Čvirik

Ukážka z filmu 2
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. (Falcon)

Vančura

Formálně samozřejmě dokonalé, ale obsahově pro mě nudné stejně jaké většina pixarovské produkce. Aneb nevím, proč bych se měl rozplývat nad nějakým kresleným ptákem, když si místo toho můžu pustit nějaký dokument o přírodě, nebo rovnou vyrazit někam do lesa koukat na přírodu naživo. Tohle jde prostě mimo mě, a přijde mi to tak roboticky sterilní a bezchybné, až je to skoro strašidelné. ()

Tsuki

Jako krátký "předfilm" k Hledá se Dory to funguje báječně. Hezký filmík o roztomilém ptáčátku a sebrání odvahy k překonání strachu. Milé a jednoduché. ~(4,2)~ ()

swamp

Sympatický animovaný kraťas, ve kterém jsem kromě milého příběhu (ano, i já pookřál:)) obdivoval především animaci vody a peříček - opravdu neskutečná práce. ()

Slarque

Krátký film o překonání strachu z mořských vln. Pixar si na kraťasech zkouší technické novinky a třeba tady je animace mořského příboje na pobřeží prakticky na úrovni záběrů natočených kamerou. Jen mají tu výhodu, že jim animátoři mohou už od začátku dodat atmosféru dle vlastních záměrů (90%). ()

Stanislaus

Mile natočená jednohubka před Hledá se Dory, která nabízí jak velice zdařilou animaci tak i pěkný příběh o tom, že je třeba jednou opustit rodné hnízdo, postupně se osamostatnit a případně se nechat inspirovat okolím při honbě za každodenní obživou. ()

Marcos22

Ptáčátko je naprosto boží pixarovská optimistická nakopávačka, která najde nepochybně velké zalíbení u všech milovníků zvířátek. Piper je čerstvě narozený ptáček z čeledi Slukovitých, kterého maminka vede od narození k plné samostatnosti. A nesleví ani po „traumatické“ zkušenosti svého potomka s mořskou vlnou. Nádherný motivační film o tom, že když před nás život postaví nějakou překážku, se kterou si nejsme schopni na poprvé poradit, je nutné se ji snažit zdolat opakovaně a z nasazení neslevit. Právě za oněmi překážkami se totiž mohou schovávat ty největší životní radosti. Mezi mými TOP třemi nejoblíbenějšími pixarovskými kraťasy. 💯 (26.04.2021) ()

corpsy

Čvirik sem, čvirik tam. Najprv som ani nechápal, že sa pozerám na preddavok k HĽADÁ SA DORY, myslel som si že ide o úvod k samotnému filmu. Lenže to, že som sa pozeral ,,iba,, na preddavok k HĽADÁ SA DORY nemení nič na tom, že ide o vizuálne spektakulárny kraťas, ktorý má aj iné, ako vtáčie krídla. ()

Una111

Animace tradičně dobrá, jen ten dvojí obraz jsem jaksi nepochopila a šel mi tak trochu na nervy. Až potud dobré. Ale: Nemohu se ubránit dojmu, že se mi Pixar pokouší podsunout něco nekalého... Asi jsem v zajetí konspirativních teorií! ()