Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (viac)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

filmmovier

Přiznám se, že původní verzi jsem ještě neviděl, ale po tomhle filmu to budu muset urychlit a mrknout i na ní, protože tahle sedmdesátková verze je perfektní, Má úžasnou a stále gradující tísnivou atmosféru, mocnou hudbu, skvělé herecké výkony, drsný a napínavý závěr, působivě zobrazenou bezmocnost hlavních hrdinů a Leonarda Nimoye, který tady skončil vskutku originálním způsobem. Je to temné, depresivní a to já rád, obzvlášť když to má tak působivý scénář a silné herecké obsazení. Líbilo se mi to a necelé dvě hodiny utekly jako nic, zejména i díky tomu konci, o kterém jsem už mluvil, ale po celou stopáž bylo co sledovat a byl to opravdu silný zážitek. Jeden z nejpůsobivějších a nejoriginálnějších sci-fi filmů, co existují, a já vám ho rozhodně doporučuji, protože jestli je originál alespoň stejně dobrý jako nová verze, můžou si tvůrci obou filmů gratulovat. Skvostná podívaná. 90%. ()

Mr.Bulanek

Stejně dobré jako původní verze z roku 1956. Hlavní postavy mi seděly, sympaťák Donald, krásná Brooke, neodbytný Spock, pardon Leonard a trošku šílený pár Veronica a Jeff, který tady předvedl, že umí hrát trošku střelené lidi, což dovedl k dokonalosti o 8 let později ve filmu Moucha. Původně jsem chtěl dát 4*, ale za ty nervy a závěrečný záběr, tiché titulky, které tomu nasadily korunu, musím hodnocení zvednout. ()

Cushing

A hell lot of plotholes. A taky to nelogický chování postav. A taky to překotný stupňování napětí -- na tuhle pilu se tlačí a ona řeže tak rychle, že z klády po chvíli nic nezbyde. Kdo dílko neviděl, o nic se nezkrátil. ()

Playman

Stylové, depresivní, temné. Výborný horor na dobrou noc =) . Začátek je obklopen plno nejasnostmi a záhadami, kdy přesně nevíte co si o filmu myslet, nakonec se vše rozjede v plné parádě a všechno rostlinstvo se vám na chvíli zprotiví =). Solidní zábava se spoustou výborných herců. Co bych jen chtěl ? Aby zfilmovali Den Trifidů. Tam je to rostlinstvo ještě víc k popukání... ()

noriaki

Původní verze z padesátých let je překvapivě působivé konspirační sci-fi, vezoucí se na tehdejší vlně protisovětské hysterie. Rozdivočelí Američané viděli komunistické agenty úplně všude, a atmosféra z toho patřičně těžila. Na konci sedmdesátek už hrozba invaze nepůsobila tak palčivě. Sovětská ekonomika zvolna ztrácela dech, a technika Rudé armády pomalu zastarávala. Philip Kaufman svou verzi natočil stylem politického thrilleru, a pomalou infiltraci cizími entitami pojal jako svého druhu státní převrat, ovšem provedený zespodu. Jeho film je vtahující, zvláště díky hutné, dusivé atmosféře paranoie a výtečným hercům. V poslední půlhodině bohužel tempo zpomalilo a výtečný dojem se rozředil jen do velice zdrařilého. ()

Brain-D

Bohužel se mi oreginal líbil natolik, že tohle ve mě nenechalo nic. První díl se snažil udržet napětí a nápady. Zatímco tohle se snaží o atmosféru, psychyku a menší gore... ()

