Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

mm13

Prvotriedna atmosféra... a možno aj zámer. Inak ale nanešťastie dosť nepremyslená či nedomyslená záležitosť, v rámci ktorej dáva zmysel všetko a zároveň nič. Možno by stálo za pokus rozpísať to do mini série, keď už sme zabudli, ako tvoriť malé, no pritom presvedčivé a živé svety na poli celovečerného filmu. ()

Morholt

X krát recyklovaný příběh o odboji proti totalitě, v tomto případě té emzácké. Samotní ufouni se mi docela líbili, ale jejich výskyt se dá bohužel počítat na pouhé vteřiny, což filmu dost ubližuje. Jinak tu totiž není nic, co by člověku utkvělo v paměti, případně co by už někde jinde neviděl. Navíc na relativně malý časový prostor West nacpal nesmyslné množství postav pohybujících se neustále na hraně konspirace, což je ve spojení se suchopárným tempem vražedná kombinace. Vizuál je solidní, herci ušli, ačkoliv třeba Vera Farmiga mi přišla totálně nevyužitá, ale to je na to, aby mě film bavil, zoufale málo. 30% ()

BoPo

Natočiť sci-fi bez bombastického rozpočtu. Asi tak zneli pokyny producentov smerom k režisérovi/scenáristovi. Za prvé vytvoríme rasu mimozemšťanov, ale nebudeme ich veľmi ukazovať, aby nám náklady priveľmi rýchlo nestúpali. Za druhé, aby ľudia aj bez všadeprítomnej mimozemskej buzerácie držali hubu a krok, tak ich budú buzerovať iní ľudia na základe mimozemských pokynov. Za tretie do toho musíme narvať veľa postáv, aby to pôsobilo, že sa stále niečo deje. Za štvrté musíme dodať ich vzájomné prepojenie, ktoré vyvolá dojem, že divák videl niečo skvelo vykombinované. A realita? Sci-fi u ktorého do zajtrajšieho rána zabudnete, že ste ho videli. Nemá zaujímavé postavy a v podstate je to viac o totalitnom režime ako o invázii z vesmíru. ()

JohnCZ

Celé to dějové pozadí dystopického světa a vyobrazení okupace šmejdem z vesmíru je dost komplexní a působí hodně uvěřitelným dojmem. Jenže je to zároveň taky úplně ukrutná nuda a přirovnání k Tinker, Tailor, Soldier Spy mi vůbec nepřijde mimo mísu. Je tam hromada postav, v kterých se divák ztrácí, jejich motivace jsou vysvětleny dost polovičatě a není moc komu fandit. A že si několik desítek minut po zhlédnutí pamatuju akorát tak originální vizuální podobu emzáků mluví za vše. ()

corpsy

Z môjho pohľadu, by to fungovalo aj v dnešnom, skutočnom svete. Vláda sa spojí s nepriateľom a zapredá národ za cenu bohatstva, moci a samozrejme vlastného prežitia. Invázia mimozemšťanov vyobrazená opäť v inom svetle, reálnejšie podanom a tým pádom aj menej akčnom. Napätie to však má a dokáže udržať diváka v pozornosti po celú dobu. ()

ledzepfan

Docela překvápko.. Film představuje vcelku prokreslený, komplexní a uvěřitelný svět po mimozemské invazi na kterou kouká ze zorného úhlu undergroudového odboje. Díky tomu má divák fajn pocit, že zde existuje celé spektrum věcí na které nedohlédne a film si tak udržuje prvek tajemství a syrovosti, což automaticky podporuje atmosféru.. Dějový oblouk sice není neprůstřelně nepředvídatelný, ale když se jeden za každou cenu nesnaž být dva kroky před filmem, tak si to užije.... Poměrně slabé hodnocení zde je z velké části způsobeno nenaplněným očekáváním. Lidi holt asi čekali emzáky otročící lidsou rasu v reálnem čase, se spoustou akce atd.. Místo toho dostali něco jako špionážní film v nenápadných sci-fi kulisách... Já nečekal nic a jsem spokojený.. ()

