Krehká Thelma práve nastúpila na vysokú školu. Aj napriek veľkej snahe jej rodičov kontrolovať každý jej krok prvýkrát skúša nezávislosť a vír študentského života. Keď sa však zamiluje do krásnej spolužiačky Anjy, začnú sa v jej okolí diať nevysvetliteľné a desivé veci a Thelma s hrôzou zisťuje, že ich príčinou je možno ona sama. (ASFK)

AlexUnited

Obával som sa nudy a nejakej prílišnej prehnanej experimentálnosti a filozofovania a vôbec som teda nečakal, že budem až tak nezvykle pohltený a uchvátený pomalým a málo dynamickým dejom (to sa často u mňa nestáva). Veľmi príjemné prekvapenie, skvele namixovaná zmes rôznych žánrov, kedy divák dlho netuší či má príbeh racionálne pozadie alebo tu reálne úradujú nadprirodzené prvky. Škandinávci teda vedia vyčarovať priam unikátne a špecifické prostredie s krásne ponurou atmosférou typickou pre túto lokalitu. K tomu prirátajme ten najdôležitejší aspekt a to veľmi sympatickú hlavnú postavu, ktorá podala (aj však spolu s ostatnými) fantastický herecký výkon. Až tak dobrý, že som mal počas sledovania taký zvláštny pocit akoby sa okolo jej osudu točila otázka samotnej podstaty existencie nášho sveta a či existuje niečo čo nás presahuje. K udeleniu plného počtu v rámci hodnotenia naozaj nechýbalo veľa, jedine o čosi lepší záver, ktorému už potom ku koncu mierne dochádzal dych. ()

ostravak30

Film disponuje působivou atmosférou, to bezpochyby. Skandinávské filmy tohle umí. Být mrazivě temní a tajuplní. Ovšem trochu kvalitu snižující fakt je ten, že vcelku brzy divák pochopí, o co jde. Katolická rodina dceru hlídá a skrývá před ní temné tajemství. Díky kvalitním hereckým výkonům hlavních představitelů si tak člověk docela přijde na své hlavně při vyústění a závěrečné tečce. Film také dává na odiv, jak moc mohou život měnit nebo se ten může přizpůsobovat stereotypům a to i ve dvacátém prvním století. ()

MichaelKey

Ten film je propracovaný do nejmenších detailů a všechno je tak chytře natočeno. Není to žádný oddechový film. Divák se musí 100% koncentrovat na dění ve filmu. A pak to ve vás něco probudí. Já sám jsem ze sálu vycházel zmaten s takovými zvláštními pocity a ještě celý večer po tom jsem o tomto filmu přemýšlel a při tom si připadal jako zombie. ()

Jutzu

Jakou nejhorší superschopnost můžeš dostat? Kromě této myšlenky na mě film žádný dojem neudělal. Rodičovský stalking, láska na vysoké a nevysvětlená zápletka. //SPOILER// Ten konec neměl žádný smysl? Co se stalo s babičkou? Holka zabila otce, vrátila matce nohy a získala svou "superschopností" milenku? Co tím chtěl film divákovi vzkázat? Pro nulovou etickou hodnotu chci dát odpad, ale film jako takový se přežít dal. ()

MiTrAnDiR

Thelma,Thelma dumajuca nad svojou hriesnostou ci sexualitou vyvolava mierny dojem kontroverznosti.To uz sme snad vsetky namety vycerpali,ked sa tocia taketo filmy? Akosi som nepochopil preco zhorel... ()

Zoltar78

Mrazivý thriller mísící prvky hororu a mysteriózna po skandinávsku. Už od první scény mě film naladil na takové to příjemné "nepříjemno", které se do vás zakousne a už nepustí. Herecky skvěle obsazené a technicky velmi dobře zvládnuté. Nemám co bych tomu vytknul. Znovu se smutně zamýšlím, proč takové žánrové filmy my neumíme nebo vlastně ani netočíme... Už druhý den o tom filmu přemýšlím. Výborná věc! Od tohoto filmu řadím Joachima Triera mezi tvůrce, jejichž tvorbu budu nadále sledovat. ()

solisoli

Psychopatická rodinka vo fantazijnej dráme na severský spôsob. Pôsobivé dielo, a však príliš prešpikované psycho para nenormálnymi javmi v ktorých sa scenár a réžia doslovne vyžívala, až zachádzala do fáz, kedy to pripadalo akosi popletené, v snahe nestratiť na dramatickosti. Dopátranim sa k pointe tohto príbehu by mohol niekto z toho aj zblbnúť. ()

blondboss

Títo Škandinávci točia čím ďalej, tým viac zaujímavých snímkov. Thelma je len jedným z nich a miestami dych vyrážajúco zachytáva najtemnejšie zákutia osobnosti. Keď k typicky ponurej škandinávskej atmosfére prirátame to mystérium v príbehu, tak dostanete kvalitný dramatický film, ktorý vás pohltí. Škoda len, že niektoré miesta boli také hluchejšie a čakal by som ráznejší režisérsky ťah, ale inak to bolo veľmi slušné a opäť raz príklad toho, že s európskou kinematografiou to nie je až tak zlé. 75 % ()

Baldrick

Výtečné navození atmosféry spolu s famózním výkonem Eili Harboe. Vcelku jednoduchá záležitost s ne sice plně domyšlenou logikou událostí, nicméně nejednoznačný konec filmu dodal potřebnou rezonanci v odstupu. ()

rigby

Atmosféru to má dobrou, ale k úplné špičce tomu ještě něco chybí. Nicméně zaujme nakolik, že jsem se nemohl po celou dobu odtrhnout. Čekal jsem něco více drastičtější, nakonec se to ukázalo jako velmi komorní příběh. Určitě šlo ještě trochu s citem přitlačit na pilu a mohlo to být mnohem působivější. 4- ()

brasek

Snímok obsahuje zaujímavý mysticko - erotický obal, pod ktorým sa skrýva až príliš fádny príbeh. Divák sa väčšinu času nudí a drieme, z tejto letargie ho občas preberie tajomstvo hlavnej hrdinky a lesbické scény. Uhrančivý thriller? Tak to vonkoncom nie... absolútne na tento žáner nemá ani štipku atmosféry. ()

veverysiak

Európsky natiahnuté, ale celkom zaujímavé, z niektorých záberov ma chytalo gaučové bezvedomie, ale treba sa pokropiť studenou vodou a dokončiť sledovanie, lebo ten skelet je podarený, najprv som zahrešil po záverečnom zábere, ale potom mi docvaklo, veľmi slušný výkon hlavnej aktérky, takže 65%. ()

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

27.09.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya) byl vybrán k režii remaku norského snímku Joachima Triera z roku 2017 Thelma. Práva na film získala společnost FilmNation Entertainment, Thelma přitom skončila… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

01.11.2017

Norská horrorová romance, lovestory dvou mužů na ovčí farmě nebo životopisný film o muži, co probudil naše sexuální fantazie... I takový bude osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra,… (viac)