Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

wesi96

9/10. Vzhledem k tomu, že nejsem herní fanoušek a nikdy jsem Resident Evil nehrál, tak jsem si film překvapivě velice užil. Líbila se mi hororovější atmosféra a celý openning v sirotčinci. Dále musím vypíchnout Robbieho a Toma Hoppera, kvůli kterým jsem se na tohle vlastně z velké části podíval. Film kombinuje první dva herní díly a tady jsem asi měl tu výhodu, protože mi přišlo že ten film to pojal tak, že pro diváka co nikdy nehrál hry, tak mu to ani nepřijde (že by něco chybělo nebo že to je zkombinované), což je dobře. I když je to jeden z těch B-éčkovějších filmů, tak stojí za zhlednutí. Už jenom pro sympaťáka Toma Hoppera. ()

maramashi

Neskutočné sklamanie, začiatok začal perfektne a aj nápad so zničením mesta bol super, no všetko čo šlo ďalej bolo zlé. Akcia bola hrozná a gore priemerné, o hereckých výkonoch sa ani nebavíme dokonca ani Tom Hopper z Umbrella Academy ma o tom nepresvedčil. Bavili ma scény s maskovanou dievčinou ktorá tam pridávala aspoň trošku mysteriozity. Príbeh nijak extra nevtiahol a koniec nezaujal. Pre mňa ako fanúšika pôvodnej Resident evil ságy neskutočné sklamanie 20% ()

RedRose

Na poměry deštníkových filmů to nebylo úplně špatné. Alice tady sice chyběla, ale její parťačky Claire Redfield a Jill Valentine ji celkem solidně zastoupily. Ač to nebylo zlé, tak z Kaya Scodelario nikdy Ali Larter nebude a KillJoyka Hannah John-Kamen taky nebyla lepší, než Sienna Guillory, navíc ji moc chyběl ten obleček Lary Croft... Nicméně jako pomyslný restart série se to (ne)povedlo tak z poloviny... Vtipné je i propojení s deštníkovým seriálem přes Toma Hoppera. Sice to má jen společný název, ale je to zajímavost. A abych nezapomněl, na postavu Nemesis si šerednějšího herce vybrat nemohli!! Neal McDonougha fakt nemám rád až fyzicky, ale tady se ta jeho vizáž hodila... Asi by to bylo o něco méně, ale je to Resident Evil, takže 51% ()

departed

No výborně, takže po 25ti letech od vydání první hry tu máme konečně věrnou, i přestože ne úplně dobrou, filmovou adaptaci, ve který zkloubili dohromady dokonce oba první díly, když už ne jinak. Filmy s Millou byly vždycky mimo, tam se sdílel s hrama jen název, téma a nějaký postavy, ale tady je to vyloženě i pocta legendárním začátkům zombie survival hororu. Pocitově to bylo sice delší, než by se slušelo, protože tempo uvadalo čím víc jsme se blížili ke konci, a za casting Leona či Jill taky nebudu nikomu zrovna dvakrát tleskat, ale filmu se musí nechat správná atmosféra (deštivý noční Raccon City je zkrátka kvalitní vibe sám o sobě) a také hudba. Samozřejmě nejhezčí pohled byl na Kayu jako takovou, nejen že se na Claire hodila vzhledově, ale hrála ze všech taky nejlíp. Vsadím se, že s lepším režijním dozorem by to dopadlo mnohem mnohem líp. Stačí se podívat na filmografii random neznámýho režiséra a nemusíte být ani tak bystří, aby vám docvakla kvalita filmu ještě než jste ho vůbec zkoukli. ()

Danny723

Na to jak mámo je v tom hereckého umění, tak by člověk očekával, že těch pár scén, kde je ho vážně třeba párkrát přetočí... No děs a hrůza, dokud se něco děje je to jakž takž, ale jak začnou mluvit... i Milla v předchozích RE předvedla lepší výkon. ()

HEED odpad!

