Čvirik

Ukážka z filmu 2
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. (Falcon)

Hpatrik

Nelze hodnotit jinak, byť je to velmi krátké, učaruje téměř fotorealistická animace a milý příběh roztomilého ptáčete. ()

Kobitch

Roztomilá Pixarovka a pozdější vítěz oscarového souboje. Po technické stránce je film skvělý, i po těch pěti letech vypadá úžasně. A to i přesto, že se animují obvykle hodně náročné věci — voda, písek, peří (viz článek o natáčení). Mám silný pocit, že jsem ho viděl už v době vydání (film běžel před filmem Hledá se Dory). Je o mláděti sluky — ptáka, který se živí mušlemi zahrabanými v písku. Přes první nezdary a následný strach z vody se mu nakonec podaří i s pomocí malého raka poustevníčka najít sebevědomí. Příběhem ani tématem nic převratného, je to několikátá variace (zvlášť v animácích) na téma strachu z neznáma a nabytí sebevědomí, ale roztomilý je film hodně. Oscara bych filmu nedal, na to se ve výběru objevily mnohem lepší snímky. [Oscary 2016] ()

ing.man

Skutečně ta animace byla neskutečně nádherná a i příběh s morálním poučením. Moderní pixarovská bajka :) 5* určitě za animaci. ()

Mouchal

Nádherná animace, která doprovázela celý tento kraťásek se skloubila s roztomilým příběhem o Ptáčátku, který překonává svůj strach z vln a objevování neznámého prostředí. Ikdyž člověk v kině znervózní, zda sedí ve správném sále a zda nezasedl sedadlo nějakému upocenému břichounovi, Ptáčátko stojí za to a v některých ohledech dokonce i překonává hlavní film, který uvádělo (Hledá se Dory). ()

danny_21

Roztomilý předkrm před zapoměntlivou Dori. Krásné animace i příběh o překonání svých strachů - tak jako za starých časů Pixaru - 85 % ()

koci37

Jednoduchý, dokonale a vtipně zpracovaný příběh o ptáčátku, který vypráví o prvních krůčcích tohoto malého tvora po opuštění hnízda. Pomocí svých přátel objevuje nový způsob, jak si obstarat potravu nejen pro sebe, ale i pro ostatní svého druhu. ()

bignothing

Počítačová animace už zřejmě reálnější být nemůže. Barvy, pohyby, vše dokonale napodobuje realitu. Fotorealismus je sice naprosto úžasný, ale kam se po takových úspěších dá jít dál? Nemyslím si, že hlavní cíl animace je dosáhnout největší podobnosti k opravdovému životu. ()

borohub

Nevím jak mám objektivně hodnotit 6 minutový film bez děje. Animace vypadá suprově, je to roztomilé, po druhé už to vidět nemusím.. Pixaru ale už pomalu ale jistě dochází nápady. 60% ()

IZFNP

Videné v kine pred Finding Dory, čo bol pre mňa silný animák, avšak Piper mi v pamäti utkvel rovnako. Milé, zábavné a roztomilé. ()

prazakj

Naprosto unikátní krátký film od Pixaru. Přestože v poslední době nad jeho filmy mnoho lidí láme hůl za to, že nevydává originální témata, ale pouze produkuje sequely, tento kratičký film vás dostane. Opravdu se povedl, včetně netradičních záběrů. Perfektní. ()