Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

moni4441

Dokonalý príbeh s dobrodružstvom a akciou. J. Depp ako Jack Sparrow je neuveriteľne vtipný, dáva kúzlo celému filmu. Oplatí sa pozrieť. Milujem všetky časti a práve touto časťou to všetko začalo. Nechýba akčnosť ani fantázia. ()

mikla

Tento film sa stal legendou. Je to aj tým že Johnny Depp tu ukázal absolutne všetko a dal tejto postave absolutne všetko čo ani v minulosti takto svojim postavám nedával. šarmantný kapitán Jack Sparrow tu ukázal že netreba dajak na plátne ukazovať krásu ale šarm, humor a srdce bláznivého kapitána. Geofrey Rush zase ako hlavný záporák v tomto filme sa v role Barbossu vyžíval evidentne a rozbehol sa k fantastickému hereckému výkonu, na ktorý my fanúšikovia filmov len tak nezabudneme, Orlando Bloom po Legolasovi v trilogii Pán Prstenov sa nám tu predstavuje v role kováča Wiliama Turnera a musím ja osobne povedať že nesklamal....ale Legolas v jeho podaní zostane navždy jeho životnou úlohou. Keira Knightley? Dost ma prekvapila že sa dala na túto rolu kedže ona skor zbožnuje filmy kde je nahota a kedže je toto film Walfa Dysneyho velmi ale naozaj velmi ťažko by ste hladali v tomto filme aspon len takú malú dávku nahoty či erotiky. S ostatných hercov musím vyzdvihnúť Zoe Saldana či Jacka Davenporta ako Jamesa Norringtona. Samozrejme dvojica Pintel a Raggeti su svetový a určite by si zaslužili aj vlastný film. K hudbe musím povedať že páni Badlet a Zimmer vytvorili jeden z najlepších soundrackov všetkých čias....zvonenia na mobiloch po premiere filmu boli priam na roztrhanie. Znovu sa opakujem film sa stal legendou a nemožno tu hladať zápory, len klady a tých je neskutočne vela. ()

MirINDay

Příběh platonicky zamilovaného Jacka Sparrowa do Perly, který se nebojí žádné překážky a je ochoten zaprodat svou vlastní duši, aby se dostal ke kormidlu. Výborné obsazení, skvělý příběh, epický soundtrack. 5* ()

Kaidan

Tak tohle je prostě legenda. Neznám nikoho kdo by tuto sérii neznal. Kdo by neznal Jacka Sparrowa, tak ten by se měl stydět, on je ten kdo táhne tento skvělý, bezkonkurenční film. Tím bezkonkurenčním myslím samozřejmě, v rámci žánru. Pro mě osobně to je jeden z nejoblíbenějších filmu, kdykoliv to vidím v TV tak si nemůžu pomoct, a jdu nato prostě koukat, i když sem to viděl už 50x. Ostatní díly už nejsou tak výborné jako ten první, ale určitě taky nejsou špatné. Jednička měla prostě takové to kouzlo, o které další díly přišli. ()

Oxytocin

Filmový snímek z kuchyně Verbinskiho nabídl příjemné překvapení pro mladší i starší diváky v podobě "moderní pohádky". Příjemná hudba s vizuálními efekty, nenáročným dějem a sympatickým hereckým obsazením je opakovatelně koukatelná oddechovka pro volný čas. Charisma Johnyho Deppa a ztvárnění jeho postavy dokázalo vytvořit kult filmové postavy, která bude unikátní a oblíbená i po několika letech. ()

TheLannister

Johnny Depp + Skvělej kostým = Velkolepá podívaná.Jack Sparrow..ehm...Kapitán Jack Sparrow po celou dobu hláškuje jak o život.Sexy K.Knightley a Legolas,kterej je místama trošku hajzl,ale to se mu dá odpustit a taky nesmíme zapomenout na kapitána Barbossu,opičku Jacka a na Komodora Noringtona.Mně osobně se film velice líbil,protože jsou to přeci jen piráti a taky tomu nahrává fakt,že moc povedenejch pirátskejch filmů není.Sic je pravda,že je to chvílemi trošku protahované,ale vždyť není to jen dobře? Když jsou to ti P-I-R-Á-T-I? - /100%/ ()

jibi

Tento film mě opravdu nadchnul. Hlavně kapitán Jack Sparrow. Johnny Depp se předvedl v tom nejlepším světle. Opravdu dokázal že je vznikající herec... ()

MichalHavros

Stará klasika z mládí každého kluka který tento film miloval minimálně jako já dnes. není zde doufám třeba mluvit o tom že si nejspíše každý vybavuje Johnnyho Deppa jako Kapitána Jacka Sparrowa.. Tato role mu prostě vždy bude sedět nejvíce. Samotný film má zajímavý děj, zajímavé prostředí, dokonalý soundtrack a dokonalé herecké obsazení. 5* ()

Benoit

Až neuvěřitelně dlouho jsem přehlížel a odkládal tohle skvostné dílo. Samotný námět Pirátů, prostředí krásného Karibiku a nejchytlavější filmové hudby nemohlo dopadnout špatně. A že kombinaci toho všeho opravdu zbožňuji! Na mě to zapůsobilo na 100%. Od spatření první lodi v mlze až po poslední prolitou kapku krve. Všechno doplněné stylovými hláškami sebevědomých postav. Nemám co dodat! Pro mě srdcovka... ()

DarthArt

Tohle že je Verbinskiho práce? Kde je nervozita a děsivost Kruhu? Pánbůh a pánčert ví. Režisérovo zručnost a mistrovství se někam poděly a zůstal jen papundekl, kterej zasyčí, trochu zasmrádne a nic z toho. Holky a kluci z diskotéky na Nový Vsi budou spokojený, ale fajnšmekrovo otazníky se jenom zmnožej ze tří na padesát. Hold si budeme muset počkat, až Verbinskiho zase kopne můza a zapomeneme, že Piráti z Karibiku vůbec vznikly. ()

EricNor

Skoro kazda scena dokonale nasnimana a zapamatovatelna. Verbinsky chrli napady, vtipy a detaily. Krasna hudba, mnozstvi vyraznych postav s vrcholnym Deppem. Film jsem videl mnohokrat a vzdycky se na nej tesim, jen velmi casto nedokoukam do konce. Nejlepsi dil, ale mam rad i dvojku a trojku. ()

Hunt3r

S určitosťou musíme považovať tento film, za jeden z vydarenejších kúskov, z doposiaľ natočených častí. Tomuto filmu som dal 5 hviezd, nakoľko z môjho pohľadu v nom nechýbal humor, ktorý musel pobaviť nie jedného diváka, no i akčným scénam toho nemôžeme veľa vytknúť. Herecké obsadenie počnúc Johnny Deppom, ktorý sa snaží získať svoju Čiernu perlu z rúk prekliateho piráta Geoffreyho Rusha spestruje Orlando Bloom, ktorý pre lásku ku krásnej Elizabeth neváha vrhnúť sa do rúk pirátov. Na škodu však ostáva skutočnosť, že práve tento film stanovil latku príliš vysoko a nasledujúce pokračovania už na moje vysoké očakávania nestačili ()

A_Shearer

Ale jo. Pěkná atmosféra i výprava i docela povedený děj. I ta kletba do děje zapadala. Je to ptákovina, ale atmosferická a místy vtipná. Zajímalo by mě, jestli ty gay kreace Deppa byly ve scénáři, nebo jsou jeho invencí. Každopádně za originalitu a za tu hudbu ještě zvedám ze 3 na 4 hvězdy. ()

SNCIS

Hlášky: Elizabeth Swannová: "Podle mého by bylo nádherné piráty potkat.” Poručík Norrington: "To ne, slečno Swannová. Jsou to odporné a zhýralé zrůdy. Dohlédnu na to, aby každý, kdo se plaví pod pirátskou vlajkou, dostal, co si po právu zasluhuje. Kravatu z konopného provazu.” / Elizabeth Swannová: "Vy jste tři dny ležel na pláži a chlastal rum!" Jack Sparrow: "Vítej v karibiku." / Poručík Norrington: "Ty jsi ten nejhorší pirát o jakém jsem ani neslyšel!" / Jack Sparow po opuštění cely: "Bez svého majetku nejdu." - Klobouk, pistole a meč. / Will Turner: "Kde je Elizabeth?!" Jack Sparrow: "Je v bezpečí, přesně jak jsem slíbil. A jak slíbila ona, Norringtona si vezme. A ty pro ni umřeš, taky přesně jak jsi slíbil. Jsme tedy všichni muži slova. Tedy kromě Elizabeth, která je žena slova." / Vězeň: "Černá perla? O ní jsem slyšel vyprávět. Skoro deset let drancovala lodě a vesnice. Nikdy nikdo nezůstal živ." Jack Sparrow: "Jaktože nikdo? Kdo tedy mohl o tý lodi vyprávět?" / Jack Sparrow: "Pánové, Milady... Tento den si zapamatujete jako den, kdy jste málem chytili kapitána Jacka Sparrowa." - 90%. ()

PanIncognito

Skvělé! Hlavní postava snímku je úžasná a její představitel Johnny Depp je Pan herec, což dokazuje v každé své roli. Jack Sparrow je díky němu tak jemný, přitažlivě odpudivý a zábavný zároveň, až je mi líto té neproměněné nominace na Oscara. Tvůrci snímku se postarali o velmi zábavnou podívanou. Exotika, triky, výprava... zkrátka jde o příjemnou podívanou. :DD (viděno s 2. dabingem) ()

darius1706

V podstatě není co vytknout, akce, na svou dobu skvělé triky, výborný scénář, výborné herecké výkony, vtipné. Téměř plný počet hvězd. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)