Gentleman s revolverom

(festivalový názov)
  • Česko Gentleman s pistolí (viac)

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

laik_60

nepovažoval by som ten film za komediu. Skôr ma chytala nostalgia zo spomienok, keď to Robertovi išlo. Tu hral už ozaj z posledných síl, tie jeho vrásky a pehavé ruky ... ozaj múmia. A Špačekovej nos sa dvíha stále vyššie a vyššie. Veľmi, veľmi slabý priemer. ()

Martrix

S tímto filmem mám podobný problém, jako u Pašeráka. Jako kdybyby fakt, že je hlavní hrdina starý chlápek znamenal, že tempo musí být pomalé a že je potřeba nechat fanynky najít brýle a dát jim čas se rozvzpomenout, jací fešáci ti jejich idolové byli...před čtyřiceti lety. Navíc bych uvítal trochu té žánrové vyhraněnosti, protože na kriminálku ze scénáře sálá příliš obdivu a sympatií k lupiči, který se sice choval jako gentleman, ale pořád to byl lupič; o nějaké nenávisti ze strany policie, není ve filmu zmínka.. Na životopisný film mi chyběla hloubka. To klasické soupeření mezi lumpem a detektivem, jaké jsme mohli vidět třeba v Chyť mě, jestli to dokážeš, se tady taky nekonalo, přestože Affleckova postava k tomu vybízela. Takže co je to vlastně za film? Komedie? Kdepak...příběh, popisující kriminalistickou kuriozitu. A za mě nijak zručně a zapamatovatelně. Ty tři hvězdy jsou pouze z úcty k Redfordovi a velmi slušně hrajícímu Affleckovi. ()

angel74

Fascinuje mě ta neuvěřitelná útěkářská kariéra Forresta Tuckera, gentlemana mezi bankovními lupiči, kterou se nechali tvůrci filmu volně inspirovat. Poměrně dlouho jsem to viděla na tři hvězdičky, ale za milou retro náladu snímku a úžasné herecké trio v čele s Robertem Redfordem, jemuž báječně sekundovali Sissy Spacek a Casey Affleck, musím jednu hvězdičku přidat. ()

campix

Hodně oldschool a vlastně i feel-good drama. Gentleman s pistolí sleduje příběh inspirovaných skutečnými událostmi Forresta Tuckera zlodějíčka, který kradl celý život, několikrát byl chycen a vždy nějak rafinovaně utekl. Na stará kolena nehodlá nic měnit a v elegantních loupežích pokračuje i nadále. Robert Redford je postava ke, které snad nejde mít antipatie a všechno to tak krásně pomalu plyne. Rozhodně to není ničím převratný film, ale mně nějak sedl do nálady a krásně jsem si ho užil. ()

andrii

Slunce hladí jeho vlas. Už ladí tvář, chladí čas. Nejednou v mysli nastolí. Nejednoho si nakloní. Salonní, kovbojský šarm. Štamgast pokušení. Šum umu mušek zlatých, kolem své osoby. ()

sugythesugar

Príjemný film o cestách života, ktoré si sami vyšlapeme a o tom, že šťastie je pre každého niečo iné. Redford ako vždy si sympatický. Retrofeeling je cítiť ale potenciál filmu nebol pre mňa dostatočne využitý. Škoda a pritom to z trailerov pôsobilo ako jasná pecka. Takto je to "iba" príjemný film na pozretie. ()

Tosi

Je znát, že film vznikl jen jako hold pro Redfordův poslední záběr. Tematicky to sedí jak prdel na hrnec, protože je to o člověku, který odmítá přijmout čas. Hvězdná aura je z Redforda stále cítit navzdory vráskám a prkenné chůzi a jeho hraní je stále půvabné. Se samotným filmem už to tak slavné není, zbytečný nebyl, ale trochu nudný ano. ()

Qitek

Když má chlap rodinu a práci, co ho nebaví, je z něj "flegmoš" (výbornej Affleck). No a pak je tu ostřílenej děda co má taky někde rodinu, která ho sotva kdy viděla, ale tenhle děda gentleman dělá zase něco, co ho naplňuje štěstím (Redford). A když tenhle ten děda jde za flegmatickým Affleckem na hajzl a vy spatříte poprvé za celej film Affleckovu postavu šťastnou, až dojatou... Mě to vehnalo krásně nostalgickou slzu do oka. Nádherná, překrásná, dokonalá, minimalistická a bezchybně zahraná scéna. Nádhernej odpočinkovej klenot a rozlučka s legendou šítá na míru. Chlapa, kterej dělá co miluje, prostě nezměníš. David Lowery svrzuje a stvrzuje, že je borec. Další zářez z ranku "Perly sviním 2018" ()

Avathar

David Lowery doručil krásne nostalgickú a pohodovú kriminálku, ktorá ma dostala skvelými postavami, ako aj parádnou chémiou medzi Redfordom a Spacek. Žiadny nadupadný akčný thriller to nie je, rozprávanie je naopak príjemne pomalé a filmu by sa skôr hodila škatuľka „feel good kriminálky“. Ja som si ju užil náramne. ()

Johnny.ARN

Dobový feeling a Redford robia tento film dopozeratelným do konca. Tempo a vyprávačské schopnosti režiséra sú žiaľ žalostné. Taká legenda útekov by si zaslúžila kvalitnejšie spracovanie biografie, nie na sklonku života, kedy ledva drží pokope. 2 z 5 ()

elanius

(48/2019) / Malý, pohodový filmík, ktorý akoby sa už ani nehodil do tejto doby plnej megafilmov. Kto má rád krimi, isto si ho vychutná. Robert Redford dobre zvolil pre svoj odchod. (8/10) ()

