Drákula a jeho hordy upírů se chystají vymazat lidstvo ze světa, ale v cestě jim stojí nečekaná trojice hrdinů. (Netflix)

Jeoffrey

Ano, první série pro mě byla úvodem k něčemu, co jsem očekával, že bude epické, ale je mi líto, pro mě je tohle velké zklamání. Čekal jsem napínavou kampaň 3 hrdinů proti rafinovanému a nevyzpytatelnému zlu a dostal jsem - SPOIELRY - příběh, kde je ústřední trojice víc jak polovinu děje zalezlá v knihovně! To bylo tak vzrušující a napínavé! Ne, kecám, nebylo... Ještě že to zlo bylo alespoň epické! Ne, kecám, nebylo... Drákula se většinu času jenom znuděně patlal ve své rádoby pomstě, došel mu zájem, zkrátka zemřel v momentně, kdy mu popravili ženu, takže jaký to mělo smysl? No alespoň si postavy kolem něj mohli zahrát na Hru o trůny a předvést alespoň malinko zajímavou šarádu plnou pletich, kdy jsem nad jejich motivacemi mohl hluboce přemýšlet a některé mi možná ještě teď unikají. Jediné, co trošku zachraňuje dojem z toho všeho kecání, studia prastarých knih a vytváření rádoby pevných vztahům je 7. episoda, kdy se to konečně rozjede a já na samém závěru pláču jak chudák Alucard, že jsem tuhle akci čekal po celý seriál a ne jen v jednom dílu. Konec SPOILERŮ. Druhá série je u mě max. 4/10 ()

Davies182

Nevim, koho jako napadlo, narvat do animovaný Castlevanie intriky ze Hry o trůny, ale... ale když se to spojí s neskutečně cool akčníma scénama, je z toho nahláškovanej nářez za všechny netflixovský prachy!! Napětí, drama a akce v chytrým fantasy seriálu, jehož třetí sezóna je najednou tou z letos nejvyhlíženějších! ()

Shakers

2. séria - 85%. Veľká škoda, že to neskončilo predposledným siedmym dielom. Takto to finále trošku vyprchalo a nezanechalo taký dobrý dojem za druhou sériou, kedže posledný ôsmy diel načrtol ako sa bude pokračovať. Kludne to mohli dať do prvého dielu tretej série, kedže ako som už hovoril, finále vyznelo trošku do prázdna. Každopádne musím vyzdvihnúť druhú sériu, ktorá je lepšia ako ta prvá a to predovšetkým v postavách (ich minulosť sa dozvedáme s flashbackov), príbehu a veľmi štýlových a nápaditých akciách (obzvlášť šiesty a siedmy diel). ()

Scalpelexis

Za mě lepší, co první série. Obdrželi jsme důstojný nákres něčeho, co se dá nazvat "příběhem". Místo hurónské akce bez jakéhokoliv podkladu z 1. série jsme to obrátili naruby a dumali, dumali, vysvětlovali, spřádali sítě, šeptali a otírali prach z knih. To by můj požitek dohodlý s rozumem nikterak nekompromitovalo, kdyby to netrvalo až přespříliš dlouho a museli si tak chtě nechtě "užít" úmornost dětinského pošťuchování Alucarda s Belmontem a Draculův utrápený smutek skloubený s nerozhodností. Ono to dohromady všechno do sebe zapadá a dává smysl, ne že ne, ale nabyl jsem dojmu, že od 2. dílu naprosto přesně vím, jak to dopadne a co se jak odehraje. Nastiněné předzvěsty zkulminují ve výborném, akčně-spektáklovském předposledním díle, zrealizují naše vlhké sny a splní vytoužená očekávání. Mlátičky v Castlevanii jsou TOP: Choreografie je nesmírně kreativní, scénář srší nápady jak využít schopnosti hrdinů i padouchů a celé je to zabalené v exkluzivní grafice. Dojem notně strhává zbytečnostma přeplněný poslední díl, kdy jsem si pokládal na mysl jasně vystupující otázky typu: "Co? Další série? Vždyť je hotovo?". Hlavní trojlístek jsem si velmi oblíbil, v čele s příjemně sympatickou Syphou a oproti jedničce méně ospalým Belmontem. Celkově to tak slavný není, dobré pasáže střídají špatné, akce je méně než bychom chtěli a žvání se moc i na Babiše. "Why can't I talk to him?" "Because everyone you meet you either kill, fuck or make a boat out of them." ()

liquido26

3,5 Druhá série sice o trochu lepší než ta první, ale čekal jsem mnohem víc. Celkově mi moc nesedí pojetí Drákuly a upírů obecně. Není to špatné, ale prostě každý díl končí než se to pořádně rozjede a celá série vlastně taky. ()

Ellmariachi

Velká spokojenost. Parádní finále které mělo vše co mohlo. Poslední epizoda potom poměrně umě ukázala co dělají přeživší postavy. Celkově je druhá série opět hodně povedená. Bohužel má už pro mne hluchá místa. Klidně bych se obešel bez jedné epizody a některé úseky zkrátil. Pochválit musím rozhodně animaci, protože jsem se několikrát přistihl jak se kochám dokonalým provedením. Vše rozmanitější a větší než skvělá první řada. Někdy to škodí, jindy je to skvělé. 88 procent a jen o fous nepadne pátá hvězda i zde. ()

