Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

darius1706

Je třeba si říci, že vzniknout měl pouze první film. Dvojka a trojka bylo dojení značky, byť i tak relativně důstojné, ale o x levelů níž. No a ještě o zase notný kus níže je tento film. Není to úplně provar, to zase ne. Vůči jedničce to samozřejmě neobstojí, ale vůči dvojce a trojce to není úplně ostuda. Téměř šedesátníci si udělali pokus o happyend a vzhledem k jejich věku to jejich podání nebylo vlastně vůbec špatné. Ale marná sláva, měli jsme tu již po čtvrté opakování, bez nápadu či nějaké geniální myšlenky, která by diváka posadila na prdel tak, jako to bylo v jedničce. A když už se nějaká zajímavá zápletka rýsovala, tak zase velmi rychle skončila. Pokud bych měl vypíchnout nějakou scénu, dějový zvrat nebo prostě něco, co by se stalo ikonou, jako to bylo v jedničce, tak mě nenapadá bohužel vůbec nic. Pro některé divačky je možná tato alternativa super, ok, ale prosím, už žádný další díl netočte. Měl jsem hodně nízká očekávání a vlastně je to docela naplnilo, možná velmi mírně předčilo, takže 50 % je podle mě tak akorát. ()

Saturnalia

Řekla bych, že tento film téměř vůbec stylově nezapadá do klasického zpracování předchozích snímků. Cringe momenty jsou tak extrémní a stereotypní, že v kombinaci s velkým sebeuvědoměním filmu a téměř nepřetržitým rozbíjením čtvrté zdi je nejde nepokládat za satirický humor. Stejně tak většina akčních scén má spíš komediálně absurdní tón. Nejsem si ovšem jistá, jak film bude stárnout, vzhledem k tomu, že většina komediálních referencí je silně spojena s meme a gen-z kulturou (starší diváci v kině nechápali reference). Pokud jste očekávali seriózní pokračování předešlých filmů, bohužel Vás čeká zklamání na 100%. Film má sám o sobě celkem náboj, nicméně bych zařadila ke komedii spíše než k jakémukoliv jinému žánru. ()

JerryPilsen

Pokračování vyloženě pro fanoušky. Začátek příliš dlouhý,na větší rozlet potom chyběl prostor. Filosofických úvah ale bylo přehršel... ()

xray0045

Pokud bych měl zhodnotit film jedním slovem bylo by to "zbytečný" Po pokačování Matrixu nikdo netoužil, snad až na cifršpióny z WB kteří chtěli vytřískat nějaké peníze na legendě filmového průmyslu. Sestry Wachowski předvedli retrospektivní sentáimentální bahno o kterém se dá mluvit jako o filmovém zklamání posledních 2 dekád. Film je ukázkově neoriginální a vše co v něm uvidíte jste bylo vykradeno v lepším případé z trilogie Matrix v tom horším od ostatních tvůrců. Pokud měl někdo úmysl nastartovat Matrix pro další generace nesměl by postavit film, který na 100% spoléha na znalost trilogie. Bohužel ani visuál není na úrovni kde by Matrix 2021 měl být, jedná se o lehce nadprůměr, což rozhodně v tomto případě není kompliment. Příběh je až skoro dětinský a hravost tajemství a určité záhady původního zpracování je ta tam. Konečný verdikt je, že se jedná o průměrný až špatný film, pokud ho nějakou náhodou neshlídnete nikdy toho nebudete litovat. ()

Taylor Drood odpad!

Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu, ale nepřišel jsem na to za co. Za mě jeden z nejhorších filmů za rok 2021. Všechno co šlo bylo špatně. Obraz, zvuk, casting, akce (tvl ty bojové scény to jako vážně?)wtf!!! Keanu ( a to ho mám rád ) je tady hrozný dřevo. Mi to spíš připomínalo filmy Bill & Ted. To, že Lana přišla o koule je zde bohužel vidět. Bohužel nejen to...ta přišla i o rozum.... nejhorší na tom není ten samotný film, ale to, že kdykoliv teď uvidím Matrix ( původní trilogii ) tak budu vědět, že existuje i tuto. Kurva, kurva, kurva....tohle z hlavy už bohužel nikdy nedostanu.:((( ()

