Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Heywood

Matrix 4 udržel vysokou kvalitu řemesla, zestárlí herci nepůsobili trapně byť ohnivá láska u věku 57 ap. už moc uvěřitelně nezní. Doplněno mladou generací kompilace vypadala slušně, ale pak se začnou projevovat ty fráze a politické hovadiny. Než se objevil generál, jeden z nás sledující film s nádechem ironie tipoval, že to bude nějaká černošská herečka a bum! bylo to tak. V tu chvíli šel film o 40% dolů. Tohle bylo směšné a herečka, paní Smithová nestála za nic ani v těch ušmudlaných džínách. Navíc: 60 let po “smrti” Nea je systém postaven na diktatuře jedné blbky, která sice asi rozezná užitečné a výhodné, ale neví, co je správné d důležité? Hodně špatné poselství filmu. A závěr: teď to tady budeme bačovat my… Už vidím : Všichni dobří rodáci, tam taky přišli bačovat.. Kritika globalismu, že lidem vyhovuje jejich pohodlíčko je sice hezká, ale neslyšel jsem ani slovo o tom, že by Wachovská proti tomu něco dělala a údajný výsměch Hollywoodu jsem ve filmu nenašel. Ani ten “Catrix” mi nepřipadl vtipný. Jako by někdo chtěl shodit Matrix1, který jsme ale dobře pochopili. U 4 dílu je konec postaven na přípravu 5, takže Wachovská se posmívá, ale peníze ji nesmrdí. Jsem z filmu nenadšený a spíše rozpačitý. 50% ()

mouzi

Zatím 3, musím si projet předchozí díly, pak se uvidí. Edit: Projel jsem si předchozí díly. Nepamatuji si tento, takže se musím podívat znovu. ()

Kushina

Rozhodně to byl dobrý film, dle zdejšího hodnocení jsem byl trošku skeptický, neboť 54% je fakt docela bída, ale příjemně mě to překvapilo. Návrat k původním hodnotám a sentiment, to rozhodně bylo hodně důležité a rozhodně v tomhle film nezklamal. Konec byl sice trošku v duchu komedie, až parodie, ale to ubírá filmu na kvalitě snad minimálně. Vidět re-Matrix po téměř 20ti letech, to prostě fanouška sci-fi filmů potěší a i když to byl nejspíše nejslabší díl, co se příběhové linie týče, tak rozhodně to nebyl takový odpad, jaký to dle zdejších hodnotitelů je. Hodnotím lepšími 70% ()

halberdier

Trilogie Matrix určitě patří mezi nezapomenutelné díla sci-fi žánru. První Matrix je geniální a přelomové dílo, které redefinovalo sci-fi a především akční žánr. Na něho navázalo skvělé pokračování Reloaded a už méně skvělé Revolutions, které se zdálo nadobro příběh uzavřelo. Po 18 letech přichází čtvrtý díl a na režisérskou pozici se vrací pouze s jedna ze sester Wachowskích. Už předchozí tragický Jupiter Ascending mohl naznačovat, že už jsou Wachowské za zenitem. Nicméně bylo řečené, že Keanu Reeves by do dalšího pokračování nešel, kdyby scénář nestál za to. A po několika trailerech se začalo zdát, že by návrat Matrixu nakonec mohl dávat smysl. Musel by však představit zajímavý příběh a opět revoluční akci. A bohužel minimálně v tom druhém selhává. Co se týče příběhu - první hodinka je nečekaně celkem zajímavá, nabízí trochu jiný pohled na celý Matrix a celkem jsem se těšil, jakým směrem se bude dál vyvíjet. Jenže zbytek filmu už nabízí jen banální příběh ze světa Matrixu. Což by nakonec ani tolik nevadilo, kdyby se tu představila opět nějaká přelomová akce. Bohužel veškerá akce nesahá původním Matrixům ani po kolena, není nápaditá, vizuálně nezajímavá a nepřináší vůbec nic nového. Je sice fajn, že celý vizuál je vyhlazený a snese nepřísnější meřítka, jenže do světa Matrixu se podle mě nehodí a mnohem blíž je mně ten z prvního Matrixu. Neo a Trinity jsou ještě relativně fajn, ale většina nových postav za nic nestojí (snad jen kromě Jonathana Groffa,  jehož postava ale bohužel dostala málo prostoru). The Matrix Resurrections je velké zklamání. Není to vyloženě špatný film, první hodina celkem navnadí, ale pro mně jako pokračování legendy zkrátka nefunguje. Kdyby byl celý film v duchu první hodiny, mohla by to být zajímavá hříčka, bohužel zbytek filmu je jen generické pokračování. ()

Dawe2

Připomínalo mi to Sněženky a machry po 25 letech. Příliš vzpomínání na staré a málo nového. Ale vážně,  vzpomínek na starší Matrixy bylo dost, na mě až moc. Film je ale dobře natočený, dobře zahraný, celkem to má logiku a 2,5 hodiny uběhne jako voda. První díl ale už asi nepřekoná nic. Přiznivci Matrixu to budou chtít určitě vidět a stojí to za to. Ale kdo neviděl předchozí filmy, tomu bych bez jejich zhlédnutí (nebo alespoň prvního) sledovat tento nedoporučil. Zřejmě by spoustu věcí a souvislostí vůbec nepochopil. ()

XereXess

Přece by nebylo správné, hodnotit film ze sentimentálních důvodů. Nechal jsem si den na rozmyšlenou a hodnocení neměním. První z trilogie je film který jsem viděl asi nejvíckrát za celý svůj život. Chápu odhodlání režisérky, nehodnotím ani absenci původních herců (Hugo Weaving aj.) 1x * humor, 2x * nápad. Bez comebacků by to asi nebylo ono. Jsem ale nakonec rád, že se tolik lidí pustilo do práce a matrix oprášilo. Díky za to. Minimálně hra na ps5 vypadá velice fajn. ()

argo.smile

Sklamanie a obrovské. Pripomínalo mi to seriálovú tvorbu SyFy. A tie efekty…no hrôza. Tie roky čakania za to nestáli. Chudák Keanu si vybral tento krát zlú pilulku. ()

davidpa

Autorský blockbuster ze světa Matrixu. Je to masakr, divák neví, co dostane a s tím jde do kina a dostane něco, co nečekal, ale co pořád funguje jako pokračování Matrixu. Mezi blockbustery je to lahůdka, která vypovídá o současném světě, ve kterém se i váš vlastní psychoanalytik může stát hlavním záporákem. Neo žere modré pilule ve velkém, deprese je všudypřítomná. A lidé? Často chtějí zůstat v matrixu, i když je realita a červená pilule na dosah (nutno říct, že nová verze matrixu obsahuje takové vychytávky, jakými jsou sociální sítě, počítačové hry a antidepresiva). Víc to připomíná příběh ze světa Matrixu, než právoplatnou čtyřku. Estetiku to má jinou než předešlé tři díly, bitky nejsou přehledné a občas to působí levně (především finále s ulicí na které stojí pár opuštěných aut). Ale velké čtyři palce nahoru za autorskou originalitu, která nedává divákovi to samé jako předtím. ()

Fantaji odpad!

Troufám si říct, že kdyby tohle pokračování vzal do rukou Metrix Steel aka Legenda Hroznové Lhoty, dopadlo by to o poznání líp. Člověk by si aspoň mohl tu retardovanost a špatnost nějak vysvětlit a pochopit ji. „Vždyť on za to chudák nemůže, prostě je takovej.“ řekl by si. Zasmál by se, politoval ho a šel by dál. Dostal by nepochybně lepší a revolučnější AKCI, nějakej ten kůl PARKŮR, rapový SKILLS a k tomu i nějakej ten BÍTBOX jako bonus k rohlíku s nutellou ty vogo... To co ale naservírovala Lana Wachovski je fakt náser k nasrání. Absolutně zbytečný paskvil dehonestující a popírající sám sebe, který se zároveň ale tváří nad věcí, intelektuálně a META satiricky. Otřesný film a ještě otřesnější pokračování. Naprosté pošlapání legendární značky, fascinujícího světa, inovativních přístupů a originálního odkazu předchozích snímků. Především toho prvního. Parodie na sebe sama. ZBYTEČNOST. ()

universal

Naprosto zbytečné prodlužování Matrixu. Pro blbce neustálé vysvětlivky v podobě ukázek z originálního filmu a naprosto neuvěřitelný scénář tomu opravdu nepomůže.  3/10 Zbytečně natočený film. ()

Ace.A.T.L.

Aaaaaach jo.... Tak tohle nevím, co mělo za smysl natočit. Jediný, co se mi líbilo, byli herci, co se vraceli zpátky z původních filmů, ale jinak tenhle film neměl co přinést a jen to šťournulo někam, kam nemělo. Neni tu nic novýho, nic zásadního, jen se to pokusilo o to matrixovský zamotání realit, který navíc vůbec nevyšlo a je to spíš na úkor filmu. Ať si kdo chce, do chce říká, John Wick v roli Nea je prostě blbost. Jakmile Keanu vypadá, jako John, nic jinýho v tom nejde najít a člověk si nedokáže vnutit myšlenku, že je to Neo. Chování, pohyb, mluva, vzhled. To všechno je John Wick a ne Neo. Snad někoho nenapadne rozjet restart nový trilogie. Za mě slabý 2* a jako milovník původní trilogie NEDOPORUČUJU ()

Blejzr

Absolutní porno!!! Neuvěřitelná nostalgie, hltal jsem to zase jako malé děcko! Nechápu zdejší hodnocení, tohle je čistejch 5 hvězd! NEO and TRINITY!!! YEAH!! ()

darthboal

Chtěl jsem dát aspoň ty čtyři, ale bohužel. Od začátku jsem v tom měl těžkej bordel a když jsem se konečně našel, tak se film přehoupl přes 3/4 a chýlil se ke konci, který byl taky opět takový nějaký. Čekal jsem že to bude největší zakončení a všechno bude dávat smysl. No, ne. Jinak technicky super, nápady taky fajn, ale prostě to chce líp zpracovat. Lidi od toho čekali prostě moc a když chcete navázat na takovou kultovku jsou jen dvě možnosti: Že se to povede nebo posere. Snaha byla, cením a rád jsem to viděl. ()

Luq

Překvapilo mě, jak chytře je to napsané. A jak jednoduché a přitom upřímné poselství to v závěru nese. Plně chápu, že lidé, kteří mají Matrix spojený výhradně s revolučními vizuálními efekty, jsou po shlédnutí tohoto kousku zklamaní. Ale ti, kteří mají film spojený spíš s myšlenkou a chtějí přemýšlet, ti budou mít potravy aleluja. Vše do sebe hezky zapadá... A ne, nejde rozhodně o zbytečný film. Je to skvělá komorní a doplňující tečka za Neem a Trinity - na kterou by se již nemělo nijak navazovat. Ale možná to tak člověk vnímá i proto, že zná nejen všechny hlášky, ale taky gesta a záběry z původní trilogie. Že pět měsíců a následně třináct let točil dvě parodie - Matriks a Matriks Reversed... Je tam prostě všechno a přitom jinak, než by Hollywood normálně natočil. Žádné standardní sterilní postupy - a možná i to ve finále lidi tak zklamalo... Toto jsem prostě nečekal - a byl jsem za to nesmírně rád. BTW, dnes jsem byl jediný v sále, který viděl potitulkovou scénu - no, díky, skoro to působilo, jako by byla jen pro mě ;-) ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách