Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Colby Sawyer

Zatímco první série byla jen takové naťuknutí, jestli tohle zaujme někoho i mimo Japonsko, tak dalšími sériemi se z Castlevanie stává regulérní pecka, která baví dějem i vizuálem. Postavy jsou rozličné a zajímavé, postupné budování světa a mytologie vtáhne a člověk se nemůže dočkat dalšího dílu. První dvě série tvoří relativně uzavřenou kapitolu a třetí naopak velmi pěkně načíná další. Přibylo postav i dílů, takže se jde více do hloubky a baví to čím dál více. Castlevanie byla v herním světě velkým pojmem, ale v dnešní době je tato série úplně mrtvá a vcelku zapomenutá, takže je fajn se do tohoto zajímavého světa ponořit skrze povedený seriál. Přestože anime nemám rád, tak toto mě skutečně nadchlo a těším se na další série. Čtvrtá a poslední série neudělala zbytku ostudu a jedná se povedené zakončení celého seriálu. Jsem rád, že se to neroztahalo a udrželo si to potřebnou kvalitu. Má to začátek, prostředek i konec, navíc to i celé skvěle vypadá. Rozumná délka z toho dělá jasnou volbu pro všechny fanoušky anime a dobrého fantasy. ()

CarnTheNunya

Ne každému sedne pomalejší tempo a šetření akce až na úplný závěr každičké série, ale pokud tohle dovedete překousnout, tak dostanete pěkné dobrodružné fantasy, které se autoři dokonce pokusili zasadit do nějakého toho historického období. Nejenže je Castlevania adaptací videohry, ale ona má ještě i dost herní atmosféru. Hráli jste nějaké RPG hry? Myslím si, že by se vám to mohlo líbit. Vše začíná tím, že je vám ukázáno/řečeno o čem příběh bude, pak už jen hrajete za nějakou tu svoji postavu, něco málo pořešíte a poptáte se, nebo rovnou jak na stříbrném podnose dostanete nějaký úkol/zakázku, který/ou můžete a nebo rovnou máte povinně splnit, přičemž mezitím získáte třeba nějakou silnou zbraň, kterou později využijete a při tom všem sledujete nějak ten příběh. O tom, jací jsou zde upíři vám vykládat nebudu, poněvadž na tohle téma expert nejsem, i když se mi docela začalo zamlouvat. Díky fádní synopsi obsahující pouze jedno nic neříkající souvětí se vám může zdát, že zde budou "upíři zlí a lidé hodní" a ty, co tohle dokonce chtěli musím zklamat, poněvadž zde de facto nic není zdaleka tak černobílé. Audiovizuál je zde úžasný, ale nečekejte akci v každé epizodě, poněvadž jak jsem již psal, tak tvůrci si tu nejlepší akci nechávají na závěr každičké ze čtyř sérií. Pokud nemáte slabý žaludek, dokážete vydržet sledovat seriál, nejste pohoršený katolík a třeba si i rádi něco zahrajete, tak vám mohu Castlevanii vřele doporučit. ()

Blackhand47

Adaptace videoherní Castlevanie se nakonec dočkala čtyř sérií, kdy první je takovým prologem, druhá adaptací třetí hry a další dvě podivným mišmašem, které čerpají z prvků, které série nabízí. Za věrohodné zpracování to tedy označit úplně nelze. Bohužel je to Netflix, takže došlo k naplňování všemožných kvót, kdy tu nemáme pouze postavy ze středověkého Valašska, ale přivandrovali nám tam také arabi, černoši, Japonci a další Drákulovi služebníci z naprosto všech koutů světa. Skutečně specifickou atmosféru jsem cítil v první řadě, pak to ale postupně upadalo. Občas se nějaký zajímavý díl objevil, ale jako celek si myslím, že za to seriál nestojí. Smrtí Drákuly tedy příběh vlastně i mohl skončit, zbytek je natahovaná nuda, podobně jako tomu bylo třeba u anime Death Note, kdy také jednoho antagonistu potom akorát nahradil jiný. Na zabití večerů je to ale celkem slušné. Hodnocení: 65 % ()