Naprosto otřesné herecké výkony, bez špetky alespoň trochu stravitelné akce. Efekty nejsou špatné, avšak zbytek je naprosto zdrcující. Tohle si nezaslouží ani vlastní blueray placku. Kde tvůrce filmu přišel na to, že hlavní postavy, (Leon, Chris, Clair) budou takový přizdisráči. Evidentně nikdy v ruce nedrželi ani obal pc verze hry samotné. Tohle se ani nepřibližuje tomu, čím ukončil Residentí ságu Paul W.S Anderson. No a jeho dílo, je v porovnání s tímto, hotový masterpiece. A že jeho tvorba taky nebyla nic moc. Jak jsem ale právě viděl, dá se klesnout ještě níž. Tady se jen imbecilně žvaní o ničem. Nepostupuje se nikam, gradace naprostá NULA, napětí žádné, stísněné prostory taky nic. Prostě tohle mě jako fanouška hodně urazilo. Jo a nevím, koho napadlo dát tomu monster doktoru X svítící červené oči, tohle se jako ještě dělá ve filmu ? Nakonec tak pobaví jen pár devadesátkových songů. Jinak je to za odpad až hrůza. ()

petrik11

Hru nepoznám, ale videl som zatiaľ všetkých Resident evilákov, aj ten kreslený a tu je zase vidieť, že sa varí z vody. Nápady žiadne, kasting desný, dej bez chuti. Slabota ()

mark9th

Leon S. Kennedy je brckavy Ind s dost pomalym vedenim, teda uplny opak originalu. To je asi tak vsetko co mi na tom vadilo. Ze ste chceli viac? Lespie CGI? Zahrajte si hru. V porovnani s tou kopu  srackoidnych "hororov" co vysli tento rok je toto aj tak klenot. Tunajsie hodnotenia su na smiech. Viac nez polovica zdejsich tzv. milovnikov hororu ani neobtrela nosy o klasicke horory a nemaju sajnu co to slovo horor vlastne znamena. Chlaci a dievcata nadavaju, ze bez Milly to ani nie je ono, no to asi preto, ze vacsina z nich Millu ani nikde inde nevidela. Mylne sa domnievaju ze postava Jovovich bola snad zakladnym elementom pre Resident Evil. Nebola a nie je. Novy Raccon City sa priblizuje ku korenom sagy viac nez kedykolvek predtym, animovane filmy tu neratam, tie su aj tak iny level a nie su pre kazdeho. Praca so svetlom, nehlupe dialogy a absentujuce "silly horror" klise spravili robotu a film je velmi lahko stravitelny v akukolvek hodinu a den. Takze odporucam vsetkym fanusikom hororu, ale asi nie kazdemu fanusikovi predchadzajucej filmovej serie. A chlapcom a dievcatam odporucim do buducna len jedno, neohrnajte nosy a nemudrujte nad niecim comu nechapete, nastartujte Netflix a verte mi, tam najdete hororov habadej :). ()

boumik

Tak musím přiznat že jsem mile překvapen. Film je věrnou adaptací hry. Skvělá temná atmosféra s dobrou hudbou. Herci jsou vybraní opravdu skvěle, vůbec mi nevadí ani že Leon je Ind . Kostýmy a efekty jsou na průměrné urovni. Jen škoda ze spojili 1a2 díl herní série v jeden film. Doufám ze v dalším díle by se mohl objevit Nemesi, Beltway, Mkono, Hypnos a Bitores Mendez. Upozorňuji ze se jedna o herní hororovou adaptací, nečekejte film na Oscara 🙏 ()

FortKnox

Byl jsem skeptický, ale ohromilo mě to. Bere si to hodně z herní předlohy a znalci hry si film užijí mnohem více. Těším se na pokračování. ()

