Snafu: V háji jako obvykle

• Čína Hidden Strike (viac)

Úkol zněl jasně – za každou cenu ochránit civilisty pod palbou. Jackiemu Chanovi a Johnu Cenovi v roli elitních vojáků v tomhle filmu není co závidět. (Netflix)

Flopik

Čakal som od toho blbinu a to to som aj dostal. Príbeh tu hľadať rozhodne netreba ani v najmenšom, je to jedna akcia za druhou a pomerne dobre baví. Duo kvôli ktorému som to pozeral, Cena a Jackie mali vynikajúcu chémiu a ako akčná komédia to v ich podaní fungovalo skvelo. Finále riadne akčné, za mňa fajn. Celovo sú to čisté 3* ale po dlhšej dobe som videl Jackieho tak si jednu prihodím. ()

verbal odpad!

Má to cenu, i když to má Cenu? Kolik byla cena Ceny? V čem všem je otylý neherecký vymaštěnec schopen prostituovat pro hrst chujanů? Proč Čenovic Džudyna chvíli rasisticky hraje samu sebe? Tento „nesmýrně chitrí fylm“ prostě klade řadu palčivých otázek. A tu asi nejpalčivější položí hned na začátku, když do údajně neprodyšně obklíčené rafinérie naprosto ležérně a úpa v pohodě přiletí tři vrtulníky, z toho jeden nákladní, velký jako kráva, s megaspeciálním a zjevně naprosto prefíkaným ťamankomandem, které se okamžitě jme hrdinně a náležitě pateticky evakuovat všechny ty ubohé obklíčené Ťíňany autobusy po brutálně nebezpečné, bestiálně odstřelované a zcela smrtící dálnici smrti. Inu, odpověď bolí asi jako lobotomie bez umrtvení. A když si ke vší té hrůze ještě připočtete kýbl strojeného kýčovitého hnisu a kuomintangové propagandy, zápletku i dialogy jako z downího stacionáře, příšerného Pilouna Prdelzadka v roli ochnutého záporáka, Cenu za každou cenu a odporné pozadí, napatlané patrně v Malování z Aliexpresu, postihne vás ukrutná čínská sračka. Ovšem přitroublá klauní „chemyje mezi prymátem a lydoopem“ funguje na jedničku, jak píše zdejší uspokojivě pobavený míšní trust. ()

Algernons

Jak to nejlépe shrnout? Promarněný potenciál. Duo Jackie Chan a John Cena funguje opravdu dobře a jejich dynamiku jsem si náramně užíval, ale je toho proklatě mááááááááálo! Celé se to zaobaluje ve zbytečném patosu sirotků války, vztahu s odloučenou dcerou a v nudných záporácích, přičemž trvá skoro polovinu filmu, než se naši dva hrdinové dají do kupy... POLOVINU! Když jsou spolu na scéně, tak to šlape jak hodinky. Jackieho svižnost, hravost a obratnost střídá Cenova údernost, neomalenost a hrubá síla. Být to kratší, údernější a bez zbytečný zátěže okolo, tak jsem vlastně nadšený. Ale aspoň se ve mě probudil ten malý kluk, když jsem viděl jak starý Jackie vyvádí furt ty stejné brykule a jeho kreativita a nápaditost pro akci je furt stejně skvělá. Dalo mi to chuť si pustit zase ty starý pecky s touto legendou! ()

