Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

Xmilden

No tak to je teda pěkná hovadina. Hudba výborná, děj slabý, provedení hrozné. Málokdy se mi u filmu stane abych se už těšil na závěrečné titulky. Tenhle film mi nic nedal a jen ze mě vysál dvě hodiny mého života. ()

darkrobyk

Musím říci, že jsem spokojenější než kdysi. Příjemná vizuální stránka, mimozemská loď dá vzpomenout trochu na první StarTrek film, ale více na Vetřelce, hlavní prim pak hrají upíři a zdařilé speciální efekty. V závěru poněkud výbušnější a hořlavější příběh se překlopí do zombie apokalypsy. Již první vysávací scéna je působivá, daleko nejlepší je ale ta na pitevním sále. Mathilda May má řádné zbrojní pasy, a protože se po většinu filmu pohybuje nahá, je stále na co koukat. Paprsky, blesky a vůbec optické efekty byly v 80.letech v módě, a tak jich hojně využil i T.Hooper. Jen krve si moc divák neužije, byť Patrick Stewart ztratí v jisté chvíli téměř všechnu... ()

JohnnyD

Zo začiatku mimoriadne rozkošné pompézne béčko (vesmírna loď, tajomná hmlovina, obrovské netopieri, nahí "ľudia" a to všetko v 80s neónových farbách) sa po presune na zem pomaly (ako postupne zmizne z plátna nahá a nádherná Mathilda May) utopí v britskej šedi a grandiózny záver to už veľmi nespasí. ()

Paldini

Děsná slátanina, upíři, výměna těl, pochybní vědci, telepati, zombíci, kteří jsou jednou vysušení a podruhé takové ty běžné typy. Jako by se autoři nemohli rozhodnout, a tak dali do filmu všechno, co se horrorový žánr nabízí. Ale je tu asi nejkrásnější vetřelec, co se kdy objevil ve filmu, takže za 3. ()

Kusko.t2

Sci-fi horor T. Hoopera o vesmírnych vampíroch podľa novely Colina Wilsona, inšpirovaný žánrovými kolegami ako napr. ALIEN, ktorý si berie zaujímavé prvky resp. témy aj od iných zástupcov tohto žánru. Taktiež pri sledovaní toho „mixu“ mi prišla na um 2001: A SPACE ODYSSEY. Bolo to jednak z toho dôvodu, že Lifeforce obsahovala dosť sveteľných efektov a la 2001, taktiež použitie klasickej orchestrálnej hudby evokovalo tento pocit. Ak to mám zhrnúť, ide o oddychové sci-fi s výbornou hudbou a príjemnou vizuálnou stránkou, u ktorého si divák užije celkom dosť pestrosti (avšak niekedy bohužiaľ v menej pútavej a nudnejšej rovine). Filmový priemer, ktorý ale nikomu neublíži. ()

misterz

Najväčšie pozitívum vidím v slušnej atmosfére a v celkovej ponurosti, ktorú tento snímok dokázal vyvolať. Masky tiež neboli najhoršie. Po obsahovej stránke je to síce slabšie, ale dokáže udržať pozornosť. Nemôžem sa však zbaviť dojmu, že ak by tento inak skvelý námet vysávania ľudskej energie mimozemskou entitou zobral do svojich rúk Cronenberg, všetko by dopadlo inak a film by mal väčší úspech. To je parketa presne pre neho. Chýba tu práve to, čo vo svojich filmoch ponúka plnými hrsťami. Čistý priemer. 60/100 ()

HAL

Překvapivě smysluplný mix ponurého vesmírného sci-fi a postmoderní upířiny - lehce béčkové je to jen svým lacinějším zpracováním, ale rozhodně ne scénářem či hereckými výkony. Neprávem zapadlý a opomíjený film. A že tu navíc pěkně dlouho běhá nahá Mathilda May je veliké dobro. 7/10 ()

pornogrind

Tobe Hoopera hororovým fanouškům netřeba představovat. Tenhle film sice nenudil ale přišlo mi to jako takovej Sci-Fi hororovej maglajz kde jsou mimozemští upíři, lupiči těl i zombie. Je už jen na divákovi jestli mu tenhle slepenec sedne nebo ne. U mě to má film za 3hvězdy ()

Vančura

Hlavně zpočátku mě to hodně nadchlo, efekty jsou - nejen na svou dobu - úžasné, a je to na tom vidět, že to nebylo úplně levný to natočit a že si s tím někdo dal dost práci. Stejně tak se mi samozřejmě strašně líbila Mathilda May, která je zde skutečně mimořádně atraktivní. Někdy od poloviny filmu - cca. po přesunu děje do blázince, ale začala má pozornost polevovat, a ke konci už se to zvrhne ve strašnou blbost, která mě extrémně nebavila a bohužel stáhla i celkový dojem dolů, ačkoli jsem byl jinak těmi maskami a celkovou vizuální stránkou opravdu okouzlený. Takže za mě bohužel nakonec dost rozporuplný dojem. ()

Goldbeater

Síla života byla jednou ze tří nejdražších produkcí studia Cannon Films, které na jednu stranu chrlilo bezduché levné akčňáky se snadnou návratností investic, na straně druhé se čas od času s osobitými režiséry pustilo do těžce rizikových projektů, jako byl právě tento. Samozřejmě se z toho vyklubal propadák s ani ne poloviční návratností, nicméně my si dnes aspoň můžeme vychutnat poměrně unikátní dílo. Tobe Hooper natočil podle předlohy stylově pojmenované The Space Vampires a scénáře Dana O'Bannona a spol. extrémně vyhrocenou variaci na klasické britské sci-fi kriminálky, která svou vizí nadcházející vesmírné apokalypsy nutně musí vybočovat z řady. Podívaná je to vskutku velkolepá a extrémně béčková, námětem je to totiž totální brak, přesto se Hooper zpracováním snažil tomu dát trochu áčkový feeling. Musím přiznat, že první zhlédnutí mě nechalo naprosto chladným, ale druhá projekce po letech rezonovala na výbornou - vlastně tohle je ten typ filmů, jaké si dnes dokážu bezostyšně naplno užít a docenit. Zvlášť když tu Mathilda May má tak vydatnou roli. ()

InJo

Pozoruhodná matlanina vesmírné sci-fi a staromódní upířiny, která nejvíc dojíždí na to, že se za celou dobu nedokáže rozhodnout, zda chce být temným áčkem, nebo zábavným brakem ve stylu studia Hammer. Každopádně bych takový film tipoval spíš na 60's, maximálně 70's. Minimálně jedna hvězda je samozřejmě za oslnivý hrudník ústřední krásky. ;-) 60 % ()

Anderton

Vzhľadom na námet, zasadenie do Londýna a britskú koprodukciu som očakával niečo britsky ušmudlanejšie, možno v štýle X-tro, ale Hooper v snahe nakrútiť regulérny vážny veľkofilm pre široké publikum urobil z totálne béčkového námetu z Lifeforce pomerne konvenčnú záležitosť. Chýba akýkoľvek náznak humoru, čo nie je až taká vada, ale zase ako brať vážne príbeh o mimozemšťanoch- upíroch z Haleyovej kométy s vizážou ceckatej modelky. Dej sa zbytočne naťahuje, tie dve hodiny sú až až, ale celkový dojem je nakoniec kladný. Problém je v tom, že nebol stopercentne naplnený, či už humorný alebo hororový, potenciál námetu. ()

Slartibarkfast

Mimozemská loď v ohonu Halleyho komety skrývá smrtící hrozbu pro celé lidstvo. Mám dojem, že potenciál, který skýtal tento sci-fi thriller, byl promrhán. Jediné, co tak může divák obdivovat, je prakticky neustále nahá Mathilda May. Pochválit lze i efekty, které mne bavily a fascinovaly. To je bohužel vše, co lze k tomuto dílu říci. Vidět snad, ale opakovat nikoliv. 45% ()

nash.

Vůbec ne špatný sci-fi horror kombinující originálním způsobem nejen témata upírů, zombie a mimozemšťanů, ale také béčkovou poetiku s velkou podívanou. V době prvních videokazet to byla velká pecka, která si dodnes dokázala udržet určité kouzlo. Výborná úvodní třetina sice ve druhé poněkud poleví v tempu i kvalitě, ale nakonec chytne druhý den pro hutnou závěrečnou třetinu. Příběh šlape, na svůj rozpočet má slušné efekty a také ono neuchopitelné cosi, co se zahákne do paměti a nenechá film spláchnout do úplného zapomnění. ()

Yoshitsune

Víte jaký je rozdíl mezi vesmírnými upíry a těmi normálními ? Ti normální se nepokusí způsobit na zemi apokalypsu, občas vysají nějakou tu pannu a pak se nechají zabít od Abrahama Van Helsinga. Docela se mi to líbilo, to tempo je takové kolísavé a film se mění, z vesmírného hororu, na kriminálku a pak to zakončí hezkou apokalypsou. Takže je to trochu zmatečné, ale i tak mně to bavilo sledovat, byť žádný hrdina, neni to pravé ořechové a však Patrick Stewart potěšil. A Tobe Hooper se tady s tím násilím držel dost při zemi, což je škoda, čekal sem totiž pořádný maso. Hudba je tady však parádní, takže silnější tři hvězdičky, si to zaslouží. ()

dopitak

Od dobrého nápadu se sci-fi do ubíjející, žalostné, pseudohororové sračky. Pochválit lze jedině opravdu dobře vypadající triky, které nejsou ani trochu béčkové. Nic nevytrhne ani původní dabing Studia Zero pro Warner Home Video, ve kterém každý mluví hned několik postav. Pořád ale lepší než ten druhý, zpatlaný pro MGM na hřbitově českých dabingů zvaném Studio Bär. ()