Krypton

• USA Krypton
USA, (2018–2019), 13 h 55 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

David S. Goyer

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Pinar Toprak

Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Ian McElhinney, Elliot Cowan, Rasmus Hardiker, Gordon Alexander, Oliver Cotton, Desmond Edwards, Paula Malcomson (viac)

Co kdyby Superman nikdy neexistoval? Seriál Krypton, který se odehrává dvě generace před zničením Supermanovy domovské planety, sleduje Seg-Ela (Cameron Cuffe), dědečka legendárního Muže z oceli, stojícího před konfliktem života a smrti – má zachránit svou domovskou planetu, nebo ji nechat zničit a spasit tak osud svého budoucího vnuka? Ve vládě Kryptonu zavládl chaos a rod Elů je vyloučen ze společnosti. Seg se snaží očistit rodinnou čest a zachránit ty, které miluje, zatímco se potýká se známými postavami světa DC Brainiacem a pozemšťanem Adamem Strangem cestujícím v čase. (HBO Europe)

Wolftalon

Za mě letos největší překvapení. Krypton jsem odsoudil už při jeho oznámení, protože další superhrdinský seriál bez superhrdiny mi nepřišel jako něco shlédnutíhodného. Avšak zde se tvůrcům povedlo námětu neudělat ostudu. Adam Strange je vítaným elementem z námi blízkého světa, který vlastně krmí postavy informacemi, které my - jako fanoušci DC - už dávno známe. Takže žádné ubohé easter eggy se nekonají, vše je vysvětleno na plnou hubu. Superman je už dávno zavedená značka, stejně jako jeho přátelé i nepřátelé. A u Brainiaca zejména musím uznat, že lepší live action zpracování si snad ani nedovedu představit, vzhledem byl jak vytažený z komiksu. Seg jako hlavní protagonista je fajn a neměl jsem nejmenší problém mu fandit. Zbytek herců je snesitelný, a tak v podstatě jedinou vadou na kráse je občasná absence selského rozumu a dnes již tradiční multikulturní vlezdoprdelkování. Pokud druhá série nezklame, tak tam pošlu rovnou 5 hvězd, prozatím solidní 4. ()

zekon odpad!

Zase dílo jak od začínajícího amatéra který má potřebu semlet některé sci-fi seriály dohromady a pustit na obrazovku zvratky. HBO v posledních letech bída a utrpení. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: 1.Série: "Kal-Ele. Můj budoucí vnuku. Toto je příběh rodu Elů. Jeho konec ještě nebyl napsán. Ale takto začal." Herci: Legendárního Generála Zoda ztvárnil nevlastní tatík Olivera Queena. Ta role mu fakt nesedla, ale katastrofální výběr herců je jen začátkem utrpení. Dědeček Supermana má dilema. Je zamilovaný do čokoládové vojáčky, ale byla mu přidělena bloncka z bohatého a významného rodu. Seriál se asi inspiroval hrou o trůny, neboť tam chce každý vládnout Kryptonu. To znamená, že se tam intrikáři, takže samé bla bla bla. Když je tam akce, tak je to většinou nějaká rvačka, která je absolutně beze stylu. Jakoby jste koukali na rvačku v ordinaci. Prostředí seriálu: Krypton připomíná malou vesničku, kde jsou všechny ulice bez života. Ať se to odehrává na tržnici, hospodě či náměstí, tak lokace působí stejně... Jen se změnilo pár rekvizit v místě dění. Potěšil asi jen Brainiac. Je to bída, takže nevím zda půjdu do druhá série. - 40%. 2.Série: "Koukáš do ksichtu Velkýmu šéfovi! Vrah šlechticů, Metla kosmu, Poslední Czarnian, Největší bastard, Mačeťák, Pan mačeta, Mistr mačet, Megazabiják, Pán vrahounů, arcibiskup nebeský církve trojitýho rybího Boha? Nic ti to neříká? Kristovy játra! Všichni vědí, kdo jsem!" Jmenuje se Lobo a stal se tady nejvtipnější postavou. Věnoval bych mu vlastní seriál, což by mohla bejt sranda. Nejvíce akce je v 9 epizodě, kde má rajcovní bloncka smrtící chvaty a pár zpomalovaček. Třetí řady či alespoň nějakého ukončení se nedočkáme, což asi ani škoda není. Byla to fakt bída, jak jsem psal u 1.série. - 50%. ()

huhuhu783

Nějak sem se k tomuto serošu dostal,zaujal mě a sjel první i druhou lajnu. Dějově je to celkem nabitý a má to spád- Akjčňárnu tady nehledej. Akorát ten milostej triangl občas připomíná vložku z Tvajlagtu. Ale což. Sem zvědavej na další lajnu ()

Lum1k

Myslel jsem, že po sledování seriálu Smallville a Muže z oceli si ještě upevním svou počínající náklonnost ke světu Supermana a historii jeho rodu.  Bohužel, El je malý šedý loser, který přesvědčivě dokáže udělat jen dramatický pohled a jinak se seriálem jen tak náhodně motá v ději, jeho kámoš je někdo, kdo se tam odněkud prostě vzal a krysí muž, který vypadá spíše jako by jej autoři náhodně vytáhli z popelnice a dali mu do ruky text. Ostatní rody jsou jen tak načrtnuté, náhodně se tam objeví jejich jména, aby za minutu zase bez nějakého hlubšího kontextu zmizela. Bohužel, když se mluví o jakési teroristické či odbojové frakci "Černá nula," výhradně tento název zní z úst někoho z rodu Zod, což je zřejmě nějaká bojová rodinka vyšších vrstev v Africe, která si upevnila místo mezi postavenými jen proto, že si její členové dávají pravidelně do držky a všude, kde to jenom jde, včetně cely, nacvičují svoje zumba kung - fu a přehlíží milostné drama, kdy mladá míšenka z rodu Zod vlastně neví, s kým že chce vlastně spát a tak to hraje na obě strany. S jedním spí a druhého miluje.  Z části se z toho stala mimo trapně multikulturní prosycenosti feministická s"ačka a nalejvárna blábolící o nerovnosti ve společnosti. Vydržel jsem to nicméně do poloviny 5. dílu a nepozvracel se, což považuji za svůj obdivuhodný výkon. ()

Michael Bay stále chystá Loba

Michael Bay stále chystá Loba

20.06.2019

Fanoušci brutálního psychopata, jenž o sobě prohlašuje, že je nejlepším lovcem lidí v celém vesmíru, v posledních dnech neměli moc důvodů k radosti. Postava Loba totiž dostala od stanice SYFY vlastní… (viac)

Marvel vsadí na ženy

Marvel vsadí na ženy

17.06.2018

Už příští jaro pošle Marvel do kin svoji odpověď na konkurenční Wonder Woman. Komiksová Captain Marvel s oscarovou Brie Larson (Room, Kong: Ostrov lebek) bude prvním marvelovským filmem, jehož hlavní… (viac)