SonGokussj

O dost lepší jak série první. Příběh, intriky, konečně i pan hrabě... Chemie mezi postavami úžasná a co snad nejvíc, ta animace bojových scén. Fíha! Jedno z nejlepších pojetí magie, co jsem zatím kde viděl... Předčí i většinu anime, na kterou si vzpomenu. Blood for Blood! 87 % ()

kaylin

Druhá sezóna seriálu „Castlevania“ už je něco jiného než první, více se rozjela a dokáže více strhnout. Je mnohem akčnější, více se toho děje, objevují se další, zajímavé postavy, kdy snad ani jedna z těch, co jsou v popředí, není špatná. A to je skvělé. Problém nastává až ke konci, kdy posledním dílem už chtěli tvůrci jen udělat prostor pro pokračování, a tak hodně zpomalili a nechali divákům jen cliffhanger. ()

CarnTheNunya

Po prologu v podobě první série přichází snad ještě lepší druhá série. Zde nás opět doprovází úžasná animace, hudba, příběh, děj a postavy. Jenom teda možná někteří čekali šílenou over the top akci v každém díle a ta opravdu v každičké epizodě není. Většinu času v druhé sérii strávíte koukáním na to, jak se hlavní trojice postav připravuje na souboj s Drákulou a také intrikaření uvnitř Drákulova zámku. Nemusíte se ovšem bát, poněvadž slíbenou akci nakonec dostanete a je fakt parádní. ()

filmmovier

Snad ještě větší nářez, než první série. Naprosto dokonalá záležitost která je správně temná i krvavá, a hlavně mnohem lepší, než celá Hra o trůny. Třetí série se už nemůžu dočkat. Jen toho posledního dílu je škoda, ten už snad ani radši být nemusel. Ale jinak nemám co vytknout. Postavy a jejich vztahy jsou naprosto perfektní, stejně tak neskutečně luxusní akce a špičková animace. ()

Arkanoid

Prvé dve epizódy neoplývali veľkou kvalitou. V prvej sme sa zoznámili s Draculovým hradom, kde sme mohli sledovať prípravu vojny a palácové intrigy. Game of Thrones sa však veľmi nekonali, aj keď náznaky tu boli. V druhej prichádza na hrad podstatná záporná postava seriálu – Carmilla, ktorá svojimi intrigami a obludnou povahou obohatí seriál. Epizóda však plne neuspokojuje po dramatickej a akčnej stránke. V tretej na nás čakajú spomienky aj krásne momenty, štvrtú ovládne akčnou brutalitou hovädo Godbrand a neskôr verný Isaac. Tieto 2 epizódy spolu s poslednou sú pre mňa vrcholom filmu. Napätie ďalších dvoch epizód kazí príliš veľa deja odohrávajúceho sa v knižnici. V siedmej epizóde prichádza dramatický vrchol seriálu doteraz, podporený perfekcionistickou animáciou a bohužiaľ nie až tak napínavou akciou (nadprirodzená akcia ma nebaví toľko, ako reálna). Záverečná epizóda sľubuje ďalšiu akciu a drámu v budúcnosti, je kvalitným dramatickým a dokonca akčným zakončením série. Séria bola pre seriál rozhodne prínosná, nebola však tak kvalitatívne ucelená, ako tá prvá. ()

HiddenDragon

Dracula vyhlasil Valassku (tedy defacto lidstvu) valku a vystupuje tu jako velitel upirskych armad. To nabizi scenaristovi prostor vymyslet trochu bohatsi dej, protoze az na hlavni charaktery toho ze hry Castlevania 3 (1989) moc prevzit neslo :) Nastupuji zde intriky jeho generalu, kteri nedokazou snest 2 lidske vudce v jeho radach a kteri mu doslova vyrabi pekelnou armadu. Tri hlavni hrdinove jsou take dost odlisni, takze hledaji cestu, jak spolupracovat. Prisery jsou stylove a jedine, co mi vadilo, je stale ten divny "zhuleny" dabing Belmonta (Armitage), coz je v teto dvojnasob delsi serii vice znat. Schvalne ho stylizuji do polohy, jako ze je permanentne sjetej :) nebo spis opilej...nevim, prilis mi to nesedelo, neni to takovy ten typicky "hrdina", s kterym bych se chtel ztotoznit. Ale na druhou stranu je asi fajn, ze postavy nejsou uplne cernobile. Napr. Draculu svym zpusobem budete chapat. Dalsi plus je, ze si postavy neberou servitky a mluvi sproste, coz se sem docela hodi, je to animak pro dospele. A kdyz dojde na akci, je to opet spravne brutalni a "mlask". Konec to sice ma, ale takovy "napul". Je videt, ze budou pokracovat... ()

Linaroth

Potenciál tu je, ale zajímavé postavy i výpravu zabíjí vysloveně špatná animace a nesmyslné dějové zkratky. Škoda přeškoda. Zasloužilo by si to pořádný rozpočet. ()

Hapretor

Tak tady jsem konečně narazil na anime s velkym "a" - postavy mají solidní charakter, který se postupem děje nějak vyvíjí, každá postava má i vlastní motivaci a podle toho jedná, intrikuje, ... působí to neobyčejně přirozeně "lidsky" a to lidé jsou jako rasa na okraji děje, jako něco nedůležitého ... skvěle vyprojektované, skvěle pojaté, nakreslené a postupně gradující ... co nejřív chci další díly ... ()

IZFNP

Castlevania je zjavenie. Každý arch hovorí to svoje, absolútne kašlúc na pravidlá storytellingu. Prvá séria bola zameraná na to, čo to spôsobilo, druhá na to, ako to dopadlo (a tretia na to, čo bolo potom), avšak každá séria svoj príbeh rozpráva po svojom. Musím povedať, že som si trojicu bojovníkov obľúbila, zápletka s Draculom je presne tak rozporuplná, ako gróf sám (čo chválim) a nové postavy okolo neho sú zaujímavé, i keď to intrigovanie je tu ešte v plienkach. ()