Jindra_S

Film absolutně beze smyslu, předvádějící pěkné triky a bojové scény, ale totálně bez pointy - celé prokládané rádoby filozofickými řečmi, "překvapivými" zvraty a hláškami, které by byly dobré, kdyby byly v jiném filmu nebo dávaly smysl zde. Někdy jsem si říkal, že režisérka se snažila naznačit, že WB chtěli pokračovat, tak to teda vzala a schválně tam přidávala věci nedávající smysl a jen se divila, zda jí to projde, Proč se k tomu nechal přemluvit Reeves, je mi záhadou, ale třeba jí něco dlužil. ()

alandy

zklamání...Keanu se moc hrát nechtělo, Lana se držela silného feminizmu, který řídil celý film, tady se to nehodilo...předce jen má Neo status vyvoleého již 20 let a udělali z něj "slabocha". Nic ve zlém, ale takový film by měl dělat Snyder nebo Scott, emocionálně nestabilních filmů je hodně, proč to udělli i tedˇ, nemám zdání...Prý je film spíše pro novou generaci než pro nás starší, ale je to důvod k tomu, zničit symbol?kvůli penězům? ()

niobisoft

Polibek smrti ... To jako myslí Wachovski vážně? Reeves se už taky dočista pomátl na své "romantickéBuznaDuši" ... Takovou slátaninu nemůžu vzít na vědomí ani já, ani syn, který viděl tento pseudodíl jako poprvé ... Jak je možné, že dvacet let poté co film změnil celý tento průmysl, takovým propadákem? Přecházení z jedné kapitoly do druhé naprosto nesourodé. Jediné co drží příběh je slepá honba za Tiffany ... Hluboké sklamání z tohoto filmu ... A ten konec ??? To si jako BuznaWachovski zadělalo na dalších pět dílů?? Ehm no snad radši ne. Miloval jsem první trilogii, ale toto je jenom hodně trapný pokus o návrat, tak nepřemožitelného světa jako BYL Matrix. Uchopení naprosto tragické ()

Myst1que

Podľa očakávania prúser... Vykrádačka pôvodnej trilógie, snažiaca sa o reboot. Na kvalitu predošlích dielov to nedosahuje v žiadnom ohľade, chýba tomu hĺbka... Postavy nezaujímavé... ()

ceduard

Animatrix byl dobrý nápad - příběhy z univerza Matrixu. Nevím, proč tento štěpný koncept není rozvíjen, když regulérní pokračování zjevně už zdaleka tak dobrý nápad nejsou - nejnovější "čtyřka" je toho dalším důkazem. Film je roztahaný, logika skřípe až úplně chybí a někde v pozadí stále zní tichý sborový zpěv "dojíme, dojíme hore po dedine"... Nicméně. Člověk, kterému první Matrix výrazně zasáhl do života, což je i můj případ, si to užije jako každý střep franšízy, a občas nostalgie až mráz po zádech kouzlí. Ale co je úplně hlavní: je tu zase pár zásadních informací, které samy dávají zhlédnutí filmu smysl. Mimochodem, pro tvorbu Wachowských je to naštěstí typické: zásadní informace jsou schovány i v opovrhovaném Jupiterovi... Prostě, ač o umělecké kvalitě a eleganci prvního Matrixu nebo srovnatelně dobré konkurenční Truman Show se novému kousku může jen zdát, stejně je to zase must see. ()

BDups

Čekal jsem hovno a dostal jsem hovno, tohle milkování dávno mrtvý série transkama je hrůza. Keanu by možná měl odstoupit od John Wick mindsetu, že každá filmová série co točí by měla mít 50 dílů, joo prachy asi dostal dobrý, ale jesi to stálo za zprznění jeho filmovýho odkazu a celoživotního díla teda fakt nevim. Rádoby vtipnej humor co nebyl vtipnej a cílení jen na nostalgii diváka vám stejně nepomůže pokud je váš film mrdka. 3 hvězdy jen za herecký obsazení a lítost vůči Matrixu, jinak bych byl schopnej jít i o půl hvězdy až hvězdu níž. ()

Ocicak

Nakonec to dopadlo jak jsem čekal a je dobře že to tak bylo lidi si nikdy nechtějí uvědomit to univerzum a paralelu. Těch ,,reality checku,, tam bylo požehnaně. ()

kak2s

Smutné pokračování, zpočátku je film hrozně utahaný a velmi pomalu se dostaví drobná akce plná flashbacků na předchozí trilogii. Naprosto tragické mi přijdou i souboje v tomto díle a to přestřelky i bojové umění. Velkou část filmu jde jen o vykrádání předchozí série a popírání/přepisování původního scénáře. Následně film konečně přináší něco nového, ale jde o tak slabou a nevyužitou vsuvku, že to mělo zůstat radši nenatočené. Zcela nevyužitý potenciál Io (ex_Sion), naprosto vyždímané staré postavy, město strojů a celkový potenciál. Snad tahle tragédie nebude mít úspěch, aspoň by se podobné slátaniny přestaly točit. L.Wachowski je dnes skoro 60 let, kdo by čekal že půjde o dechberoucí sci-fi nebo pumpující akčňák. Po 20-ti letech natočit takovýhle brak a nevyužít potenciál původního filmu s ohledem na dnešní možnosti je jasná známka, že jde jen o další ždímání zisků. ()

Pcermis

Některé věci by prostě měli zůstat uzavřené. Film budí spousta nelogičností. Ve skutečnosti na nic neodpověděl, nic nevysvětlil jediné co tak otevřel dveře pro pokračování. Ale ten film byl z hlediska trilogie úplně o ničem. ()

pablitto.77

POZOR OBSAHUJE VIACERO SPOILEROV: Matrix Resurrections, film, o ktorom už nejaký čas počúvame, že ho divák môže buď nenávidieť alebo milovať. Ja som po jeho zhliadnutí nepribudol do ani jednej z týchto "radikálnych" názorových skupín. Na začiatok je nutné poznamenať, že prvou časťou Matrixu som dodnes absolútne fascinovaný. Príbeh, akcia, herecké výkony, bojové choreografie, proste 10/10, obrovský kult. Reloaded a Revolutions sú pre mňa doplnkovými filmami plnými akcie, kde myšlienky načrtnuté v jednotke idú do úzadia a stáva sa z toho boj Vyvoleného za oslobodenie ľudstva spod nadvlády strojov. Aj tam sa dá však nájsť plno dobrých vecí a kultových scén. Nie som kritikom týchto častí a dodnes, keď na nich niekde narazím, rád sa aj k nim vrátim. A čo teda Resurrections? Nuž, zhrniem tu pozitíva, negatíva a veci, čo sa dali urobiť lepšie.   Pozitíva: 1. Neo je herným dizajnérom mega úspešnej hry Matrix - toto bol za mňa prekvapivý, dobovo aktuálny a rozumný nápad. Dávalo to zmysel, žeby mu architekt našiel v Matrixe takéto uplatnenie, čím by zmiatol jeho mozog, ktorý si vlastne nie je istý, či je tak zmagorený z vlastnej hry alebo sa to naozaj stalo a pri jej tvorbe čerpal z reálnych spomienok. 2. Neo a Trinity sú spoločne silnejší ako samostatne - tento nápad mi taktiež dával zmysel. Pri všetkom veľkom, čo Neo kedy robil, mu Trinity pomáhala. Sám bol v podstate iba pri bojoch so Smithom. Ku kľúčovým veciam ho však ona doviedla ruka v ruke. Navyše, aj vzhľadom k ich vyššiemu veku je spoločná spolupráca logickým vyústením. 3. Väčšina nových postáv mi neprekážala - nemôžem povedať, žeby ma svojimi výkonmi ohúrili, ale ani mi vyslovene nevadili. Bugs a nový Morpheus boli navyše tým lepším, čo sa vo filme objavilo. Taktiež aj operátor. Prekážali mi v podstate iba dvaja a tých rozoberiem v negatívach. 4. Ľudské mesto Io - už v predošlých častiach som mal rád pasáže zo Sionu. Bolo fajn opäť nazrieť do ľudského mesta hlboko pod zemským povrchom a ilúziou Matrixu. 5. Návrat Sati, Nioby a Francúza - príjemné oživenie, pričom Sati a Nioba mali aj dejový význam pre štvrtý príbeh. Francúz a jeho kvákanie počas bojov mi neprekážalo a to, že sa z jeho predošlého luxusu stalo to, čo sa stalo mi prišlo taktiež logické. 6. Neo je podozrivý z toho, že so strojmi spolupracuje - veľmi dobrý, no škoda, že nedotiahnutý nápad. Negatíva: 1. Strašne veľa odkazov na predošlé časti - pokiaľ bol Neo ako herný dizajnér Matrixu dalo sa to pochopiť a dopĺňalo to príbeh. Neskôr to už bolo otravné. 2. Trinity ako Tiffany - ufff, toto bol riadny krok vedľa, v rámci ktorého som viac vnímal snahu autorky prejaviť svoj názor na rodinný život a stereotypy vo vnímaní úlohy ženy v spoločnosti, ako dôležitosť pre rozvoj príbehu. Pri dialógu medzi ňou a Neom v kaviarni o tom, že hrala jeho hru a Trinity tam jazdí na motorke, a aj Tiffany skladá motorky, som trpel. Taktiež pri tej úbohej storke o tom, že sa jej partner smial, keď povedala, že sa na Trinity podobá a ona mu chcela rozmlátiť čeľusť. Trinity sa mi v predošlých troch častiach javila ako silná, sebavedomá žena, ktorá keď niečo povedala, tak to dávalo zmysel. Tu som z nej mal pocit, že do nej autorka chcela vniesť to, čo trápi veľa súčasných žien, ktoré si nevedia dať rady so spackaným vzťahom a rodinným životom. A tak to potom aj vyznelo. 3. Otravný architekt - nezachránil to ani Neil Patrick Harris. Architekt pre mňa nemal žiadnu vážnosť. Zaujímavo rozprával chvíľu v dielni u Tiffany (Trinity), no aj tam mi prekážali tie šaškárne okolo toho. Preto bolo pre mňa obtiažne sústrediť sa na obsah jeho prejavu. 4. Trápny agent Smith - toto vôbec nevyšlo. Ak by sme postavu Smitha, ktorý bol v predošlých troch dieloch symbolom zla v Matrixe, teraz úplne vynechali, tak by to príbehu v podstate nijak neublížilo. Tá jedna bitka s Neom nebola dobrá ani ako nostalgia a odbachnúť architekta mohol v závere niekto úplne iný (aj tak to predsa prežil). Smith tam bol navyše, ako príbehovo (hlavný antagonista bol predsa architekt), tak aj v rámci hereckého výkonu. Športové sako a okuliare kúpené z trhov niekde na ulici veľkomesta? To fakt nemuselo byť . Hugo Weaving ako agent Smith v predošlých troch častiach herecky koncertoval a uzurpoval si hlavnú pozornosť aj v rámci monológov či dialógov, aj pri akčných scénach. Tento agent Smith z Wishu mu nemôže ani leštiť topánky. 5. Snaha byť vtipný - to je vlastne vec, ktorá súvisí aj so slabou postavou architekta a neustálym odkazovaním na predošlý Matrix. Tvorcovia sa z nejakého dôvodu snažia byť vtipní a sarkastickí. Zo začiatku to trochu šokuje, vďaka čomu to aj funguje. Neskôr to je otravné a z vtipného sa stáva smiešne, v negatívnom význame slova. 6. Extrémne slabá a neplynulá akcia - nejde mi o zelený filter, ale nie som fanúšikom rýchlych prestrihov pri bojových scénach. To sa v predošlých filmoch nedialo. Tu strih pomáhal prekrývať slabšiu bojovú choreografiu hercov. Škoda, aj tento pevný pilier si tvorcovia sami odpílili a akcia pôsobila veľmi umelo, a pozliepane. A ten záver ako Neo a Trinity len tak visia vo vzduchu? Och môj Boh.   7. Priveľa vecí v deji - Neo ako herný dizajnér, terapie, noví ľudia, ktorí ho chcú dostať späť, architekt s úplne novým zámerom, nové ľudské mesto, agent Smith z Wishu s úplne novým zámerom, popritom rádoby akcia, vysvetľovanie čo sa vlastne udialo, nejaké zvláštne filozofické myšlienky, nejaká snaha o novodobé spoločenské odkazy, zvláštna záchrana Trinity z liahne, "bombastická" naháňačka s botmi, divný koniec a ešte aj odkazy na staré filmy. Bolo toho strašne veľa, film chcel, aby sme sa asi nikdy nenudili, čoho následkom bolo časom nulové napätie. Čo sa dalo urobiť lepšie: 1. Neo ako herný dizajnér - škoda, že sa viac času nevenovalo práve tomuto. Viem si predstaviť, že by mal aj Neo nejakú rodinu, a žeby jeho život herného dizajnéra bol iba nejakým jeho osobným Matrixom, ktorý mu bol vytvorený preto, aby ho odtiaľ ostatní nemohli tak ľahko dostať. A že nažive ho stroje nechali preto, aby nabúrali dôveru v neho ako Vyvoleného, či náhodou teraz nespolupracuje so strojmi, kvôli čomu je ťažké ľudí presvedčiť, aby sa pridali na stranu boja proti strojom - stratili nádej. Vďaka tomu by sa dalo naplno využiť to málo dobrých nápadov, ktoré tvorcovia mali. Neo by mohol postupne mať rôzne vidiny a záblesky, ktoré by naznačovali snahu hŕstky "oslobodených", ktorí ešte zostali verní, hacknúť sa do jeho Matrixu a vyslobodiť ho. 2. Úplne odstrániť postavu Smitha - ako som písal vyššie, bolo to neskutočne zbytočné a k charakteru Smitha dehonestujúce. Reálne v rámci scenára mal iba umelý význam, ktorí si tam tvorcovia pretlačili. Dej nikam a ničím neposunul. Ak ho tam však tvorcovia veľmi chceli mať, tak nemali dávať priestor architektovi, ale Smithovi, ktorý by Neovi tlmočil nové myšlienky a vysvetlenia Matrixu. Jeho existenciu si mohli obhájiť tým, že bol starý program skopírovaný a vylepšený, vďaka čomu ho už teraz nikto (ani Vyvolený) nemôže poraziť. Smith by mal za úlohu "prebudeneho" Nea definitívne zabiť, pretože začal robiť viac škody, ako úžitku a už by sme tu mali zaujímavú zápletku. 3. Viac času v ľudskom meste - myslím si, že toto prostredie, postava Nioby aj podozrenie z toho, že Neo spolupracuje so strojmi malo potenciál na viac. 4. Odstrániť Tiffany - ak nie odstrániť, tak to nejako prekopať, preboha. Chvíľami som mal naozaj pocit, že pozerám nejakú veľmi slabú romantickú komédiu. Trinity mala reálne veľký význam aj v tomto príbehu. To, že ostala nažive, pretože bola nutnou pre život Nea bol dobrý nápad, ale aj jej záchrana sa dala zobraziť uveriteľnejšie a strhujúcejšie. Záver: 50-60%...3* dávam z nostalgie, že sme sa nejakým spôsobom vrátili do sveta Matrixu. Bolo tam zopár dobrých nápadov, bolo tam zopár lepších hereckých výkonov. Príbeh však kríval na obidve nohy, akcia iba na jednu, no to preto, že tú druhú nemala. Škoda. Po druhom zhliadnutí takmer po roku znižujem hodnotenie na 2 *.  () (menej) (viac)

Vaso

Zatím mám rozporuplný názor. Na jednu stranu jsem čekal víc "Matrixu", na straně druhé se objevilo nové zpracování. I když si film dost " vypomáhá" prostřihy předchozích verzí, asi si to nechám utřepat a kouknu ještě jednou ()

Narg79

Mnohem lepší film než spiderman bez domova. Když nebudu brát v úvahu tu politickou hlášku o duze na konci filmu, byl to dobrý film od těch dvou přeoparovaných bratrů :) ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách