V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

SeBig

Je to dobrý, ale i dost smutný. Nemám rád když se ve filmu ubližuje zvířatům, takže jsem si to z části spíš fakt protrpěl. Každopádně je to super film, ale znova to vidět asi fakt nechci. ()

Chrustyn

Gunn je jinde a jak byl svého času svěží v DC je stejně svěží i nyní v Marvelu. Strážci Galaxie jsou vedle sterilních pokračování Thora a Ant-mana, skoro jak z jiného světa. Hýří nápady, mají skvělé postavy, zajímavý a zároveň jednoduchý příběh záchrany kamaráda, emocí více než poslední dva díly Avengers dohromady a hravou akci. Není to nejlepší Marvel a má to pár hluších míst, chybí vyložené wow momenty, na akci bych také trochu přidal a bizarní postavy jsou občas docela na sílu. Jednoznačně se ale jedná o nejlepší komiksový film minimálně od posledního Spidermana a ukázka toho, že režisér s osobitou vizí, dokáže rozvířit i tak zajetý a mdlý svět, jakým Marvel v posledních letech je. ()

Arsenal83

Modré, zelené, animálne ksichty sú úplne z inej galaxie ako ja, a to nemám nič proti Fantomasovi ani Avatarovi. Hoci chýbajúcu povinnú nebinárnu korektnosť pre prebudených naozaj kvitujem, nebaví ma pozerať sa na detinské dialógy čudných postáv, ktoré často na seba kričia, alebo sa hádajú. Dobrý soundtrack, ktorý je v tomto type filmu povinnosťou, no dookola opakujúci sa superhrdinovia by už mohli ľuďom prísť únavní, ale asi sa tak nestane. Aj aktuálne je to 2. najzarábajúcejší film roka (cez 800 miliónov dolárov) ()

Jirka_Šč

Super! Líbilo se mi! Přestože drsnější a smutnější, je to konzistentní pokračování předchozích dvou filmů! Důstojný třetí film! A i vánoční speciál k tomu finálně sedne! Trhlé v zobrazení organické vesmírné stanice nebo alternativní země! Promyšleně "uzavřené" příběhy všech hlavních postav! Guardians of the Galaxy zůstávají "sví" ❤️! ()

Stanislaus

Třetí Strážci Galaxie dávali už v traileru vědět, že půjde o doják a rozlučku s některými postavami v jednom. (Spoiler alert!) Přiznávám, že se při projekci v kině nejednou zvýšila koncentrace cibule - týrání zvířat pohne prostě každým, nicméně i v jiných momentech se tvůrcům dařilo hrát na smutnou vlnu, aniž by to bylo nějak otravně okaté. Ústřední záporák mě nijak moc neoslovil a zařadí se do řady jemu podobných, arogantních pošuků se zvrácenými "vyššími cíly"; postava Adama mě rovněž nechala chladným. V centru dění třetích SG je však Rocket - od malého mýválka až po ostříleného dospěláka. Gunnovi se příběhovou linii se zrozením Rocketa povedlo odvyprávět vskutku poutavým a dojemným způsobem - při shledání s kamarády na druhé straně mi hned na mysli vytanul dialog Harryho s Brumbálem na King's Cross. Linie s mezigalaktickou verzí eugeniky dodávala jinak více či méně odlehčenému filmu hlubší rozměr a měla rozhodně potenciál - sekvence z Kontrazemě mi evokovala Ostrov dr. Moreau. Vedle dojemných a vážnějších momentů však film nezapomíná na akci, ani humor, byť těch vtipných scén, které na mě fungovaly, bylo spíše méně. Z kina jsem však po projekci odcházel spokojený - bránici mi film sice jen tak pošimral, přesto se ale jednalo o slušnou rozlučku a doják v jednom. ()

mcb

Být to menší, soustředěnější film, který by naplno zužitkoval a prohloubil působivou linii s Rocketem, šlo by o marvelovský návrat do formy a jasných 5*. Přílišná snaha do filmu nacpat naprosto všechny kreativní nápady a přístupy mu však podkopává nohy - skloubení znepokojivých body hororových výjevů testujících PG-13 rating, bláznivé týmové komedie a rodinné podívané pro všechny působí přinejmenším rozpačitým dojmem. Dětinský a neintuitivní humor podkopává vážnou zápletku filmu a naopak, emoce tak nedokáží tak zapůsobit, když je každý potenciálně dramatický moment narušen nadužívaným písničkovým soundtrackem nebo sebeshazující hláškou, závěr je pak velmi uspěchaný a působící jako náhodný generátor scén a charakterových motivací. Vypadá to, jakoby Gunn chtěl před odchodem do univerza DC využít všechny nepoužité nápady a dát je do jedné velkolepé rozlučky - materiálu je tam však na další dva nebo tři soustředěnější filmy. Jak kdysi první Strážci Galaxie přinesli do MCU svěží vítr originality a pulpové jednoduchosti, jejich závěrečný (?) akt nepůsobí jako zásadní událost, nýbrž další snímek do počtu, nerozeznatelný od přeplněné seriálové či filmové konkurence komiksových adaptací. ()

