Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

Mordenroth

Zombie komédia, ktorá nemá konkurenciu. Vtipná, krvavá (najkrvavejšia), romantická. Škoda, že Jackson nenatočil viac takýchto filmov. Braindead je jednoducho legenda. Nutnosť vidieť alebo ešte lepšie - vlastniť. Je to klenot, ktorý už nikdy nič neprekoná. ()

ladylucifer

Absolutně nechutné, absolutně zábavné. Tyhle čtyři slova stačí pokrýt tento spektákl. Po shlédnutí Jacksonova majstrštyku už puding a sekačka na trávu nebudou to, co dřív. ()

BoPo

Táto krvavá režba, pri ktorej spotreba umelej krvi nestúpa v litroch ale v hektolitroch sa dostala na celkom vysoké hodnotenie. Určite stojí za pozretie, no že by som dával 5*? To nehrozí. Sú tam scény, ktoré ma pobavili. Ako celok je to však podpriemer. Hranica medzi béčkom a céčkom. No skôr to C. ()

maseer2

nechutná krvavá úchylárna, která má své neoddiskutovatelné kvality (koneckonců je to Jackson), ale pro mě tenhle typ filmů (podobné dojmy jsem měl např. z Raimiho Evil Dead) zkrátka není a asi nikdy nebude.. lepší 2* ()

Dale

Nezvyknem filmom s priblblým príbehom a nulovými hereckými výkonmi dávať viac viac ako jednu hviezdičku, ale tu som musel porušiť všetky pravidlá, lebo je to také krvavé (tak to mám rád :-)) a pritom tak neuveriteľne zábavné... Podľa toho, ako som sa na tom bavil, je to jedna z najlepších komédií, aké som videl a v spojení s hororom je to to najlepšie, čo bolo natočené a pochybujem, že to niekedky niekto prekoná. ()

Hwaelos

Nejzábavnější slasher všech dob. Pro všechny, kteří mají rádi více či méně zahnívající těla, nekrofilní soulože, porody malých zombie, trávící soustavu s osobností, karate, ruční práci se sekačkou a černý humor. Taky už díky Braindead vím, kde vzal Jackson předlohu pro gluma (jen se podívejte tomu malému do tváře:)) A pak samozřejmě: "Nakopu vás ve jménu Boha!" ()

Terva

Příběh začíná roku 1957. Tak jsem si říkal, že se pobavím, uvidím spousty krve a kila masa....... Krysoopice je trikově strašná ale lidé co kolem umírají jsou takový tupouni, že mě ani nevadilo jejich postupné umírání. CITÁT - To je všechno, co řekneš ?......... ()

Seabeast

Tak krvavé, absurdní, naivní až je to setsakra vtipné! Když jsem viděl prvně (nebyl jsem dostatečně informován do čeho jdu), tak jsem měl za to, že se jedná o seriózní horor. Ale stačilo pár scén a začalo to být doslova k popukání! Myslím, že se asi spousta lidí musela zděsit, když se dozvěděli, že "tento režisér" bude točit Pána prstenů! :-) Ale každopádně pan Jackson je zrovna ten příklad, co dělá filmařinu srdcem a zde je tomu také tak. Ta dětská hravost a smysl pro detail je u Jacksona prostě zárukou! ()

corpsy

Totálne mäso. Doslova. Legendárny splatter horor s na doraz zobrazenými gore scénami a poriadnou dávkou čierneho humoru a hnusu. Vo svojom žánri neprekonateľné. ()

Cubinho

Jacksonovi se nedá upřít fantazie, ale ty kila humusu, na které jsem se hodinu a půl díval, pro mě byla až až. Od teď mě ve filmu už nic nedokáže překvapit... 4/10 ()

Torision

To je tak úchylný a zvrácený, že to předčilo i moje původní představy. Minimálně první hodina byla skutečně určená hlavně pro ty nejotrlejší fandy. Když jsem se rozhodoval, za co dát hvězdičky, tak za odvahu něco podobnýho natočit, dobrou hudbu a hlavně poslední dvacetiminutovku, což byla skutečně zábavná jízda. Jinak mě to ale nijak nenadchlo a třeba u Rodriguezovy Planety Teror jsem se bavil mnohem mnohem víc. ()

PauloZ

Kultovní hororová komedie asi ano. Tolik vnitřností a hektolitrů krve jsem opravdu neviděl v žádném jiném filmu. Děj je celkem vleklý a i při rozumné stopáži 97minut se film zdá opravdu dlouhý a místy nudí. Jako nejlepší scénu považuji tu, kdy Timothy mlátí zmutované děcko v parčíku, to byla opravdu prdel :). Masky skvělé a osobně by mě zajímalo z čeho ta krev a všechny sračky byly vyrobeny, protože toho bylo monster moc :-D! Jako celek hodnotím 3*, mnohem radši mám třeba Beatlejuice. ()

Astaroth12

Som veľkým fanúšik zombie žánru ale musím sa priznať,že dlhé roky mi unikal klenot zombie hororov a tento je ten praví.Nemám rád hororové komédie a zvlášť zombie komédie ale tento je proste najlepší.P.Jackson mi naservíroval zombie lahodku aj s pudingom a hlavne ten puding si zapametám.A teraz k filmu,keď mam vyzdvihnúť nejakú scénu z filmu,tak ani neviem s ktorou mam začať,lebo tu ich je nespočetne veľa brutálnych.Ako napr.lepenie kože na tvári lepidlom,ucho v pudingu,sulož zombie a vzapetí porod malého zombička aj s pupočnou šnúrov,bitka zombie s novorodencom,karate kňaz a mnoho ďalších.A ta finálna scénka s kosačkou na trávu je najvačším masakrom v dejínach filmu akú som kedy videl.Toľko krvi,vnútornosti,rozsekaných tiel som pokope v jednom filme ešte nevidel.Aspoň tá krysí opica dostala to čo si zaslúžila.Aj masky boli veľmi dobré a hlavne Lionelová matka bola fascinujúca.Aj ked je to asi najkrvavejší film aký som kedy videl,mna neohromil atmosférou a ani napatím ale vtipnými momentami,ktoré už asi nikdy inde neuvidím. ()

Andersis

No to, že tam je tuna usekaných končetin ještě neznamená, že dám plné hodnocení. Film je někdy až nechutný a trapný. Stejně si to 3* zaslouží :) ()

hous.enka

Přemýšlela jsem nad tím, jak se na tenhle film koukat. No nakonec jsem zvolila variantu "film má být zábava" a to očividně fungovalo. Je to zábavné, neokoukané (puding) béčko se vším všudy. Nakonec i prsa divák vidí :-) Mám béčka ráda, takže za zábavné čtyři hvězdičky a díky Jitce za to, že se mnou na podobné filmy kouká. Bez ní by to bylo za tři. ()

Květula

Tenhle film jsem viděla, když mi bylo devět let a od té doby se nemůžu podívat na sekačku na trávu, aniž bych si na něj nevzpomněla. A pudink... neee!:)) Dokonalá hororová parodie. ()