JohnSmith

Redford je pan herec a dokazuje to i ve dvaaosmdesáti letech. Škoda, že film nemá větší spád, ale ono by to k lupičům v důchodovém věku asi moc nesedělo. ()

hroubek

Moc příjemný old school film. Režisér David Lowery je zajímavý a šikovný režisér, který umí krásně střídat žánry. Nemá problém natočit film pro Disneyho a pak natočit komorní drama o dvou hercích, kde jedna z postav má celou dobu přes sebe přetažený ubrus s otvory. A teď pro nás připravil rozlučku s kariérou Roberta Redforda. A povedlo se mu. Lowery záměrně natočil film, aby působil staře, přesto nepostrádá šmrnc a eleganci. Stejně jako hlavní hrdina. Robert Redford je zde parádní a svým charisma si hned získá naší pozornost. Casey Affleck má dobrou roli a zahrál jí přesvědčivě. Sissy Spacek předvádí hezký výkon a během pár minut pochopíme co na ní hlavní hrdina vidí. Film je i přes kratší stopáž trochu pomalejší, ale není to tolik na škodu, ba naopak. Krásně pracuje s postavy, retro atmosférou a humorem, kterého je zde akorát. Asi film neuvidím víckrát, přesto nemohu říci, že by mě zklamal nebo nudil. The Old Man & the Gun je hezký film a jako rozlučka s kariérou jednoho velkého herce funguje velmi dobře. ()

Tft

Odrolují se titulky, za mnou přijde Robert Redford a s lišáckým úsměvem říká „Pojď jdeme vykrást banku“, neváhal bych ani vteřinu. Až tak moc feelgood dramedii se povedlo Davidu Lowerymu natočit. Redford se loučí ve velkém stylu, lepší příležitost pro to snad ani dostat nemohl. Tenhle jeho finální herecký výkon představuje pravou esenci Redforda, velikána, který herecký svět opouští se vztyčenou hlavou a úsměvem na tváři. Navíc ho tady obklopují další skvělý herci, především Sissy Spacek a Casey Affleck, kteří oba dosahují srovnatelných kvalit a jejich vedlejší herecké výkony by si určitě zasloužili větší pozornost než se jim dostává. The Old Man & The Gun je sice naivně přemrštěné vyobrazení jednoho až neuvěřitelného reálného příběhu, ale Lowery to celé obrací v jeho prospěch. Namísto aby šel celkovým tónem filmu proti srsti příběhu, nechává film poklidně plynout a absurditu téhle životní story mění v přednost filmu, vykresluje ji s pozitivností jemu vlastní. Tak trochu vlastně obrací heist movie žánr naruby. Po A Ghost Story je tohle další vytříbená emoční jízda a Lowery se pomalu stává mistrem empatie. Hvězdou je pro mě i kameraman Joe Anderson, který ty osmdesátky vystihl do puntíku. Velice příjemná podívaná a pro každého Redfordova fanouška must watch. ()

Autogram

Prečo si Redford myslí, že keď si dá fúzy, tak ho nikto nespozná? To je ale dosť nepodstatná otázka pri filme, na konci ktorého je viac nejasností, ako na jeho začiatku. Zdalo sa, že film zostane komorným príbehom postaršej dvojice, ale kriminálna zápletka s (ne)vysvetlenými útekmi to zbytočne zamotávala. Slabšie tri hviezdy za komornú časť a zvyšok radšej ignorujem. –––– Celý život se člověk stará o ostatní, ale zapomíná při tom na sebe. ()

Forsberg11

Mňa to vážení minulo... Sory jako, ale Robko Redford pri všetkej úcte je už za zenitom a zdá sa mi, že ho už to herectvo ani nebaví, no a Casey Affleck bol maximálne nevýrazný a nudný.... a to patrí medzi mojich vyvolených hercov... Naviac humor nestál ani za starú onú a akcia už vôbec nie. Vykrádať banky rečami, ach... Takže som rád, že som prežil tých biednych 90 minút. Palec hore dávam za atraktívne zvolené lokácie a dobrú dobovú atmosféru. 40 %!! ()

Soweek

Film sázející na šarm starých hvězd bohužel celkově nemá co nabídnout. Cílovka je jasná - obstarší publikum, které se na film podívá a zavzpomíná na slávu Redforda z Butche Cassidyho a Dannyho Glovera ze Smrtonostné zbraně. ()

sedm.1

Celé zpracování tohoto snímku koresponduje s jednou z částí jeho názvu, a to gentlemanské. Jak já si totiž představuji gentlemana? Slušného, vzorného, uhlazeného, zároveň ale v podstatě i dost nudného, nezajímavého a nevýrazného. A přesně takto na mě zapůsobila tato podívaná. Až příliš profesorsky natočená, ovšem bez jakékoliv známky rebélie a bez života, což následně vyvolává jen pocity nezáživnosti a nepřesvědčivosti. Každopádně v jednom ohledu jsem byl mile překvapen, a to jaký je Redford ve svých stočtyřicetiosmi letech pořád charismatický štramák, který stále ještě prakticky sám dokáže utáhnout film. Jinak je zde ale vážně těžké ještě něco vyzvednou, jelikož tu prostě už není nic, co by za to stálo. Příběh se odehrává pozvolna, bez jakýchkoliv výraznějších scén, dále to není ani napínavé, ani dramatické, ani emočně funkční, a zábavné už vůbec ne. Veškeré postavy pak nevzbuzují jakýkoliv zájem, a co se atmosféry týče, tak i tu musím považovat za nepřesvědčivou. Jak jsem zkrátka zmínil, určitě nejde o špatný film, jen prostě nenacházím jediný důvod, proč ho vlastně vidět. Velmi obyčejná, nezajímavá a hlavně nevýrazně zpracovaná podívaná. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)