Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

topi80

Ač nejsem fanouškem tohoto typu animace, musím říci, že takto ztvárněný svět všelijakých rybiček, sasanek, chobotnic, mořských poníků a medúz na mě zapůsobil, stejně jako neobyčejně sympatická trojice táhnoucí celý příběh. Z celého dobrodružství se po příběhové stránce určitě dalo vytěžit více, ale to už trochu zapomínám, že film je určen především pro dětské oči. ()

papadoce

Parádna záležitosť s takým krutým humorom, že znesie najprísnejšie kritériá. Nepoviem novinku, keď poviem, že vedie Dory, ale ani ostatní sa nedajú zahanbiť. Rybie a vtáčie rozprávky ma vo všeobecnosti neberú, ale Nemo je mega, alebo Chico, alebo Fábio. Je to proste nadupaná legenda, čo mi pripomína, že dodnes som nevidel pokračovanie s Dory. ()

hrumsrt

Vůbec první film, na kterém jsem v kině byl... Jen teda z kina si děj moc nepamatuji, jelikož mi byli 3 roky. Ale nikdy nezapomenu na to modré plátno! A taky na ten začátek, kdy na sasanku zaútočí barakuda, což pro mě bylo mimořádně nepříjemné. Na ten pohled po oceánu, kdy jsem si připadal jako nějaký nezaujatý potápěč, který má možnost všemu tomu přímo přihlížet. Tolik opravdu silných momentů, které teda všechny vztahují Marlinovi. Ta Nemova linka je méně strhující a poměrně prvoplánová. Dneska už to sleduji trošku jinak, ale pořád si to užívám! Žraloci, želvy, medúzy no prostě úžasné! Zcela jedinečný snímek, který se navždy propsal do mého života. /viděno v kině/ 90% ()

maeb

Asi by stačilo říct: "Další dokonalý film od Pixaru!" Spousta skvělých nápadů, výborná animace, drtivé vtípky, úžasné charaktery (jestli se to dá u ryb tvrdit:-) a na české poměry i velice kvalitní dabing. Prostě bomba! Kdo neviděl, měl by tento nepochopitelný stav velice rychle napravit! ()

xav

Prvnich dvacet minut jsem si rikal "co na tom vsichni vidi?" A trochu jsem se uz nudil ohranymi dysneovskymi forky. Postupem casu vsak zabava zacala gradovat a myslim ze ctyri hvezdicky je presne to co si zaslouzi. pet hvezdicek je vyhrazeno pro lepsi pohadky (Jen pockej zajici forever). ()

Mes-siah

Jedná sa o nalepšiehieho animáka v dnešnej dobe. U mňa zatial neprekonaný. Všetko perfektné. Silný pribeh, skvelý húmor, nadherná animácia. ()

Lennie

Tenhle film byl první, který jsem viděla z tepla domova na DVD, tudíž k němu mám trochu melancholický vztah. Je ovšem pravdou, že až po delší době jsem se přestala soustřeďovat na hlášky šílené Dory a příběh, který mě jako dítě před pubertou naprosto uchvátil, a všímala jsem si nádherné animace moře, působivě vypracových výrazů rybí tváře a slunečních paprsků pronikajících do vody :) ()

Asdas

Má to emócie,je to farebné,zábavné,štylisticky bravúrne zvládnuté...čo je to? Je to 3d-animačné Road Movie zasadené pod morskú hladinu od chlapíkov z Pixaru.A volá sa to,že Hľadá sa Nemo a milujem to:) ()

Mykhaluu

Tleskám a raduju se!!! :) To je animáček!! Všechno, co v něm má být!!! Nemá cenu to popisovat! Koukejte koukat!! Nebo si pro vás přijde Darla!! :) Ale jo, neodolám!! Miluju scénu se žraloky a pak s brýlemi a ponorkou!! To mě dostalo víc, než hraný thriller! :) A hlavně! Konec dobrý... :) ()

yaqwsx

Velice slušný animák se spoustou vtípků, jednoduchým, ale líbivým příběhem, jenže... Ten film mě neokouzlil, přišel mi takový jasný, stručný. A navíc jak říká můj kamrád "Co ten film řeší? Hladá se Nemo - latinsky nikdo. Takže nikoho nehledáme. O co tu teda jde?" ()

george82

Takže humor ok. Je to animované velmi slušně a příběh taky udrží diváka po celou dobu filmu. Skupinka vegetariánských žraloků mě dostala. :-D ()

Jaromír

Tenhle animák mám opravdu hodně rád. Při jeho sledování na člověka dýchne takový závan optimismu a humoru, že se mu nedá odolat. Lék na mindrák :). ()

donnovann

Hledá se Nemo je zatím můj nejoblíbenější animák vůbec, nádherně zpracovaný oceán a život v něm, originální příběh a pár dobrých hlášek :) ()

Krahulda

Hledá se Nemo je skvělý animovaný film, který si užije celá rodina a vůbec nezáleží na tom, kolik je vám let. Skvělé animace, hudba a český dubbing dotahuje film téměř k dokonalosti. Za mě plný počet hvězd. ()

VojtaMarek00

Jeden z animáků mého dětství. Námět trochu primitivní (vlastně klasický road-movie koncept), ale přes bezchybné provedení, bravůrní scénář a perfektní dialogy se tento fakt ztratí. Tenhle animák nedrží pravěká veverka s ořechem, sněhulák, nebo mimoni... Nemo je sám o sobě tak dobrý film, že nic takového nepotřebuje. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)