Záskok

(divadelný záznam)

K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o odchod domluvený domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle. Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se dostává do rukou svědectví z této oblasti mistrova života, v níž se nejvíc naplnil jeho osud - z divadla. (oficiálny text distribútora)

Zdeňka

Humor Cimrmana miluji a po téhle hře se především láska k panu Svěrákovi více prohloubila. Tak končí naše komédie, zlo prohrává a dobro žije. ()

noriaki

Největším dramatikem všech dob byl Jára Cimrman. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co se s tím dá dělat. A to nejlepší co napsal je Záskok, v podání geniálního Zdeňka Svěráka. Hra prakticky bez chyb, hluchých míst a s neskutečnou kadencí zběsilého humoru. ()

VanTom

I když přednášky jsou zde poměrně suché, hra samotná tvoří naprostý vrchol tvorby Divadla Járy Cimrmana a je asi tím nejlepším, co kdy udělali. Smekám před nimi, protože je to to nejvtipnější, co jsem kdy viděl. ()

nevermore

Ať si říká kdo chce co, tohle je jednoznačně TOP 3 Cimrman. Svěrákova role a role zvídavého invalidy Jana Kašpara je bezkonkurenční a dlouho jsem se tak nezasmál jak při větě "Chyběls nám tu chlapče zvídavá.... copak by tě dneska zajímalo.." ()

Tomesh

Snad nejvtipnější věc, kterou jsem kdy viděl. Svěrákovo podání Prácheňského z Plzně je neskutečný mazec. A vůbec nejlepší je, jet na tuhle hru do Českých Budějovic:) ()

Compadre

Prostě Jarda Cimrman....znám spoustu lidí, kterým tento humor absolutně nic neříká a i mě osudy českého génia občas minou účinkem, ale tady se teda trefili se všim všudy. Dokonalá divadelní komedie s mistry ve svém oboru. Dokonalost! PS: "Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat.." :) ()

squader

Naprostá klasika. Spolu S Dobytím severního pólu nejlepší Cimrman. A Karel Infeld Prácheňský v podání Zdeňka Svěráka nemá obdoby. ()

ABCD Marta

Inteligentní humor, bezchybní herci (v čele s Janem Svěrákem v roli Prácheňského) a zábavný příběh s nečekaným rozuzlením na konci dělají ze Záskoku bravurní zábavu podanou navíc bez jakýchkoli náznaků vulgarity. ()

jitrnic

Hra sama o sobě je možná úplným vrcholem "Cimrmanovy" tvorby alespoň v nepřekonatelné rozhlasové verzi (nebo spíš repríze). Videoverze pro mě byla velkým zklamáním (hlavně strašně přehánějící Zdeněk Svěrák). ()

Guzo

Zdeněk Svěrák a celkově všichni "Cimrmani" zde odvedli skvělou práci, seminář není nejlepší ani nejhorší v porovnání s ostatními, ale samotná hra, to je něco naprosto úžasného :))) ()

mcleod

V době, kdy jízdní kolo bylo v západní Evropě přepychem horních deseti tisíc, u nás aparátem podivínů a v carském Rusku předmětem vášnivých debat anarchistických kroužků, napsal Jára Cimrman poslední opravdu dobrou hru, kterou o století později uvedlo na svých prknech věrné Divadlo Járy Cimrmana s výborným Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Tedy v roli, která mu ve stylu jeho hraní na prknech tohoto divadla sedla jak ulitá. Těžko říct, zda za to může Cimrman nebo jeho autoři, ale po Záskoku se již dostavila menší tvůrčí krize. ()

Puyi

Nejlepší hra z divladla Járy Cimrmana. Skvělý humor v podání pánů Svěráka a Smoljaka. Úžasné a nezapomenutelné hlášky hlavně postavy Zděňka Svěráka jako Karla Prácheňského a Petra Bruknera jako krásné Vlasty...V Českých Budějovicích by chtěl žít každy...až na mě teda! :D ()

ghatos odpad!

Máti vydržela 25 minut, já 35 minut. Lidé se smáli kolikrát doslova ničemu. Vytvořilo si to svůj vlastní kult, přitom tady je to hodně kostrbaté, extra intelektuální a hlavně nevtipné. Opravdu, ale opravdu to není zdaleka tak kvalitní...lidi ztratili soudnost. -90%..SEPTIK! ()

Autogram

Ťažko je hodnotiť záznamy divadelného a muzikálového predstavenia, keď som nebol priamym účastníkom, preto sa záznamom skôr vyhýbam. Chýba tá atmosféra, okolité publikum a priamy kontakt. Ale pri takomto priemere hodnotenia som to musel skúsiť, a teda nasmial som sa dosť, za silné štyri hviezdy. Svěrákov neobyčajný prístup k divadlu je mimoriadne originálny, až je škoda, že som nemal možnosť to vidieť naživo. To by som určite pridal aj tú chýbajúcu polhviezdu do plného počtu. –––– Tady nebožka je ještě naživu, a on se chová, jako by už byl vdovcem. ()

pinguinka

Nejlepší hra DJC! Kdybych mohla, dala bych hvězdiček šest. Vždy, když žehlím, lituji, že nemám nakrropeno jako Vlastička. Výtečný je Zdeněk Svěrák, kterému to v plném sále opravdu zní..mň mň mň.. Velice by mě zajímalo, jak by se hra odvíjela, kdyby nebylo zvídavého invalidy Karáska :o) Je to drámo neboli jak říká šikovatel Vogeltanz: "To je na celý život. To je hluboký, trvalý vztah. Fuj, to mě to vzalo!...Prostě na první pohled!..." ()