Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

JASON_X

Prostřední díly trilogií bývají nevděčné a samozřejmě je zastiňují a v působivosti zpravidla předstihují díly první a poslední. Nejlepší je vyšašit si jeden volný den a pustit si všechny tři díly hezky za sebou, ponořit se do světa Středozemě stejně, jako do četby knižních předloh. Udělal jsem to už dvakrát nebo třikrát a bylo to moc příjemné... Moje nejoblíbenější scéna je asi první setkání s olifanty a následné rozprášení tlupy haradských přičmoudlíků Faramirovým partyzánským lukostřeleckým oddílem. ()

Dharter

Naprosto úžasné. Všechny tři části. Není problém si dát dvanáctihodinový maraton celé trilogie, protože nemáte sebemenší šanci si uvědomit, kde, že to jste (ano, já v centru Prahy nežiju), nebo kolik, že to je vlastně hodin. Tato výjimečná trilogie obsahuje (knihy jsem nečetl) značné množství esoterické (uzavřené, ne snadno viditelné) komunikace, jejíž přítomnost si většina lidí není schopna uvědomit (jsou totiž v exoterickém stupni ovládání myšlení). Já se s vámi v tomto komentáři však podělím o esoterické čtení této trilogie, a získáte tak zrak. Uvidíte, co zatím pro vás bylo neviditelné (uzavřené, oddělené), a pro mě plně viditelné (otevřené, spojené). Jste však připraveni takovéto informace pojmout? Už nebude cesta zpátky... Dobře, zvolili jste si červenou tabletku. Aragorn = Ježíš (hebrejsky Ezau, arabsky Isá, předposlední prorok Islámu - Isá salám - Ezauův mír); Gandalf = Mahdí (ten, který válkou, nebo dohodou, porazí sionistický plán na Veliký Izrael -- viz na konci Návratu krále pád iluminátského oka); Glum = Rothschildští, Saxe-Coburg-Gothajští, a jiní sionisté, kteří chtějí, aby Prsten moci (Saturn/Satan/Enki) (o)vládl plně lid(stvo); Dvě věže = Dvojčata WTC (není náhoda, že datum premiéry, resp. vzniku této druhé části, je tak krátce po událostech 11. září 2001, navíc s názvem „Dvě věže“; tím nechci tvrdit, že by režisér Peter Jackson, nebo scénáristé, zinscenovali 11. září - jenom prostě disponovali esoterickými znalostmi -- anebo snad si někdo myslí, že tato trilogie má pouze exoterické čtení? :)); Mordor = Izrael; Pavoučice (u Saurona v Mordoru v Návratu krále Isá/Ezaua, který je korunován Mahdím - Gandalfem), plus Prsten Moci (který je zničen v Hoře osudu, a poté následuje pád iluminátského oka) = Saturn. O tom, co skutečně je planeta Saturn (která, jako jediná v soustavě má viditelné PRSTENce), pojednává na mém webu tento můj článek: Saturn - temný vládce z pozadí, důležitý k pochopení tolika věcí _ _ _ Vysoce kvalitní titulky k celé trilogii ke stažení zde. _ _ _ Pokračování této trilogie, trilogii Hobit, taktéž lze číst esotericky (zejména viz první Hobit, který obsahuje dost zajímavou půlhodinovou část s Glumem). Více o tom píšu v mém komentáři zde. ✔ ()

Bauer

Sááááaaakra!!! Ještě lepší než jednička.Uplná bomba.A ta bitva v Helmově žlebu....no to nemá chybu.O proti knížce se to neá vůbec srovnávat.....vždycky radší šáhnu po filmu a to je co říct jinak vždy dávám přednost knížce.Prostě tohle je naprosto dokonalý. ()

becki_tu

Na tomto světě je ještě dobro. A stojí za to o něj bojovat. Velkolepá sága pokračuje stejně stylově jako jednička, přidává nové postavy, jde ještě více do hloubky, nabízí více akce a bitev a konečně se začne profilovat i postava tajemného Gluma, který by mohl, a jistě i sehraje, ve třetím díle ještě nějakou tu zajímavou a důležitou roli. Jinak ke Dvou věžím nemám ani sebemenší připomínku a stále častěji se mi ve spojení s tímto fantasy kultem dere na jazyk slovíčko dokonalost. A dovolím si tvrdit, že rozšířená verze opravdu nabízí asi intenzivnější a ucelenější filmový zážitek než sestříhaná kinoverze. Jdi Frodo. A ať tě provází vůle všech dobrých lidí. ()