Fr

„…SE PŘIHLÁSIL ČÍNSKÝ SOUKROMÝ BEZPEČNOSTNÍ TÝM, KTERÝ NAVZDORY VYSOKÉMU RIZIKU  UVĚZNĚNÉ PRACOVNÍKY, ČELÍCÍ JISTÉ SMRTI, EVAKUUJE DO BEZPEČÍ …“ Někoho by mohlo vylekat (možná spíš kurevsky vystrašit?) to čínský CGI. Někoho zase (vším možným) vylepšenej J.Chan. Všichni ale zapláčou nad příběhem… Takhle – na nic si to nehraje. Všichni (aspoň předpokládám) věděj, kam patřej. No, možná né úplně všichni, ale co už! Prostě taková akční béčková píčovina. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Sylvester Stallone z projektu vycouval. Nahradil ho John Cena. 2.) Film stál 80 milionů dolarů. 3.) Thx za titule Michael Novotný. ///                         PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

choze

Na bitkách je vidět snaha, ale žádná hitparáda to kvůli mdlé režii není. A jinak všechno špatně. Příběhově o ničem, pošťuchování mezi Chanem a Cenou hluché až trapné, digi-poušť připomíná umělohmotností Barbieland a trochu toho nahánění bugin a cisternových kamionů v poušti, ze kterého nepotřebujete vidět víc, než bylo v trajleru. Mizérie. ()

Wacoslav1

Neškodná blbina sympatická tím, že je aspoň nonstop akční a pořád se tam něco děje. Je jasný, že Jackie má to nejlepší za sebou, ale akci ještě pořád v pohodě zvládne a jeho souhra a špičkování s Johnem Cenou funguje celkem slušně. Jenom škoda slabýho CGI a místy hodně přehnaný akce popírající fyzikální zákony hlavně cisternové finále, ale jako nenáročná jednohubka bez vyšších ambicí je to docela fajn.65% ()

Xmilden

Jackie Chan má 69 let! a víte co? Není to prakticky na něm poznat. K ruce si tentokráte vzal svůj protipól a když nemělo šanci že by vyšel The Rock padla logicky volba na toho druhého namakance. Je to Netflixovka, po které na druhé den už nebude muset pátrat v paměti o čem že to vůbec byla, jako víno. Záběry z písečné bouře nápadně připomínají Mad Maxe 2015. 50% ()

HAL

Čínská low cost variace na Mad Max: Fury Road se špačkujícím se Jackie Chanem a Johnem Cenou. Jsou vlastně i horší nápady na to jak poskládat dohromady akční film. Zvlášť když se po otravném úvodu trochu víc vykašlou na digitální orgie a začnou dobře využívat přednosti (komediální i pohybové) obou hlavních bijců. 6/10 ()

mzss1

[33%] Asi jsem s hodnocením docela krutý, ale mě to celé skoro vůbec nebavilo. Nechci trnout hrůzou s čím přijde tento režisér za měsíc s čtvrtým Expendables. Ale jestli ta AKCE bude vypadat takto nudně a bez náboje, tak to nazdar. Ale nebudu se děsit až tak, dnešní CGI mi většinou v novějších filmech nevadí, jenže zde byl problém, že jsem se nudil už od začátku. Komediální to vůbec není, děj to nemá, a hlavně ta první půle mě dost otravovala i když se zde pořád něco děje. Posledních 30 min je nonstop akce, Chan se snaží v soubojích, oceňuji jeho věk, Cena mě zas vůbec nebavil a ty výbušné akční sekvence mě uspávaly, zlaté Fast and Furious. Hrotit to nechci, asi jsem měl horší náladu, proto ty slabé 2* dám, akce je tu dost ale nezáživná …. ()

Chrustyn

Osmdesátkové akční béčko zabalené do čínské produkce, okořeněné příšerným CGI, pitomým příběhem a slušnou akcí. Bezmozková zábava se sympatickým duem, kterému scénář nenabízí nic k herectví, ale má prostor předvést co dovedou alespoň po fyzické stránce, kterou více a méně ovlivňuje věk. I přes všechny výtky, které si film zaslouží, se vždy raději podívám na podobnou žánrovku, než jakoukoliv novinku od DC a v poslední době i od Marvelu. ()

Arsenal83

Pôvodne mal namiesto Cenu hrať Stallone. Ej škoda, to by boli teprve panoramata! Takto sme dostali namiesto botoxovej obrny tú reálnu. A toto stálo 80 miliónov, pričom lepšie gagy, ktoré tu prezentujú Chan s bezcenným, máte v Roháči, ale za 80 centov. Pilou Asbaeka mám ale rád, pretože vie svojou charizmou dať filmu šmrnc a oproti hlavnej dvojici hrdinov aj humanoidný výraz. Čo sa prekvapivo v atraktívnej podobe ukázalo aj u čínskych herečiek. ()

honajz

Když řeknu, že ve filmu s Jackie Chanem hrál nejlíp John Cena, dokonce byl i vtipnější, tak je něco na pováženou. Samozřejmě nechybějí na konci pod titulky pokažené záběry, ale celé je to takové divné. Ale zase vím, že Čína má koupené ropné rafinérie v arabských zemích, to bych raději Tchajwancům jako Pekarová nebo Vystrčil neříkal. Jenže ta digitálnost scén z toho hodně čouhá, příběh je prostinký, což by ani nevadilo, kdyby byl chytře vedený a nabízel něco navíc. Ale tady ani ty akční scény moc nefungují a příběh se rozpadá na několik vzájemně vlastně nesouvisejících podpříběhů, z nichž nejtrapnější je péče bývalého bodyguarda o chudé muslimské sirotky v zapadlé vesnici. NA druhém místě trapnosti jsou výčitky dcery, že ona a matka ho skoro neviděly, a v závěru, jak mu řekne, že nyní jeho obětavou práci pro vlast konečně chápe. Btw, by mě zajímalo, jak se tam odtud nakonec skutečně dostali? ()

JASON_X

Producenti tentokrát k Jackiemu přihodili vskutku mimořádně osvalené individuum, jehož předloktí jsou srovnatelná s lýtky průměrného muže a nadloktí se stehny. Ale v jádru je to dobrák, má třeba tuze rád roztomilé muslimské sirotky, o které se "dojemně" stará (blééé). Jackie má taky rád sirotky. A navíc má i trochu komplikovaný vztah se svou pěknou dcerou. A všichni společně bojují proti zlým žoldákům, kteří chtějí ukrást ropu patřící Číně. No, a jelikož Jackiemu bylo v době natáčení (2018) koukám už... už hodně, samozřejmě se nechá hojně nahrazovat dublérem, nebo si pomáhat technikou. A "díky" velice nešikovné režii jsou tyhle momenty zřejmé na první pohled. Ale to nahrazování by mohl samozřejmě kritizovat jen pitomec, Jackie je náhodou frajer, většina chlapů v jeho věku leda už tak sedí doma u televize, nebo krmí v parku holuby. Spíš mě zklamal silně debilizovaný děj, protože vzájemné "komické" špičkování obou hlavních aktérů bylo přímo bolestně trapné. Ale dětem do 12 let se to možná bude líbit. ()

Lacike

Tak po rokoch nekonečného čakania na premiéru nám tento skvost nečakane vyprdol Netflix. A do ich mizerného portfólia sa to dokonale hodí. Všetkými negatívami mi to pripomenulo hlavne nedávny Ghosted. V akcii to je väčšinu času hnusne vyzerajúci CGI bordel s občasným fragmentom nejakého zaujímavého nápadu alebo kaskadérskeho kúsku. V poslednej tretine sa to ale úplne odtrhne od reality a vyzerá to ako videohra. Od Jackieho v bitkách už dávno nič nečakám a tak ma neprekvapilo, že je celý čas zavesený na drátoch, ale už ani nedokáže byť vtipný. Typická Chanovská bitka, v ktorej so súperom poskakuje na drátoch a schováva sa v pene bola strašne nudná. Jackie sa naviac prvú polovicu tvári zase hrozne vážne a neúspešne sa snaží zhrať napäté vzťahy so svojou dcérou. Jeho prepnutie do komediálnej polohy v druhej polovici filmu, keď sa snaží hláškovať s Cenou je mimo a chémia medzi nimi je nulová. Cena sa snaží byť celý film za každú cenu vtipný ale je otravný podobne ako Ryan Reynolds vo väčšine jeho filmoch. Záporák je tragéd. Chýbala mi tu aspoň nejaká kráska. Ale aj v tomto ohľade film sklame. Zápletka je totálne debilná a nezmyselná. Celkovo to bolo s každou ďalšou minútou väčšie a väčšie utrpenie. Aspoň že si Jackie tentokrát odpustil komunistickú agitku. Ruky preč od toho a začínam sa báť o štvrtých Expendables. Snáď bude mať Scott Waugh jasnú chvíľku. 3/10. ()

Marcos22

Zoufalý úvod Hidden Striku, který v divákovi zanechává spíše dojem podprůměrného akčního digitálního bordelu, střídá ve své druhé polovině ráz a stává se poměrně zábavnou chanovskou co-op mlátičkou. Ačkoli jsou příběh i charaktery jednotlivých postav postavené na vodě a divák trpí, tak chemie mezi Jackiem a Cenou funguje na jedničku, což tak částečně kompenzuje výše zmíněné neduhy. Z akčních scén stojí za zmínku především nápaditá pěnová sekvence, jež Vám připomene legendární akrobatické kousky cirkusového souboru Cirque de Soleil. Jednoznačně nejslabší film Scotta Waugha a začínám se obávat i o čtyřku Postradatelných. Dvě hvězdy. 😕 (30.07.2023) ()

Korbitch

Takhle vizuálně hnusnej film jsem fakt dlouho neviděl. Proti podobným blbinám víceméně nic nemám. Ale tenhle snímek je hnusnej a lacinej. ()

Tony.cs

Hrozně mě bavili John Cena a Jackie dohromady. Byla to sranda a bylo to pěkně akční. Ale je cítit, že kamera a střih nejsou na úrovni Jackieho starších filmů. Chybí tomu dynamika. ()

M.i.k.e

Prvních cca 15-20 minut vypadalo Hidden Strike na solidní katastrofu, která bude extrémně špatně vypadat a navíc se bude brát smrtelně vážně. Pak ovšem přišel zlom a celý ten maglajz se překlopil do klasické Chanovské akční komedie a v tomhle směru začal HS překvapivě slušně fungovat. Na akci je sice vidět že Jackie už není žádný mladík, ale i tak je zábavná a jeho chemie s Cenou funguje dobře. Závěr je sice trochu kostrbatý a scény s cisternami a raketovým autem nejspíš vznikly v mysli pětiletého dítěte, nicméně sem to vlastně docela zapadlo…60% ()

bourec

Vlastně se Chan vrátil i s rejžou Waughem ke konceptu bláznivejch akčních komedií, kterejch napráskal ve svý mladší době spoustu. Vlastně i ten závěrečnej sumář  bláznivejch a  nepovedenejch scén je toho důkazem. Vlastně to není ani nijak objevný, ani nijak napínavý, ale vtipný to s přimhouřeným očkem je. a s přihlédnutím k věku Jackieho, to je vlastně v poho. Asi pětkrát něco takovýho, než jednu Barbie. 50%. ()

Lenka.Vilka

Stačilo překonat úvodní půlhoďku a potom začne skutečná zábava: chlapci se spojí. Protože ten začátek je nuda. Ale když se to rozjede, všechny palce nahoru. Navíc je zde hned několik vážně hezky natočených akčních scén, různý blbinky během akce, včetně hned několika vážně fajn blbin s kamerou. Jo, je to přepálený. Jo, občas skutečný bizár. Jo, většina filmu působí (a je to fakt vidět až přehnaně smutně), že se herci během natáčení ani jednou nenadechli čerstvého vzduchu. Ale bylo to zároveň strašně vtipný. Vidět tohle v kině, asi dá každý nižší hodnocení, aby vypadal chytřejší. Ale skoulnutí tohohle filmu je čistě mezi vámi a Netflixem. A pokud nechcete, aby si o vás jeho algoritmus myslel něco špatnýho, tak si to stáhněte  ;) ()