LND

Seriál čím dál lepší. První série mě moc nepřesvědčila kvůli přílišné přímočarosti děje. S druhou sérií, která se opírala hlavně o postavy, šla ale kvalita nahoru. Třetí řada tuto laťku možná ještě překonala a čtvrtá už si jen perfektně hraje se zažitými principy. Temná atmosféra je vykreslena opravdu výborně. Skoro všechny scény hrají barvami jako černá, červená a oranžová, což jsou barvy noci, krve a ohně. A krve, ohně a vraždění je tady víc než dost. Také se mi líbí, jak jsou rozehrávány vedlejší dějové linky všech postav, díky kterým příběh neztrácí tempo a zároveň nevyznívá černobíle. Celkově postavy a dialogy jsou v Castlevanii oproti jiným animovaných seriálům na špici. Nejlepším kouskem je podle mě předposlední epizoda třetí série. ()

Lischai

Guilty pleasure jak má být! Začátek super, uprostřed je trochu moc povídání, ale poslední díl je boží a spolehlivě vás vrátí do doby, kdy vám bylo 17 a sjížděli jste na střídačku Vampire Hunter D a Hellsing, a nosili dlouhé vlasy a černý kabát, protože tak to upíři dělají! ()

M.i.k.e

nemám tenhle druh "animáků" zrovna rád,ale po pozitivních ohlasech dostala Castlevania šanci a rozhodně nelituji. 1.série : za 4 díly se nedají čekat zázraky,přesto skvěle fungují jako rozjezd a příprava na to co přijde.Dracula je hodně charismatický záporák a jeho motivace je pochopitelná.Trevor není od začátku úplný klaďas,ale i díky skvělému dabingu Richarda Armitage si brzy získá sympatie. 2.série : všechno se rozjíždí ve velkém.Je tu hodně (pro mě osobně) dobrých nápadů jako třeba Drákulův skákací hrad,skvěle funguje chemie mezi ústřední trojicí a to samé platí pro kombinaci japonsky vypadající animace a "americké" akce. 3.série : trochu sem se bál jak bude fungovat bez Drákuly,ale naštěstí byly obavy liché.Třetí řada je sice nejdelší,nejukecanější a chvílemi trochu přešlapuje na místě,ale i ty "filozofické" hovory se díky dabingů pánů jako Bill Nighy skvěle poslouchají.A pak přijdou poslední dva díly,ze kterých mi regulérně spadla brada a které nabídnou to patrně nejlepší z celého seriálu.Epická akce,silné momenty a konkrétně devátý díl sem měl potřebu si hned pustit ještě jednou. V souhrnu je tedy Castlevania skvělá zábava,která velmi příjemně překvapila a pokud bude další řada rozhodně nebudu otálet...80% ()

C0r0ner

Pozitiva - nejlepší bestiář, co jsem kdy viděl, očividná inspirace Dračím Doupětem, špičkové souboje s bossy i příšerami, extrémní explicitní násilí, killcount a atmosféra. Negativa - typická seriálová ukecanost a roztaženost, rasová vyváženost ve čtvrté sérii v Rumunsku kolem roku 1450. 70% ()

Martrix

Až tady se dočítám, že je Castlevania jen jakési prodloužením pc hry. Ale nijak zvlášť mě to nepřekvapuje a vlastně to teď zpětně dává smysl. Přesto, nebo možná právě proto, se mi to zatím líbí. Dobrá animace, atmosféra, fajn postavy a jednoduché, ale ne hloupé dialogy. Uvidíme, co bude dál. ()

