Belmont, Alucard a Sypha bojují s nesmrtelným nepřítelem: Drákulou. V sázce není nic menšího než budoucnost lidstva. (Netflix)

Arkanoid

Draculov hrad za súmraku a v červenej zapadajúceho slnka je nakreslený veľmi pekne. Mesiac sa odráža od vody vytekajúcej z hradu. Poškriabanie tehličiek steny hradu Draculovými pazúrmi. Diabol perfekcionizmu tkvie v detailoch. Trojica sa konečne dostala do hradu a akčné scény majú grády. Nenachádzajú však rovnocenného súpera. Nad ich spojené sily čnie až mocný Dracula. Isaacova vernosť vytvára dojemnú scénu. Podobnú dostávame aj pri bitke otca a syna, kedy sa zastavia v synovej izbe a rozjímajú nad krásnymi spomienkami. Scény v tej izbe sú neopakovateľné, tragické a dramatické. V epizóde mi chýbala napínavejšia akcia, ktorú ale tlačila do úzadia vygradovaná dráma v výborne sediacou hudbou. Je záhadou, o čo pôjde v nasledujúcej, záverečnej epizóde série, lebo takto sa príbeh mohol kompletne uzavrieť, no tuším rozvinutie zápletky stranou, ktorá sa ku slovu v tejto epizóde veľmi nedostala. ()