agentmiky

Kdo čeká akcí nadupané scifíčko, kde se to bude hemžit jednou přestřelkou mezi lidmi a mimozemšťany za druhou, tak ho asi film zklame. Ale Rupert Wyatt prostě natočil něco jiného, neokoukaného. Přirovnání s Districtem 9 má něco do sebe, to musím s většinou lidí souhlasit. Blomkamp poukázal na to, jak jsou emzáci pod nadvládou lidí, zatímco Wyatt tuto myšlenku přetočil o 180° stupňů a předložil nám film, kde se návštěvníci z kosmu zabydleli na naší planetě, zahájili opresi lidské rasy a my lidé jim jen sloužíme jako prostředek pro jejich spokojený život pod zemí. Výborný nápad a ještě lépe podaný. Náhled pod pokličku odboje, který se samozřejmě s touto novou rolí lidstva smířit nechce, Wyatt zvládl vymakat do posledního detailu. Ano, vlastně kromě pár postav (Goodman opět exceluje) se zde nejedná o hlavní hrdiny, ale v tom to možná má své kouzlo. Členové povstalecké organizace označované jako Phoenix zde povětšinou fungují jako pěšáci, tudíž rozebírat více jejich charaktery nebo se věnovat jejich příběhové lince by fakticky nedávalo smysl. Design vetřelců označovaných jako Zákonodárci mě nadchl. Objevovali se na obrazovce málo, to chápu, na druhou stranu ty momenty jejich výskytu ve středu dění tak dostaly neskutečný náboj, já jsem coby divák zažíval menší satisfakci za to čekání. Naplánovaný bombový útok povstalců, přílet specializovaných Lovců najít tyto členy odboje, to jsou momenty, jež si díky špičkovému zpracování budu pamatovat. A závěr taktéž potěšil, nebylo to nijak uspěchané a přitom to navodilo menší překvapivý šok. Subjektivně za čtyři hvězdy a 85 %, ale kvůli zdejšímu podhodnocení tam tu jednu pěticípovku přihodím. ()

honajz2

Ani už si nepamatuji kdy jsem naposledy viděl film, u kterého by mě tak strašně nezajímaly postavy. Tady jich totiž bylo tolik - a jak uživatel Radek99 trefně píše - žádná hlavní a mě osobně začaly být všechny poměrně rychle ukradené. Captive State navíc neskutečně nudí a jeho první polovina je k nepřečkání. V druhé se to trochu zvedne a jsou tam zajímavá místa, ale přece jenom jsem za tu první polovinu dostal takový nezájem o postavy a děj, že to ta druhá moc nezachránila. Nápad to má sice zajímavý, ale scifáren o totalitě a diktatuře rozhodně není málo, stačí jenom hledat a Captive State je jenom další kus do sbírky. Možná by to bylo zajímavé, kdyby to bylo zaměřené na míň postav, bylo to kratší a ne tak strašně nudné. Co si tady čtu komentáře, tak ti, co dali 4* nebo 5* většinou píší o tom, že to má nízké hodnocení kvůli tomu, že lidi čekali akčňak a ne "něco vážnějšího". U některých uživatelů to bude pravda, ale co se mě týče - jenom pro případ, kdyby do mě někdo chtěl kvůli mému hodnocení rýt - stejně mi ten film přišel příliš akční. Prostě mě to celé dost minulo a znám mnohem víc zajímavějších (a i minimalističtějších) scifáren. 2* ()

M.i.k.e

nápad budiž,ale zpracování (kamera,střih,herci) a vůbec celé pojetí toho všeho je zoufalé a smrdí to amatéřinou prvního stupně.Sice jsem dokoukal,ale už asi po půl hodině mi bylo úplně jedno co se ve filmu děje a jak dopadne.Wyatt evidentně dosáhl tvůrčího vrcholu u Opic...20% ()

bourec

Trochu jinak točený, ale velkou scifi jízdu nečekejte.Cizí rasa je tady vidět jen sporadicky,akce je zejména v podobě přesouvání,a hodně to připomíná odbojářský akce z druhý světový.Herecky si tady taky nepochutnáte,těch emocionálních výlevů je tady dost málo.no a konec je takovej nijakej.Prostě průměr jak prase.50%. ()

C0r0ner

Čekal jsem to víc militantní jako třeba Světovou invazi, nicméně třeba sekvence se začátkem povstání, kdy si lidé předávají tajné rozkazy, byla špičková. No a pak tu máme excelentní konec, který do té doby divnému scénáři dává dokonalý smysl. Tak na ty emzáky! 85% ()

Martrix

Víc než invazivní sci-fi, očekávejte příběh o plánovaném atentátu, resp. odporu vůči "novému režimu". Ušetříte si tak zklamání, protože výjma začátku, kde má ufoun opravdu pěkný nástup a následně konci, který je ale zase pro změnu ohavně doslovný, žádné sci-fi nečekejte. Minimálně celou střední část je totiž úplně jedno, jestli ten nový režim představuje Babiš, roboti, nebo jako v tomto případě mimozemšťani. Scénář spoléhá na překvapivé odhalení, kdo vzpouru vede a jestli se ji povede zrealizovat, ale Rupert Wyatt diváka vcelku dost podceňuje. Možná to stačí na amerického teenagera, ale dospělý člověk, který chytí narážku na Homéra a všimne si obrázku na zdi, bude už v první třetině vědět... . Přesto se dá Captive State dokoukat bez výrazného znechucení ... předvídatelnost sci-fi scénářů je natolik běžný jev, že dokud si nenecháte udělat lobotomii, nebo nebudete sledovat hollywoodské filmy pořádně zhulení, málokdy budete překvapení. Abych Captive State označil za vcelku fajn jednohubku, musela by se významně zredukovat minutáž...dejme tomu na nějakých 90 min. a scénář by musel předpokládat, že si lidi nepamatují jak končí Den nezávislosti, Nevědomí, Na hraně zítřka...prostě skoro všechny invader sci-fi. Takto dávám poněkud unuděných 52%. Slabé 3* ()

PavelVanekArt

Nedokázalo si to upoutat mou pozornost. Každej pořád někam běžel, řešil nezáživný věci a mimozemšťani tam byli tolik času, že bych to spočítal na jedné ruce, na které by mi šest prstů chybělo. Že to mělo být komorní sci-fi drama z dob po kolonizaci lidstva mi nevadí, vadí mi, že to nemělo žádnou duši, atmosféru a ani půl zajímavé scény. 2* a.k.a 20% ()

oveckaoa odpad!

Tak já se přidávám do skupiny lidí co tom šoupnou odpad. Protože za prvé je to nudné za druhé nedává to smysl (odboj, který páchá atentát na jakéhosi místostarostu a pár mimozemšťanů to se nezmohl jako na více to nemluvím o tom, že číslo 1 tohoto odboje je ženská co se nijak nebrání a dostane se k ní člověk úplně snadno žádné zabezpečení nic). Mimozemšťany zde uvidíte tak 10 minut z 109 minut a spíše než sci-fi a thriller je to drama se špionskou tématikou. ()

Pavlínka9

Za mě to má super plakát s oranžovou barvou....Z toho filmu jsem lehce zmatená...Plno věcí mi doteď nedošlo a bylo tam na mě až moc osob, které byly hodně od sebe a proto mi to nějako nezapadalo do sebe...Nicméně scéna "odboje", kdy se právě ty lidé začnou objevovat - ta byla super - svižná, úderná, skvělá hudba...Skvělé obsazení :) A myšlenka spokojenosti ovládnutí mimozemskou civilzací...je to fikce nebo ta lepší varianta života na planetě Zemi? Hm.... ()

NDroo

Film má nakročeno k tomu být skvělým, má mnoho zajímavých nápadů, ale někdy v první polovině to začíná vyšumívat, herecké výkony až na vyjímky začnou pokulhávat (výprava? úpravy scénáře?)... Trošku lépe se s tím popasovat, mohlo by jít o pětihvězdičkové dílo, takhle jen lepší 3*. ()

iXtr3m3

Slušná zápletka, ktorú som našťastie neprehliadol od začiatku, ako by tomu bolo, keby som si prečítal popis/obsah tu na čsfd, ktorý prezrádza hlavnú pointu. Prosím opraviť. Inak film držiaci sa pri zemi, napínavý len atmosférou, nie akciou, či efektami. ()