Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

fox171cz

Absolutně jsem neměl ponětí o čem ten film je a ze začátku jsem si říkal co jsem si to pustil za psycho a dosti jsem se ve filmu ztrácel. Avšak neočekávaný obrat přišel z cestováním do míst s výpadky paměti. Bylo to tak chytlavé a perfektně natočené, že jsem to ani nepostřehl a už běžely závěrečné titulky. Některé ze záběrů braly až dech, o což nepochybně režisérům šlo. Po dlouhé době jsem zase viděl "třešničku na dortu" a nemůžu dát nic jiného než.zasloužilých 90%. ()

Babous

Alternativní reality jsou bezpochyby zajímavý námět, ale provedení je zde značně depresivní, syrové a zdlouhavé. Jednou zajímavé, ale víckrát už to vidět nechci. ()

gutshoter

Film, který mě dostal do děje jako málo který. Od poloviny filmu jsem byl zcela "zažrán" a smysly osoby mé byly zainteresované jen a jen do obrazovky. Při závěrečných titulcích se mé rty nedotýkaly, což je známka obrovského zážitku, vůbec jednoho z největších... 95% ()

h0n24

Je to trochu jiná scifárna na téma cestování v čase. Má slušnou atmosféru. Nápad. Je plná dějových zvratů. A taky logických chyb. Ale jsou omluvitelné. (V rámci možností.) ()

herr_carter

Byť s občasnými logickými trhlinami, jedná se o velice chytrý a složitě vybudovaný film - i Ashton Kutcher, toho času ?!? nejlépe vydělávající herec ?!? velkého Holyúdu je schopen zahrát hodně charakterní, emoční roli a nebýt jenom poťouchlým debilem, či postavou z reklamy...bylo hrozné sledovat Evanovo stále se vracení do minulosti ve snaze napravit nenapravitelné.................... moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

JADIM

Zanedbateľné veci ovplyvnia malé veci, tie ovplyvnia väčšie veci, tie ešte väčšie a tie ovplyvnia celé naše okolia a náš charakter. Evan si toto vyskúšal na vlastnej koži. Butterfly effect je naozaj extrémne silným filmom, ktorý pravidelne mení svoj charakter a zasahuje tam, kde má. 10/10 ()

Red Meat

Vizuálně i dějově našlapaná pecka, která svému úspěchu vděčí především originálnímu námětu a promyšlenému scénáři (nad špetkou nelogičností přihmuřuji oči). Mých pět hvězdiček patří režisérskému sestřihu, který na rozdíl od klasické verze nekončí happy endem, resp. končí, ale je to takovej "smutnej" happy end :-) Nějak jsem nepochopil, proč tento skvost nešel do bežné kinodistribuce, ale kdyby se tak stalo, určitě by bylo zábavné sledovat, jak se jej snaží rozdýchat pubertální faninky Ashtona Kutchera. Jak já bych jim to přál :-) ()

!Borec!

Působivě naservírovaný kousek, který jsem zbaštill jedním soustem. Zezačátku jsem si těžko zvykal na Kutchera v nevšední roli, ale přitom mě mile překvapil. Jeho "nakopávání" do regrese působily opravdově a věřil jsem mu to. Když si to vezmu zpětně, tak možná místy film pokulhával, ale v tak rychlém nášlehu jsem si dokázal vytvořit záplaty :) ()

Lenarek

Jeden z nejlepších a nejvíc působivějších filmů, co jsem měla tu čest vidět. Dostává mě psychologický nádech příběhu. Pořádně jsem ho nepochopila, ale tak to má asi být. Konec byl ten nejlepší, jaký mohl mít. Za doprovodu písně Stop Crying Your Heart Out od Oasis. SCÉNA s malým Evanem, který drží v kuchyni nůž mě ve snech děsí ještě teď. Pouhý závan motýlích křídel může vyvolat tajfun, který zasáhne svět. - Teorie chaosu ()

chef

Tak tento film som si odkladal snad od chvile kedy vysiel a ako som videl, nemal som preco. Mal nápad, atmosferu, herecke vykony na vysokej urovni a spravne nacasovanu peripetiu a vypointovanie. Prekvapil ma hlavne Kutcher, ktoreho som sa obaval asi najviac... vidno ze mu ten vztah s Moorovou nieco dal :) ()

uzzi

Z vysokého hodnocení by jeden usuzoval jaká to je pecka. Nejedná se rozhodně o špatný film, ale pecka to taky není. Námět je to nejlepší, bohužel ostatní je v hladině průměru. Obsazení Ashtona Kutchera není zrovna ten nej tah a jeho mdlé herectví sráží dojem z filmu (ovšem ani ostatní obsazení není moc dobré). I režie mi nepřijde kdovíjak jistá, takový thriller pro mladistvé. Filmu nelze upřít určitou atmosféru, ale ta je postavena na dost vratkých nohách. ()

