American Horror Stories

• USA American Horror Stories
USA, (2021–2023), 14 h 23 min (Minutáž: 38–52 min)

Paris Jackson, Matt Bomer, Sierra McCormick, Billie Lourd, John Carroll Lynch, Aaron Tveit, Naomi Grossman, Cody Fern, Charles Melton, Danny Trejo (viac)

American Horror Stories je voľné pokračovanie oceneného antologického seriálu od Ryana Murphyho a Brada Falchuka s názvom American Horror Story. Týždenný antologický seriál bude v každej epizóde predstavovať iný hororový príbeh. Od roku 2011 tvorcovia AHS nanovo definovali hororový žáner rôznymi časťami, v ktorých sa objavil strašidelný blázinec, sabat čarodejníc, putovná šou čudákov, strašidelný hotel a samotná apokalypsa. Televízny seriál vychoval zástup oddaných fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú, aké hrôzy prinesie ďalšia kapitola. (Disney+)

Mamlas

Některé díly byly celkem zdařilé i s nějakým přijatelným námětem a dobrou kamerou a i napínavé, některé díly zase byly naprosto blbé, nudné a špatné, jako třeba ten výplach v posledním dílu. Osvěžením asi měly být velmi výrazné sextranslesbogayí prvky, které podle mě přínosem nebyly vůbec, naopak spíše ořezaly okruh publika. (28%) ()

MT_Y

Kde začít? Asi takhle, dle mě Murder House nebylo zas tak velký terno aby se mu věčně dával prostor a bylo neustále omýláno dokola a dokola fakt se mi s tím i celkové samotná první řada klasické ahs Murder House zhnusil! Prostě Murder House není tak zajímavý aby to bylo furt, dyt je to to sami dokola a tím vzniká akorát absolutní nuda... Už tím si mě tato první řada prostě znechutila... Teenege vyvrazdovacky mi nevadí, prostě tak tyhle seriály člověk musí brát.... Už jen za stále dokola Murder house strhávám hoooodne, takže finále dvě hvězdy 28% ()

IZFNP

Slabší priemer. Prišlo mi, že Murphy s Falchukom vykrádajú sami seba. Očividne majú radi svoj Murder House, to im však nedáva právo sa doň vrátiť s tak slabým príbehom. Viem si predstaviť jeden senti-menti diel, pokojne 60 minút, ktorý by z Domu stačil a vedel by povedať to isté. Vo zvyšku epizód sa antalógia mala predviesť, mala byť správne wtf a úchylná a mrazivá. Lenže AHSs nie je nič z toho, buď diely nemajú dobré tempo, alebo nevedia naplniť svoj potenciál. A skutočne zaujimavý nápad aby tu divák pohľadal. Škoda. ()

maddy

Toto nie je American Horror Story, toto je zlý vtip. Už aj originálna séria American Horror Story síce klesala z vysokého nadpriemeru z prvých sezón (Murder HouseAsylum) k silnému priemeru (My Roanoke Nightmare), až k takmer nesledovateľnému podpriemeru (Apocalypse), no až práve tento absolútne zbytočný sedem dielny spin-off s názvom American Horror Stories plne ukázal ako je celé AHS vyčerpané. Zmes toho najhoršieho čo môže séria American Horror Story ponúknúť v jednom balení. A nie, nevadí mi LGBT propaganda, na to musí byť už každý fanúšik AHS série zvyknutý, keďže tieto LGBT prvky vo veľkej miere obsahuje seriál v každej z hlavných sezón. Problém tu je úplne inde a to ten, že tieto epizódy neponúkajú žiadnu sympatickú postavu, nemajú kúsok originality, akejkoľvek atmosféry, postrádajú  napätie, neobsahujú štipku momentu prekvapenia a vlastne ani v sekunde sa nesnažia o vyvolanie strachu. Ponúkajú iba obohraný, v AHS univerze tisíc krát omieľaný príbeh a klasickú dávku úchylnosti na ktorú sme už u tohto seriálu zvyknutí, no to je po tých desiatich rokoch čo sa séria AHS vysiela jednoducho málo, pramálo. Murphymu už trestuhodne došla so sériou AHS akákoľvek kreativita a tu už vyslovene klesá do vôd absolútnej trápnosti. Namiesto ďalších zbytočných spin-offov by sa mal radšej zamyslieť ako aspoň hlavný AHS seriál priviesť späť ku kvalitám a popularite prvých sezón. Pretože toto je cesta dopekla. CELKOVO: Season 1: 3/10 ()

William_

Kdyby se více péče opět věnovalo původnímu AHS, byli bychom asi všichni šťastnější. K tomuto "stories" konceptu jsem byl od už počátku skeptický. Nejsilnější doména seriálů Ryana Murphyho a Brada Falchuka je vykreslení a dynamika postav v jejich dílech, které jsou mnohdy komplexní a vyžadují delší čas než je divák pochopí a bude s nimi soucítit. A to se ve 45 prostě nestane. Když k tomu přičtete neustálou snahu (především v 1. sérii) se neustále vměšovat a šťourat do již ukončených příběhů AHS, vznikne Vám otravná břečka, která ani nedává smysl a akorát ku*ví již uzavřené či ukončené linie původních příběhů seriálu American Horror Story. 2. série "stories" se už více zaměřila na originální příběhy, ale té zase sráží nohy nedomyšlenost děje či neschopnost ukončit daný příběh aniž by to působilo lacině a vágně. Z obou sérií mi tak přišly dobré (píšu dobré, nikoliv výborné) asi tak 4 příběhy z 15, což je teda pěkná slabota. Seriál Vám nedoporučuju a raději si pusťe originální American Horror Story či úchvatné a opomíjené American Crime Story. ()

• Na začátku epizody hraje píseň „#1 Crush“ od Garbage. (Duoscop)
  • Na konci epizody hraje píseň „Right Or Wrong“ od Wandy Jackson. (Duoscop)