuje. Co jiného se dalo čekat? Woody Allen u svého prvního 'opravdového' filmu dosud lavíruje mezi situačním a slovním humorem. I když nelze odmáznout záměr natočit sci-fi grotesku jako špatný nápad (a nelze mu upřít to, co se v žánru cení, jasnozřivost), všechny zrychlené gagy blednou v porovnání s klasickými one-linery a Diane Keaton napodobující Marlona Brando. (A její ochotou nenosit pod futuristickými hábity podprsenku.) ()

Schuldiner

Několik parádních vtípků se tam našlo, ale celkově jednoznačně nic moc.. Co mi vyloženě nepřišlo vtipné jsou ty vsuvky grotesky, kterých tam bohužel bylo víc než je pro mě únosné. Abych řekl pravdu, nudil jsem se a to se mi u Allenových filmů nestává. ()

derryl

Mistr hlášek opět v akci a v pěkně futuristické formě a výborné náladě servíruje zvláště propečený filmový kus, který mě moc bavil a potěšil, že více ani psát nemusím. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN