American Horror Story - Apocalypse

(séria)
USA, 2018, 7 h 10 min (Minutáž: 38–55 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Kathy Bates, Evan Peters, Joan Collins, Adina Porter, Billy Eichner, Leslie Grossman, Emma Roberts, Cheyenne Jackson, Billie Lourd (viac)

Los Angeles sa ocitne v panike, keď sa začnú objavovať správy o tom, že mesto čoskoro zasiahne atómová bomba. Coco (Leslie Grossman) má to šťastie, že sa jej vďaka bohatému otcovi podarí dostať medzi vyvolených, ktorí majú rezervované miesto v záchrannom úkryte. Tu narazí na ďalšie osoby, ktoré prežili vypuknutie apokalypsy, ale ich boj o život sa ešte ani zďaleka nekončí. (Marceloo)

Streeper

Opět se seriál vrátil do svých starých zaběhnutých kolejí, určitě za to může i návrat oblíbeného Covenu nebo Jessicy Lange, bože jak ta mi v tom seriálu chybí! Třeba jí díky této sezóně Ryan přemluví, aby se zase vrátila, protože nejen skvělé příběhy a stále se držící obsazení, ale i ona byla velkým tahounem AHS. ()

PavelVanekArt

Po Roanoke nejhorší řada. Konec je vyložený hovno na podrážce. Do půlky to vypadalo fajně, jakmile se ale o satanova syna začal starat robot a dva IT feťáci mu vnuknuli ukončení světa(tisíci atomovkama nutno dodat), tak to šlo do c/hoven i s celým c/hovenem. Takovej konec světa si ani my nezasloužíme. 2* aka 40% ()

MikyAff

Komentář může obsahovat spoilery nebo náznaky děje. Prvních pár dílů Apocalypse vypadalo celkem nadějně a díky bohu máme zpátky klasickou úvodní znělku. Tvůrci vám hodí do podzemního bunkru pár postav, ke kterým si budujete postupně různé pocity a čekáte, co se s nimi bude dít. Najednou se karta naprosto obrání a máme tu Coven: Pokračování. Objevují se samé charaktery, které už známe. Což není špatně. Určitě ne. Ta nostalgie a vzpomínání na předchozí řady + dokončení několika věcí v Murder House, za které jsme tak vděční, je fakt super. Jenže těch odboček je tu tolik, že vás to naprosto oprostí od Apokalypsy, která měla svou atmosféru a sama o sobě byla dost zajímavá. Nebála bych se říct, že celá tahle série je vlastně recyklace herců a obzvláště pak Sarah Paulson. Navíc, když vždy vypadá stejně, jen má jiné vlasy, tak vás to pak trošku štve. Ještě štěstí, že je tak dobrá herečka. Kdo z těch našich AHS klasických herců vlastně není. Škoda i příliš okatého a vcelku jednoduše vyřešeného satanského problému s neskutečně blbým koncem dílu. Bylo to fajn příjemné a nostalgické, ale tvůrci to umí i líp. ()

ZeroCZ1233

Po mnohaletém volání, aby se tvůrci vrátili k určitým postavám a aby propojení mezi sériemi nebylo jen v podobě lehkého pomrkávání se vyplatilo a tvůrci se vrátili ke kořenům. Doslova. Dostali jsme propojení skvělé první série s o něco slabší sérií třetí a miniaturní pomrknutí k sérii páté, ale opravdu minimální, takže se o ní prakticky zmiňovat nebudu. Právě třetí sérii je v této kolaboraci přiřazena veškerá pozornost. Teď ale něco málo stručného k ději. Po světě začnou padat atomovky a my dostaneme možnost k nahlédnutí do jednoho z pár krytů, kde je ukryto několik lidí, co se hlavně díky svému bohatství a vhodnému DNA mohli do této společnosti dostat. A sledujeme jejich pomalý psychický rozklad pod nátlakem vedení a zároveň rozklad samotného vedení pod nátlakem ještě většího vedení. Když tu náhle se zjeví naše tři známé čarodějky ze třetí série a dostaneme flashback, který tvoří většinovou část celé série. Kde se rozjede slibovaný crossover. Vrací se nám v podstatě všechny podstatné postavy z obou sezón, některé na malou chvíli, některé na celou série. Přichází ale i postavy nové, které většinou nejsou tak nosné a zajímavé jako postavy starší, což je hlavně způsobeno tím, že nezbyl čas k rozvinutí jejich charakterů či jejich backstory i když se jedná o postavy dosti důležité pro dění. A některé postavy prostě zmizí bez žádného vysvětlení... Na celém Apocalypse je ale nejlepší právě ta část crossoveru, kde se vyskytuje prostředí a postavy ze série první, která, jak jsem řekl, má prostoru málo, vlastně dostala jen jednu, ale zase delší epizodu. A právě tato epizoda svojí kvalitou rozcupovala celý hlavní příběh, který je sice díky této epizodě rozvinut, ale zároveň pohřben. Jak jsem řekl, návrat do Vražedného Domu je vskutku smrtící. Dostaneme snad všechny hlavní postavy, jejichž návrat mě opravdu potěšil (a to i v případě postav, které mě tehdy v první sérii moc netankovali). Každá dostala svou část, v některých případech i minimálně, ale naprosto dostačující. Nejvíc pozornosti ale dostala Jessica Lange, na kterou jsem (a nejsem sám) čekal nejvíce a její výkon mohu označit za nejlepší v celé sérii a zároveň mohu potvrdit mnohými řečená slova a to ta, že Jessica tomuto seriálu opravdu neskutečně chybí. Tato epizoda byla na jednu stranu pocta a na druhou stranu skvělé uzavření série první. Což se ale nedá říct o samotném Apocalypse, které bylo ukončeno dosti slabě, všechno bylo zbytečně urychlené, bez chuti, bez zápachu a kde hořskosladkost vůbec nepomohla. Dávám čtyři hvězdičky, a tu čtvrtou jenom díky oné jedné skvělé epizodě. ()

ghatos

Je to určitě vzestup hore, po těch průšvizích v minulých sériích. Byla tam hravost i originalita, ale sakra chce to přitlačit na pilku jako v Asylum a Freak Show. No i tak příjemné překvapení, snad bude vzestup pokračovat v deváté sérii. 73%. ()

stitch7

No... Špatný to nebylo, ale moc dobrý taky bohužel ne. Nejhorší je, že jsem se po šestym díle přistihl, jak mi to je vlastně celý jedno. Úplně poprvé, co jsem se netěšil na další díly, a pouštěl si je z povinnosti. Osmá řada totiž působí, jako by ji psal nějaký internetový fanoušek. Je nekonzistentní, a úplně kašle na nějaký pravidla. Jestli vám ve třetí sérii vadilo vstávání z mrtvých, tady budete trpět. Dojde na ještě víc, než to. Nakonec se bohužel potvrdilo, že Coco byla postava jen pro zasmání (nepovedlo se). Dostal bych taky rád konečně nějaký vyloženě negativní konec, ale to je jen dobnost. ()

Arkanoid

Sledovať instagramovú hviezdu a jej asistentku, gay kaderníka a jeho babičku, kedysi slávnu osobnosť v postapo svete, v ktorom sa so šťastím ocitli okorenenom čiernym humorom je nesmierne zábavné. Hororové tajomno tiež nechýba, ako aj tradične formálna kvalita série. Post-apo svet strihnutý viktoriánskym Anglickom chutí dobre. Hlúpe, egoistické postavy pretrvali a je sa čo tešiť na hlášky, ako aj kvalitné technické prevedenie. Do tohto sa pomiešali však čarodeji, čarodejnice a satan a preto opúšťame snáď najatraktívnejší svet seriálu a ideme sa pozrieť späť do minulosti, ako to celé začalo. Prepojenie s minulými sériami funguje, len je zbytočné, lebo s trochou invencie sa z originálneho post-apo sveta dalo spraviť dusno typu The Thing. Return to Murder House poteší, funguje, budovanie tímovky čarodejníc už nie. Postavy Michaela (jedna z najlepších v sériáli) pre jeho démonickosť a Madison pre jej nahláškovanosť typu Jesse z Breaking Bad a citlivú dušu (epizóda Return to Murder House) to tiahnu. Zmena udalostí návratom v čase bez trvalého negatívneho dopadu na cestovateľa v čase berie rešpekt, logiku a emócie predošlým udalostiam a stáva sa ich paródiou. ()

HonzysKISS

Tolik jsem se těšil na apokalypsu a na budoucnost, ale nakonec zklamání. První tři díly ještě super, jenomže potom se ukázalo, že skoro celá série je jenom o minulosti a vzpomínkách, což je velká škoda. Teda jak pro koho, někteří fanoušci si to zamilují. Objeví se tu mnoho postav z prvních sérií. Což na každého udělá ohromný dojem, obzvlášť epizoda šestá, neskutečně prožitá nostalgie. Ovšem co lidi, kteří seriál vůbec neznají? Pro ně je to docela mínus. Tahle série je dělaná přímo pro fanoušky. To je z pohledu seriálu trochu škoda (a chyba), z mého pohledu není zas dobrý, že je to natočený takhle. Měli udělat aspoň nejdřív flashbacky a potom teprve tu apokalypsu, takhle je to jako pátý přes devátý. Ještě k tomu se vytratila hororová atmosféra, ta byla minimální. Strašně se mi líbila Sarah, která na začátku vypadala jako správná ďáblice s holí, ale bohužel jenom pár dílů. Pak to naštěstí zachraňovala Emma, její suprový hlášky nikdy neomrzí. Obřad satana byl taky docela fajn, proč ne. Satanismus uvítám vždycky s otevřenou náručí. Jenomže u posledních dílů už jsem si říkal, že nám nic zajímavého seriál neukáže. Maximálně tak první půlka posledního dílu, ale jinak fakt ne. Bohužel i to zakončení bylo pěkně na nic. Strašně narychlo udělané a slabé. Takové, že v „reálu“ by to takhle trapně stoprocentně nedopadlo. Každopádně to nebudu hodnotit špatně (i když bych trochu radši). Na jednu stranu parádní pro fanoušky, na druhou hodně zmatený pro ostatní diváky. 5/10 ()

Knowho

Apocalypse je pro mě jakožto milovníka crossoverů vlhkej guilty pleassure. Tahle série je hodně jiná oproti ostatním jen proto že se v ní navazuje na více předchozích sérií. Jo jasně, menší crossovery tu už byli (Murder House/Coven-Hotel, Freak Show-Asylum atd.), ale tady se vyloženě pokračuje na Murder House,Coven a do jisté míry i na Hotel. Hlavní záporák série není ani člověk ani emzák nýbrž náš starý známý Michael Langdon neboli syn psychouše Tatea a Vivien z MH. Ten je ale něco víc než člověk a to samotný ANTIKRIST. Hell Yeah! A naše známý čarodějky z Covenu se vrací aby ho zastavili tím že se vrátí v čase! Do toho se i v jedný epizodě přímo vracíme do MH (Určitě TOP 5 epizod samotnýho AHS) a tam se nám vrací Tate a několik dalších postav z MH. A pozor to neí všechno! Vrátí se nám úžasná Jessica Lange  A zapomněl bych-ještě se nám vrátí na cameo James Patrick March! Takže Evan tady má dvoj- vlastně Evan tady hrál ještě další 2 postavy, vytvořený přímo pro tuhle sérii, takže ČTYŘROLI! Takže si to shrňme: Návrat Tatea a JPM, Návrat MH a Hotelu, Crossover, cestování v čase, apokalyptický svět...Splňuje všechny kritéria věcí co miluju. 10/10 ()

Cuzan

První díly v atomovém krytě mě bavily, těšila jsem se na rozklad humanity a skutečnou hororovou story toho, co se bude dít po apokalypse, ale jakmile bylo naznačené, že fešný pseudo výběrčí vyvolených do nového krytu, a jedna z šedých služek nejsou, čím se zdáli, a asi mají nějaké nadpřirozené schopnosti, začalo to smrdět. A bohužel, když se rozkryla identita tohoto Michaela, a za přispění Covenu jsme se vrátili do Murder Housu, začalo mě to neskonale nudit, protože to bylo velmi předvídatelné. Jediná zábavná věc na povstání Antikrista byl návrat Jessicy Lange do seriálu. Jinak souboj čarodějů a čarodějnic a snaha vyhrát zpátky svět byla nudná, páč bylo prostě jasný, že se to podaří, a povede se to nějakou totální pitomostí. A taky jsem poměrně alergická na to, když američtí tvůrci si berou do své náruče události evropských dějin. Jo, Anastazii podle všeho bolševici zabili poslední. Protože měla v šatech zašitý fucking diamanty. Nikde žádná Mallory. Příště až se ponořím do vany zkusím se taky vrátit v čase před rozhodnutí podívat se na tuhle sérii. ()

monaMis

Tato serie je pouhopouhy odpad. Prvnich par dilu rozjidelo zajimavou story, ale druha polovina postradala jakykoliv smysl a logiku. Jedine pozitivum vidim v tom, ze me to odradilo natolik, ze AHS davam k ledu na dobro. ()

warrenur

Zacalo to velmi slubne, do momentu tych dvoch pakov s parukami a hlupuckeho "syna temnoty", potom to slo zial uz len dolu vodou. Skoda, dufal som ze AHS konecne urobia seriu, ktoru si zasluzime. :) Zial, podla mojej mienky, jediny slusny horrorovy, a nielen, pocin je momentalne len The Haunting of Hill House. Toto je slabucky priemer, do ktoreho sa to preklopilo asi v polovici. Bude este 9ta seria? A ak ano, bude konecne kvalitnejsia? ()

matthew.17

Ťažko hodnotiť túto sériu, musím si to premyslieť... Ako fanúšik AHS, Sarah Paulson, Emmy Roberts, Jessicy Lange a v zásade všetkých výborne napísaných postáv z predchádzajúcich sérii mám naozaj z tejto série radosť. Bola to taká chuťovka pre všetkých čo s týmto seriálom strávili toľko rokov, nespočetne veľa odkazov, atmosféra starých častí a veľké napätie aj dojáky (najmä v poslednej časti) Jedná sa ale aj o prvú sériu ktorá samostatne nefugnuje, čím narúša koncept seriálu. Nejde len o to, že je to crossover dvoch sérií, ale aj o to, že s horrorom to nemá spoločné už vôbec nič, nelogických vecí tu je, žeby ich jeden pohľadal a z celej série ide dojem, že sa tvorcovia rozhodli o čom bude až po tretej časti a pri siedmej zistili, že ešte musia natočiť ďaľšie tri.... Prepáčim im to pre vyššie spomínané dôvody, ale ak by som nebol fanúšik milujúci a hlavne znalý predchádzajúce série, asi by sa hodnotenie pohybovalo objektívne okolo dvoch hviezd... ()

Vabr

Cult < Apocalypse +Dobrý humor (postava Coco) +Dobrý nápad na sérii +Dobré spojování sérií +Dobré zápletky +Intro -Převažují špatné postavy -Antikrist a všechno okolo něj -Začátek série je dost utnutý -Špatně využité téma apokalypsa BACHA SPOILER SPOILER SPOILER!DALŠÍ POZNÁMKY: První tři díly se mi líbily a říkal jsem si, že pokud bude taková celá série o přežívání, že to bude dobrý, ale konec 3.dílu myšlenku hodně zkazil. Od 4. dílu až po konec je to jenom o čarodějnicích a čarodějích. Ze začátku mi to fakt nedávalo smysl, ale pak jsem si na ty díly zvykl a líbilo se mi to, ale prostě je to celý mimo hlavní příběh. Až v posledním díle zjistíte, že hlavní dějová linka jsou vlastně čarodějnice. To, že Mirtle je na živu vám nebude dávat smyl celou dobu. Nechápu, že to vysvětlí až v 8. nebo 9.díle! Myslel jsem, že Madison dostane hlavní roli, ale bohužel ji zase nedostala. Myslím, že by to s ní v hlavní roli mohli vyzkoušet. Škoda, že to nepojali jako normální apokalypsu (přežívání v úkrytu, ve kterém je plno zápletek a podivností, hledání zásob, přemýšlení o tom, zda přežili i jiní lidé a nakonec útěk). Antikrist byl hrozná postava. Byla tak nepříjemná a vlezlá. Nezajímalo mě to. Díly s ním byly nudný a o ničem. Poslední díl byl dobrej, divím se, že má tak málo procent. Líbilo se mi použití vrácení časem. Ale poslední 3 minuty tam fakt dávat jako nemuseli. To jako budou muset asi každých 5 let zachraňovat Zemi nebo co?! Štve mě, že nezkusili klasiku a namísto toho tam dávali čarodějky.Ty nebyly špatný ba naopak, ale prostě se to tam nehodí. Dávám horší 4. Doufám, že se AHS začne lepšit. VYHODNOCENÍ: OTRÁVENÝ APPLE BOBBING! ()

lusa

Aj napriek predchádzajúcim dvom sériám, ktoré skončili debaklom, som ostala AHS verná. Apokalypsa však nepochovala len celé ľudstvo, ale aj moju nádej, že tento seriál ešte niekedy vystrelí ku hviezdam. Apokalypsa, to je mnoho otázok, málo odpovedí, zbytočné epizódy a spackaný narýchlo vyvarený záver. Čo ma ale nesmierne potešilo, bol návrat do Murder house, milovaná Jessica Lange a štandardne výborné herecké výkony. Ale to je naozaj veľmi málo. AHS Apocalypse 3*. ()

Gamekeeper77

Bál jsem se, že po tolika sériích to půjde pomalu ale jistě do kopru, ale Apokalypsa probudila seriál po lehce chladnějších Cultu a Roanoke opět k životu. Skvělej koktejl běsnících pekelných živlů a nám už tolik dobře známýho Covenu mě nenechal ani na chvíli vychladnout. Díl po díle postupně se odkrývající skutečnosti okořeněný nezbytnou dávkou flashbacků Vás přivedou s pár překvápkama pěkně až do finále. Po malým očekávání je to k mojemu velkýmu potěšení jedna ze tří nejlepších řad. 88%. ()