Zatím nejslavnější polská komedie, která se pravidelně vrací i k našim divákům. Hlavní hrdinové, dobrovolníci Max a Albert se po umělém zmrazení těla probouzejí o "něco" déle, než jak to plánoval původní vědecký experiment. Jejich šok je dvojnásobný, neboť se ocitli v 21. století, v novém společenství, kde žijí pouze ženy. Muži na Zemi zatím vyhynuli, ženy se staly zcela soběstačnými a "silnější pohlaví" je pro ně nepřítelem číslo 1. Max a Albert jsou tak proti své vůli považováni za jakési nepohodlné "vykopávky" a hrozí jim to nejhorší: smrt, anebo násilná přeměna v ženy... (oficiálny text distribútora)

salahadin

Sexmise aneb Planeta Opic, pardon - Planeta Slepic. Vzhledem k tématu film asi nikdy nezestárne. Jednoduché, vtipné, absurdní. Ti dva kluci měli štěstí, že holky polykaly pilulky. A náťuk na politický systém nesvobody je jasný jak facka. Až se budete jednou snažit někomu hacknout heslo, ulevte si z plných plic :-) Velice sympatický je skoro minimální důraz na erotiku, pouze nutně doplňující děj o vydařené vtípky chlapáka Maxe. Kdyby se točila Sexmise dnes, klidně byste ji našli pod žánrem porno. Jen si nemůžu pomoct, komedie to sice je, ale místy mi přišla depresivní...fakt jo. ()

Tommassi3

"Jak muži vyhynuli ?? Nebyli to přece žádní mamuti !!" - "Řekla bych, že byli !! V jistém smyslu.." Partenogeneze jako parte mužskému pokolení ve výborné polské scifi komedii -A mimochodem s českým ejakulátem na scénáři.. - kterou jsem já osobně taky zaspal o nějakých třicet let.. ()

Zazie

Je pár filmů, kde konec je tak překvapivý a šokující, že staví všechno, co bylo předtím řečeno, do úplně jiného světla, a Sexmise je jedním z nich. Určitě taky není mnoho filmů, které by v tak ideálním poměru míchaly humor, napětí a myšlenku. Použití slova sex v názvu bylo v 80. letech a v socialistické zemi hodně odvážné a provokativní. A Koperník stejně byla žena. ()

misterz

Film dávali u nás v telke prvý krát na Silvestra 1986/87 no a ja som pritom samozrejme nemohol chýbať :), dodnes mi v pamäti utkvelo pár scénok, pričom ani po toľkých rokoch sa môj názor na film nezmenil. Ako to s najväčšou pravdepodobnosťou dopadne, keď je mužský a ženský princíp v značnej nerovnováhe... Zaujímavé, no pritom veľmi zábavné. 80/100 ()

Amarcord_1

90% - Film, který vznikl čtyři roky po Felliniho Městě žen s nápadně podobnou zápletkou... Machulského naprosto odlišné pojetí mě nadchlo již od prvních minut. Překvapila mě především nápaditost designu (občas, s jistou dávkou fantazie, alla Kubrickova 2001) , pohyby kamery, úhly záběrů, skvělá dynamika vyprávění, a s hlavními hrdiny jsem od začátku sympatizoval (jak jinak taky...). Sexmise se mi napoprvé tolik nelíbila, protože jsem ji tehdy viděl coby puberťák. Herci se mi zdáli toporní, ženy málo akční, a vůbec jsem očekával více toho, o čem vypovídá první slabika názvu filmu. Dnes, kdy erotika bez jakékoli fantazie kouká z kdejaké teenagerské komedie, či vedeoklipu slavných rapperů, tento druh humoru strašně oceňuji, a budu se za něj rvát do roztrhání těla! ()

• V roku 2009 sa konala oslava 25. výročia od natočenia filmu v soľnej jaskyni, kde sa natáčal. Na oslave boli vystavené aj originálne filmové rekvizity. (Raccoon.city)
  • V čase 18:13 je v českém dabingu mylně uveden rok 2042 , ve slovenském je správně 2044.  Spali totiž 53 let, od roku 1991. (bandolier.wz)
  • V roku 2003 zažaloval režisér Juliusz Machulski rádio RMF FM a požadoval sumu 150 tisíc zlotých zato, že použilo kultovú frázu z filmu "tma, vidím tmu" v reklame bez jeho súhlasu. (Raccoon.city)

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (viac)