Castlevania - Season 1

(séria)

Poslední žijící člen zdiskreditovaného klanu bojuje o záchranu východní Evropy před Drákulou. Podle série klasických počítačových her. (Netflix)

VanTom

Vstupní čtyři epizody bych nepovažoval za plnohodnotnou sezónu, představují spíše prolog (resp. intro) příštího boje/questu, seznamujíce s prostředím démony sužovaného Valašska a dohromady se dávajícími hrdiny. V příjemně funkční animaci zvládající jak prokletou středověkou atmosféru, tak dynamické akční scény rozhodně zaujmou a lákají do dalších "levelů". ()

HiddenDragon

Kratky a misty trochu tezkopadny rozjezd, ale s prislibem do budoucna. Autori se neboji brutalit a nektere sceny jsou spravne "chutne". Je to opravdu 18+, uvidite vyhrezla streva, rozpulene deti, vypadla ocicka :) A i kdyz herni Castlevania nikdy nebyla o bohatem pribehu, jakysi zaklad a motivace jednani hrdinu se Warrenu Elllisovi (autor napr. Transmetropolitan) podarilo vytvorit. Mozna az na ty biblicke paralely, ktere pusobi trochu krecovite (a pro nekoho mozna nepatricne) - umirajici zena pouziva slova jako Jezis na krizi, skupina Vypravecu ma 12 clenu jako apostolu, Dracula jako moderni Satan. Co se tyce castingu, vraci se "trpaslici z Hobita" - Armitage jako Trevor Belmont a McTavish jako Dracula. Co mi vadilo, je otravny styl udelat z hl. hrdiny nejdrive ochlastu. Neco jako zacatek "Aquamana" (2018). Prijde mi to jako nejprizemnejsi moznost, jak "ozvlastnit" nejaky charakter. Celkove ma ale serie dobrou atmosferu a velmi cool "to be continued"... ()

filmmovier

Ohromná pecka a pro mně osobně neskutečné překvapení. Je to řádně brutální, správně temné a plné naprosto luxusní akce. Špičková hororová podívaná s úchvatnou animací, fantastickou atmosférou, zběsilým vyprávěcím tempem a skvostným obsazením. A hlášky jsou taky fajn. Prostě jedna veliká temná fantasy paráda. 85%. Patrně nejlepší pilot všech dob. Pokud to nebudete brát tak, že celá série je vlastně jen pilot. Tím pádem by byl tak ještě skvostnější. ()

Lachtaan

Zastesklo se mi po mém zvyku sledovat poněkud dospělejší animované seroše o kratší stopáži a několik měsíců jsem žil v domnění, že jsem ty dobré dokázal vyčerpat. Pak mi ale došlo, že jeden z těch poněkud sledovaných mé pozornosti stále uhýbal a když jsem zabřednul do synopse, vynadal jsem si, jak jsem mohl Castlevanii tak dlouho odkládat. To prostředí drsně démonického východoevropského středověku já dost můžu, tudíž mám teď u čeho snídat a večeřet. [viděno na Netflixu] ()

Ellmariachi

Kdyby se mě někdo před rokem zeptal, jestli bych nemrknul na seriál s animovaným Drákulou, řekl bych mu, že upadl na hlavu. První série je ale parádní. Naťukla svět, ve kterém se nacházíme, ukázala silné postavy a přidala temný a krvavý příběh. U mě až nečekaná spokojenost. První sérii dám s klidem plný počet. 90 procent ()