Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

honajz

Jo, taky jsem na to kdysi na ORF koukal v noci jak puk - kosmická loď, totálně nahá baba s velkýma kozama, a vysává z lidí životní energii. Tož jsem si to sehnal, abych kouknul po letech znovu. A už od začátku mi to nějako neštymovalo. Neměli oni zkoumat kometu? Jako jo, našli mimozemskou loď, ale kometu nechali kometou, ať si ji prozkoumá někdo jiný? A jak vysávají ti ufouni energii? V raketě evidentně nějak na dálku, ale na zemi ji sajou hubou? A pak ji zase nesají, nebo jen napůl? Wtf? A co se stalo s těmi kusy dvou nahých chlapů ufounů? A jako fakt najednou telepatie a vcítění se do myšlenek ufounky? Jak, kurňa? Děláte ze mne blba? Prostě nějak nefungují nějaká pravidla. Každou chvíli je všechno jinak. Jednu chvíli to dokonce vypadá jako požírač hříchů, případně exorcista. A co profesro Fellon? Buď v něm byl ufoun od začátku, pak by asi lidem neříkal, jak se upíři dají zabít, nebo zabil upíra, ale jak ten se dostal do Fellona? A to, když ufouni už od začátku věděli, že chtějí dělat bugr na Zemi, museli čekat za bukem na kometě, až tam lidi přiletí? Už samotný úvod s raketou u komety je neskutečně dlouhý a natahovaný, a i na Zemi je pak spousta vycpávkových scén v interiérech. Mimochodem, taky někoho už napadlo, jak by celý film vypadal, kdyby kapitán té kosmické lodi byl gay? :-) ()

anderson

Mathilda May tu naozaj chodí zväčša nahá. A je tu pár zombíkov, nejaká apokalypsa, ... Mathilda May je tu nahá ! Aké odporúčanie ešte potrebujete ? (19.10.2004) TECHNICKÁ POZNÁMKA: DVD od MGM/FOX je 112 minútový DIRECTOR´S CUT. Bohužiaľ obraz, hoci je vo formáte 2,35:1 nie je anamorfný. (3.12.2007) ()

SOLOM.

Je to docela solidní sci-fi horor, který na tehdejší dobu místy oplývá neskutečným množstvím pozitivní energie. Začátek filmu se pro mě nese sice v lehce nudném duchu, protože kromě gumových netopýrů a nahé ženské mě to moc nezaujalo. Potom se však film rozjel a divák si mohl užívat jakousi formu upířiny. Záhadní tvorové se opravdu činili a tak nebylo o mrtvoly nouze. Jenže pak přišla třetí část příběhu, kdy se začnou hromadně stávat z lidí zombíci a v tu chvíli u mě snímek opět klesl. Zombie nemám v lásce skoro vůbec a zvláště ne poté co je v ně promění počítačově udělaný modrý záblesk, který se tam půlhodiny prohání po obrazovce a zároveň ničí i domy. ()

eraserhead666

Osmdesátkový mix romantické zombie upířiny ve space alien sci-fi horrorovém hávu. Opravdu je tu skoro všechno, včetně blýskavých digitálních efektů, masových scén a nějaké té nahoty v míře větší než malé. A ač si Tobe zřejmě ukousl mnohem větší sousto, než dokázal pozřít a přetavit v bezbolestně koukatelný shit, největším negativem snímku není jeho mišmašovitost, kostrbatý scénář, podivné dialogy a ještě podivnější scény (masochistická sestřička), ale jeho délka. Některé scény jsou zbytečně natažené, některé jsou zbytečné úplně, sestříhat to minimálně o dvacet minut, mělo by to i švih. Asi třikrát jsem u toho usnul. ()

Karamanlis

Pozoruhodný žánrový mix a asi najlepší film režiséra Tobeho Hoopera, ktorý však časom neprávom upadol do zabudnutia. V hodnotení som možno trochu neobjektívny, ale táto snímka mi vcelku učarovala - katastroficky ladená sci-fi-hororová zmes je totiž presne to, čo na striebornom plátne preferujem a snímka Lifefroce tieto požiadavky dokonale spĺňa. ()

Hogun

Zlé, zlé, zlé. Toporné herecké výkony spolu s nezáživnou zombie atmosférou, statickým dejom a časom vysušeným aj posledným zvyškom životnej energie, čo to kedysi (možno) malo. 3/10 ()

Morholt

Vesmírná upírovina pohrávající si s klasickými drákulovskými motivy, která může vsadit na docela slušnou trikovou stránku věci, které funguje po téměř čtyřiceti letech. Fajn je i samotný příběh, ale připadalo mi, že se ho nepodařilo pořádně vytěžit a navíc se to celé občas dost táhlo. Možná by stačilo jen ubrat sekvence, ve kterých se zbytečně plácá a trochu ubrat na té podivné romantice. I když to by zase ubylo sošné Mathildy May a to by byla škoda. Jeden z těch filmů, u kterého bych se přimlouval za remake či za nové zpracování předlohy. 60% ()

Lacike

Taky mix sci-fi, hororu a kriiminalky. Bohuzial pre mna prim ma kriminalka, takze sa väcsinu casu nudne patra po nejakej vesmirnej upirke, ktora je sice sexy a casto naha, ale to mi uz nestaci, aby som filmu dal nadpriemerne hodnotenie. Vesmirne sceny aj po rokoch vyzeraju celkom dobre. Najhorsie dopadla hororova cast. Napätie alebo strach som ani raz nepocitil a trikova stranka ludi vycucanych doslova do sucha pôsobi dnes uz smiesne. Nenadchli ma ani hlavne postavy, takze mi boli cely cas ukradnute. Je evidentne, ze sa jedna o jeden z tych drahsich filmov Cannonu, ale cas uz bol k technickej stranke neuprosny a dnes nema cim zaujat, pokial vas k filmu neviazu nostalgicke spomienky. Vysledok je tuctovy priemer. 5/10. ()

Terva

CITÁT - Našli jsme obyvatele té lodi. Vypadají jak netopýři........... Vím, je to starší snímek, ale moc nadšený jsem z něho nebil. Obsahově to má náboj, dobrou hudbu, ale některé dialogy jsou strašné. Jednoduché a někdy i zmatené. Strojové chování a žádné emoce. CITÁT - Jest-li spojení funguje, měli by nás slyšet..............50% ()

corpsy

Výtvarne a trikovo výdatný sci-fi, ale s nudnou réžiou a pomalým dejom. Všetko sa však napraví v záverečnom destrukčnom masakri. Začiatok je však za 5 *. ()

Ten Druhy

Halucinačná kozmická epopeja o energetickom vampirizme a potrebe záchrany sveta pred možnou kataklizmou ľudstva. Špeciálne efekty, animované sekvencie sú na dobu vzniku pomerne impozantné. Francúzska Mathilde May ako nebezpečná hrozba z vesmíru, resp. atraktívna mimozemšťanka, ktorá vstupných 45 minút filmu odohrá nahá je nesporným lákadlo. Hooperovi sa spočiatku darí vytvárať iskrivú atmosféru napätia a ohrozenia, škoda len, že v závere dá prednosť apokalyptickým víziám zdevastovaného Londýna pred akčnejším vyvrcholením. príbeh sa mi zdal trochu zmätený, s osobitým plynutím času, chýbala mu dejová krivka. ()

ledzepfan

I když je tohle přesně ten typ sci fi filmů, které mám rád, ve výsledku je to jen stín nevyužitého potenciálu. Krásné interiéry a exteriéry mimozemské lodě, budování paranoidní atmosféry, hezké efekty a masky, luxusní kozy a prdelka, sexualita jako zbraň emzáckého vampirismu, Picard atd..to všechno tam je aby to filmaři metodicky zabíjeli plochou zkratkovitostí a divnou uspěchaností, která ničí nejednu potenciálně kulervoucí scénu. Do očí bijící díry v logice scénáře a chování postav(i na parametry žánru) tomu taky moc nepřidají. No a na závěr to celé pohřbívá pro změnu úútahané a nesmyslné finále během kterého mi už bylo ale vlastně úplně jedno jak to dopadne-hlavně aby to dopadlo co nejdříve....Škoda, protože tohle bych mohl a chtěl milovat. :( ()

MartinezZ

Neuvěřitelně ujetě zajímavé horor-scifi-fantasy-upírsko-zombie-akční-oldschoolové WTF :) Taková jakoby pocta starých (prastarým) scifárnám, šmrncnuté upíry a zombiemi, tvářícím se jako thrillerově-horrorové drámo. Dneska docela sranda a braková blbost. 4. hvězdička za mimóznost :) ()

Jindros

Kdyby se to zkrátilo o půl hodiny a místo bandy necharismatických nýmandů tam byl v roli řádného protagonisty třeba Jeffrey Combs, byla by to jedna z největších pecek všech dob. Škoda. ()

slunicko2

Céčková pseudo sci fi nuda aneb Odkud přišli upíři. Mizerný scénář, spolehlivá nuda po celou dobu filmu (že prý horor) a konec už úplně o ničem. Přeji příjemnou zábavu. ()

K.I.N.G.

Tento film slavného hororového režiséra Tobe Hoopera mně zrovna moc do noty nesedl. Zručně natočený béčkový sci-fi horor má hustou atmosféru a taky poměrně originální děj, ale to díky tomu, že je točen podle knižní předlohy. Rozmýšlení se, jestli dát 2 nebo 3 hvězdy tu asi není na místě, protože mi vadila taková ta britská uhlazenost, kvůli které mě děj často docela nudil. 50% ()

Rakosnicek77

Budu objektivní a nebudu film hodnotit okem současného diváka, ale okem někoho, kdo si je dobře vědom data vzniku snímku. Film jsem prvně viděl ještě jako náctiletý v době hluboké totality na pirátské VHS a dobře si pamatuju tu hutnou atmosféru i po x té repríze pro známé, ono video tehdy neměl každý. Dnes po téměř 30ti letech a znovunalezení zapomenutého názvu, jsem si film zopakoval znova a musím říct, že filmařského kumštu je tu opravdu habaděj. Ano některé momenty vzhledem k době působí značně úsměvně, ale pořád i po letech, se jedná o dokonale zvládnutou žánrovku. ()

honajz2

Jako bych sledoval dva rozdílné filmy, které na sebe sice navazují, ale dohromady moc nejdou. Zatímco první polovina je poměrně atmosférický sci-fi horor o mimozemských "upírech", ta druhá už prostě upírským hororem, jenže dost nudným a docela i přehnaným. Efekty sice na svoji dobu ujdou, pár scén je super, ale celkově pro mě nakonec z Lifeforce vypadl průměrný film, který je navíc nesmyslně natažen na dvě hodiny. A to to nezačalo špatně... 3* ()