Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

Stejšn

Krásná romanticko dobrodružná komedie v nejlepších tradicích Indiana Jonese, která přišla přesně v době, kdy jí diváci chtěli. Kapitán Barbucha a jeho boys byli k sežrání. Škoda že nezůstalo jen u jednoho filmu. ()

Romeroo

Ale jo dám 4*…výtečný Johnny si je zaslouží, do toho Keira a Orlando…a celkem přijatelně „utíkajících“ 135min…no neberte to : - ) ()

Jaromír

Celkem pěkná zábava s bombastickou výpravou. Hlavní postava je prostě úžasná, Deep ji hraje skvěle a člověk se opravdu zasměje ()

derive

Celý to táhne KAPITÁN Jack Sparrow, který je švihnutý tak akorát...Keira Knightley je tady opravdu nádherná, ale do téhle role prostě nepatří...Pěkný kostýmy a triky a to je asi tak všechno no...chtělo by to silnější příběh a ty akční scény trošičku víc okořenit. ()

Aiwn

Jedno velké a zásadní plus přináší filmu děj, přímý, stručný, snadno pochopitelný. Je zde plno výborných záběrů a mnoho dalšího. Film má samozřejmě i tmavé stránky, začnu hereckými výkony. O Deppovi nemohu říci nic. Na plátně je tak akorát, ani ne moc hodně, ani ne moc málo, získal si těmi svými výstupy všechny diváky. Geoffrey Rush jako Barbossa je také výborný. Orlando Bloom už je na tom jinak. Herec tak padesát na padesát, umí si získat fanoušky, ale to je vše. Keira Knightley je pěkná, ale herecký výkon je jen o málo lepší než Bloomův. Přes to všechno Gore Verbinski vše zvládl velmi dobře a Hans Zimmer s Klausem Badeltem jako obvykle pestřili. Pořád je tento díl asi nejlepší z celé série a myslím si, že i když chce Disney natočit další díl, tak žádný už tento nemůže překonat. ()

Evza7

Fantastický nářez v pirátském kabátě opřený o výborné efekty a ještě lepší masky. Hudba skvěle pasuje. Příběh je sice jednoduchý, ale v kontextu s výbornými hláškami a oscarovým Deppem to jako celek funguje brilantně. Jednoduše - u mě je to top! ()

Jerrysus

Filmů o pirátech moc není a zrovna tenhle bych zařadil mezi ty zdařilé. Nádherné exteriéry, stále opilí námořníci, pochodující kostlivci,luxusní plachetnice, dech beroucí šermířské souboje, opičí zombie a skvělý Johny Depp jako kapitán Jack Sparrow. Jedná se opravdu originální pirátskou klasiku okořeněnou špetkou humoru, lásky a napětí. To vše když ještě doplní nadupaná hudba od Klaus Badelt a na scéně se objeví kupa známých a vynikajících herců v čele právě s Johnym Deppem, vás nenechá ty dvě hodiny a půl odtrhnout oči od obrazovky. ()

Fidorek

Pro pirátské prostředí mám od malička slabost. Pokud je film o pirátech zároveň směsicí boje o poklad, skvělě zahraných rolí a hlavně skvělého obsazení nemůžu dodat nic jiného než, že to musíte vidět. Tento první díl pirátské ságy je určitě nejpovedenější. Díky tomuto filmu jsem objevil génia Klause Badelta jehož hudba v tomto filmu je legendární. Dávám 95% ()

Nessos

Deppa vážně nemusím, přijde mi infantilní a lehce dementní, ovšem v Pirátech, hlavně tedy v prvním díle, není špatný. Všechny ty jeho ksichty, brepty, lapálie, výstupy a jiné ptákoviny mi pro jednou nevadí. Tolik k hereckým výkonům. Jinak jsou Piráti akční jízdou plnou perfektních efektů a (!!!) vynikající hudby. ()

Havala

Nespočet slavných rolí má za sebou Johnny Depp. Až se mi chce říct od Stříhorukého Edwarda po Jaska Sparrowa. Tato serie je rozhodně mezi špičkou, co vše natočil. Neskutečně krásná výprava, v HD je film opravdu úchvatný, výborná zvuková stopa. Velmi důmyslně vyvážený podíl komedie dramatu a akce. Těším se na další díly. ()

B!rkof99

Johny Depp, Keira Knightley... Když už nic jiného, tak na tyhle dva se dá koukat do nekonečna... Jenomže Piráti z Karibiku mají i to "jiné". ()

J*A*M*B*O

No, Johnny Depp má naviac ako je tento film. Film nebol zlý, ale mne sa to zdá ako typická Hollywoodska sranda, ktorú každý z nás dobre pozná. Fakt, z mojej strany sklamanie na to aké herecké obsadenie tam bolo. Dávam predsa len 7/10 bodov. ()

anyonecek

1. díl skvělých pirátů se stal pro mě nejvydařenějším. Herecké obsazení a herecké výkony byly skvělé, příběh zde ještě nebyl tak uhozený jako u ostatních pirátů a držel se tak nějak při zemi. Hudba tomu dodala tu správnou šťávu a celkově temná atmosféra je tu bezkonkurenční. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)