Zlé časy v El Royale

• Česko Zlý časy v El Royale (viac)

Hotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode. Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart SK)

angel74

Tolik zkrachovalých existencí, které se sešly v hotelu El Royale, aby svět pohledal. Neskutečně mě bavilo postupně odkrývat jejich temnou minulost a chvílemi se děsit, co bude následovat. Musím pochválit vymakaný scénář, kdy jsem kolikrát neměla ani páru, která bije. Neméně mě fascinovalo nápadité využití hudby v zásadních okamžicích filmu pro posun děje kupředu. V tomto směru jsem si nejvíc vychutnala scénu, kdy Jeff Bridges rozebíral na tajňačku podlahu a Cynthia Erivo se ho snažila pěvecky a následně i vytleskáváním rytmu podpořit, aby se nic neprovalilo. Tím jsem se malou oklikou dostala k báječnému soundtracku, po kterém se asi začnu pídit. (85%) ()

octopuska

Ze začátku jsem byla dost rozčarovaná, panebože co to je? Ale vizuál a hudba mě natolik učarovali a vtáhli, že jsem ten pomalej rozjezd vstřebala. A po půl hodině to nabralo ty správné obrátky a vše pomalu začalo ladit, tak jak má. Skoro všichni mají pocit, že se o to otřel s poza rožku Tarantino a tajně tahal za nitky příběhu. Výbornej Bridges nezklamal, jako vždy a Hemsworth se zničehonic přihnal, jako by si odskočil v nejlepším z Woodstocku a naládoval se hodně dobrým LSD. Ten psychouš mu fakt seděl. A ten lokaj taky neměl chybu, takový neviňátko a vyklubal se z něho dokonalej střelec, který se kaje ze svých hříchu a dostane se mu náležitého rozhřešení a spasení. Není špatnej byznys, pořídit si stylovej hotýlek se šmíráckou chodbičkou a vydírat slavný ksichty za jejich úchylácký choutky, ale nese to jistá rizika. U mě spokojenost 80%. Viděno v kině. Konečně taky něco jinýho než ty komiksovky dokola a trapný komedošky. ()

CatcherBlock

Prvních cca 40 minut bomba, perfektní tajemná atmosféra a člověk jenom čeká, co z toho vlastně vyleze. Jenže potom se film stane nesnesitelným. Atmosféra se vytratila, dej začal být nesmyslný a nudný. Najednou jakoby film začal točit někdo úplně jiný. Nejhorší to bylo, když se na scéně objevil nesympatický Hemsworth, to šel film už naprosto do hajzlu. Konec velmi špatný, žádná pointa, velmi nezajímavé. Goddard to v sobě má, Chata v horách je výborná, ale hraní si na Tarantina mu moc nejde. Měl by zůstat u mysteriózních snímků s geniální pointou, kde prší, straší atd..... ()

Radiq

Hahá, tohle mě teda dostalo. Nečekané zvraty, docela dost krve a umírání a parádní obsazení. Všichni sice kritizujou Chrise Hemswortha, ale já vůbec nevím proč - podlě mě to hrál dobře. Dokonce i otravná Dakota Jekota Mekota tady hrála roli, kde nemusela stínit šeď. Ostatní herci (Bridges, Hamm, zpívající černošská neznámá Cynthia Erivo nebo mladý ucho Lewis Pullman, kterej se na svýho tatíka fakt docela podobá), paráda všichni. Taky všichni hodně srovnávají s filmy od Tarantina, ale úplně zbytečně - raději by měli být rádi, že se točí kvalitní filmy s černohumornou a krvavou tématikou, které baví. Inspiraci v Rodině Charlese Mansona v tom teda musí vidět i slepej, ale to taky není nic proti ničemu. Trochu mi tam vadilo trochu moc zpívání a ke konci to trošku zesláblo, ale v podstatě to vůbec ničemu nevadilo. Je to totiž přesně ten typ filmu, kterej já můžu a dycky budu moct. Sice dávám maličko přehnanejch 5 hvězd, ale 4 mi zas přijdou málo. Prostě po dlouhé době zas film, kterej mě opravdu chytl. Jinak celé je to v příjemném retro stylu, nejen hudbou, ale i vybavením hotelu (jukebox, automat na jídlo), autama, hadrama a celkově tou stylizací - a musím říct, že na jedničku. Super hotel, hlavně pro úchyly!!! ()

andrii

Zanechaly na recepci parte pro apartmá s čísly... Lynchovsko - andersonovské dýško. Rozčísly, osvítily činy tam venku, před příjezdem pro osudový klíč. Tenhle hotel totiž "schytal," pohltil hosty s nepokojnou historií. ()

David.Darco

Po premýšľaní musím ísť ešte o hviezdičku nižšie. Všetko je zaujímavé a funkčné až do konca kapitoly "Izby č.5". Potom sa začne film trhať na sračky. A pri tej sračke ostane až do konca. Big up za Bridgesov výkon. Keď je na place so Cynthiou Erivo, tak to tiež funguje veľmi slušne. Mizanscéna je pre človeka , ktorý má rád takéto gíčové serepetičky (do istej miery) lahoda pre oko. Tu sa dostávame ku základnému problému tejto "tarantinovky", ktorým je odbočovanie od miesta diania. Kiežby bol ten film izolovaný len a len do priestorov hotela.... Ale nie je, čo už. Za zmienku stojí ešte oneshot z linky Izby č.1 ktorý je naozaj skvelý! A taktiež spievajúca scéna s tlieskaním a kladivom ! Inak bol film naozaj zlý, čo ma vážne hnevá, lebo potenciál mal a herecké obsadenie taktiež. Škoda 2,5* ()

vnimatkrasu

Honimírství lvl 100. Goddard se nepokrytě nadejchal Tarantina, ale nemá jeho tah na bránu a absolutně nedovede vést všechny ty supr herce. Kulisa je ale mňamózní. Dokonce tak, až to jednoho celý naštve dvakrát tolik. ()

chelseaman22

El Royale je již za zenitem, a proto si ho může dovolit farář i začínající černošská zpěvačka. Je na ubytovaném, zdali raději přespí v kalifornské nebo nevadské části, s tím, že pobyt v kalifornské části pochopitelně vyjde zákazníka dráž. Z filmu je zcela patrné, že režisér je velkým fanouškem Quentina Tarantina - kdyby dialogy byly smysluplnější a trefnější, mohlo se jednat o jeden z nejlepších filmů roku 2018. 74% Celosvětový příjem k 21. 1. 2019: $31,865,652, což je 0,99 násobek rozpočtu ()

sugythesugar

Film na ktorý som sa tešil od prvého traileru a nesklamal. Goddard baví scenárom, vizuálom a skvelými hercami. Jeff Bridges si kradne film pre seba v každej scéne. Ľahké pomrkávanie na Tarantinovu tvorbu je zrejmé zo stavby filmu ale aj zo skvele vybraného pesničkového soundtracku, ktorý podtrhuje príjemý retro-feeling prepožičaný Michaelom Giacchinom a jeho úžasnou hudbou. Rozhodne jeden z najlepších filmov roku 2018. ()

Cedr

Lite verze filmů od Tarantina, která zaujme tajuplným rozjezdem během kterého jsou postupně představeny jednotlivé postavy. Jakmile se motivace charakterů ale odkryjí, tato hlavní devize filmu odpadá a nastupuje průměrný thrillerový zážitek. 7/10 ()

jedna_vrana

Príjemný úlet. Presne toľko humoru, zápletky, klamstiev, charakterov, koľko som potrebovala. Film ma bavil, nehľadala som podobnosť s inými filmami. Užívala som si atmosféru hotela a hudbu, bavili ma aj herci. Chrisa som bez kladiva skoro nespoznala... ()

UhLee

(8.5/10). Tento film se klidně může rovnat Tarantinovi. Šokuje a k tomu nečekaně, že málem poděláte když se tam něco semele.. Ale Chris mi víc sedí jako klaďas než záporák.. I když záporák byl taky skvělý.. Hlavně ten jeho taneček! Herci skvělí, příběh i scénář skvělý a nejlepší je na tom způsob vyprávění. Skvělá práce s postavami. ()

Motinski

Štruktúrou príbehu lacnejšia verzia Tarantina, výborní herci aj fungujúca mystery atmosféra. Retro style tiež fajn, bolo to ale dosť uťahané a možno zbytočne zamotané. Scenár je originálny ale pri náznaku niečoho väčšieho sa rýchlo hodila ručná brzda. A to som cítil už asi v polovici. ()

Tosi

Imitace Tarantina, ale hodně povedená. Jo, je to dlouhý, ale stane se toho hodně, možná až příliš na jednu noc, ale každá další scéna přidá něco důležitého do příběhu. Kdepak zlý časy v El Royale, tohle byly dobrý časy v El Royale. ()

