Le Cauchemar

• USA A Nightmare
Krátkometrážny / Horor
Francúzsko, 1896, 1 min

V tomto minutovém snímku z konce 19. století usne muž a v jeho snu se mu zjevuje ďábel v různých bizarních podobách. (zdeny99)

PetrPan

Do slibně se rozvíjejícího polučního snu ( o ženě) se vloudí Armstrongův otec ( ne toho kosmounata), pierot ( ne ta zmrzlina) a rozežraný Měsíc ( ano ten). ()

anais

Spáče konstantně něco budí - ďábel, svit Luny, hluk... - asi nejzajímavější je velká šklebící se tvář Měsíce, která předznamenává podobný motiv v Cestě na Měsíc o 6 let později. ()

SOLOM.

Možná pro někoho prostoduché pro jiné stará kravina s předpotopními triky, ale ani jedno není pravda. Nebýt takových průkopníků jako Georges Méliès a jiní, kdoví jak by to celé dopadlo. Tomuto se prosím říká umění – ať už je staré kdovíjak dlouho…Tehdy totiž neexistovali triky a možnosti jako dnes – to by si měli někteří uvědomit…Já ty jeho groteskní jednohubky miluju. ()

honajz2

Tak na tu minutu je to zajímavé, ale i v jedné minutě dokázal Méliès v jiných svých snímcích rozehrát větší divadlo. Ale objevil se tady aspoň slavný Měsíc. 3* ()

gjjm

Ač název znamená "Noční můra", je to standardně hravá meliesovka. Muž usne, ve snu se mu zjevuje ďábel v různých více či méně bizarních podobách (mimochodem, stejná maska ďábla je využita ve filmu Diable au Convent). Nakonec ho to přestane bavit a jde spát. I po sto třinácti letech mi to dokázalo vzbudit na tváři mírný úsměv. ()

pytlik...

Koukám, že na csfd jsou samí rasisté, černoch pro ně automaticky znamená ďábel. A čertovsky krásný jako ta žena jsem taky a ďábelsky se usmívat jako ten měsíc svedu též a přitom s peklem (zatím) nemám nic společného. ()

PetraMishka

Muže v posteli nejprve mile překvapí krásná dívka, která se změní na čerta, ten na pierota, pak všichni zmizí a najednou se objeví velký měsíc. Střihy jsou jasně viditelné, ale má to kouzlo. ()