Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

Danny Nolander

Naprostá spokojenost! :) Stará verze Lvího krále se mi též moc líbí, proto to nerad nějak srovnávám. Jedná se o velmi povedený, a hlavně scénáři věrný, remake. Pravdou ale je, že se mi tato verze líbí mnohem více. Těžko říct, jestli za to může vizuál... Možná je to i zážitkem přímo z kina, který je pro mě hodně důležitý. Každopádně mě to po emoční stránce naporcovalo, a občas jsem měl opravdu co dělat, abych se nerozbrečel. A Pane Bože ta hudba! Zimmer je naprostý génius! Přeju tomuhle snímku co nejlepší výsledky, zaslouží si to! :) A názory, že v nové verzi nejsou moc u zvířátek vidět emoce či že film nepřináší nic nového, naprosto nechápu. Emoce bych řekl, že jsou naprosto v pořádku, jsou reálně vykresleny. A pokud jde o nové prvky v ději, řekl bych, že je třeba napřed pochopit, co znamená slovo ''remake''. Nač v ději něco měnit, když máme všichni původní verzi tak rádi? :) A díky tomuto počinu alespoň přibudou noví fandové (nejspíše ti mladší). ()

KukulienkaHO

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku. ()

Retrostalker

Konečne po slabom Dumbovi (2019) a Aladinovi (2019) prišla kvalita Leví kráľ (2019). Nebudem porovnávať originál vs. remake, ale ďakujem Disney že si aspoň toto neposral! Videné v kine, 3D. ()

hony23

Kouká se na to dobře, zvířata jsou jako živá, ale jinak jde o pouhou vykrádačku animované verze, navíc pro malé děti nevhodnou kvůli hororovým pasážím s hyenama. ()

Tomko87

Technologická dokonalosť. No zbytočnosť. Za dabing by mali sa smažiť v pekle. Plus, tvorcovia za zmenenie a scenzurovanie Scarovej piesne Be Prepared. ()

Astonko

Po fantastickom remaku Knihy džunglí som sa tešil na ďalšiu dávku nostalgie od Jona Favreauva, tentokrát v podaní mojej najobľúbenejšej Disneyovky. Musím sa však priznať, že i keď ma film bavil a tých spomienok (najmä vďaka hudbe) to vo mne vyvolalo naozaj veľa, nedošlo k žiadnemu vylepšeniu, ktoré by vytvorilo aspoň nejaký "wow efekt". Dostal som teda presne to, čo som očakával, v tomto prípade to však nemyslím ako kompliment. Vizuálne efekty ani nemá cenu chváliť (neviem si predstaviť ako by mohli byť ešte lepšie), dodám však sklamanie z dabingu, ktoré, priznám sa, môže byť dôvodom môjho nie 100% zážitku 8.8/10 ()

bonovox

Vizuálne podmanivý prepis klasickej rozprávky ktorá síce miestami až otrocky kopíruje originál ale celkovo to až tak nevadí. Po technickej stránke ide totiž o absolútny vrchol dnešných možností vo svete počítačovej animácie. A keď je v talóne aj dobrý príbeh na kvalitný rodinný film to stačí. 70%. ()

BlackAdder87

Nádherná přehlídka digitálních efektů, které jsou tak dokonalé, že pokud nezačnou zvířátka mluvit, máte pocit, že sledujete dokument z National Geographic. Bohužel daní za tuhle hyperrealistickou grafiku je že zvířatům zmizela takřka veškerá obličejová mimika, což dost ubírá na emotivnosti některých scén a také na vtipnosti gagů. Příběh jinak zůstal až na pár maličkostí v podstatě stejný jako u kreslené verze. Možná jsem zaujatý, protože originál jsem viděl jako dítě a mám k němu citový vztah, ale pro mě bude kreslená verze vždy lepší, osobitější a emotivnější. Tím nechci říct, že se jedná o špatný film, někdo kdo originál neviděl, nebo si na něj už nepamatuje bude nejspíš unesen. Já se však nemůžu ubránit srovnávání a pocitu že tomu něco chybí,.... snad duše. ()

