Snafu: V háji jako obvykle

• Čína Hidden Strike (viac)

Úkol zněl jasně – za každou cenu ochránit civilisty pod palbou. Jackiemu Chanovi a Johnu Cenovi v roli elitních vojáků v tomhle filmu není co závidět. (Netflix)

Mrkvič

Nic moc extra povedeného ani na béčkový akčňas s vtipkující dvojicí bouchačů. Před Jackiem v sedmdesáti obrovský respekt co dovede, jak se hýbe a co vydrží. Komické duo je takové hrozně nucené. Nic přirozeného. A vlastně ani zábavného (snad jen pár lehkých pousmání). Asijské efekty jsou příšerné a děsně smutné je, že jsou efekty i v místech, kde by je divák nečekal. Auto na kamenité poušti. Ale asi herce nechtěli tahat někam daleko do přírody, tak většinu externích scén natočili před zeleným plátnem. Vypadá to otřesně. Bojové scény celkem nápadité a je to asi jediná věc, které bych nic nevytýkal. No a na závěr tu máme spoustu, ale fakt děsnou spoustu hloupostí, nelogičností a prostě dalších tupých berliček, jen aby se děj posunul někam, kde ho stejně každý čeká. ()

JohnSmith

Náhodou mě se to moc líbilo. Chan a Cena mají dobrou chemii a oběma to sedlo. Je poznat čínská produkce, kdy akce jde až do mega extrému a je to zbytečná škoda a filmu to jen ubližuje. Druhá věc, která mě hodně štvala a kvůli které dávám nižší hodnocení, je CGI, které je opravdu příšerné. Jinak je to klasická Chenova akční komedie ochucena o troufnu si říct akčního komika Cenu. ()

fabecc1222

Film má dvě jasně oddělené poloviny, a je velká škoda, že ta první část trvá tak dlouho. Upřímně jsem čekal, že k propojení hlavních postav dojde po nějaké úvodní akci, ale že bude celá ta akce trvat přes 40 minut, to by mě vážně nenapadlo. Bohužel tak první půlka trpí na to, že díky absenci různého pošťuchování a rozdílnosti hlavních postav, tedy klasiky u Jackieho filmů, a je to tak bohužel docela nuda, protože ani humor se nedostaví, stejně tak chybí klasické Jackieho triky. V druhé půlce už ale všechno tohle je. Dojde k propojení Ceny a Jackieho, a už je to prostě další klasická Chanovka, kdy už je pochopitelně vidět, že Jackie není nejmladší a pomáhají mu různá lana, ale pošťuchovní je fajn, akce v rámci možností také, a celkově vás to v klidu přenese do zlaté éry Jackieho filmů. ()

Hollohlaway

Je to skutečná blbina. Neříkám, že není sem tam ucházející vtip, ale jinak je to nelogický a výjimečně špatně zahraný, hlavně záporáci. Triky směšný, zápletka je k neuvěření, akce a souboje jen sem tam záblesk něčeho solidního a to mám rád Jackieho a Cena mi taky nevadí. Škoda. ()

Ironfood

Ze začátku takový tuctový digitální akčňák, který někde mezi třetinou a polovinou přejde v typický jackiechanovský akční buddy movie. Jackieho kung-fu a akrobatické kousky už sice nejsou co za mlada, ale  pořád jsou napádité a navíc jsem zaznamenal určité zlepšení v oblasti vtipných hlášek. Takže nakonec jsem byl celkem spokojený (i když zrovna konec mi přišel spíše slabší:-) ()

sedm.1

Jediné, co na tomto snímku dokážu opravdu ocenit, je akce, a to i když působila místy poměrně lacině, na druhou stranu ale byla určitě přehledná, choreograficky chvílemi i nápaditá, efektní, rozmanitá a hlavně oba ústřední herečtí představitelé jsou v podobných typech filmů a postav ověření a zběhlý borci a naštěstí i zde ukázali, že mají v tomto ohledu pořád ještě co nabídnout, takže opakuji, akce ok, nicméně je to skutečně to jediné, co se v Hidden Strike dá hodnotit opravdu pozitivně. Hlavně zápletka je totiž doslova otravná, tuctová, předvídatelná a velmi často i vyloženě naivně hloupá, kdy jsem si při mnoha scénách až říkal, že tvůrci snad ztratili veškerou soudnost dělat z diváků idioty, jako třeba když třeba hned v úvodu přiletí zachránci ve vrtulníku, aby následně přesedlali do autobusů, místo toho aby zas odletěli (???), nebo když se Chan s Cenou řežou hlava nehlava, aby hned v následující scéně byli odvěkými přáteli na život a na smrt, svěřující si i ta nejniternější tajemství, jinak ale ono co se vůbec týče všech postav, tak to je také jen jedná velká přehlídka nudných, tisíckrát omletých a nezajímavých postav a charakterů, a to jak těch kladných, tak záporných a problém jsem měl i s nemalým počtem odlehčených, v podstatě až komických scén, o které se stará též převážně jen ústřední duo hrdinů, kteří se neustále špičkují, ve většině případech to ale bohužel sklouzává spíš k těm trapnějším momentům, než k těm, které by měli diváka pobavit. Za mě se tudíž jedná o slabší akční průměr, který sice neublíží, ale doporučovat ho rozhodně nehodlám, spíš naopak. ()

borec999

S ohliadnutím na to, že Hidden Strike mal postupne asi 5 rôznych názvov, prechádzal náročnou post produkciou, roky ležal v trezore a úprimne som myslel, že sa ho nikdy nedočkám, tak relatívne fajn. Prvá polovica zoznamuje s dejom, postavami, prostredím, je vcelku vážna a úprimne nie moc zaujímavá, Druhá už prepne do klasickej chanovskej akčnej komédie, pre tentokrát skôr buddy typu keďže Jackiemu zdatne sekunduje John Cena, a tá je o dosť lepšia. Dej je primitívny, dialógy plné klišé, spracovanie a tech. stránka vzhľadom na utratené milióny nič moc (neviem koľko sa natáčalo vonku ale viacero scén pôsobí nechutne digitálne, CGI a akoby boli celé natočené pred zeleným plátnom). Jackie už má bližšie k 70ke ako k 60ke, takže je jasné že v akcii a bitkách nemôže mať takú bláznivú choreografiu ako za mladi, ale na svoj vek predvedie stále slušné kúsky (vrcholom je scéna s penou). John Cena je omnoho viac doma v humorných scénach než v dramatických (v ktorých absolútne nefunguje) a s Jackiem mali dokopy počas filmu vcelku fajn chémiu. Záverečná scéna s kamiónmi, kde išli fyzikálne zákony na dovolenku pobavila, podobne ako aj making of zábery pri záverečných titulkoch, na ktorých vidno že Cena (a aj Chan) si natáčanie tejto jednorázovej čínskej odbočky od Hollywoodu (určite veľmi solídne zaplatenej) vcelku užíval a je škoda, že niektoré z jeho improvizácií v dialógoch sa nedostali aj do finálnej verzie filmu. Vo výsledku: pohodová jednohubka na odreagovanie. 55-60% ()

iXtr3m3

Neškodná blbinka, ktorá človeku, ktorý videl xy čínskych filmov, povie viac, ako niekomu odchovanému len na USA tvorbe. John Cena potešil, Jackie Chan je stabilná pecka, Pilou Asbaek sa moc nepredviedol. Síce CGI haprovalo, ale na pomery tvorby fajn. Vedel by som si predstaviť pokračovanie. ()

bobstock

Tradiční čínsko-americká kompilace. Dodejte nám jednoho tupého, nasvaleného Američana a my přihodíme čínskou super hvězdu, komika, létajícího kaskadéra a kung-fu mástra Jackie Chana. Co jsem čekal jsem dostal mnoho výbuchů, střílení, mlácení do kulí a spousty umělého pozadí ala porno hvězdy z brazzers..45% ()

Illy

Ne. Bohužel se to nepovedlo. Snaha se cení, ale když jsem v závěru viděl pěnovou bitku která vypadala jako mydlinkové finále z úplně jiného filmu...chtělo se mi plakat. ()

Bozvav

Velmi slušné akční béčko, kde nechybí hlučné akční sekvence, působivé bitky, humor a občas nějaká ta hláška. Herci až na Chana sice spíše druholigoví, ale to vůbec nevadilo. Námět stokrát stejný, ale zpracování dobré a pár nápadů (např. motor z rakety), fakt dobrých. Dialogy nebyly vyloženě debilní, hudba ušla. Za mne spokojenost a 70% k tomu. ()

warrenur

Napriek asi trom znamejsim hereckym menam si po par minutach uvedomite, ze aby mohol Jackie tocit zabavne a i v Europe, ci Americke oblubene filmy, musi zrejme z casu-na-cas hrat v niecom, co potesi skor cinskych predstavitelov. :) Usudzujem to na zaklade pravidelnosti pocas tych rokov jeho kariery, ked sa objavili taketo nepodarky. :) Hned v uvode si povsimnete znacne mizerne CGI.  Tiez, ze postava John-a Cenu je Peacemaker. :) Klasicke zlozenie lubovolnej hong-kongskej, ci korejskej jednotky su zarucene 40-kilove kocky z tik-toku v tielku pre potreby divaka...chjo. Posobi to neskutocne lacno, napriek tomu, ze sa to snazi i od Mad-Max-vibe. Nalady vo filme sa menia ako na beziacom pase. Snaha o Chano-ve legendarne vtipne suboje a preslovy, kym o par sekund je z toho drsny thriler. Meh.."Slow...and put in the HOLE". Chan-ova najlepsia hlaska v tomto paskvile. Kvitujem podareny "lanovy fight" v hasicskej pene. 30% Neodporucam. ()

dannyyy

Bylo to mnohem lepší než jsem dle traileru očekával. Bylo to zábavné, bylo to akční, souboje byly efektní. Je to příjemná oddychovka na pochmurnou neděli, co víc si přát. John Cena už ve Vacation Friends potvrdil svou humornou stránku a zde pobaví taktéž a Jackie Chan ve svých letech, co dokáže, mně rozum nebere. Společný tandem ani chvíli nenudil. Nechybí ani závěrečné nepovedené scény, které také pobaví. Velká spokojenost. ()

Rathalos

Tusil som uz pred sledovanim tohto filmu,ze spojenie dua Jackie Chan a John Cena bude dobra volba a potvrdilo sa mi to,obaja boli skveli,pacilo sa mi ich zopar vtipnych scen,ale i po akcnej stranke to samozrejme nebola nuda,aj ked treba prizmurit oci,co sa tyka realnosti,ale to mi vobec nevadilo,bavil som sa dostatocne...:⁠-⁠) ()

helloween93

Čínský výplach s Jackie Chanem a Johnem Cenou utopený v bezradné režii rutinéra Scotta Waugha. Film obsahuje veškeré neduhy moderní béčkové produkce - komplet prostředí CGI v hrozné kvalitě, akce bez nápadu a každé klišé co vás napadne je included. Chemie nefunguje, většinu děje jsem se nudil. Záporák Pilou Asbaek hraje úplně stejnou roli jako v Samaritan. Po tomhle filmu si nedělám iluze o kvalitách Exp4ndables v režii Waugha. A co má být ten český název filmu? Snafu byl pracovní název. ()

beckham-

Jednou na hraně snesitelnosti. Uvěřitelnost už je za hranou. Pošťuchování a fórky mezi hlavními aktéry jsou to nejlepší z celého filmu. ()

Johny M.

Kdo to bere tak, jak to je, může se v pohodě bavit; kdo je trapnej suchar, toho to asi mine.... (samozřejmě doufám, že Waughovi Expend4bles budou lepší). ()