Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

Xinn

Na svou dobu výbornej sci-fi horor s excelentním závěrem ze zombie-Londýna. Kapitánovi Churchilla se nedivím, takovouhle mimozemšťanku bych přefiknul taky, i kdyby to mělo být naposledy v životě a následně bych se od ní nechal i vysát :-))) ()

Baroque odpad!

je len málo filmov, ktoré by som označil ako absolútna pičovina. tento ním rozhodne je. AVŠAK, za upírku dávam milión bodov. takú krásnu ženu som asi tiež ešte nevidel. pri výbere hercov, ktorí s ňou prišli do styku, niektorí do slova, museli použiť len bukvice. lebo telesný kontakt s tak dokonalou ženskou by vo mne vyvolal syndróm permanentného priapizmu. kludne by som skončil tak, ako jeden z hlavných hrdinov len preto, aby som s ňou mohol byť v priamom telesnom kontakte. vzbudzovalo by to závisť zbytku mužskej civilizácie a ospravedlneniahodnú žiarlivosť partneriek. avšak toto "umelecké dielo" je, bohužiaľ, našťastie, alebo nanešťastie neopísateľnou zhovadilosťou. definovať tento film žánrovo ako čokoľvek je absurdné. je to všetko a zároveň nič. no neviem, čo z toho je horšie. ale tá ženská... neskutočne dokonalá. ()

nikhaj

Fuha tak toto bola sila. Zaver siel dostratena to sa da. PredZaver bol uz docela prehnany hlavne tie hordy zoombies, plnohodnottne sci-fi ktore ucite isnpirovala motivovalo velmi vela zanrov a ludi k tomu co je dnes masové. Myslim ze je to jedna z kultovíc ktore vznikli a dali vzniknut dalsim Ktoru som uplne nahodne objavil. ()

st.lupen

Těžko se mi to hodnotí seriózně více než 20 let po natočení, ale já jsem si to užíval a velice dobře se bavil. O hrůze nemůže být řeč, bral jsem to jako esenci toho nejlepšího z Béčkových hororů. Filmové efekty v dnešní době k pousmání, hororoví loutkoví ošklivouni vháněli na tvář úsměv, Mathildě May to moc slušelo a děj nebyl úplně stupidní. Prostě filměček ke svačině, nebo na nudnou pracovní poradu ()

belinda1

LifeForce je pro mě jedním ze symbolů moderního horroru, přestože je to hodně starý film. Opravdu hutná atmosféra, dech beroucí děj a přenádherná Mathilda May (od té doby jsem si ji zamiloval a např. Šakal s Bruce Willisem mě zaujal ještě o něco více). Je to prostě jen skvělý sci-fi horror. ()

Utnapishtim

Jeden z prvních filmů, které jsem kdy viděl na VHS (rychlodabing a překlad názvu jako Živá moc). I přes kvantum nesmyslů (rakve mimozemšťanů uložené v kaceláři za dřevěnými dveřmi), dějových děr a evidentně malý rozpočet (suma sumárum tři dobře udělané zombie, zbytek jen laciné masky) se na to ale dá docela dobře dívat, o vlivu nostalgie ani nemluvě. ()

lineker

Pro mně dětinské, chvílemi i hloupoučké. Jedna hvězda za sexy mimozemšťanku a druhá pro mně, že jsem to dokoukal až do konce. ()

bycer

ano, ano, na 100x přehrané pirátské videokazetě a určitě mi bylo pod 10let. Ještě dnes si na některé silné okamžiky vzpomínám, málem jsem se u toho počůral strachy a několikrát se nevyspal kvůli nočním můrám. Nostalgie. ()

StaryMech

Marně jsem se snažil přijít na to, co některé kritiky tak pobavilo na tomto béčkovém vědeckofantastickém strašounu, nezávazně slátaném z leckde popůjčovaných nápadů a zhusta erotických symbolů (od vesmírné velepochvy a veleúdu ke krasavici povstavší z chvístající krve). Stopy humoru - kupříkladu jméno jedné z hlavních postav Hans Fallada, pokud vím recenzenty nepovšimnuté - ve mně vzbuzovaly spíš rozpaky a účinněji než to, co jsem viděl, mě strašila třeskutá hudba (neuhodl bych, že Manciniho) a častý jek. Většinou mužský, v souladu s podtextem díla. ()

Sadova302b50

Ze začátku to vypadalo na úplně jiný film, než jaký se z toho vyvinul, tedy béčková zombie ujetina, která je však dostatečně svojská, takže když se na ní nahlíží s patřičným nadhledem, zas takový propadák se nekonal. Navíc na tehdejší dobu místy hodně zdařilé efekty. 70% ()

pekos

Film Životná sila nebol koncom 80-tych rokoch hraný v našich kinách, mihol sa v tom čase len so synchrónnym dabingom na VHS. Rozhodne však patrí k sci-fi filmom, ktoré majú nadštandardne kvalitný dej doplnený kvalitným hereckým výkonom Steve Railbecka, ktorý bol v v hlavnej úlohe presvedčivý. Vysoko hodnotím tento film i napriek tomu, že mnohé vizuálne scény by dnes spracovali filmári na oveľa vyššej úrovni. Doporučujem fanúšikom sci-fi žánru, ktorí ho nemali možnosť vidieť. ()

MaxBodycount

Raketoplán Churchill odparkovaný na obežnej dráhe Zeme má pre nešťastníkov pred obrazovkami pripravené nepríjemné prekvapenie. Nielenže vo svojich útrobách skrýva vesmírnych upírov a spopolnenú posádku, naviac mu chýba jeden záchranný modul, ktorý po svojom návrate vypustí na už tak ťažko skúšanú modrú planétu Stevea Railsbacka. Ten svojim hysterickým prehrávaním plným potu, pozerania do blba a maniackého revu pochováva nádejné béčko rútiace sa s Cannonovskou drzosťou od atmosferického sci fi až po zombie útok na Londýn a núti každého, kto ešte nerozkopal TV premýšľať nad nedostatkom prvotriednych ľudských zdrojov v NASA. Moment filmového blaha: Napraviť si chuť inou 85-kovou O´Bannonovinou - The Return of the Living Dead a hľadať spoločné momenty oboch filmov. ()