Čvirik

Ukážka z filmu 2
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. (Falcon)

DaViD´82

Zdaleka to nejlepší do čeho kdy Pixar duši dal. A ano, to píši s plným vědomím toho, že zrovna oni ve své "preDisney" éře uměli vnuknout duši svému filmu jako nikdo jiný na poli rodinných CGI blockbusterových animáků. ()

Viktooorka

Blbá zkušenost v dětství nás může špatně ovlivnit, ale co když vše děsivé, není tak děsivé ? Měla bych se od ptáčátka, co učit :o) Překrásná animace a příběh s poselstvím :o) ()

3DD!3

Nádherná animace. Technicky naprosto dokonalé. Příběh roztomilého ptáčátka, které získává životní zkušenosti je hravý, vtipný a poučný. ()

Jeoffrey

Skvěle natočený roztomilý, vtipný a svěží kraťas, který naprosto dokonale navodil atmosféru na podmořské dobrodružství o rybce Dory, ale který zároveň i obstál jako samostatný kousek. Animace je prostě nádherná, příběh je velmi povedený, i když je to tak trošičku klišé na téma "překonávání strachu", ale díky zvolené délce to rozhodně nenudí. V momentě, kdy ptáčátko sleduje, jak vlna smete ostatní a pak přirozeně nechce na pláž jsem se i od srdce zasmál. Takže za mě velmi dobré. 9/10 ()

Radko

Ako loviť mušličky - sám a bez mamičky? Zamýšľa sa malý vtáčik, no do zobáčiku ani máčik. Mamina ho nabáda: "Pobrežie ti hamsku dá". Ako však ísť po pláži, keď veľká vlna ho stráži? Veľká voda, veľké vlny - "Veď ja budem vody plný!". Narieka malé vtáčatko - zmoknuté ani kuriatko. Postupne sa naučí, že ho voda nemučí. Stačí sa skryť vhodne a i stravy bude hodne. Hoc malý hrdina znáša k brehu mnohé mušličky chutné, vysvetlenie jeho prerodu je naozaj trochen čudné. A tak i napriek celkovej filmu sladkosti, udelím mu len tri hodnosti. ()

Jezinka.Jezinka

Od obavy z neznámého k panické hrůze z poznaného nebezpečí, přes překonání strachu až k naprosté suverenitě. Dojemné, úsměvné, půvabné a výborně udělané. ()

Fiftis

Toto je momentálne bez akejkoľvek diskusie ten najlepší krátkometrážny animovaný snímok, aký som kedy videl. Mám 31 rokov, ale dojalo to aj mňa. Skoro až k slzám. Teraz ma veľmi mrzí, že sa tu nedajú dať kraťasy do vlastnej top 10ky. Úžasne chutný "čvirik", ktorý je roztomilý a vtipný zároveň. Pýtanie si jedla ma dostalo. Táto snímka má všetko. Najkrajšiu animáciu akú som kedy videl (hlavne voda, piesok, perie), skvelé postavičky a hlavne ten poučný príbeh, že ak máte odvahu, tak dokážete všetko. Toto by si zaslúžilo viac častí, ktoré by ocenili ako deti pre tú roztomilosť, tak aj dospelí lebo by sa ich deti všeličomu priučili. Krásne. ()

DJ_bart

Pixar zde opět bezprecedentně stírá vizuální hranice mezi animací a realitou, a mě jen zajímá, do jakých fantaskních mezí hodlá zakročit.... ()