Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

Han22

Asi na potřetí jsem tomu filmu trochu přišel na chuť. Lifeforce je bezesporu nejslabší a nejdivnější film Toba Hoopera. Obsahuje spoustu částí, které ale dohromady jsou asi jak dort pejska s kočičkou. Začíná to jako vesmírné sci-fi s pěknými efekty, pokračuje šíleně nudným prostředkem, kde máme upíry vysávající energii, přeskakování z těla do těla a dokonce telepatii. Herci co zde hrají se pohybují od nic moc (Stewart, Firth) až po opravdu příšerné hysterické výkony (hlavní hrdina Railsback), celé to vypadá jak za pár korun, logika je na nule a navíc se zde prochází většinu filmu nahá Mathilda May - proč? Korunu tomu dává konec, kde se Hooper utrhne ze řetězu, rozpoutá v Londýně zombie apokalypsu, město obžene vojáky a na pozadí nechá vesmírnou loď vysávat duše lidí skrz dvojici upírů. Tahla závěrečná pasáž je kulervoucí, jen nedává k předchozímu ději vůbec smysl. Je to prostě podivný film, ale musím uznat, že aspoň tři hvězdičky si zaslouží už jen za skvělý začátek a konec. ()

iXtr3m3

Už viem, že sa nemôžem nechať odradiť "blbými" pôvodnými názvami, pretože Space Vampires znie určite omnoho viac "sračkoidne" ako Lifeforce. Preto sa mi tento filmík tak dlho vyhýbal. Ešteže som naň po rokoch znovu natrafil a pozrel si ho konečne. A som rád. Animatronika v plnej kráse, plne zrovnateľná s USA produkciou. Netradičný snímok, netradičný príbeh, zvláštny film. Ale na svoju dobu určite pokrokový. ()

borec999

Halleyho kométa, posádka prieskumnej lode ktorá natrafí na zabudnutú vesmírnu loď s na pohľad nahými ľuďmi v kryospánku, ktorí sú v skutočnosti mimozemšťanmi a veľa veľa ďalšieho: Sila života vo svojom príbehu kombinuje prvky mnoho hororových subžánrov. A mňa hlavne v úvode a prvej polovici veľmi bavila práve pre svoju dejovú nepredvídateľnosť, funkčnú hutnú atmosféru a na 80ky pomerne slušne zvládnutými trikmi (vysávanie energie) a peknú vizuálnu stránku. No a určite i kvôli Mathilde May, ktorá je tu až neľudsky dokonalá a krásna. Po vyložení kariet na stôl a pochopení o čo vlastne vo filme pôjde, je to v jadre vlastne brakové béčko, ale vôbec mi to nevadilo a užil som si ho. I keď musím uznať, že s blížiacim sa koncom tomu viac a viac dochádza dych: atmosféra vyprcháva, niektoré scény a motívy sa opakujú, herci ukážu svoje limity a nehrajú najpresvedčivejšie a úplný záver mi nesadol najlepšie. Za vynikajúcu prvú polovicu a veľa pozitív však nemôžem ísť pod 4*. Jeden z mála režijných počinov Tobeho Hoopera, ktorý mi sadol, PS: a zároveň spoiler: a veľmi netradičný upírsky horor. 75% ()

Corpsegrinder

Zajímavá kombinace sci-fi, upířiny a zombie hororu. Na svojí dobu to má parádní efekty, jak digitální tak praktický, zejména čerstvě vysátý zombies jsou maximálně nechutný. Tempo bohužel neni nijak závratný a po skvělým úvodu z vesmíru následuje až moc dlouhý plácání se v laboratořích kde to trochu ztrácí dech. Naštěstí to vynahrazuje poslední třetina kde je Londýn už kompletně v prdeli. Svým způsobem hodně unikátní film. ()

Abiosis

*(.)(.)* Začalo to veľmi sľubne (v rámci možností starého béčkového sci-fi hororu), no pokračovalo, a najmä, skončilo veľmi zle. Prítomnosť nahej ženy v každom desiatom zábere je možno snaha o odvedenie pozornosti od zlého príbehu, ale ani kopa bradaviek, prsníkov a pahorkov to veru nedokáže. Ak by som to chcel odľahčiť, tvrdil by som, že film je takmer príbehom fatálnej lásky dvoch živočíšnych druhov odsúdenej dopredu na neúspech z dôvodu nekompatibilných stravovacích návykov dvojice. Hlavný hrdina je otrasne iritujúci a neustále vrieskajúci pomätenec, hrdinka zase... v podstate nie je ničím než párom veľkých pevných pŕs. Hlavný hrdina nedokáže vysvetliť motívy svojho zmýšľania, nedokáže ani vysvetliť konanie mimozemšťanov (a mohol by, keďže je s nimi mentálne prepojený) - stále má len nejaký pocit a myslí si a cíti a vie a my sa preto jednoducho nedozvieme, prečo niektoré veci sú také aké sú. Film je jedným veľkým chaosom. Veľké plus (okrem krásnych očí hlavnej hrdinky), sú pre mňa masky - ako ich len nazvať - upírskych zombíkov. Verdikt v 1 vete: Vypnite po prvej hodine, inak vám tú druhú hodinu budú vesmírni upíri piť krv. 14.05.12 ()

TERRORDROME

Ďalšia zo zástupu osemdesiatkových relikvií, ktorá ani po rokoch nestratila nič zo svojich pozitív i negatív. V praxi to znamená že sa jedná o až prekvapivo rožšupnutý ( produkovali to židáci z Cannonu ) béčkový guláš mixujúci všetko čo tvorcov akurát napadlo. Mňa najviac nadchol vesmírny úvod s preskúmavaním mimozemskej lode ukrytej v chvoste kométy, plnej mumifikovaných ufónskych netopierov a následne aj prehliadka vyhoreného raketoplánu s posádkou pripálených kotliet. To malo tú správnu dávku opulentnej tajomnosti. Späť na zemi, útok nahých emzáckych manekínov a vysušených zombíkov ( roztomilé bábky ) čo sa bez ďalšej dávky životnej energie obrátia na prach stále bavil, nadmerná preplácanosť ale začala vystrkovať údy v prostrednej časti kde sa rozohráva akási zmätená detektívka plná telepatie, výmeny tiel a lacnej mystifikácie. Ale tá scéna kde striekajúca krv vytvorí vo vzduchu morbídny "hologram" ma vždy fascinovala. Vo finále sa to potom definitívne prehupne v epický chaos uprostred horiaceho Londýna, kde pobehujú stovky energozombíkov, vybuchujú poschodové autobusy a logika celej historky dostáva s každou ďalšou vysvetlivkou viac a viac na riť. Všetko vo filme skrátka funguje len tak ako to režisér práve potrebuje, či proste len chce a to ho dosť zhadzuje, lebo zábavnosťou to prebiť nedokáže aj napriek zaujímavým vizuálnym efektom. ()

tlamiczka

Fascinující hororová slátanina. Působí to jako slepenec Plan 9 from outer space Eda Wooda, Mazací hlavy Davida Lynche se špetkou Re-animátora. Jako celek je to šílená skrumáž slušné kvality (hudba, občas efekty, ňadra mimozemšťanky) a šílené nekvality (některé herecké výkony a efekty). ()

Chřástal

Začátek je pozoruhodný - britská výprava k Halleyově kometě na raketoplánu HMS Churchill a pocit úžasu z téměř gigerovského nitra cizí lodi. To je s ubíhajícím časem zatlačováno čím dál tím větším dějovým a motivickým maglajzem všeho možného. Škoda, že se film alespoň nepřihlásil ke správně béčkovému názvu předlohy „Space Vampires“… _______Tvůrcům nicméně patří obdiv za to, jak si poradili s otázkou, jak by měl vypadat konkurenceschopný alien po Vetřelci - totiž jako zásadně nahá Mathilda May. S tím, jaký v jedné scéně vrhá stín, se žádný expresionistický Nosferatu nemůže měřit. Taky je vlastně archetypem ženy, která muže neodvratně přitahuje a zároveň vzbuzuje strach z vysátí životní energie. ()

husokachna

Jako dítě, jsem byl všetečný vlezlý otrava, takže jsem neustále dolízal, kam jsem neměl. A tak se mi jednou, mohlo mi být maximálně deset let, podařilo zahlídnout Lifeforce na kazetě. Dodnes si pamatuju tři věci - skleněné rakve ve vesmíru, urvanou (vysátou) hlavu v laboratoři/márnici a ruku ufiknutou zavřením okénka v autě. Až kamarád na střední (big shoutout to Fernon) mi osvětlil, co za film jsem to vlastně viděl (stejně jsem to měl s Evil Dead) a od té doby se chystám na Lifeforce podívat. Asi už 20 let. A jednou se podívám a pak i ohodnotím...ale zatím jenom vím, že jsem z toho tenkrát, kolem roku devadesát byl zesranej až za ušima. ()

pend

Film podle knihy Space Vampires. Slušné efekty. Škoda, že v závěru se film mění ze scifi hororu na katastrofický. ()

Viperine

Velká bída. Scénář, výkony herců, triky.. fakt bída. V poslední třetině to navíc totálně zhlouplo a korunu tomu nasadily speciální efekty "za každou cenu", které jsou v konečném efektu směšné a trapné. Brak. ()

strikeman

Pro mne tedy příjemné překvapení. Autoři sice využili divákovi už známé motivy z různých jiných příběhů a různých žánrů, ale namíchali z nich překvapivě soudržný a originální koktejl... ()

Hapretor

Docela zajímavý nápad. Ten vesmírnej koráb byl "cool". Film nenudil a hlavní upírka vypadala tak, že bych se od ní nechal vysát do poslední kapky. Jen ten konec mi přišel dost utlej, mohl být víc jednoznačnej. Vše dohromady mi dává dobrý průměr, ale vim i o lepších kouscích na podobné téma. (např. černočerná tma). ()

Raziel_cz

Sci-fi verze The Strain z doby, kdy The Strain ještě neexistovala. Rozhodně je to monumentální věc, která boduje zajímavou premisou a vizuálem a zasazením do Británie, ale zatímco ta spílaná The Strain přes své problémy zůstává zábavným pulpem, tohle je vzdor v zásadě dobré filmařině hrozná nuda. Sestříhat to na hodinu a půl, aby to mělo nějaké tempo, by nebylo naškodu. ()

kkarx

Hooper natočil scifi-horor, který není stvořen pro konzumního diváka, film u kterého se musí i trochu i přemýšlet, narozdíl třeba od série Vetřelce. Není tu žádná Rambo nezničitelná postava, nikdo nemá drsný kecy a nemasakrujou se tu zombie či alieni. Viděno 3x a pokaždé to bylo lepší. ()

Rathalos

Tobe Hooper a jeho rezijna zmes roznych filmovych zanrov v jednom,z kazdeho rozka troska,zaujimavy pocin,ktory zaujme uz len nametom,ale aj napriklad sexicou Mathildou May,ktora za mlada stala za hriech,nebudem sa viac rozpisovat,to musite jednoducho cele vidiet a bud budete nadseni alebo sklamani...:-) ()

MickeyStuma

Ve své době snímek hodnocen ne zrovna chvalitebně. Originalitou dějového rozhraní samozřejmě zrovna nehýří, ale jako takový slepenec všeličeho nevyznívá zase až tak moc hrozně. Samozřejmě tu máme žánr sci-fi, do kterého je namíchán zombie motiv a motiv upírský, ve kterém se místo krve vysává energie. Zajímavý je počáteční motiv nalezení kosmického korábu, ve kterém se najdou mrtví, z čehož vznikla záhada. Ano, jakoby to tvůrci převzali s českého sci-fi počinu 'Ikarie XB 1' (1963). Snímek se snaží být velkolepý, ale jakoby tomu něco bránilo. Triky jsou na osmdesátá léta skvělá, takže tady nic proti ničemu. Dramatizace je vedena hlavně v rámci hororu, sci-fi atmosféra je neoddiskutovatelná. Snad je vadou to, že se film více tváří jako prostý videofilm než kinofilm. Vlivem toho se tak celý počin stává jako jeden z mnoha podobných. Každopádně dnes je již zapomenutý a to svým způsobem škoda. Tak či onak nebo úplně jinak, z nostalgického hlediska něco do sebe má. ()

JimiH

Kromě nahé mimozemšťanky a křičícího Patricka Stewarta vám z tohoto filmu nezbyde v hlavě nic. Obyčejné a poměrně natahované béčko s podivným castingem. ()

Nail

Až na pár míst, které se mi zdáli zdlouhavé a nudné tak supr. Námět parádní, vybuchující na prach suchých těl a devastace Londýna to byla pastva pro moje oči. Tobe Hopper má občas parádní fimy a občas děs a bída. Jsem rád, že jsem tento film viděl a rozhodně patří do kategorie lepších. ()