Beastmaster4

Druhé pokračování se stejně jako kniha přehoupne do své temnější poloviny. Silný příběh se vsím všudy, kterému nemám co vytknout. Prodloužená verze opět ukazuje brilantní práci Petera Jacksona. Příprava na bitvu v Helmově žlabu vrcholí - jde o jednu z nejlépe natočených válečných scén v historii filmu. Problémem tohoto dílu je pouze jeho konec, kdy opět pohlédneme na horizont na kterém se tyčí temná země Mordor a nezbude nám, než počkat na další díl - tedy v době uvedení do kin :-). ()

Will_X

Hrozně dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak nějak originálně shrnout každý díl.. No, bohužel se mi to nepodařilo a tudíž napíši jeden komentář, který bude ke všem a dovolím si pak metodu Copy&Paste. Doufám, že mi za to nikdo hlavu neutrhne. Já neberu každý díl jako samostatnou kapitolu, ale jako jeden celek, který byl rozdělen na tři části. V LotRovi nalezneme nesmírně krásné lokace Nového Zélandu, naprosto úchavatnou, dechberoucí hudbu, která naprosto vystihuje každou situaci a bez ní, bych si nebyl schopen přestavit film samotný. Další kapitolou je samotný příběh a celé zpracování snímku. Příběh jako takový mě naprosto uchvátil a k tomu nemám co více dodat.Navíc některé hlášky,humor jsou naprosto legendární( pro mě) a parádně zasazené do děje!"Je tu ale trpaslík, kterého nepolapí tak snadno - má oči jako jestřáb a uši jako rys!! A dýchá tak nahlas, že bychom ho zastřelili i ve tmě..." Zpracování a detailnost, na kterém si dal Peter Jackson bez pochyb nesmírně záležet, je naprosto precizní. Herecké obsazení a výkony snad netřeba komentovat, zvládnuto naprosto bravůrně. Původně jsem viděl "pouze" neprodloužené verze, které mě samozřejmě dostaly. Dalším krokem bylo to, že jsem shlédl prodloužené verze, které mě dostaly ještě mnohem více a je naprosto, ale vážně naprosto úžasná! Takže trilogii jsem si oblíbil zase o stupeň výše. Pak jsem se do toho ponořil až tak, že jsem si sehnal kompletní edici na Blu-ray, kde je jak prodloužená verze, tak momenty z natáčení, rozhovory atp. No, a tímto si mě "LotŘík" získal úplně ve všech směrech. (Dokonce mě "donutil" přečíst knižní předlohu, což překvapilo i mne samotného, ale to už zase odbíhám od filmu. :-D) Celá trilogie je pro mě nezapomenutelná, řadí se mezi mé nejoblíbenější a vždy se na ní velice rád podívám, i když už takhle jsem jí viděl nespočetněkrát. Závěrem si dovolím přiložit pár odkazů: Kompletní tracklist z celé trilogie. Povedený a zábavný remix hudby, ke každému dílu jeden - 1, 2, 3 Sečteno, podtrženo.."Čaroděj nechodí pozdě, Frodo Pytlíku. Ani moc brzo. Přichází tehdy, když on chce." BEZKONKURENČNÍCH 100% ()

luka4615

Peter Jackson touto trilogií rozpoutal takovou menší filmovou "revoluci". Po těchto snímcích už filmový svět potažmo i filmová technologie nevypadali jako dříve. Režisér více než skvěle a s patřičnou pompou převedl na plátna fantaskní knižní svět z pera J.R.R Tolkiena. V jeho rukách světy, démoni, čarodějové a tajemný Prsten Osudu ožívají tak jak by si to doufám autor sám představoval. Všechny tři filmy disponují tříhodinovou epickou fantasy jízdou plnou rozmíšek mezi národy, epických bitev, přelomových digitálních triků a dechberoucích záběrů úžasné novozélandské krajiny. Toto všechno patřičně dotváří a navozuje patřičnou atmosféru. Byť bitvy vypadají vážně skvěle a jsou natočeny s patřičným spádem, hlavní linie se točí okolo hobita Froda a jeho zničení Prstenu Moci. Tyto dvě linie se navzájem skvěle prolínají a přechody mezi nimi nepůsobí nijak rušivě. Režisér ve všem snímcích rozpoutává "trikové orgie" na tu dobu nevídané a nutí Vás jen užasle sledovat zručnost animátorů a všech ostatních lidí, kteří se na tomto projektu podíleli. Jsem velkým fanouškem knižní předlohy LOTRa a musím říci, že režisér byť odstřihnul různé části (Tom Bombadil, bitva v Kraji, atd.) se věrně drží předlohy a servíruje nám Tolkienovu vizi Středozemě v epickém balení, které neztrácí nic ze své originality ani po letech. Troufám si tvrdit, že kdyby Tolkien sám tuto trilogii shlédl, řekl by si: "Takhle přesně jsem si to představoval." Trilogie LOTR je pro světovou filmografii a pro fanoušky základním kamenem, dílem, ke kterému se vždy vrací a které jim všem něco dá. Ať už pocit zasněnosti či náhlé nadšení pro starověké bitvy. I já jsem po zhlédnutí celé trilogie a po přečtení knih nezůstal nedotčen. Uchvátila mě ta precizní animátorská práce, ten cit pro zachování všech základních prvků knihy a i ten svižný spád, díky kterému Vám ty tři hodiny uběhnou jako voda. Zkrátka a dobře, trilogie LOTR i její režisér Peter Jackson zůstanou navždy zapsáni zlatým písmem v učebnicích moderní filmařiny. Jak pro zboření všech zavedených filmových technologií, tak i pro úžasné převedení knižní podoby do filmového balení které je dechberoucí i po xtém zhlédnutí. A za to mu já i všichni fanoušci moc děkujeme. „The battle of Helm's Deep is over, the battle for Middle Earth is about to begin.“ ()

Mikah

První díl byl dobrou a poměrně věrnou adaptací předlohy. Během čtení druhého dílu jsem se u některých scén těšila na to, jak je asi zobrazili ve filmu. No, nijak. Film se od knihy odlišuje tak moc, že jsem většinu času nevěděla, jestli se dívám na správný díl. Kniha je pomalu plynoucí příběh o putování a mytologii, film je akční příběh o válce. Vymazali spoustu scén, aby je nahradili scénami, které zabraly stejné množství prostoru, a změnili, co se jen dalo. Z Faramira je záporná postava, Frodo není hrdina, Eowyn, ktera se v knize sotva mihne, má divnou romanci s Aragornem, pasáž s enty změnili úplně, a co tam dělali vrrci a Arwen? Škoda. Další film už si asi nepustím. ()

Sawy

Po úžasném Společenstvu dokázal Peter Jackson navázat neméně úžasným druhým dílem.Dvě věže jsou sice podle mě nejslabší částí trilogie,ale stejně je to dechberoucí podívaná.Jsou zde nové postavy,které příběh oživují.Přibyly dvě moje nejoblíbenější postavy z knihy,Éomer a Faramir.Karl Urban,který dostal na starosti Éomera si vede dobře,jen má příliš málo prostoru.Faramir je tady více,ale režisér jej oproti knize značně pozměnil a přimíchal do jeho charakteru i záporné rysy.To je změna,kterou jsem nesl asi nejhůr,protože Faramira jsem nejvíc obdivoval právě pro jeho čestnost a schopnost Prstenu odolat.David Wenham je nicméně natolik charismatický,že jsem nakonec tu jednu hvězdičku nestrhl.Navíc,ta smršť úchvatných momentů,jako je pochod entů,Glumův monolog nebo závěrečná scéna bitvy u Helmova Žlebu by si méně než pět hvězdiček opravdu ani nezasloužila. 90 % Extented edition: I v rozšířené verzi zůstávají Dvě věže nejslabším dílem trilogie,ale zároveň také dílem,kterému minuty navíc nejvíce pomohly.Dvě věže byly v kinoverzi především přípravou na závěrečnou řež v Helmově žlebu,přípravou velmi přímočarou,ale zároveň narvanou skvostnými scénami.Ve speciální edici jsou ale především velkolepou přípravou na samotné finále.Představí nové,důležité postavy,lépe prokreslí ty staré,osvětlí jejich motivaci a lépe film prováže s knižní předlohou.Faramir je lépe vyobrazen jako postava pochybující,ale přesto velmi kladná,pracuje se s jeho vztahem k Boromirovi a s rozdílnosti obou bratrů,kteří si přesto byli velmi blízcí.Více se dostane i na Gluma,Éowyn a Éomera.Ta téměř hodina navíc je zkrátka moc a moc znát a díky ní jsou Dvě věže mnohem komplexnějším a pro trilogii důležitějším filmem,než byli ve verzi původní. 95 % ()

Lucasion

"It's like in the great stories, Mr. Frodo. The ones that really mattered. Full of darkness and danger, they were. And sometimes you didn't want to know the end. Because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was when so much bad had happened? But in the end, it's only a passing thing, this shadow. Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines it will shine out the clearer. Those were the stories that stayed with you." O tom, že tahle série funguje perfektně i po více než dvaceti letech jsem psal už u Společenstva Prstenu. Nelze nijak rozporovat, že se Jacksonovi u podruhé podařil naprosto fantastický návrat do Středozemě. Cesta za zníčením Jednoho Prstenu stále pokračuje a Frodo se Samem se blíží vstříc Mordoru a Hory Osudu. Zatímco ostatní členové Společenstva se ocitají v Rohanu a mezi Enty. Opravdu si myslím, že exteriéry vybrali tvůrci naprosto dokonale. Nový Zéland je pro Středozemi skutečně jako zrozený. A po nádherném Kraji se ocitáme uprostřed nekonečných plání Rohanu s jeho hlavní baštou v Edorasu. Opět taky musím vyzdvihnout ten smysl pro detail z knih. Brnění, domy, velké síně. Vše zaslouží maximální uznání. Herecky opět není vůbec co vyčítat. Příběhově se už dostáváme do chvíle, kdy se pořádně láme chleba a hrdiny čeká bitva o Helmův Žleb, která asi uvízla každému z nás v hlavě, od té doby co ji každý viděl. Epická bitva o holé zachování lidské rasy je prostě nezapomenutelná a skvěle se na ni kouká i dneska. Zmínil jsem hudbu? Ne? Tak právě díky Rohanskému motivu si stojí za to tenhle soundtrack poušted stále dokola a dokola. Tohle byl však je nádech přes skokem do vody... [Extended] (98 %) ()

ScarPoul

Lepšie, epickejšie, magickejšie, akčnejšie, krajšie, uúchvatnejšie. Jackson nesklamal a dočkal som sa prvotriedneho pokračovania. opäť odporúčam predlženú verziu. Som užasnutý že ešte stále sa robia magické filmy s takou precíznostou a krásou ako je tento, čo sa týka scénára neskutočne nedotiahnuté ale ostatné prvky sú dokonalé. a práve to robí s tohoto filmu jedinečný zážitok. Osobne posledný pochod entov považujem za najlepšiu časť s celej trilógie lebo mi vždy pri nej idú zimomriavky. Skvelé, geniálne. bravoo ()

Lacike

Druhy diel u mna dopadol este horsie ako prvy. Dej ma uz nebavil vôbec a uzil som si akurat fantasticku finalnu megabitku. To bol teda fakt namrd. Ale zvysok je pre mna ako fantasy bezverca totalna nuda. ()

BoPo

2024 - edit komentára: PP Dvě věže som videl doteraz len raz, a to v časoch jeho VHS premiéry. Uplynulo 20 rokov a väčšina záberov je stále skvelo padnúca. Bohužiaľ najviac zub času cítiť na tom, čo kedysi okúzlilo najviac. Glum a jeho vsadenie do záberov jednoducho vidieť na prvú dobrú. Avšak čo vôbec a nikdy nezostarne je jeho charakterová špecifickosť, jeho prejav, a to či už mimický, pohybový či slovný. Milášek zostane Miláškom. Dvě věže majú dvojhodinovú predohru, ktorá sa dosť tiahne. Viacero príbehových línií a žiadna nemá strhujúce udalosti, žiadna nevytvára nové dojmy z už známych postáv, a ani nepredstavuje žiadne nové zaujímavé postavy. Čo som však dostal v miere vrchovatej sú dialógy. Až som si hovoril, či si ako konzultant nepôsobil Jim Jarmusch. Ďalšie sklamanie prišlo v rámci finálnej bitvy. Sama o sebe je skvelá, ale je neustále prerušovaná odskokmi k postavám, ktoré sa jej práve neúčastnili. Dosť to vytrhávalo z atmosféry lámania kostí a posledných výdychov. Pocitový rozdiel oproti jednotke, smerom k horšiemu, je naozaj markantný. Radím medzi najviac preceňované filmy na ČSFD. ()

murakamigirl

V Dvoch vežiach spoznávame Gluma, ďalšiu kľúčovú postavu prsteňového príbehu. Prsteň si k nemu kedysi našiel cestu. Znetvoril jeho myseľ a stovky rokov mu otravoval život. Glum prišiel o svojho „milášika“, no stále je spútaný jeho vplyvom. Gandalf, tentokrát v bielom, sa vracia na scénu. Vydáme sa do Rohanu, zeme Pánov koní. Na Rohan si brúsi zuby Saruman- ovláda rohanského kráľa Theodéna a pripravuje sa na veľké víťazstvo. Frodo, Sam a Glum sa krčia v tieni Mordoru, v Helmovom žľabe dunia zbrane, stromy zasadajú. Kto má moc postaviť sa spojenectvu Dvoch veží? Výborné pokračovanie putovania. So všetkým, čo prinieslo Spoločenstvo, ale ešte v omnoho väčšej intenzite. Strhujúce efekty- okrem vojnových ma najviac ohúrila veľkolepá rohanská a isengardská architektúra, priam neskutočne premenená zo stránok na obraz. Naštvaní enti a scéna Theodénovho znovuzrodenia sa nedajú nespomenúť, podobne ako Glum- Smeagol či vrcholiaca napínavá bitka v Helmovom žľabe. Frodo prechádza drásavým vývojom a Elijah ide s ním (až tu sa postave dostáva pod kožu), vynikajúci dojem mám aj zo Seana Astina (Sam) a predstaviteľa Theodéna Bernarda Hilla. Exceluje Viggo Mortensen (tešme sa na trojku!) a počítačovo animovaný Andy Serkis (Glum). Napriek tomu, že Dve veže obsahujú dve veľké bojové scény (tá s vrkmi pri presune do pevnosti a Helmov žľab) a veľa ďalších dramatických momentov, zdajú sa mi menej dynamické ako prvá časť. Áno, NAOZAJ považujem Spoločenstvo za dynamickejšie (aj keď Dve veže sú samozrejme omnoho akčnejšie)- jednoducho na mňa udalosti z jednotky tak zapôsobili, emocionálne to malo oveľa väčší spád ako všetka tá akcia z dvojky dokopy. Je to však pochopiteľný dôsledok prísunu množstva nových silných hrdinov, mimochodom jedinečne obsadených. Nemám nič konkrétne, čo by som dvojke vytkla. Možno len, že ide o kumuláciu toľkých skvelých scén, až nie všetky vyznievajú tak, ako bolo zamýšľané. Na prvýkrát vás Dve veže totálne vyžmýkajú... Za herecké výkony 5, za monumentálne 30- minútové ťaženie o Rohan 4, za efekty všeobecne 5, celkovo 90%- trochu v tieni Spoločenstva Prsteňa. ()

Terva

Co dodat k tomuto dílu. Pořiďte si tu prodlouženou verzi a jukněte třeba na Golumma a jeho scénku se žížalou. Povedené. ()

Hismael

I když mě tento fantasy svět celkově vůbec neoslovil, především díky svému nadpřirozenému fungovaní některých věcí, musím přiznat, že druhá polovina, hlavně ta bitevní, byla opravdu dobrá. Snad se ve třetím dílu přestane opakovat stále stejná dějová šablona, kde v jedné scéně to vypadá, jako že v ní nějaká hlavní postava zemřela a následně se s různě dlouhou pauzou zase vrací zpět živá. ()

moviesfan

Druhé pokračování velkolepé trilogie je opět naprosto úchvatné, neobyčejné, dokonalé, fantastické a kdoví jaké ještě. Opět nemám sebemenší námitku, protože toto zpracování je opravdu vynikající. Ať už to jsou triky, herci, masky a další faktory vytvářející celek tohoto filmu, musím smeknout. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)