BMW12

Pravděpodobně závěrečný díl trilogie Strážců Galaxie. A musím říci, že se povedl stejně jako ty předchozí. Jsem rád, že byl film zaměřen na Rocketa, jelikož je mi velmi sympatický a je dobře, že diváci měli možnost se seznámit s tím, odkud se vzal a co se mu stalo. Celkově film už nebyl tak vtipný jako ty předchozí, bylo to více dramatičnější a emocionálnější, také jsem z atmosféry filmu cítil, že to je loučení Strážců. Film má však výborný příběh, soundtrack a vizuální efekty. Za mě parádní podívaná. ()

rikitiki

Strážci galaxie se začali brát vážně a nesluší jim to. Příliš mnoho prvoplánového dojímání, zkroušených zvířátek a dětí v ohrožení. Dokonce Drax zatančí, čímž stvrdí, že se strážci obrátili zády ke své looserovské podstatě a vydali se cestou celorodinného mainstreamu. Ano, vždycky pod tím pirátstvím a životem na okraji jim bila zlatá srdíčka, ale v tomhle díle ten tlukot přehlušil téměř veškerou srandu. SHRNUTÍ: Když jdou u myšáků tvrdě po našich slzách, místo po našem smíchu, páč si myslí, že jim to víc hodí. ()

TheEvilTwin

Jako rozlučka s Gunnem a GotG je i 3. díl fungující snímek, ale když bych se na něj díval objektivním okem jako na "samostatnou" Marvelovku, nebyl bych až tak nadšený jako většina filmové komunity. Akce koule vyloženě netrhá a není zde (krom závěrečné jednozáběrové tříminutovky v chodbě, která byla výborná!!) téměř nic výraznějšího, na co bych chtěl vzpomínat a i co se týče nových postav jde o hodně zvláštní záležitost. Adam Warlock coby jedna z nejsilnějších postav univerza má zde asi 5 minut a působí jak vedlejší civilista a rozhodně ne jako postava, okolo které by se měl stavět budoucí svět, a to mě teda mrzelo hodně, jelikož jsem čekal ALESPOŇ představení jeho schopností a nalákání na jeho budoucí akci. Naopak se sluší vyzvednout zas a znova skvělého Draxxe, který zde (jako jediný) dodává svěží humor a Bautista si roli doslova užívá, ale zbytek jak kdyby oproti předchozím dílům co se týká humoru zlenivěl a vlastně se zde hraje až moc hodně na emoce a rozlučku s celým konceptem - možná až trochu víc, než by se slušelo. Dobré? Rozhodně ano. Ale že by až tak dobré a osudové, jak bylo avizováno? To rozhodně ne. I tak si ale noví GotG odnesou "zlatý marvelovský standart" ve formě slušné čtyřhvězdy, jen když to člověk srovná s prvníma marvelovkama 10 let zpět, je to prostě něco diametrálně odlišného... ()

HellFire

Ta nejméně průšvihovější post End Game marvelovka. Přesto pořád nedokážu setřást pocit, že komiksovky už mají to nejlepší dávno za sebou. ()

Othello

"The first MCU movie to have an uncensored use of "fuck", in its gerund form." Jo, sorry, to sem byl já. Nenávist overload. Pokud někdy vznikne muzeum toho, co na současném mainstreamu nesnáším, tak chci, aby jeho hlavním exponátem byl ten chodící bobr nebo co to bylo do chuja za CGI rybu, co poslouchá Radiohead a jde vyzvednout komicky sebedestruktivního Chrise Pratta, co se vylejvá v hospodě do hoven kvůli smrti postavy, kterou jsme v minulém díle dvacet minut oplakávali, aby ji série pochopitelně opět vrátila jen tak k životu. Pokud mi nevyjde to muzeum, tak alespoň by někdo mohl postavit zábavní park Gunna a Waititiho s nafukovacími balónky a tak, ve kterém se bude mapovat proces, skrze který se drzí vtipní režiséři stali devótníma šlapkama MCU univerza, ve kterém už nejde o nic a nijak. Tu vaši nejlepší akční scénu mimochodem natočil už před dvanácti lety tak nějak mimochodem Zack Snyder a byla lepčí.  ()

luka4615

Jsem vážně moc rád, že po dlouhých dvou letech mohu dát plné hodnocení snímku z ranku MCU a že ho mohu dát právě dílu od Jamese Gunna. Guardians of the Galaxy Vol. 3 jsou totiž především o loučení a nostalgii, na kterou je zde dáván patřičný důraz. Právě ta je totiž tím nejdůležitějším stavebním kamenem, díky kterému se i po dlouhých šesti letech bez problému přenesete mezi starou známou partu odpadlíků. Jistě, někdo může namítnout, že sekundární linie z Rocketova mládí celý děj zbytečně rozmělňuje, avšak dle mého názoru právě ona dodává celé této rozlučce ten pravý náboj, jenž ještě navíc poměrně razantně upozorňuje na přetrvávající problematiku týraní a experimentů na zvířatech. Dalším bodem jsou pak samotní herci, díky nimž můžeme na plátně opět vidět škorpení, neutuchající smršť hlášek spolu s pocitem, že rodina a pospolitost je opravdu nadevše. James Gunn se všemi těmito ingrediencemi pracuje přesně tak, jak byste očekávali, pročež se před Vámi na ploše čítající 150 minut rozestře opulentní a všemi barvami hrající podívaná, v níž nám každou vteřinou stopáže dokazuje, že je na svém tvůrčím vrcholu. Důkazem tohoto tvrzení může být třeba nápaditá otvírací scéna či epická akční scéna v úzké chodbě, která bude jistojistě tou nejpřehrávanější věcí až snímek vyjde na streamu. Co tedy dodat na závěr? Guardians of the Galaxy Vol. 3 je nádhernou a dojímavou rozlučkou, která až na pár menších zádrhelů (nadbytečný Adam Warlock) funguje jako dobře promazaný stroj. Všechno zde funguje přesně tak jak má, pročež Vám návštěvu kina mohu jen a jen doporučit. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „We'll all fly away together... one last time... into the forever and beautiful sky.“ ()

JASON_X

I přes zachraňování týraných zviřátek a ohrožených dětiček se stále jedná o poměrně kvalitní a přitom jemně přidrzlou zábavu, tedy aspoň v rámci komerčních středoproudových blockbusterů pro mládež. Jede se stále ve stejném duchu i v podobných kolejích, těžko k tomu psát nějaké originální postřehy. A mně osobně třeba potěšili i staří Faith No More ještě s Mosleym, myslel jsem, že tahle muzika už je pro svět definitivně mrtvá. Introduce Yourself s peckou We Care A Lot jsem kdysi dávno sjížděl na walkmanu furt dokola. ()

Lucasion

"Pete, I'm done running..." Nejdelší, nejslabší ale nejemotivnější Strážci. Navíc po tolika zmařených šancí po Endgame je to svěží vítr si dojít do kina na popcornovku, která byla téměř u zrodu, a hlavně ho pomáhala formovat. Já měl pro Strážce vždy slabost a díky bohu, že se vrátil Gunn. Je vidět, že mimo to jejich slavné Marvel Univerzum měl James jasnou představu začátku - pokračování - a konce. Za mě jsou třetí Guardiani snad nejemotivnější marvelovka. Ta linka u Rocketa je prostě dokonale smutná a smutně dokonalá. Na jednu stranu říkám, že je Volume 3 nejslabší z trilogie, protože ztratila tu svou lehkost, kterou vždy měla. I když se v několika momentech ke svému humoru vrátí. Ale na druhou stranu si nedokážu představit, že by svoji sérii zakončili stejně jako žili. Ona se k tomu ta vážnost a utrpení zatraceně hodí. Možná někdo, kdo čekal další Marvelovku, tak bude zklamán. Třetí Guardiani totiž mají srdce a posouvají sérii jinam... Posouvají a ukončují. A já si ten konec safra užil. Naprosto chápu, že už to nechtějí hrát. Hráli to téměř deset let a chtějí jinam, to bych přál každému herci, kdo v tomhle guláši byl. Mě Strážci nadchli i když zcela jiným kouzlem než předchozí díly. Měli kouzlo, měli krásu, a hlavně měli to srdce. Garantuji vám, že lepší film už Marvel nikdy nevyplodí. Tohle je labutí píseň všech Marvelovek. Díky za tu krásnou jízdu Strážci. Díky za těch osm úchvatných let! PS: Ten Will Poulter je ďábel, obsazujte ho víc. (88 %) ()

Morholt

Sice se tu trošku moc tlačí na pilu co do emocí a ta snaha donutit diváka upustit nějakou tu slzu je v některých momentech strašně okatá, ale v té dvouapůlhodinové stopáži se to většinou ztratí. Rocketův příběh je fajn, akce přeplácaná tím správným způsobem a najde se i prostor pro zasmání. Jo, občas je to jen slepenec hlášek a gagů, který nedává valný smysl, ale mě to prostě takhle dneska sedlo. 80% ()

