Foxhound#1

Hra k výročí divadla, kdy máme možnost nakouknout do zákulisí a úvodní seminář není klasický k této hře, ale výběr top 3 seminářů ze všech her. Alternace je stejná, jako u méně uváděného záznamu ČT, tedy v hlavní roli se Smoljakem. Ač zde exceluje především Miloň Čepelka jako babička, tak mi tato varianta přijde slabší než původní ČT záznam, kde je v hlavní roli Zdeněk Svěrák. ()

mnaucz

Zajímavá výroční verze zachycují zase jinou alternaci. Seminář je tvořen dle volby diváků nejlepšími přednáškami. Musím říci, že tento záznam má možná i svým formátem přenosu zcela jiný ráz, než klasické DVD České nebe. Musím říci, že tím to je možná i trochu lepší. ()

• Diavdelní záznam tohoto představení je výjimečný. Vysílal se živě 4. října 2012 v den 45. narozenin Divadla Járy Cimrmana v 75 kino sálech a společně s návštěvníky Žižkovského divadla ho sledovalo i 51 tisíc diváků před svými monitory. Liší se také složením úvodního semináře. Diváci v internetovém hlasování zvolili tři nejoblíbenější přednášky. Řazeny sestupně to jsou: „Herecké desatero“ (Záskok, 1997), „Železniční stomatolog“ (Švestka, 2001) a „Cimrmanova teorie poznání“ (Vyšetřování ztráty třídní knihy, 1997). (TomasSlach)
  • V tomto představení můžeme naposledy na divadelním záznamu spatřit Jana Kašpara v roli praotce Čecha. Těsně před smrtí požádal Zdeňka Svěráka, aby ho v této roli nahradil Andrej Krob a vrátil se tak do souboru, což mu Zdeněk Svěrák ještě za jeho života splnil. (mnaucz)
  • Diváci v kinech měli možnost nahlédnout do šatny Divadla Járy Cimrmana. Provedl je Vojtěch Kotek, který je členem Divadla Járy Cimrmana od roku 2011. Ve hře „Vražda v Salonním coupé“ hraje policejního praktikanta Jindřicha Hlaváčka. Společně s Josefem Čepelkou vstoupil do divadla v rámci akce „Otcové pomáhají synům“. (TomasSlach)