Mladý idealistický právnik Arthur (Al Pacino) má obhajovať významného sudcu, obvineného zo zbitia a znásilnenia mladého dievčaťa. Arthur je presvedčený o obvineného vine a dostáva sa pod čoraz väčší tlak. Musí si vybrať, či zvíťazí kariéra, alebo jeho zmysel pre česť. (RTVS)

Petulka88

Skvělý Al Pacino ve výborném dramatu o spravedlnosti, která není vždycky tak úplně slepá. Když už za nic jiného, za skvělý závěr si film 4 hvězdičky zaslouží. ()

ondrejmagic

Snímek, který mne víc než čímkoliv jiným dostal svým poselstvím. Jednoznačný apel na lidské ctnosti, kterých by se měl chtít držet každý člověk. Takový film ode mě vždy dostane vyšší hodnocení, než film oslavující násilí a nečestnosti, byť bude třeba filmařsky lépe zpracován. Al Pacino se této "protispolečenské" role zmocňuje opět více než geniálně, film by byl bez něj sotva poloviční, a vzbuzuje moje emoce, sympatie a do velké míry i empatie. Netvrdím, že jsem takový člověk jako právník Arthur, ale rozhodně bych takovým člověkem chtěl být, jelikož uznávám stejné hodnoty. ()

Pilník

Závěrečná řeč mluví za vše a podtrhuje tento skvělý film a pomáhá skvělému Al Pacinovi k ještě podobně dobrým snímkům ve kterých předvádí naprosto úžasné herecké výkony plné emocí a důvěryhodnosti.... Skvělý film.. !!! ()

haWranka

Mám moc ráda filmy ze soudní síně. Ale tady jsem trochu zmatená. Podle zdejšího hodnocení jsem čekala naprostou bombu. Dočkala jsem se pomalu se vlekoucí nudy plné nesympatických postav (a jedné zbytečné scény s vrtulníkem), která vede k perfektnímu úvodnímu projevu Al Pacina. Podtrženo, sečteno - nuda, jeden dobrý herecký výkon a fajn scénář. Za mě průměr s odřenýma ušima. ()

Demonic189

"Justice is lost, justice is raped, Justice is gone. Pulling your strings, Justice is done, Seeking no truth winning is all, Find it so grim so true so real" ...klobuk dole! ()

Pakr

Tak tady můžeme vidět, jak právničina umí být pěkným svinstvem...opět vynikající Al Pacino (kde on není)...Jen jsem čekal přece jen lepší závěr, ač byl dramatický, tak přesto mu něco chybělo... ()

Tanner

Takový Serpico ze soudního prosředí. Film klade obecné otázky ohledně spravedlnosti a jejím uplatňování v praxi, ale zároveň je jakýmsi vhledem do života mladého idealistického právníka. Jenom mi to přišlo místy až trochu moc schematické. Nicméně Al je opět úžasný. ()

donkocicak

Výborný film ze soudního prostředí, Al Pacino mě opět nezklamal. John Forsythe seděl naprosto přesně do role slizkého a zvrhlého soudce. Tenhle snímek byl napínavý od začátku až do konce. Grandiózní finále mě naprosto dostalo, skvělá one man show Al Pacina, při níž jsem plakal. Věřím tomu člověku každé slovo, každý pohyb, každá jeho slza na plátně se mě dotýká... "Je to jenom šou, uzavřeme dohodu.." Faktem je, že muzika do filmu moc nesedla, to je snad jediná má výhrada. ()

Stanix

Jestliže byl Pacino v roli policisty Serpica sqelý, tak zde je v roli Judr. Kirklanda excelentní, neuvěřitelně přesvědčivý a přitom přirozený a lidský. Samotný film si na nic až tak velkého nehraje a působí "pseudo-seriálově" a velice příjemně se na něj dívá. Inu pozorovat ALa při práci je vskutku požitek. ()

Godhaj

,,I have never heard of diabetes causing foul language.“ ,,That’s because you’re a douchebag.“ Už úvodní nevhodně veselá hudba mě měla varovat, že tento film nebude žádné krimi/thriller/drama, ale jakási hořkosladká satira. A to jsem ještě nevěděl, jak ta satira bude nepovedená a jak moc se mi nebude líbit. Příběh se točí kolem Pacinovy nechtěné obhajoby jednoho protivného soudce. Každou chvíli se ale příběh stočí k nějaké boční příběhové lince, které jsou vesměs tragické, občas nevhodné, občas veselé, ale většinou trapné a nerealistické. Například skoro všechny postavy ve filmu se chovají jako blázni a přitom není znát žádný postoj tvůrců k těmto postavám, zda mají být parodické či vážně míněné. Prostě celý děj se odehrává v soudní budově nacpané šílenci, ke kterým se v závěru přidává i samotný Al, na jehož závěrečný výstup jsem se tolik těšil. Místo toho jsem dostal hloupé řvaní pomatence, jehož schopnost normálně myslet a jednat se naprosto zhroutila. Toto není žádné soudní drama, tohle je pošahaná parodie na drama, která by bez Ala skončila někde v zapomnění. ()

denulik

Vynikajúci Al Pacino vo filme, ktorý je na môj vkus až príliš prvoplánový a agitačný. Že spravodlivosť je iba slovo vieme všetci, nemusí nám to ani režisér ani scenárista búchať o hlavu. ()

dawydx

Al Pacino se svým výkonem v roli mladého idealistického právníka, který není ochoten přijmout realitu zkostnatělé justiční mašinérie, nadobro pasoval do pozice mého nejoblíbenějšího herce. Exhibici, kterou předvede (nejen) během závěrečné řeči, jen tak z mysli nevytěsním. Film jako takový je ale celkem rozoruplný. Balancuje na pomezí vážného justičního dramatu, které reprezentuje přísně racionální Al Pacino, a úsměvné satiry s ujetými charaktery typu sebevražedného soudce, který skrze své eskapády hledá smysl života. I přes žánrovou nejednotnost jsem si film užil, ale nebýt Pacina, film by zdaleka postrádal jakoukoliv jiskru. ()

Bigfuckman

Perfektně natočené s vynikajícím (už zase :) ) nikoli zase, ale stále vynikajícím Al Pacinem. Je to trošku z jiného soudku než Matlock. Ukazuje se na zvrácenost soudců, nedokonalý soudní systém a především jak ve své dokonalé závěrečné ehm úvodní řeci AlPa mluví o spravedlnosti až jako o té sekundární podstatě. Důležité je přece zvítězit ne?! Nechutné pro mě bylo jak se žalobce domlouvá s obhájcem na chodbě a hážou si výší trestů jako s horkým bramborem. Je to asi jen byznys, ale kde zůstala lidskost?? ()

Pete

Mladý advokát Al Pacino zjišťuje, že morálka a právo v praxi jsou dvě naprosto rozdíné věci, a to je k zbláznění. ()

Ernie_13

Skvela drama z pravnickeho prostredia, akurat, ze je uplne ina ako vsetky taketo filmy. Zaobera sa totiz psychikou pravnikov a justicie a rozobera problem, ktory sa v justicnom systeme nachadza. No a Al Pacinova zaverecna rec je jedena velka hrecka ceresna na torte pribehu! ;) ()

kurzweil

dobře to šlape tenhle film, jakože dobře....hudba z toho dělá parádní dobovku a pečlivě skládaný příběh vypráví motivaci pro finální Pacinův výkon - a ten je strhující!! ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)