Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

IQ Tiqe

Grafika je fakt dokonalá, to se musí uznat, ale nic dalšího mě už nenadchlo. Je to taková pohádka pro děti bez výraznější zápletky a vzrušení, která v soubojích neukáže ani kapku krve. Ne, že bych to potřeboval, ale trocha reality přece! A málem bych zapomněl na otravné muzikálové přechody, kterých naštěstí nebylo tolik a taky przněné songy Eltona Johna nevhodným ženským hlasem. ()

Sinecod

Tam, kde jsem se měla smát, jsem se smála, tam kde jsem měla klepat nohou do rytmu jsem klepala, když se pakoníci hnali údolím, měla jsem o Simbu strach a když táta Mufasa umřel, tak jsem brečela. Všechno to funguje a přitom mám v puse zvláštní pachuť (naštěstí ne od toho svinskýho popcornu). Animace se mi líbila, byla fantasticky reálná, až jsem tomu nevěřila, hudba byla taky fajn a vlastně vůbec s celým filmem nemám žádný problém, ale nemám ten hřejivý pocit, který jsem měla u původního lvího krále, takový ten klasický disney pocit, že tohle je ta kouzelná pohádka, u které co chvíli ukníknu. A pravda, je to tak trochu (hodně) vykrádačka. ()

Anderton

Vzhľadom na to, že pôvodný Leví kráľ nepatrí medzi moje top disneyovky, tak som sa nijako zvlášť ani netešil na jeho vytunenú verziu, na druhej strane som tak ale ani nemal byť čím obzvlášť sklamaný. Chápem, že pre dnešných teenagerov sú deväťdesiatky filmový pravek a možno Levieho kráľa nepozerali ani v televíznych reprízach v nedeľu ráno na JOJ-ke, takže CGI hyperrealisticky nakrútená verzia bude pre nich určite viac uspokojujúcejšia a na tú pôvodnú by sa po nej už ani nevládali pozerať. Lenže prečo vsádzať dialógy s ľudským hlasom do úst, resp. tlám a zobákov zvierat? Tohto Levieho kráľa by som docenil asi iba vtedy, ak by tvorcovia zašli ešte ďalej a celý príbeh vyrozprávali len pomocou realistických gest a vreskotu zvierat. Mohol by to byť minimálne zaujímavý experiment. ()

boshke

Není to špatné... ale je to k uzoufání zbytečné (nepočítáme-li samozřejmě vydělanou miliardu a půl, kvůli které se to všechno - zřejmě - dělalo). Ne že bych byl nějakým velkým fanouškem původního animáku a ne že bych ho viděl naposledy tak před dvaceti lety, ale stejně jsem měl pocit, že se dívám právě na něj... jen to všechno vypadalo reálně... i když nebylo... Nějak mi začíná být z celého posraného Disneyho na blití. A tohle nikdy NIKDY neskončí, protože tohle lidi chtějí a za tohle utrácejí peníze... 60% ()

Dzeyna

Hodně zajímavé zpracování. Nejdřív mi to přišlo trochu jak z dokumentu, ale postupem času se mi to začalo líbit. Povedené. ()

Filmmaniak

Animátoři odvedli z hlediska autentického ztvárnění živých tvorů a přírody výbornou práci, takže animace je naprosto úchvatná a spousta záběrů vypadá jak z přírodopisných dokumentů. Potíž je v tom, že Lví král není dokumentem z africké savany, ale muzikálem od Disneyho, v němž ta zvířata mluví a zpívají, což se s foto-realistickou animací dost intenzivně nesnese. V zájmu dosažení co největší věrohodnosti byla navíc zvířecím hrdinům odejmuta veškerá "lidská" mimika, následkem čehož je jediným nositelem emocí v jejich dialozích hlas jejich dabérů, který to ale bez opory ve zvířecích obličejích sám neutáhne. Příběh (v podstatě Hamlet) se od animované verze nijak neliší (jen je o půl hodiny delší) a stále je pochopitelně skvělý, jen nemá moc čím překvapit, pokud už jste původního Lvího krále viděli. Nový Lví král je tudíž jen technologicky dokonalou, ale jinak poněkud bezduchou kopií mnohem lepšího předchůdce. ()

Zodd

Až po znovuzhlédnutí původního filmu mi dochází, o jak moc “špatný” remake jde. Ano, realistická lvíčata jsou totálně ťuťu ňuňu roztomilá. Vizuálně je to nádherné. Ale když dostanete původní scénář do ruky a pozměníte jen pár věcí věrné současným trendům, udělejte to pořádně! Nevadí mi, že zvířata nemají mimiku. Příliš zahořklý Scar? Rodinná minulost? Politická minulost s hyenami? Příliš vážné a děsivé hyeny? Nepříliš vážný Zazu? O to mi vůbec nejde. Spíš mi vadí, že u své scény s Rafikim Simba příliš nevzdoruje a k prozření prostě dojde jen tak. Timon a Pumbaa se téměř chovají jako homosexuální pár, což bych jim i ze srdce přál (Simba měl původně v remaku být, ale k tomu na nátlak diváků nedojde), ale už to nejsou “doslova” odpadlíci, ale mají ve své džungli spoustu zvířecích (i hmyzožravých) přátel, aby si nějaký SJW tweeb nestěžoval na segregaci. Jsou vtipní i v tomto komickou složkou vyprázdněném remaku, ale skutečná klíčová duše původního filmu chybí. Nala dabovaná Beyoncé je tady hodně “sassy”, což jde s dobou, třeba u scény “Aha, tak spletla jsem se, sbohem”, její dějová linie však ten film jako jedna z mála věcí obohacuje, např. úprk ze Lví skály nebo konfrontace s Shenzi po letech. Obával jsem se, že když to bude vypadat realisticky, děti se v kině podělají strachy, ve skutečnosti je to tak na půl. Viděl jsem to s titulky na projekci, takže si nemyslím, že jde o ztrátu času, ale přesto z 50% nebo více jedno velké repete. P.S. V titulkách příjemně překvapila původní píseň “Mbube”, která konečně dostala svůj kredit po tom, co Solomon Linda zemřel v chudobě, když si zasloužil miliony. A píseň “He lives in you”, díky které jsem se musel po letech podívat i na druhý díl původního snímku. ()

silentname

"The Lion King" bude jedno z tohtoročných najväčších filmových sklamaní. Nemôžem povedať, že by som bol doteraz veľkým fanúšikom Disney remakov, no mal som pocit, že minimálne dokázali zaútočiť na moju nostalgiu a pripomenuli mi, prečo som mal tieto príbehy rád. A vďaka tomu som si užil sledovanie jak "Beauty And The Beast" alebo "Aladdin". Nesiahali síce na kvality originálnych animovaných filmov, no dokázali ma príjemne potešiť. Tento film však nebol schopný urobiť to isté. Možno za to môže fakt, že som si včera pripomenul animovanú verziu, no nemyslím si, že by to na to malo veľký vplyv. Poviem najprv pozitíva. Vizuálne je film nádherne urobený. Vyzerá realisticky. A tvorcovia tam odviedli skvelú prácu. Problém z toho je, že zvieratá nedokážu potom ukázať reálne emócie ako v animovanej verzii. Ale k tomu sa čoskoro vrátim a vysvetlím lepšie. Je pre mňa zaujímavé, že Šen-zi je tu viac nebezpečnou a desivou ako v originálnom filme. S touto hyenou by som sa moc nezasmial. A celkom ma to chytilo. Timon a Pumbaa sú dobrá dvojka a vedia ma pobaviť. Hudba je tá istá čo v pôvodnom filme a rád ju počujem. Aj keď zase je pravda, že proste to len zrecyklovali. Pravda je taká, že v ničom tento film neprekoná originálny animák. A vidno to už v úvodnom východe slnka. Nemá to tú istú majestátnosť. Nemá to tú istú silu. Film vyzerá super, no pôsobí úplne bez života. Tým, že sú všetky levy veľmi realisticky animované, nemajú scénky tie emócie, ktoré potrebujú. Ani na moment nevieme z ich tvári určiť ako sa cítia. Nikdy nevidíme ich bolesť. Nikdy nevidíme ich skutočnú radosť tak ako v pôvodnom filme. A v tomto potom zlyháva na plnej čiare. Lebo neviem načo by som si niekedy pozrel tento film znovu, keď existuje pôvodný "The Lion King". Pamätná smutná scénka v rokline ma nechala skutočne prázdneho. Smutného, ale nič to so mnou neurobilo. 25 rokov dozadu ma animovaný film rozplakal. Takže úprimne, nemám moc čo pochváliť. Okrem toho sú tu len malé zmeny v príbehu no chýbajú. Ako pamätná scénka s Rafikim, keď udrie Simbu palicou po hlave. Môj názor? Pozrite si originálny animovaný film. Po všetkých stránkach lepší film. Nemyslím si, že je dôvod, pre ktorý by ste si mali ísť pozrieť túto verziu. Chýba tomu všetka sila a krása a majestátnosť. Hodnotenie: C- ()

jarous

Krásné, krásné, milé a přívětivé. Nádherna výprava, Skvěle zvolená hudba a dojemný příběh. Kdo má děti, šup do kina. Klidně bych i nějakou tu hvězdu přidal. ()

eLeR

Mňa by len zaujímalo, ako naučili všetky tie zvieratá rozprávať a spievať ... vizuál vskutku dychberúci. Príbeh zrecyklovaný, to isté platí aj o pesničkách. No a prototyp hajzlíka - Scar - tak tomu slovenský dabing vôbec nesedel. 3,5* ()

Marze

Remake jako pokus vylepšit něco co je dokonalé. Naštěstí bez ekologických agitek i falešného změkčování zásad potravinového řetězce. Osvětový podtext je vůči dětskému vnímání možná dokonce vstřícnější než nepřehledný závěrečný souboj.Kdyby šlo o historicky první setkání se Lvím králem, zasloužilo by si jistou shovívavost. Jenomže navzdory čtvrtstoletí technického pokroku je nová předělávka chudší o podstatnou přísadu, totiž o představivost. ()

Chrustyn

Jedna z nejlepších pohádek WD, v dokonalé vizuální podobě. Nic jiného od filmu nečekejte a pokud vám stačí známý příběh v novém kabátě, neuděláte z filmem chybu. ()

classic

Jeden z najmocnejších mužov Hollywoodu, Jon Favreau, sa opäť rozhodol nakrútiť Levieho kráľa, a to konkrétne až po 25. rokoch od premiéry pôvodného, legendárneho animáku, dua režisérov-Rogera Allersa s Robom Minkoffom, kde ešte väčšinou prevažovala tradičná, štandardná animácia, čiže po dlhšej pauze, ktorá trvala celé jedno štvrť-storočie, je tá citovaná «ANIMÁCIA» už brutálne NADštandardná, t. j. na úplne inej úrovni, než na akú sme zvyknutí, jednoducho povedané je tak extrémne realistická, že mávate normálne taký pocit, akoby ste sa priamo pozerali na akýsi prírodopisný dokument, v ktorom sú zložky-prostredie a zvieratá dovedené do maximálne možnej dokonalosti, keď ďalej sa už ísť asi ani vôbec nedá, a tým pádom sa pravdepodobne vytráca samotné filmové kúzlo, na aké si ešte všetci dobre pamätáme, samozrejme, ak máme záujem porovnávať ? Nevravím, že by príbeh absolútne nefungoval, ba naopak, celkom ušiel, až tak som sa popri ňom extra nenudil, lebo má jednak dynamický úvod so strašne moc rozkmotrenými bratmi Mustafom a Scarom, pričom práve na tej MOCI tkvie ten druhý z dvojice, alebo bude neskôr popretkávaný i muzikálovými číslami Timona s Pumbaaom, keď na slávnu sekvenciu: „HAKUNA MATATA” , sa nedá len tak zabudnúť, ale teraz už naozaj netuším, či mi režisér prvých 2. Iron Manov ponúkol čosi nové, čoby som predtým nevidel ? Moje sčasti kritické tvrdenia nikoho bohvieako aj tak nezaujímajú, keďže film zarobil nekresťanské peniaze, kde malí sopliaci sú už dávno zhýčkaní podobnými animáciami zo všelijakých pixaroviek, a tak sa vôbec nie je čomu čudovať. O chvíľu budú detváky do nebies vynášať, (či už vynášajú) iba nové remaky, keď originály postupne zapadnú prachom od ‹systematickej, prašnej búrky› PS: Bude mi ľúto generácií, ktoré vyrastú len na takýchto veciach, pretože už ani nebudú vedieť, čo je klasika !? ()

Scalpelexis

První otázka, co se okamžitě nabízí, je: Proč? Favreauova verze totiž nepřináší absolutně nic nového od původní legendární animované Disney předlohy. Absolutně nic. Jediná velká a samozřejmá inovace je CGI háv. Technicky snímek není možné kritizovat, protože pohledem se budeme kochat na téměř reálně vypadající zvířata a i scenérie, jako tropický prales nebo skála Pride Rock, září životem a dokázal bych si představit, že bych ona místa na naší planetě našel. V čem se ale tvůrci tuze přepočítali a v čem tkví Achillova pata reálných zvířat oproti kresleným je přenos lidských emocí. Příběh Lvího krále je jimi přímo nabytý, a tak jsem jen zklamaně pozoroval, jak téměř neměnné a kamenné tváře lvých protagonistů projevují strach, zlost, smutek, který mě ne a ne uhodit, natož přesvědčit. Proto poté epické scény v kaňonu anebo nad jezírkem minou cíl a jediná povedená projevená emoce je nakonec smích, kterého je naneštěstí taky méně než jsem čekal. Timon a Pumba jsou povedení, James Earl Jones snad nezestárl, bohužel Rafiki je suchej jak jeho větev a Beyoncé mi jako Nala už vůbec nesedla; užitečná byla jen díky zpěvu. Zakomponování původních písní vítám, několikrát byly zkrášleny Zimmerem dalšími dodatečnými hudebními nástroji; nemám nic proti změně Eltonovy písně na duet, ale opět, některé vizuelně kouzelné momenty z animáku nejde přenést na plátno s reálnými, na fyzikální zákony vázanými zvířaty (napajedla, sopky), čímž se dostávám znovu k počáteční otázce. Proč tato poměrně sprostá kopírka vznikla? A jo, peníze. Ano, být toto originální počin, tak bych tomu 4* nechal, ale takhle to nemůžu brát jinak než sličně vypadající vykrádačku. Pouštět dětem určitě budu to výrazně impozantnější dílo a hádejte co? Mno jo, toto to není. 3* ()

marhoul

Pohádky jsou moje. Lvího krále jsem si dala s chutí a jsem spokojená. Je pravda, že po primárním nadšení u Knihy džunglí, kdy mě nový způsob animace doslova ohromil, jsem už zase zmlsaná a všechno to, co jsem viděla dnes, mi přišlo jako "normálka", ale ona to normálka není. Je to paráda! Těší mě, že se tvůrci drželi animované předlohy i hudby, jediné, co mi vadí, že jsem film nemohla vidět v původním znění. Naše kino jej promítá pouze dabovaný a to je škoda. ()

heyda

Velmi milé překvapení. Na to, že se jedná jen o remake starého kresleného filmu, nový Lví král funguje velmi dobře, graficky je naprosto dokonalý a myslím, že potěší malé i starší publikum. O monumentální hudbě Hanse Zimmera ani netřeba mluvit. Doporučuju = 90% ()

Stanislaus

Budou-li diváci očekávat od nového Lvího krále nějaký inovativní příběhový posun směrem od animovaného originálu, tak budou pravděpodobně odcházet z kina zklamaní. Já jsem šel do kina s tím, že se nostalgicky na dvě hodiny ponořím zpět do jednoho z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších příběhů od Disneyho, avšak tentokrát to bude vše v realistickém, byť CGI formátu. Musím pochválit tvůrce, že vložili do filmu několik menších, smysluplných scén, které v původním snímku nebyly. Podobně jako u originálu, tak i zde mě nejvíce pobavila humorná linie s Timonem a Pumbou, zatímco během bitky hyen s lvicemi člověku běžel mráz až po zádech. V tomto případě musím podotknout, že chápu jakékoli hodnocení, jelikož existuje spousta milovníků originálu a zároveň odpůrců čistě CGI filmů, kteří tento technicky inovativní, avšak příběhově šablonovitý film nezkousnou. Pro mě to byl však můj šálek kávy, i když originál je samozřejmě jen jeden. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)