Lachtaan

Rozhodně si Bad Times at the El Royale nepouštějte kvůli Chrisi Hemsworthovi, přestože se tu bude většině správných ženštin zase líbit, není hlavním tahounem filmu, což jsem si kupříkladu já osobně dle plakátů myslel. Tenhle thriller, co se rozhodně s ničím nepáře, je jakýmsi hybridem stylů bratrů Coenových a Quentina Tarantina. A i když nejsem s výsledkem nijak zvlášť spokojený, zdejší podlouhlá stopáž není na škodu, ba je spíše využitá na vysvětlení nejrůznějších odchylek, které od samotného začátku vylézají na povrch v poněkud větším množství. Co mě ale na tomhle kousku opravdu potěšilo, byla Dakota Johnson, která mě konečně přesvědčila, že patří mezi ty talentovanější herečky současnosti. ()

BROKEN_

Jeden hotel, pár cizinců a každý z nich má své tajemství. Kdepak už to bylo ? Ano, správně. Tarantinův film Osm Hrozných. Tam se 8 cizinců dostalo do hotelu, a jelikož se kvůli špatnému počasí nemůžou nikam jinam dostat, každý má své tajemství a to postupem času ve filmu zjišťujeme. Tady je to dá se říct stejný. Chtějí pokoje, vyspat se a ráno zmizet. Ale mají smůlu. Toho rána se totiž dožije jen málokdo z nich. A tím s končím. Zlý časy v El Royale jsou totiž ten typ filmu, u kterého není dobré vědět příliš. Na druhou stranu od začátku je evidentní, že ne každý je tím, za koho se vydává, všichni mají nějaké své tajemství a plány, o něž se nechtějí s ostatními dělit. A i samotný hotel skrývá pár překvapení. Režisér a scenárista Drew Goddard tady dělá podobné věci jako u jeho předchozího filmu Chata v horách, proto doporučuji těm kteří to neviděly tak ať se na to podívá. Ten film vás přesně připraví na to co nás nejspíš čeká v El Royal. Celý film připomíná Tarantina. Styl vyprávění, dialogy i když u Quentina by to bylo o něco lepší. Například páska od filmu. Divák se za celý film, malý spoiler, nedozví co je na té pásce. Tohle udělal Tarantino u svého filmu Pulp Fiction, tam použil kufřík ve kterém divák nezjistí co se skrývá. Divák má oproti postavám z El Royal výhodu. Díky flashbackům a tomu, že s nimi jsme i ve chvílích, kdy jsou sami, na telefonu nebo jednoduše dělají to, kvůli čemu dorazili, je zná víc než ostatní ubytovaní. O to víc pak funguje, když někomu z nich se něco stane. V tomhle je scénář a celý film dokonalý. Nikdy totiž nevíte co se komu může stát za další minutu. Lewis Pullman a Jeff Bridges jsou skvělý. Dakota Johnson ne že by neuměla hrát, ale ona nemá co, dle mého. Nic velkého nepředvedla za což samozřejmě může scénář. Jon Hamm si ukradl celý začátek pro sebe. Cynthia Evio byla dobrá nic převratného a nic hrozného, ale zajímalo by mě, to zpívala všechno ona? Cailee Spaeny. K ní řeknu jen jednu věc, tu holku bych nejradši zabil. :). A poslední, Chris Hemsforth. Ten byl tak skvělý, že to byl jeho nejlepší výkon v kariéře. Nějaký Thor si může házet kladivem jak chce, ale na tohle nemá. Posledních 30 minut je úžasných. V jednu chvíli jsem si řekl, páni, ono to vypadá jak Tarantino. Ale není, a myslím si že by to neudělal líp. V čem je tenhle film super? Scénář a herecké výkony. Není výjimkou, že postava, která působí zpočátku dost nesympaticky, vypadá za hodinu jako ten největší hrdina. A za další jako prvotřídní svině. V tomhle tom odvedl Goddard výbornou práci. Také hudba stojí za zmíňku. Výborně podkresluje scény, ktere potom stupňují atmosféru. A k tomu šedesáta leta. Moc hezky se na to kouká. Proto mě celkem mrzí že jsem tenhle film vynechal v kině. Určitě by to byl dvakrát lepší zážitek. ()

ivan_drago

...film plyne tak nuceně, postavy jsou napsány nuceně a film se nutí do toho být cool-tovní... není... protože se do té role moc nutí... ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (viac)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)