Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Gann

Pěkný film, který by ale, aby se pro mě dokázal dostat přes tři, musel ukázat mnohem víc. Takhle je to "jen" pěkně a zručně udělaná pohádka. ()

JohnMiller

Ako malí som bol na tomto filme v kine pre mňa to vtedy bola prevratná animácia dovtedy som nič podobné nevidel. Teraz je už každý animovaný film takýto. Ale tento má niečo naviac ako dnešné. A to naozaj pekný príbeh dobrú atmosféru a napínavé aj keď niekedy predvídateľné scénky. Podarená snímka aj keď ja nemám takéto animované blockbustery rád a vyhýbam sa im. ()

major.warren

Hledá se Nemo je jedním z nejkrásnějších filmů, co byly kdy natočeny. "Kluci od Pixaru" zkrátka nikdy nezklamou a tímhle dílem se nesmazatelně vryli do filmové historie. "Nemo" není jen o výjimečné animaci, ale především o nápadu a k Oscaru za animovaný film bych mu z fleku přidal i cenu za scénář, a v neposlední řadě také za nádhernou hudbu Thomase Newmana. Je to prostě krása. Hledá se Nemo není jen pro děti. Je to tak dobrý a tak univerzální film, že si ho užije opravdu každý. A takový film si podle mě zaslouží 100%. Vybrat nejlepší scénu je nemožné, ale když se zamyslím, tak mám asi nejraději scény s velrybou, žraloky, želvami a samozřejmě legendární útěk z akvária. Absolutního vrcholu pak dosahuje scéna "Swim Down." Je to okouzlující snímek, který miluju z dětství a dodnes neztratil nic ze svého kouzla (spíše naopak). Jeden Oscar za nejlepší animovaný film. ()

willow666

Bylo dost málo filmů, při nichž jsem vážně uvažovala o tom, že odejdu z kina. Ale tohle byla taková nuda, že mě na sedadle udržel jen pohled na ty velmi povedené animace. ()

marleyy

90% Kino. Kupodivu výborný český dabing, neotřelé, skvěle zpracované. Obdivuji tvůrce jak dokázali vdechnout život oceánu. ()

Dont

Výborně napsaná ryba Dory, Gill alias Willem Dafoe neméně skvělý, jen zamrzí, že ho nechali v tom akvárku. :)) Postavička bezcitné Darly doprovázená slavnými tóny z Psycha, epizoda se žraloky nebo houfem sleďů a celkově dobře dávkovaný humor dělají tenhle animovaný příběh od Pixaru zábavný i pro dospělé. Nejlepší kreslený film to ne, ale kouká se na to hezky. ()

Patw

Jeden z nejkrásnějších animáků vůbec. Krásné podmořské prostředí a všechny "postavy" jsou velmi sympatické. Skvělé hlášky, skvělá akce - tento animák je naprosto nabitý. Postava Dory naprosto skvělá. Velmi mě pobavili žraloci vegetariáni "Ryba je tvůj přítel a ne žrádlo", a také konec filmu, kdy se všechny akvarijní rybičky dostanou ven z ordinace a zůstanou v pytlíčcích plout na hladině. ()

kajas

Filmový podmořský svět nevypadal nikdy nádherněji. Přidejte dojemnou hudbu, roztomilé rybičky a želvičky, povedený český dabing... zkrátka jeden z nejlepších animáků a nejspíš pixarovský masterpiece. ()

Aleee89

Mám ráda animáky na odreagování a zasmání. Tady u tohohle jsem se bavila, líbil se mi, bylo to vtipné, svižné. Líbil se mi dabing Nema (myslím, že to byl Dejdar). Podle mě je to jeden z nejlepších animovaných filmů. Jednou ho určitě pustím dětem a pobavím se taky znovu já. ()

Anglie

Pro mne mírné zklamání. Vysloveně rodinný film, proti tomu nic nemám, ale musel být ten scénář tak předvídatelný(o nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář nemluvě)? ()

Huntelaar

Nejsem si jistý, jestli bych o Hledá se Nemo mohl říct, že je to nejlepší film od studia Pixar, ovšem pod tvrzení nejvýpravnější se v klidu podepíšu. Na druhou stranu, co čekat od filmu, jehož dějová linka (aka posun děje) se odehrává na skutečné vzdálenosti a k tomu pod hladinou jihozápadního Pacifiku. A když se ještě připočítá klasická pixarovská rozmanitost charakterů postav, tak lehce naroubovaná na mořské živočichy, nelze se téměř 900 milionů dolarů ceosvětově divit. ()

sek

Jeden z nejlepších animovaných filmů za posledních deset let! Skvělá zábava pro děti i pro dospělé! Škoda jen, že díky filmu teď budu díky velkému akváriu v pracovně před vlastními dětmi vypadat něco jako terorista. :-) ()

Had6

Viděl jsem všechny možné i nemožné filmy, které vznikly v počítačovém studiu a tenhle byl úplně nejlepší. Anglická verze super, český dabing snad ještě o chlup lepší. Prostě samá chvála. ()

SonG

Možná mne Nemo neoslovil tak, jak některé tady,ale pořád musím říci, že je to velmi povedený film se skvělou animací a dobrýmí vtipy....80% ()

kagemush

Máme v rodině hodně dětí a tak se stane ,že i takovým to dílkům neuteču. Dle ostatních hodnocení (až na vzácné vyjímky) je náš národ filmoidů poněkud infantilní ,nebo já jsem extrémně nekulturní macho.--Na mé otrávenosti z tohoto ,,spektáklu" i přes nadšené pištění drobotiny okolo mě,se zřejmě podepsalo ,že jsem dva dny před tím už zase viděl Čarodějova učně,a Trio z Belleville.Tyhle dva snímky (jedny z mnoha animovaných a mnou oblíbených) ještě určitě uvidím mnohokrát a rád.Nema ne.--Pixar nepixar,všechno je to Disney. 50% ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)