BluT

Jeden z vůbec nejlepších natočených filmů a Ashton Kutcher ve své životní roli. Díky tomuto filmu jsem si taky zamiloval Amy Smart. Jasných a úplných 100% ()

AZbest

Asi je pravdou, že keby zapojím hlavu trošku viac ako som zapojil, s hodnotením by to išlo dole. Jasná vec, že je to blbina, ktorá sa tvári ohromne vážne, ale je skrz naskrz prešpikovaná tak efektnými pasážami, že som jej ochotný odpustiť čokoľvek. Aj to možno dôvod, že som sa priveľmi nezamýšľal (tak, ako je u mňa zvykom) nad celkovou logikou filmu. Jednoducho som tupo civel na vážne nervydrásajúce scény. A Ashton Kutcher to tiež v rámci možností zvládol. ()

bari68

Výborný thriller s prekvapivo tiež výborným Ashtonon Kutcherom. Film je komplikovaný , no o to ešte viac prepracovanejší, nutí nás od začiatku až do konca filmu premýšľať a dusí nás svojou atmosférou.Filmy ako ,,lety časom,, a podobné sci-fi výjavy niesu mojím šálkom kávy, no tento film má vážne dostal. Film je v 200-ke naj. filmov oprávnene, hlavne vďaka svojou originalitou žánru.Pre mňa 85% a 5* ()

casioa....

K tomuto filmu...som sa dopracoval...až dnes...teda...tak 4 roky..po jeho natočení. A bolo mi cťou..ho vidieť..a na konci..mi vypadla nejedna slza..ale...je to tak..niekedy...je lepšie...obetovať niečo, čo by bolo dobré iba pre nás...pre dobro..."zvyšku" nášho univeza .-))) ()

Jane18CZ

Osudový dotek mě ohromil, má působivou atmosféru, která je umocněna kvalitní hudbou. Některé scény mi naháněly mráz po zádech a braly mi dech. Tento film byl zajímavý od začátku až do konce a viděla jsem ho již několikrát a určitě ne naposled. Zasloužených 5* ()

rozbris

Komentář jsem napsal až teď v poslední době [18.1.2008] a musí říct, že jsem byl znovu unešen a koukal jsem s kámošema s otevřenou hobou...Ashton Kutcher - ani nevím zda by se mi tam hodil někdo jiný. Prostě perfektní po každé stránce. Tohle Vám rozhodně nesmí ujít pokud jste fandy sci-fi filmů. ()

Kanibal

Osudový dotek jsem zaznemenal až v televizi a stal se pro mě velkým překvapením - nějakým zázrakem mi vůbec nevadil Kutcher, originální děj, napětí a dějové zvraty a krásná Amy Smart učinily z Osudového doteku jeden z nejzajímavějších sci-fi dramat posledních let. ()

Rudinsky

Veľmi solídne, šikovne napísané, ale príšerne zahrané. Kutcher, nech je akýkoľvek šikovný producent a investor, je otrasný herec. Keby to dnes preleštil trebárs Nolan s nejakým charakterným hercom v hlavnej úlohe, potom by to malo rozhodne nárok na top 200. V dobe svojho vzniku ale určite teenage kult - a ani sa nečudujem. Naozaj je to odzbrojujúco emotívne ()

jondoe

Zaujimavy film to sa musi nechat ale mozem povedat ze ma to bavila skor prva saga ked bol hlavny hrdina este maly. V tej druhej som uz iba cakal do akej situacie sa dostane a ako stoh vikluckuje. Davam styri* za zaver lebo ten ma naozaj prekvapil a podla mna bol na hollywoodske pomery dost nezvycajny a to sa ceni. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)