LasT_Olt

Anime,anime,anime,anime. V posledních letech na mě tohle slovo útočilo častěji, než sexuální stížnosti na Dominika Feriho za poslední dva týdny. K anime, jsem měl vždy takový, řekněme střídmý vztah - nenadával jsem na něj, ale jeho zarytý fanoušek jsem nebyl. Má bývalá přítelkyne byla weeb a občas mě nutila se s ní zavřít do pokoje a koukat na anime, přičemž jsem se u toho cítil jako když táta Fritzl, zavřel Anču do sklepa, jestli mě chápeš. Dával jsem tomuto žánru opakovaně příležitost si mě získat - viděl jsem Death Note a jako jediné anime jsem ho dokoukal (je to super, doporučuju i ne-anime lidem), viděl jsem Cowboye Beebopa (je to fajn, ale neuchvátilo mě to) a pak samozřejmě Full Metal Alchemist a Attack on Titan, u kterých jsem zjistil, proč mě takové to klasické japonské anime nikdy nebude bavit. Sere mě například, jak hlavní postavy zvětšují proporce své hlavy, když má být zvýrazněna jejich emoce a kolem hlav jim ještě lítají otazníky a vykříčníky, navíc nesnáším když 12 letý hlavní hrdina řve osudové hlášky, které jsou ve výsledku spíš dosti cringe, navíc u toho neustále řve jako by mu někdo rval koště do řiti násadou napřed. Asi to vyzní dost jako hate, ale asi jsem se prostě mentálně nezastavil na cca 15ti letech, takže si anime obecně nemůžu užít naplno, líp to říct nejde. Castlevania je ale opravdu výjimka z pravidla, hrozně jsem si to užil. Viděl jsem zatím teda jenom první dvě sérky, ale je to pořádně chlapácké fantasy tak jak to mám rád. Ten vizuál je fakt brutální, Valašsko na mě zapůsobilo hned v prvním díle. Belmont i jeho kámoši jsou vůči svému okolí hrozně sypmatičtí. Nejdůležitější ale je , že je to kvalitně udělané animované řemeslo. Pár háčků to má, avšak nemůžu je zde vypsat, bez spoilerů. Děkuji nezmiňovanému uživateli za doporučení. Podívám se na další série? Určitě ano. Podívám se na další anime? Určitě ne. EDIT: Podíval jsem se po třech měsících na třetí sérii a je to hrozná vata...navíc i to finále je nic moc. Jestli jsem měl malou motivaci kouknout na třetí sérii, tak na čtvrtou nemám snad žádnou lol. ()

VaHo

Ve chvíli, kdy se to konečně pořádně rozjede je konec. Nicméně je to hodně dobré a hodně brutální; a k tomu ten cynický a černý humor hlavního hrdiny... ()

Motinski

Animácia, prostredie, príbeh, akcia, charaktery, to všetko tu je na jednotku. Castlevania si zaslúži väčšiu pozornosť akú má. Nie len preto že je adaptáciou hry, čo takmer nikdy nedopadlo dobre, no aj preto že ten svet je dychberúci. Nekompromisný a zároveň vťahujúci. Prvá séria bola moc krátka. Ajtak sa mi ale hneď zapáčili tie krvavé scény, štýl animácie a zvraty. Potom prišla séria čislo dva a už som bol ultrafanúšik. Ďalši série netreba nejak podrobne opisovať, no pripravte sa že sú možno ešte lepšie. Dostalo sa v nich viac na pocity postáv a motivácie. Pri pár častiach sa ide extrémne do hĺbky a tým že epizódy sú krátke, verím tomu že to dáte celé za veľmi rýchly čas. Vyvrcholenie je bezchybné a dúfam že sa Netflix ešte niekedy do tohto sveta vráti. Kľudne aj v rámci nejakých spin-off projektov.   1.séria 8/10 2. séria 9 /10 3.séria 10/10 4.seria 9/10 ()

ywo666

Japonske anime look like. Je to celkom pecka, akurat preco sa v relativne temnom a dospelom serialy postvy musia chovat tak infantilne. Nechapem. Vysoka vekova prisupnost. Pribeh drsny a krvavy. A obcas to prelozia scenami ako pre male deti. Mimo to som ale spokjny. Fandim kazdej veci s Drakulom, ktora nie je ponizujuca hovadina. Hru som nehral ale tipujem ze toto moze byt povazovane za vydarenu hernu adaptaciu. Epizody su kratke a tri serie sa daju zbuchat fakt rychlo. Pohodove 4*. ()

Jaro.Krafcik

Povedal by som že aj sa seriál celkom vydaril, aj keď animácia slabá. Dielov bolo dostatok no prvé série sa mi páčili viac. Ak si mám spomenúť na videohru hral som tušim iba nejakých pár minút. Viac by som ocenil seriál z prostredia Danteho pekla. Ale ani toto spracovanie castlevanie nebolo až tak zlé. Záver poslednej série bol skoro perfektný. 3* ()

Arkanoid

Seriál o intrigujúcich nemilosrdných upíroch veliacich nočným netvorom a pár čestných (polo)ľuďoch, ktorí sa rozhodnú pred nimi chrániť ľudstvo. Epické príbehy a skvelé dialógy o vyzretosti či melanchólii striedajú prepracované akčné scény (najlepšie sú tie reálni ľudia vs reálni ľudia, čo boli v prvej sérii, nie tie vs ľudia s výcvikom vs netvory), čo vyrážajú dych. Prvá séria o štyroch epizódach si v prvých dvoch dáva záležať na vykreslení sveta a postáv. V prvej dominuje Dracula vs. katolícka cirkev, tá druhá sa venuje čisto hlavnému kladnému hrdinovi, cynickému lovcovi netvorov, Belmontovi. Prvá séria dáva veľký priestor na vykreslenie katolíckej cirkvi ako fanatikov, ktorí si myslia, že sú neomylní a radi upaľujú ženy ako čarodejnice. V neskorších sériách toto chýba. Druhá séria ponúka Draculov dvor (v prvej sérii bol len on jediným upírom) a tak tu máme viacero kvalitných záporných postáv. Zaujmú aj forgemasters, ktorí pre Draculu budujú armádu nemŕtvych monštier. Ich rozdielna viera v jeho schopnosti vytvára pod skúsenou manipulátorkou výborné napätie. V tretej sa zoznamujeme so zvláštnym opátstvom, kde mnísi svoju vieru poňali inak. Seriál má dosť času, aby niektoré jeho postavy zreli a tak ponúkali výnimočne vyšperkované dialógy v dramatických scénach. Niektoré epizódy sú skoro celé akčné, takže seriál ponúka aj dostatok adrenalínu. Čo mi ale nesedí, je happyend v poslednej epizóde. S01 100%; S02 80%; S03 60%; S04 80%. ()

Fordzy

Fanouškem herní předlohy jsem už dlouho a nečekal jsem, že se někdy dočkám adaptace(přesněji třetího dílu z roku 1989 vydaného na NES). Tvůrci mají nejspíš v plánu pokračovat chronologicky a tak začali třetím dílem, který je prequelem. Adaptace dopadla velmi dobře (pravděpodobně první dobrá herní adaptace), bohužel se Netflix rozhodl k produkci pouhých čtyř dílů, nejspíše si chtěli otestovat jaký bude zájem a tak je příběh úseknutý zrovna v momentě když se začne pořádně rozjíždět(byla oznámena druhá série). Animace pěkně kombinuje západní a japonský styl animace(na animaci se podíleli především Američané a Korejci), k nejlepším scénám patří finální duel. Anglický dabing je taktéž kvalitní, Richard Armitage je v hlavní roli náležitě sarkastický a hází jednu hlášku za druhou. Velkou výtku bych měl k hudbě, která není úplně špatná, ale skladatel nejspíš vůbec neviděl scény a hudbu složil takzvaně naslepo, tudíž hudba působí moc genericky a scénám nedodává potřebný adrenalin, o to víc zamrzí když předloha má vynikající soundtrack v čele s ikonickou skladbou ,Bloody Tears která se objevuje v každém díle a očekával jsem ji i v anime, tak snad příště. 79% ()

HiddenDragon

Season 1 (4 epizody) - Kratky a misty trochu tezkopadny rozjezd, ale s prislibem do budoucna. Autori se neboji brutalit a nektere sceny jsou spravne "chutne". Je to opravdu 18+, uvidite vyhrezla streva, rozpulene deti, vypadla ocicka :) A i kdyz herni Castlevania nikdy nebyla o bohatem pribehu, jakysi zaklad a motivace jednani hrdinu se Warrenu Elllisovi (autor napr. Transmetropolitan) podarilo vytvorit. Mozna az na ty biblicke paralely, ktere pusobi trochu krecovite (a pro nekoho mozna nepatricne) - umirajici zena pouziva slova jako Jezis na krizi, skupina Vypravecu ma 12 clenu jako apostolu, Dracula jako moderni Satan. Co se tyce castingu, vraci se "trpaslici z Hobita" - Armitage jako Trevor Belmont a McTavish jako Dracula. Co mi vadilo, je otravny styl udelat z hl. hrdiny nejdrive ochlastu. Neco jako zacatek "Aquamana" (2018). Prijde mi to jako nejprizemnejsi moznost, jak "ozvlastnit" nejaky charakter. Celkove ma ale serie dobrou atmosferu a velmi cool "to be continued"... // Season 2 (8 epizod) - Dracula vyhlasil Valassku (tedy defacto lidstvu) valku a vystupuje tu jako velitel upirskych armad. To nabizi scenaristovi prostor vymyslet trochu bohatsi dej, protoze az na hlavni charaktery toho ze hry Castlevania 3 (1989) moc prevzit neslo :) Nastupuji zde intriky jeho generalu, kteri nedokazou snest 2 lidske vudce v jeho radach, kteri mu doslova vyrabi pekelnou armadu. Tri hlavni hrdinove jsou take dost odlisni, takze hledaji cestu, jak spolupracovat. Prisery jsou stylove a jedine, co mi vadilo, je stale ten divny "zhuleny" dabing Belmonta (Armitage), coz je v teto dvojnasob delsi serii vice znat. Schvalne ho stylizuji do polohy, jako ze je permanentne sjetej :) nebo spis opilej...nevim, prilis mi to nesedelo, neni to takovy ten typicky "hrdina", s kterym bych se chtel ztotoznit. Ale na druhou stranu je asi fajn, ze postavy nejsou uplne cernobile. Napr. Draculu svym zpusobem budete chapat. Dalsi plus je, ze si postavy neberou servitky a mluvi sproste, coz se sem docela hodi, je to animak pro dospele. A kdyz dojde na akci, je to opet spravne brutalni a "mlask". Konec to sice ma, ale takovy "napul". Je videt, ze budou pokracovat... ()

iXtr3m3

Nie je to epický Blood of Zeus, ale má to k nemu sakra blízko. Mytológiu to má fajn, ale škoda, že sa to viaže k ceste, ktorá nie je až tak zaujímavá, ako tá, ktorú to zatiaľ opomíja. Keď sa v tretej sérii v piatej časti ukázala cesta časom a dimenziami (mega robot, kozmická loď ako od Gigera atď.), tak si hovorím, kua, ak to pôjde touto cestou, tak sa poseriem blahom. Žiaľ, nestalo sa. OK, máme možno otvorené vrátka do budúcnosti, ale na druhú stranu, dovtedy maximálne len štyri hviezdy a aj tie len odreté, lebo absolútne mi tam chýba epická hudba ako v Blood of Zeus. To by boli negatíva. Teraz k pozitívam. Výborná animácia, zaujímavá psychológia všetkých postáv, krvi a nechutností ako sviňa, jedine Danteho peklo s tým môže merať sily, ale to je napriek svojmu veku stále trošku iná liga, obludárium ako fajný mix Lovecrafta a Gigera, radosť sa pozerať. Som zvedavý, čo vymyslia vo štvrtej sérii, lebo cestičiek zdánlivo ukončených a zároveň otvorených (Dracula, Hector, Isaac, Alucard, Saint Germain), jedine Trevor a Sypha si idú stále to svoje. UPDATE po štvrtej sérii. Dvíham na plný počet. Síce to nešlo tou cestou sci-fi, ktorú by som si bol predstavoval, ale čo dokázala štvrtá séria na poli brutálnej krvavej akcie, to nemá v animákoch asi obdoby. Už štvrtá časť a Striga ukázali riadnu nálož, ale čo sa zviedlo v časti osem a deväť? Nebudem písať detailne, aby som sa vyhol spoilerom, ale pripomenulo to doslova Infinity War a Endgame. Dovi dopo. Ukončenie dôstojné, čiastočne aj emocionálne, ja som bol nadmieru spokojný a je škoda, že sa ďalšej série už nedočkáme. Teším sa teraz znovu na Blood of Zeus, lebo to je jediná animovaná séria, ktorá sa k tomuto môže rovnať, ale uvidíme, ako si povedie v druhej sezóne. ()