Krypton

• USA Krypton
USA, (2018–2019), 13 h 55 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

David S. Goyer

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Pinar Toprak

Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Ian McElhinney, Elliot Cowan, Rasmus Hardiker, Gordon Alexander, Oliver Cotton, Desmond Edwards, Paula Malcomson (viac)

Co kdyby Superman nikdy neexistoval? Seriál Krypton, který se odehrává dvě generace před zničením Supermanovy domovské planety, sleduje Seg-Ela (Cameron Cuffe), dědečka legendárního Muže z oceli, stojícího před konfliktem života a smrti – má zachránit svou domovskou planetu, nebo ji nechat zničit a spasit tak osud svého budoucího vnuka? Ve vládě Kryptonu zavládl chaos a rod Elů je vyloučen ze společnosti. Seg se snaží očistit rodinnou čest a zachránit ty, které miluje, zatímco se potýká se známými postavami světa DC Brainiacem a pozemšťanem Adamem Strangem cestujícím v čase. (HBO Europe)

Ratemus

Na tohle jsem byl hodně natěšený, poté z toho vylezla přijatelná nízkorozpočtová zábava s mrkáním na Supermana a všeho kolem něj.. černé Zody jsem zkousl byť se sebezapřením, ale bože ten Brainiac, ten byl skvělej, mnoooohem lepší než 90% dceu padouchů v čele se Stepenwolfem, Doomsday také lepší než ten výplod v BvS. Strašně se těším na Loba v další sérii. Prostě úžasné Dc překvapení roku, sice je to nízkorozpočtové, ale prostě stojí to za to. Z množství všech těch CW teenage srágor to jistě vybočuje...takže díky bohu za to ()

Djkoma

Pro mě osobně příjemné na sledování, protože jsem očekával mnohem větší tragédii. Snaha o vykreslení života na Kryptonu se cení, celkem mladé obsazení potěší, pro mě je především velice zajímavý a kvalitní hlavní záporák. Zbytek se teprve uvidí, jak bude fungovat, ale příběhově to nejvíce navazuje na Muže z oceli (vizuálně, problematika kast, atd.). ()

LiVentura

Utahané, ukecané, jako každý seriál... Opět mě to utvrdilo v tom, že moderní seriály raději vynechávat, nebo velmi dobře vybírat (Westworld)!!! ()

Kothy

Je tu nový seriál od stanice Syfy, který vypráví o dědovi Supermana. Děj je zasazen necelých 200 let před jeho narozením a odehrává se na Kryptonu. Částečně překrývá i se současností. Na Kryptonu platí přísná pravidla. Z mladého Sega se po smrti jeho dědy Vala stane rebel. Nechce se podřídit přísným pravidlům, které na Kryptonu platí. To se však vymstí jeho rodině. Je nyní na něm, zda zachrání svůj odkaz a zajistí budoucnost svému rodu. Hlavní hrozbou je totiž Brainiac. ten se snaží si Kandor přidat do své sbírky. Časem narazíme na pár známých postav z DC světa. Konec je docela otevřený, tak snad bude další řada. Objevuje se tu pár známých herců. "Tvůj vnuk se stane tím největším hrdinou v celém vesmíru." ()

Marze

Nějak mě tento nový příběh ságy o superhrdinovy nezaujal. Fanoušci sci-fi jako já tu nenajdeme nic , co by přivábilo náš zájem. Chabě vykreslené postavy utopené v nudném příběhu. Sledujeme třídní rozdělení, palácové intriky a náboženský fanatismus. ()

Will_X

S přimhouřeným okem 4 hvězdy. Nebylo to vůbec špatný, ale co se týče jednotlivých epizod a kvalit, tak to bylo jako na houpačce - chvíli naprostá paráda a pak dostanete nudnou, pomalou, dějem předvídatelnou epizodu, která vás nudí po celou dobu... A že jich tam je... Na druhou stranu jsou mnohem, ale mnohem horší seriály...IMHO do červených čísel by se Krypton mohl podívat. :-) ()

jh666

Na Krypton jsem byl hodně zvědavý, když se o něm po Muži z oceli začalo mluvit. Během let už mi to pak bylo nějak jedno., ale podíval jsem se na to. Nutno podotknout, že začátek byl opravdu těžký průměr, ale čase se to přeci ne zlepšilo a stala se z toho fajn oddychovka. Především poslední dva díly se hodně povedly, takže pokud si seriál dokáže ve druhé řadě udržet alespoň takovou úroveň, tak se těším. 70 % ()

erased

Žádné spandexové oblečky, žádní ctnostní hrdinové v konfliktu mezi záchranou města/světa/vesmíru a milované princezny v nesnázích, žádné rádoby alegorie dnešního světa, dokonce málem ani žádní klauni, ehm, superzáporáci. Krypton byl první superhrdiny inspirovaný seriál, na jehož premisu jsem byl ochotný přistoupit bez obličeje ztrapněním pohřbeného v dlaních - právě pro všechny vyjmenované aspekty, které mu chybí, a mně blízkou, typicky SyFy campovitost. A všechno by to dohromady náramně fungovalo, nebýt toho, že hlavní klaun se jmenuje Brainiac a jeho životním cílem je sbírání motýlů. Jenom to pro jistotu opakuju: Brainiac. Brainiac. BRAINIAC. Víc snad netřeba dodávat, snad jen že jsem se kvůli němu u seriálu nepříjemně často popadal za břicho, a že díky jeho absenci má druhá série šanci neskončit jen jako solidní sci-fi stále dědící některé z nejhorších možných komiksových debilit. ()

BoXBe

Mohl to být pěkný animák. Ve výsledku to není nic. Nevyužilo ani příležitosti vytěžit něco z Orwellovských vizí. Proklikáno za deset minut. Ještě lépe zahraný Brainiac potenciál pro nějakou filmovou verzi má. Lobo v této podobě ne, tohle patří na představení střední školy. Vlastně - této cílovce je to určeno - ok. ()

Jaro.Krafcik

Neočakávaný seriál ktorý opäť tuto na csfd ukazuje že hodnotenie netreba brať vážne, s porovnaním na iných stránkach je hodnotenie 63% naozaj na smiech. No späť k seriálu krypton, ktorý ma tak pohltil že som ho dokončil po cca 2 aj pol dňoch. Naposledy ma asi takto bavilo stranger things. Krypton navnadil na skvele postavy a fajn príbeh ohľadom supermana. Jednoducho výborná sci-fi záležitosť ktorú odporúčam a zároveň zaraďujem k mojim obľúbeným seriálom. A hneď na to asi začnem pozerať druhu sériu ktorá už postupne vychádza. 5* ()

iXtr3m3

Veľmi slušný seriál a veľmi silné štyri hviezdy. Jasné, nie je to Doom Patrol ani Titans, ale o to nejde. Na to, že je to počin SyFy, je to zaujímavý "zárez". Kastovná spoločnosť Kandoru potešila, aj keď sme uvideli kvôli nízkemu rozpočtu pomenej, ale triky boli celkom fajn, určite ďaleko lepšie ako pri teen seriáloch zo sveta Arrowerse. Na to, že seriál uťali pred koncom druhej sezóny, vyšiel jej záver celkom fajn. V druhej sérii sa pritvrdilo aj v gore scénkach, Doomsday bol perfektný na pomery TV produkcie, hrozivý, nekompromisný a dokonca sme dostali aj info o jeho vzniku, ktorým sa doteraz nikto nikdy nezaoberal. Čo extrémne potešilo na druhej sérii, tak síce maličká, ale predsa len prítomnosť Loba. Pri prvých fotkách z jeho predstaviteľom som si hovoril, že sa asi tvorcovia zbláznili, keď z brutálneho svalnatého hovada urobili len trošku lepšie chlapa. Ale čo mu ubrali na svalstve, to mu pridali na hláškach. Taký ultimátny, nesmrteľný a prehláškovaný hrdina v DC, to sa len tak nevidí. Nezrušiť jeho vlastný seriál, tak možno Deadpool od Marvelu dostane riadnu konkurenciu. Škoda veru aj Kryptonu aj Loba. Nič sa nedá robiť. Chujoviny vychádzajú neúrekom viď. Batwoman (grc, ktorý som po prvej časti mal chuť označiť odpadom) a takéto veci končia. ()

Gogo333

Na seriál ze světa Supermana jsem se těšil, bohužel provedení je bídné. Z herců a postav mě nikdo vyloženě nezaujal. Hlavní příběh nuda, sice v pozadí se rozjíždí zajímavá hra, ale je to příliš pomalé a moc se tomu nevěnují. Potěšilo aspoň pár známých postav z komiksů. 60% ()

Likan7

Geniální nápad, že jo? Seriál o Kryptonu! Mateřský planetě Supermana. Seriál o místě, který jsme tak moc chtěli vidět od začátku Muže z oceli. A místo parádní podívaný jsem dostal politiku, intriky, nesympatický postavy, hrozný herce a minimum akce. Tohle je velká seriálová prohra, protože potenciál měl Krypton velký. ()

