Aneb odhalení pamětní desky s platiny. Tak zní podtitul této směsice scének a přednášek k čestnému udělení platinové desky za prodání 450 000 LP s vystoupením divadla Járy Cimrmana. Pořad obsahuje ukázky z her "Dlouhý, Široký a Krátkozraký", Hospoda Na mýtince". "Vražda v salonním coupé", "Cesta na Severní pól" a "Blaník". (Terva)

Zagros

K divadelnímu záznamu Cimrman sobě bych mohl do puntíku opsat komentář z jiného divadelního záznamu 40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hry: Cimrmany mám velmi rád a většina jejich her je naprosto skvělých. Tohle mi přijde bohužel jako ne moc povedený slepenec. Sice jde o dobré scénky z povedených her, nicméně jsou vytržené z různých her a z kontextu a to jim ubírá na vtipu či smyslu. Také jsou za sebe jen rychle naskládané bez ladu a skladu. Divákovi, který Cimrmany vůbec nezná, bych Cimrman sobě nedoporučoval. Raději ať si pustí některé z jejich celých a skvělých her. Nicméně fanoušci a znalci Cimrmana si jistě přijdou na své. ()

joker.george

Sice nové látky k Cimrmanovi přibylo minimum, ale i ta jedna platinová destička bohatě postačila. :D Jednotlivé úryvky z většiny děl patří k tomu nejlepšímu, ale aby se obsáhlo opravdu všechno vydařené, tak by tento film musel být mnohem delší, ale to je asi tak jediný nedostatek, který vám ale zážitek určitě nezkazí... : )) Teď už jen napíšu to, že ač jsem viděl fóry po několikáté, tak jsem se opět pobavil. : )) ()

noriaki

Pro mě, jakožto fanouška Divadla Járy Cimrmana, který zná většinu her jen z audioukázek, v nichž bohužel některé pasáže chybí, jsou různé bonusy a sestřihy pravým požehnáním. V tomto dokumentu jich ale moc není. Veleúspěšný soubor zde sestavil jakési best of, připomínající jejich nejznámější scény. Jen sem tam je okořenil nějakou tou novotou. ()

Olík

"Platinový Cimrman" jako jakési the best of 1967-1991 má svou Achillovu patu stejně tak jako nosný sloup v roce 1991. Herci neherci jsou v nejlepších letech a v tom nejsilnějším složení, bohužel je rok 91 okrádá o Záskok legendárního Karela Infelda Prácheňského nebo středoplcké česání nádražní Švestky..........o Africe a Českém nebi se myslím nemusím zmiňovat a že ty to citaci "copak jmelí, ale jmelí" na place slušelo. Jinak jde o takový milý bonus pro skalní fanoušky DJC, který nejen rekapituluje, ale i přináší něco nového. ()

pytlik...

Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení v porování s podobným pásmem scének z r. 2007. Přitom toto představení je určitě kvalitnější, neb se nejedná o pouhý výcuc z her, ale Zdeněk Svěrák tu má originální přednášku, kterou člověk jinde neuslyší. A taky co si budeme nalhávat, je to lepší podívaná, pánové jsou o 16 let mladší. ()

• Chybu, kterou udělal Ladislav Smoljak„Byl jsem v nevěstě“, nebyla úmyslný. Jelikož se toto představení jako většina speciálu hrála 3x podle svěděctví lidí, co na představení byli, se chyba v představení nenacházela. Další důkaz je i to, že se hned poté Zdeněk Svěrák rozesmál. (mnaucz)