Pitryx

Atmosféru to má, to se nedá upřít. Ale nějak od poloviny filmu jde především o tmu a blikačky, což jsem občas přejel. Nepřineslo to nic nového, žádný nápad, žádná nová potvora, nic. Hlavně, že byl občasný chaos v ději a jelo se na dvě linie. Abych řekl pravdu, byl jsem dost zklamán, i když už jsem s ničím objevným nepočítal. Dám šedesát procent, ale s přimhouřeným levým okem. ()

LukyValient

Zapomeňte, že jste v Resident Evil sáze.. pak je to vlastně příjemná hororovka do poloviny.. dále se to změní v televizní film kamerou i logikou.. a jen to působí jak dva filmy.. milý budování atmosféry se mění v pseudo-akční film, na kterej to kamerou ani scénářem nemá :( Dobrý obsazení, námět, dodrbanej režisér a dramaturg :/ ()

blazma

Asi bych měl upřesnit mé hodnocení. V první řadě bych chtěl zmínit jak moc mě mrzí hodnocení lidí, kteří tento film až dopodrobna porovnávají s herními předlohami. Opět bych chtěl tyto lidi upozornit, že nejde předělat cca 6 hodin hraní do 2 hodin filmu... Ještě když každý tu hru hraje jinak... Druhým bodem jsou samozřejmě sliby tvůrců, že toto bude pecka a fanoušky her to nadchne... Tak i s těmito výroky bych byl opatrný, protože videoherní nadšenci jsou v poslední době až moc nároční.... Nejsem velký znalec herních předloh, remaků ani těch původních her... Pokud mám ale hodnotit to co vím a znám... Herci jako takový mi nevadili. Pokud člověk přimhouří oči, tak je to v pohodě. Leon trochu zklamal, ale byl to poměrně odvážný krok tvůrců, tuto legendární postavu zobrazit takto. Celkově musím říct, že si tvůrci možná vzali velký krajíc, když spojí dva herní díly do jednoho filmu. Velmi náročný úkol, kterému se povedlo, to velmi pěkně spojit dohromady i pár vlastními věcmi přidanými do děje, nebo pozměněnými věcmi. Jenže zároveň neměli čas, abyste si užili jedno nebo druhé prostředí... To co dělalo v Residentu atmosféru, bylo to prostředí ve kterých bylo, ty místnosti, ať už policejní stanice nebo sídlo. Jenže tady nemáte prostě čas se těmito drobnostmi pokochat. Všechno muselo spěchat, takže epické scény, které mohli být epické, museli trvat 10 vteřin a pak to ztrácí kouzlo a vypadá to, že hlavní představitelé vyváznou až moc lehce... I přesto, že jsem rozčarovaný, hodnotím velmi pozitivně. Byli tam věci, které bylo příjemné vidět na plátně tak jako ve hře. Dvě dějové linky v jednom filmu, byl velmi ambiciózní nápad, který se povedl jen na půl, ale každopádně doufám, že se dočkáme dalších dílů, protože za mě to nebylo vůbec špatný... A pokud jste hráli hry, neočekávejte od toho přesný remake.. To zkrátka nejde udělat, každý hrajete hry jinak :) Berte to jako film, který Vám v pár scénách připomene, tuto kultovní herní záležitost.. trochu si to vezme od příběhu a tím to končí. Pokud se k tomu postavíte takto. Věřím, že budete spokojeni jak z filmu, tak z referencí na herní předlohy :) Trochu jsem se rozepsal, takže pro ty co čtou začátek a konec recenzí, Toto je film, který není perfektí, ale ani přehnanou kritiku si nezaslouží. ()

ScarFace_V8

Po pětileté odmlce od posledního filmového zpracovaní se nám Resident Evil opět vrací na filmová plátna. Kompletně distancovaný od filmů Paula Andersona, tentokrát pod taktovkou Johannese Robertse s příslibem děsivosti a věrnosti herní předloze. Už jsem si začal dělat i naděje. Ovšem ty naděje opadly už při oznámení obsazení. Jako myslím, že ze slečny Kamenové by s pár úpravami mohla být dobrá Jill, ale ten Avan Jorgia jako Leon… hm.. nah. Nic proti herci. Působil docela fajn dojmem ale korejský herec Dong-won Kang z druhého Vlaku do Busanu byl mnohem víc live action Leon jak Jorgia. Což není tak divné, protože postava herního Leona nezapře, že byla modelovaná z japonské postavy, jen mu narovnali oči, zesvětlili vlasy a dali americké jméno. No každopádně od obou trailerů vydaných už první den jsem si od filmu už nic nesliboval. Přesto jsem se, s naprosto minimálním očekáváním a DOOMem Annihilation posilněný, na něj zašel podívat do kina. A když to řeknu rovnou, film má se hrou společný jen název, jména postav a jisté lokace. Jinak si jde kompletně svojí cestou i přesto, že si půjčuje těch pár scén z videoher, především z posledních Remaků. Moc to nechápu – dělají ze záporáků kladné postavy, jiné zase dají na místa kde vůbec nikdy nebyli a jiným úplně změní spojitosti. Nehledě na celkové zahrnutí příběhu prvních dvou her, které od sebe dělí dva měsíce do jednoho filmu kde se to prolínalo do jedné noci. Tím nám film skáče z místa na místo což je umocněno černým obrazem s časomírou, abychom vždy věděli kdy tenhle moment zrovna probíhá. Celkový outbreak jsem rovněž moc nepochopil a virus, o který tu ani moc nešlo měl hodně podivné účinky. Zombies raději ani komentovat nebudu. Celkově když to zhodnotím odsud posud s tím, že to se hrou má společného fakt málo, tak první 1/3 filmu působila docela v pohodě. V poslední třetině, kdy už očividně došel budget, přišel zlom a už jsme se filmu spíš posmívali v co to najednou přešlo. ()

J.Mayen

Take jsem cekal horsi fiilm,ale jake bylo prekvapeni, kdyz se o zas takovej propadak nejednalo. Kdo ceka Residenta s Milou at zapomene. Tohle kopirovalo temer dokonale hru Residenta ( ted nevim ktery dil presne) a efekty byly da se rict temer vsechny solidne vychytany. Co se mi opravdu moc nelibilo, tak takove to prestavovani na zacatku, ja jsem Wesker, ja jsem Chris, Claire apod. To mohlo vyplynout behem deje. Ale velice prijemne prekvapeni. Az bude moznost ke stazeni, tak se podivam urcite jeste jednou a uz ted se tesim. ()

jokino

Za soundtrack a ponurú atmosféru (v celku dosť temnú) + sem-tam vydarené CGI, dávam 2*, ale inak je z toho zúfalo cítiť nízky rozpočet. Čo by ale vôbec nevadilo, snahu to malo, nakoľko aj nízko-rozpočtové filmy vedia byť výborné, no tu sa to nekonalo (minulo sa to účinkom) a keby tak režisér sám vedel, čo vlastne od toho chce ? Prvá polka v celku zaujímavá, ale potom to už pre mňa bolo vyslovene nudné, nezáživné, mdlé, proste oničom.. Neviem, prečo sa za každú cenu bolo "treba" hrabať do nejakého pomysleného snáď "reštartu" série ? Z môjho pohľadu to mali proste nechať tak.. ()

Charvy.666

Dvě hvězdy za snahu. Je vidět že tvůrci o hrách přece jen něco věděli, pár odkazů na hádanky ve hře potěšilo, o tom jak na to natočit dobrý film(natož dobrý film na motivy videohry) však nevěděli vůbec nic. Hroznej casting, debilní a nelogické chování postav, triky nic moc... Takže má srdcová herní záležitost stále na svůj dobrý film čeká ()

kacir odpad!

Tu nie je čo riešiť, iba kto mi vráti ten stratený čas.. Obludná kktina. Jill je škaredá černoška, Leon je prestrašený mexický zelenáč a ten záver? Akože toto mal byť reboot? Tak Vám vážení tvorcovia, musí pekne jebať. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)