MasterD

1. série: Čtyři hvězdičky za nápad, perfektní audiovizualní zpracování a také dramatickou kvalitu některých epizod (zejména první a poslední, poté druhá, šestá a osmá). Některé epizody ovšem byly hodně slabé, a i když mně CSFD nabízelo dát první sérii tři hvězdičky, dávám čtyři. I když se nijak neorientuju v tom, podle čeho hodnotit kvalitu hereckých výkonů a jejich uvěřitelnost či věrohodnost, rozhodně se mně líbily. Těším se na druhou sérii. ()

Clark_Kent

Tady musím apelovat, dost jsem se těšil po všech těch krásných upoutávkách. Ovšem když jsem seriál sledoval, ten pravý pocit z legendárního Kryptoňana jsem prostě nedostával. Ty postavy tam nejsou v pravém duchu, příběh celkově strašně chabej. Miluju všechny dosavadní Supermany, jenže tady to kouzlo nefunguje. ()

JohnZ87

Překvapivě vydařený vhled do života na planetě Krypton dávno před Kal-Elovým narozením. Sledujeme propletené osudy rodu Elů a Zodů - kteří jsou mimochodem zřejmě kvůli hyperkorektním kvótám překvapivě tmavé pleti, což ale nic neubírá na kvalitním ztvárnění postav. Prostřednictvím Adama Strange a generála Zoda, kteří cestovali časem, dojde k propojení s přítomností. Na Supermana se odkazuje velmi často. Navíc se objeví i někteří Supermanovi ikoničtí protivníci - Brainiac, Doomsday (u kterého je blíže specifikován jeho původ) a už zmiňovaný generál Zod (který zejména v druhé sérii dozraje v ultimátního záporáka, jakým má být). Dále se také objeví excelentně ztvárněný a skvěle hláškující Lobo (přesně tak, jak ho máme rádi v komiksech). Charismatická je rovněž postava Seg-Elova dědečka Val-Ela - zejména jeho působení v pevnosti... Určitý dějový zvrat v závěru první řady totiž trochu znevážil to, co se kolem postavy Val-Ela resp. jeho odkazu po celou dobu budovalo. K podobnému zvratu dojde v souvislosti s jinou postavou i v druhé sérii a jeho následné vysvětlení působí velmi lacině. Ze seriálu občas trochu trčí nízkorozpočtovost, nicméně v rámci možností je vizuál prostě velmi působivý. Velkým plusem je ovšem to, že drtivá většina klíčových postav si projde dost zásadním vývojem, a to jak charakterovým resp. emocionálním, tak vizuálním. Škoda, že seriál již nebyl po druhé sérii obnoven. Zakončení se dá svým způsobem v rámci druhé série považovat za uspokojivé, nicméně jako ukončení celého seriálu je to dost problematické. Řada zapletek zůstala nedořešených (minimálně jedna opravdu hodně zásadní). Tvůrci nám navíc v závěrečné epizodě teasovali jasné odkazy na samotného Darkseida, takže neobnovení seriálu pro třetí sérii zamrzí dvojnásob. 75% ()

baclajean

Pre mňa osobne sklamanie v tom zmysle, že som čakal oveľa viac: námet bol výborný, no spracovanie mohlo byť lepšie, herci sa zväčša tiež výkonmi nepretrhli, čo uberalo na hodnote asi najväčšmi. Už úvodná časť, ktorá by mala diváka k sérii pripútať, spravila skôr opak. Celkovo povedzme tak 3.2/5 ()

kreion

1. séria - Neurazí, ale od nejakej pecky to má zatiaľ riadne ďaleko. Chcelo by to vyšší rozpočet na výpravu, kulisy a lepších scenáristov. Popri Altered Carbon a Star Treku to totiž vyzerá biedne, aj čo sa do vizuálu, ale hlavne nápadov týka - pričasto sa reykluje jedno i druhé. Vyššiu úroveň tomu držia Elliot Cowan, Wallis Day a Colin Salmom. 3/5 ()

Michael Bay stále chystá Loba

Michael Bay stále chystá Loba

20.06.2019

Fanoušci brutálního psychopata, jenž o sobě prohlašuje, že je nejlepším lovcem lidí v celém vesmíru, v posledních dnech neměli moc důvodů k radosti. Postava Loba totiž dostala od stanice SYFY vlastní… (viac)

Marvel vsadí na ženy

Marvel vsadí na ženy

17.06.2018

Už příští jaro pošle Marvel do kin svoji odpověď na konkurenční Wonder Woman. Komiksová Captain Marvel s oscarovou Brie Larson (Room, Kong: Ostrov lebek) bude prvním marvelovským filmem, jehož hlavní… (viac)