HellsAngel

Oproti iným remakom klasických Disneyho rozprávok má Leví kráľ jednu obrovskú nevýhodu - nevystupujú v ňom žiadne ľudské postavy. Kniha džunglí mala Maugliho, ktorého herecký predstaviteľ Neel Sethi vytváral fungujúcu protiváhu rozsiahlemu CGI zverincu. Simbov príbeh ale takýto charakter nemá a celý film tak trpí nedostatkom emotívnych prežívaní. Darmo budeme lamentovať nad tým, ako úchvatne realisticky pôsobí vizuál africkej savany, keď zvierací obyvatelia Mufasovho kráľovstva sú akoby vystrihnutý z prírodopisného dokumentu. Samotný príbeh je ale stále rovnako podmanivý a v prípade, že patríte k mladej a originálom nedotknutej generácii, pravdepodobne budete spokojní. Ja som si síce návrat do detstva užil, no v priamom porovnaní budem vždy favorizovať pôvodnú verziu. ()

Kinison

Vizuálně výrazný posun k cílové metě, kterou je ovládání přírody a angažmá zvířecích herců chápajících pokyny režiséra. Příběh stejně neberoucí jako ten před léty. ()

Bezejmený

Původní kreslený Lví král je první film, co jsem kdy viděl v kině. A dokonce si to pamatuji dodnes. Hned úvodní scéna má i po 25 letech schopnost vyrazit dech. A nová verze ostudu rozhodně nedělá. Technická úroveň je na opravdu hodně vysoké úrovni. Takhle reálná zvířata jsme tu asi neměli a celé to působí jak živé záběry z Afriky. Mluvící téměř fotorealistická zvířata mi vůbec nevadí. Naopak mi to přišlo uvěřitelné, jestli se to tak dá napsat. Příběh, Timon a Pumba, písničky stále super (vyhněte se českému dabingu!!!!) , stejně jako děsivost hyen a Scara. Hudba je naprosto dokonalá. Nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

Themyth

Čistá blbosť. Radšej zostanem verný pôvodnému animovanému originálu. Aj tá nová skladba od Eltona v záverečných titulkoch nestojí za veľa. Idem si nôtit Keeeen ju fiiiiil... ()

Ace.A.T.L.

1* za vizuální fantazii, 1* za to, že jsme si připoměli úžasnýho Hanze Zimmera a nedali tam nějakýho patlala a 1* za to, že tvůrci měli dost rozumu na to, aby udrželi zvířatům jejich přirozený chování. Ale jinak mi to přijde jako naprosto zbytečná věc, co vznikla asi proto, že dnešní mládež nedokáže ocenit nádheru starých Disneyovek a potřebujou CGI počiny. Je to prach sprostě okopírovaná klasika nejvyššího kalibru, na něco, co toho kdo zná originál, nemůže nadchnout a ani nijak moc zaujmout. Viděl jsem to a řeknu na rovinu, že si radši pustím původního Lvího Krále, než tohle znova. Za mě 3* a pro lidi nepolíbený originálem DOPORUČUJU. Pro lidi, co zažili úžasnost původní pohádky už NEDOPORUČUJU ()

VideoTuti

Film má tak dokonalou animaci až je to na škodu vlastnímu filmu. Film totiž občas vypadá jako přírodopisný film a ne jako filmová pohádka o Lvím králi od Disney. ()

Brodequin

Neuvěřitelné, co už dokážou.... Naprosto nádherně udělané prostředí, stejně jako v Mauglím. Příběh je jasný, tam je asi zbytečné čekat něco víc. Mně se to líbilo, bavilo mě to... nechápu tu občasnou špatnou kritiku tady. ()

Sunwheel

Hodnotiť tento snímok je cekom rozpačitá úloha. Ide vlastne o rovnaký dej (ako kultová animovaná snímka z roku 1994) prevedená do "modernej" podoby. Za pripomenutie si klasického deja v očakávaní niečoho nového sa dostavil pocit nostalgie. No trošku som čakal nejaké novoty. A nie len "belšieho" Scara ((-: ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)