BrooksW.Here

"I love you guys." _____________ Audiovizuálna lahôdka, ktorá predstavuje parádne zakončenie bezkonkurenčne najlepšej MCU trilógie... James Gunn svoju bandu vesmírnych stroskotancov ohromne miluje, v každom filme o Strážcoch Galaxie je to poriadne vidno a táto časť rozhodne nie je výnimkou! Soundtrack sa do filmu výborne hodí a pôsobí to tak, že jednotlivé skladby doňho boli vyberané so skutočnou láskou (vôbec sa tomu nečudujem, James Gunn mal údajne už pred štyrmi rokmi pripravených 150 pesničiek, ktoré by sa dali v tretích Strážcoch použiť...). Okrem toho sa finálna časť Strážcov aj perfektne hrá s kamerou, z ktorej sa vám v niektorých scénach bude doslova točiť hlava – absolútnym vrcholom je niekoľkominútová jednozáberová bitka za sprievodu nadupaných Beastie Boys, ktorí do celkového diania pasovali na výbornú. K tomu pridajme ešte bezchybné vtipy, z ktorých je jeden lepší ako druhý spolu s výborným príbehom, ktorý pre mňa síce na prvý pohľad pôsobil iba ako jeden veľký mix rôznych divotvorných nápadov (Drax to s jeho svojským pohľadom na svet úplne zaklincoval a takmer každá jedna jeho hláška by sa dala nazvať perlou 😂)... No vo výsledku mi začalo dávať úplne všetko zmysel a dokonca aj flashbacky z Rocketovej minulosti mi začali pripadať nesmierne dôležité, pretože prehĺbili jeho charakter, vďaka nim sme pochopili prečo je Rocket taký, aký je a pre mňa sa stal tou absolútne najlepšou MCU postavou... On a vlastne aj všetci Strážci Galaxie mi budú veľmi chýbať... James Gunn to zvládol najlepšie ako sa len dalo a tento film bol v konečnom dôsledku presne taký, aký som si želal a preto ho nemôžem dať menej ako 8,5 mývalov z 10... Bola to jazda. ()

RelaxMan

Jedna z nejlepších Marvelovek vůbec a u mě i horký kandidát na film roku. Rocket Raccoon patří mezi mé nejmilejší postavy od Marvelu, tak je to i celkem jasné, protože tenhle film je hlavně o něm. Popravdě, už jsem ani nečekal, že mě nějaký nový film okolo Avengers tak chytne a stalo. Za což jsem moc rád a budu dál doufat, že i v budoucnu Marvel a DC Comics vytvoří podobnou kvalitu a né kvantitu. ()

ScarPoul

Treba podotknúť, že sa jedná o výborné zakončenie série. Gunn má jasnú víziu a hlavne vie pracovať s postavami. S každým ďalším filmom bol istejší aj pri emóciach aj pri vtipoch. A dokázal namiešať vždy originálny guláš motívov a scénok, ktorý v konečnom dôsledku fungoval. Jedná sa o ďalšiu podarenú trilógiu MCU univerza, ktorá keď už nič iné ukazuje obrovský potenciál toho sveta, ktorý doteraz vedelo využiť len veľmi málo tvorcov. Z novej fázy je to po Spidermanovi a Shang-Chim najlepší film. A asi jediný, ktorému tie emócie skutočne fungovali. Gunn sa nikam neponáhľal, nechal nech postavy ( každá jedna z nich) vyniknú. Do toho primiešal niekoľko agitiek ( či už na spoločnosť, alebo humánnosť) a zakončil to epickým vyvrcholením. To jediné mi prišlo ( až na jednozáberové súboje) trošku preplácané. Digi bordel sa nezaprie, hoci je podstatne priehľadnejší než pri nedávnom Flashovi. Každopádne spokojnosť. Aj slza ušla. A potešil Nathan Fillion a v zásade celá Rocketová línia. ()

Gwaihir

Opravdu velmi zdařilá rozlučka s touhle zvláštní partičkou, která překvapivě není už "jen" sledem zábavných eskapád, ale vypráví mnohem vážnější příběh útrpného zrodu jejího mývalovitého člena, a mísí tak dvě zcela odlišné, výborně fungující, roviny s naprosto rozdílným emočním dopadem, většinou kupodivu docela úspěšně, i když ne vždy úplně souvislým způsobem, a bylo by fajn, kdyby to tak úplně konečné sbohemdání nebylo. 80 % ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna