American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa MikyAff k tomuto seriálu (9)

Murder House (2011) (S01)

Úžasná podívaná! Strašidelné momenty, nečekané pády a vzestupy. Stanou se věci, jaké by Vás ani ve snu nenapadly. Nejoblíbenější postavou se stal Tate (myslím, že se to dalo i čekat). Jeho příběh je naprosto úchvatný a to samé se dá říct i o hercově výkonu. Všichni všude říkají, že byl zlý a byl to hajzlík. Naopak. Prostě potřebuje pochopení. Jenže mi tam trošku vadí příběh mezi Vivian a Benem. Samozřejmě bez něj by to nebylo ono. Postava Moiry také naprosto zajímavá. Jenže se vyskytlo i pár momentů, které by se lehce mohly vynechat a byly tam navíc. Ale je dost možné, že takovýto pocit mám jen já. ()

Útočisko (2012) (S02)

Začátek mi nebavil. Dokonce jsem myslela, že tuto sérii přeskočím a půjdu rovnou na třetí, na kterou se skutečně moc těším. Ještě, že jsem to neudělala! I přesto, že postava Lany mi nesedla, se na to dalo s klidem a napětím koukat. Evan Peters opět nezklamal, ale i přes to bohužel Kit nezabodoval. Naopak Jude, to je jiné kafe. Herecký výkon Jessicy Lange byl naprosto ohromný. Už jen, že to je o blázinci s jeptiškami slibuje zajímavou podívanou. Dostane se i na exorcismus a démona, kterého se nedá jen tak zbavit a když to vypadá, že by mohlo něco jít snadno, tak stejně se tomu tak nestane! Prostě napětí plno. Hlavně se mi líbil poslední díl, který nám vypovídá o osudech postav, což hodně lidí určitě velice ocenilo, jsem jedním z nich. ()

Coven (2013) (S03)

Nevím.. Není to tak silný jako první série, ale i tak je to dost slušné, přesto cítím záchvěv zklamání. Strachu už se nedočkáme vůbec, ale baví mi to čarodějnictví. Linii s Laveau a LaLaurie bych s klidem vynechala, to samé se dá říct o Sekerníkovi. Málo Kylea a moc Madison, tu měli nechat spinkat.. Co mi velmi mrzí je smrt několika dobrých postav. Všechny, kterým jsem fandila skončily pod drnem. Holt koho si oblíbím, umře. :D Ale najdou se i světlé chvilky. Třeba Zoe, nebo vymyšlené moci postav. Taky díl se zombíkama stojí za to. Už aby byla čtvrtá série, snad mi nezklame. ()

Freak Show (2014) (S04)

Tak máme za sebou i Freak Show a abych to shrnula jedním slovem – zklamání. Myšlenka, která měla obrovský potenciál, byla celkem nevyužitá. Zabiják, který byl opravdu slibný, zmizí ani ne v půlce série. Musí se ale uznat, že jeho odchod byl velkolepý. Tolik zvratů a nečekaných událostí. Celá série byla totální vyvražďovačka. A co teprve poslední díl. Byl tam vůbec díl, kde by nikdo neumřel? Musím ale smeknout před psychopatem Dandym. U toho člověk neví, jestli ho miluje, nebo se mu hnusí. Asi spíš to první, protože jsem mu byla i bývala snad přála, aby mu to všechno prošlo. Různé „zrůdičky“ byly opravdu zajímavé a musí se ocenit, že jich nalezli tolik, co by se zapojilo a ke všemu uměly aspoň trošku hrát. Byly tak jiné, trochu i zvrácené. Bohužel úroveň postupně klesala. Před úplným dnem ji ale zachránil poslední díl, který celkem důstojně sérii ukončil. Co mi ale vadilo, byly lajdácké chyby. V některých scénách bylo strašně vidět, že je druhá hlava dvojčat umělá, nebo když se Else vyhrnula sukně, tak najednou zmizela protéza! Inu škoda. Z celé série mám velmi smíšené pocity. Šlo to hrozně jako na houpačce. Něco dobrého, něco špatného a spousta WTF momentů. Každopádně zatím ale nejslabší, avšak se skvělými herci. ()

Hotel (2015) (S05)

Tahle série byla opravdu drsná. Už jen první díl ukázal, co nás bude čekat. Spousta sexu, násilí a různých zvráceností. Přesně to se mi dost líbilo. Téma hotelu nabízí tolik možností, že se zde tvůrci opravdu vyřádili. Téma napovídá, že se tu nepotkáme s uzavřeným kruhem postav. Jenže chvílemi už jich tam bylo opravdu dost. I tak jsem si našla několik nejoblíbenějších. Evan Peters s jeho skvělým přízvukem, Liz Taylor, jejíž herce nehorázně obdivuju a ze všech sérií, kde hrál, zde zazářil nejvíc. A nakonec nesmíme zapomenout na Lady Gaga. Zezačátku jsem celkem měla dost obavy, co předvede. Ale páni! Ta ženská to tak neuvěřitelně okořenila, že to není možný! Role komplikované psycho hraběnky jí naprosto sedla a jsem ráda, že tam byla. Dokonce mi ani, jako jiným, nechyběla Jessica Lange. Vážně, ani jednou jsem po ní za všechny díly nevzdychla. Tolik propletených osudů, tolik příběhů.. Například linka s Johnem Lowem se mi dost líbila. Jeho herec byl skvělý. Vlastně taková spousta herců byla ohromná! Opravdu byla radost se na tuto sérii dívat a je to jedna z těch nejlepších. Byla bych jí dala pět hvězd, ale bohužel mi hrozně zklamal poslední díl. Úplně poslední scénu zcela nechápu, jedno z tajemství co mi zajímalo nejvíc (mučící příšerka) se vůbec nevyřešilo. Co naplat. Odkazy a propojení s předešlými sériemi udělalo radost nejednomu fanouškovi. ()

Roanoke (2016) (S06)

Řekněme, že klan AHS fanoušků se rozdělil na dvě poloviny. Ty, kteří byli touto sérií a jejím zpracováním překvapeně spokojeni a ty, kteří trpěli, co se to s jejich oblíbeným seriálem stalo. Já jsem bohužel v té druhé polovině. Nedokážete si představit, jaké cítím zklamání, že na tuhle řadu jsem čekala tak dlouho, dostala tohle a teď zas budu muset rok čekat na další a jen se modlit, aby to bylo jako za starých dobrých časů. Přehršel postav, které hrajou noví a nesympatičtí herci, skrz který se nedostanete ani na chvíli ke svým oblíbeným favoritům, z nichž většina se objeví jen na chvilku. Děj sám o sobě není nijak extra zajímavý, a co nedokážu překousnout především, je atmosféra, jakou tenhle seriál v předešlých sériích měl a mě v téhle obzvlášť chybí. Další je úvodní znělka, co mě vždycky už na začátku přivedla do extáze. Oceňuji myšlenku, ale v tomhle případě budu nespokojený suchar. ()

Cult (2017) (S07)

Ne nejděsivější, ne nejzajímavější, ale oproti předešlé sérii taky ne nejhorší. Čiší z toho Amerika až to hezký není, ale to byl nejspíš největší záměr této sezony. Co zde předvádí Evan Peters je něco neuvěřitelného. Tvůrci si umí vymyslet sebevětší psychopatické věci a on to zahrál dokonale. Pro mě nejoblíbenější herec z celého AHS a mohla jsem si ho plnými doušky užít. Krásná ukázka toho, jak snadno se dají lidé zfanatizovat a dá se jimi manipulovat. Ne vraždami a krví, ale právě tímhle byla tato série děsivá. ()

Apocalypse (2018) (S08)

Komentář může obsahovat spoilery nebo náznaky děje. Prvních pár dílů Apocalypse vypadalo celkem nadějně a díky bohu máme zpátky klasickou úvodní znělku. Tvůrci vám hodí do podzemního bunkru pár postav, ke kterým si budujete postupně různé pocity a čekáte, co se s nimi bude dít. Najednou se karta naprosto obrání a máme tu Coven: Pokračování. Objevují se samé charaktery, které už známe. Což není špatně. Určitě ne. Ta nostalgie a vzpomínání na předchozí řady + dokončení několika věcí v Murder House, za které jsme tak vděční, je fakt super. Jenže těch odboček je tu tolik, že vás to naprosto oprostí od Apokalypsy, která měla svou atmosféru a sama o sobě byla dost zajímavá. Nebála bych se říct, že celá tahle série je vlastně recyklace herců a obzvláště pak Sarah Paulson. Navíc, když vždy vypadá stejně, jen má jiné vlasy, tak vás to pak trošku štve. Ještě štěstí, že je tak dobrá herečka. Kdo z těch našich AHS klasických herců vlastně není. Škoda i příliš okatého a vcelku jednoduše vyřešeného satanského problému s neskutečně blbým koncem dílu. Bylo to fajn příjemné a nostalgické, ale tvůrci to umí i líp. ()

1984 (2019) (S09)

Lepší tři hvězdy. Průběh děje mi chvílemi moc neseděl, herečky mi často lezly na nervy a nebyl tam takový feeling, jako u těch lepších řad. Příběh celkem předvídatelný a pokud chtěl být fádní vyvražďovačka, povedlo se. Dost mi chybělo již klasické propojení s jinými sériemi a absence oblíbených hvězd. Místo toho má ale 1984 jeden z nejlepších konců, což aspoň vyzdvihuje celý koncept, ale k vyššímu hodnocení mu nepomůže. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)