Ravi

Invaze zlodějů těl není sice klasickou americkou hororovou pohádkou, ale přesto mě příliš neoslovila. Produkce hororů sedmdesátých a osmdesátých let, kde mají všechny filmy podobné ozvučení a triky, byl přežitek snad už tehdy, ale to by zas tak nevadilo, jako to, že všichni se chovají taknějak divně, toporně a divák je jim naprosto cizí. Film má několik slepých oken a scénář tomu občas dává na frak, jakoby někdo otáčel dvě strany najednou, ale přesto je na co se koukat. Atmosféra temná, hutná, hlavní hrdinové bezmocní a všude pět minut po dvanácté, což vytváří tísnivou atmosféru. Dobrý hororový zážitek, který si ovšem nehodlám zopakovat. 60% = 3/5 ()

Autogram

Adéla tu vôbec nevečerala, práve naopak. Kvety sú to, čoho sa treba báť. Na svoj rok vzniku má film pekný spád, dobrú ľahko hororovú atmosféru, a hlavne výbornú myšlienku. No a pes, ten bol dokonalý, aj keď tam logicky vôbec nemal byť. Za mňa silné štyri hviezdy. –––– Tamhle jsou ještě další kvêtiny, běžte pro ně. –––– Včera všechno vypadalo normálně. Dneska se to zdalo stejné, ale nebylo! Přišlo mi, jako by se celé město přes noc změnilo. –––– Neutápěj se v starých představách. Vyvíjíme novou formu života. ()

Gekacuk

Výborný film o tom, že příchod cizích civilizací může být docela nenápadný ale o to více nebezpečný. Horor, který se obešel bez lekaček a vůbec mu to neuškodilo. Určeno pro vnímavého diváka, kterému zůstávají jednotlivé scény dlouho v paměti. ()

Braddy

Oproti původní verzi z 50. let ještě víc ponurá a "bezvýchodná" atmosféra. Skvělý konec, to se musí nechat. Obzvláště výborné sledovat v jednu v noci v TV:-) Pak se krááásně usína! ()

Han22

Ze tří verzí bezesportu nejsbaší. Originál měl větší drajv a jistou dávku nudy šlo omluvit rokem vzniku, verze z roku 93 pak přidala béčkový švih. Tahle veze má nejlepší herce (Sutherland, Goldblum, Nimoy), ale taky nejdelší stopáž a ty dvě hodiny jsou zkrátka moc. Neříkám, že je to špatné, ale chybí tomu napětí - celý film provází bezvýchodnost, že to nemůže dopadnout dobře a taky to dobře nedopadne. ()

iXtr3m3

Jedno z najlepšcích a predlohe najvernejších spracovaní. Vynikajúce obsadenie, veľký rozpočet a blockbuster svojej doby akoby viac patril do osemdesiatiek ako do svojej dekády. ()

borec999

Nerozumiem, prečo Invázia nemá kultovejší status. Ako jeden z mála starších filmov totiž nezostarol prakticky vôbec (minimum efektov a tie čo zostali vyzerajú prekvapivo super i v dnešnej dobe), dej je zaujímavý, herci chirurgicky presní, výborne sa tu pracuje so svetlom (ako spomína i JASM), náznakmi a dokonale funguje atmosféra paranoje, neistoty a vzájomného podozrievania sa. Nedocenená hororová lahôdka s depresívnym záverom podčiarkujúcim temnú atmosféru filmu. 80% ()

Zero_Signal

Sólidné béčko natočené s láskou k filmu a kreativitou. Raz sa divák smeje, raz sa divák aj zľakne, čo ja osobne dosť oceňujem (horor a komédia, ak ich filmári vedia správne pomiešať, vedia spolu fungovať bravúrne). Film je ale v tomto strašne kolísavý - horor a komédiu strieda dosť ťarbavo, a potom z toho vzniká dosť veľká nevyrovnanosť. Nepotešili ani horibilné herecké výkony (okrem Sutherlanda, Nimroya a samozrejme Goldbluma) najmä u Brooke Adams, ale aspoň ukázala prsia :-). No, čert to ber, bavil som sa, a to je hlavné. Highlight filmu je bez pochýb koniec, ktorý sa každému divákovi do makovičky zaryje na sakramentsky dlhý čas. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (viac)