Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

inhotep

Na dnešek budu vzpomínat jako na den, kdy jsem málem uvěřil předsudku, že filmy podle atrakcí v Disneyleandu jsou největší Hollywoodské zlo - něco takového se mi prohnalo hlavou, když jsem s úsměvem na rtech odcházel z kina. První piráti se pak staly jedním z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Sugar67

Když jsem viděl tento film poprvé, tenkrát ještě v původním znění, tak mě výkon Johnyho Deppa totálně dostal. Jako kdyby mu tahle role byla šitá na míru a on si toho pořádně užil! Ačkoli je český dabing skvělý, doporučuji originál. Triky, výprava, děja a výkony skvělé a k tomu všemu perfektně volená hudba, kterou už dnes po pár tónech poznají aj malé děti. Jednoznačně za 5! ()

wild_angel

Film je veľmi príjemným spojením dobrodružna s humorom. Myslím, že každý si pri ňom príde na svoje. Postava kapitána stvárnená Johnnym Deppom je veľmi dobre zahraná. Myslím, že obsadenie samotného Johnnyho bolo výhrou. Jeho vtipné názory a postrehy film oživujú a dodávajú mu typický ráz. Film je príjemným sa vydaním po vlnách sprevádzaný vtipným kapitánom so špecifickým náhľadom na svet. ()

Honey007

strhující Johny Depp, skvělá výprava, vtipné, originální...baví i po dvou hodinách :) a navíc - naprosto perfektní hudba, melodii He's a pirate prostě nemůžu od té doby dostat z hlavy, takže jednoznačných 90%. ()

Socirel

Úsměvné odlehčení jednoho deštivého večera. Kvalitní herecké výkony, hlavně na Johnnyho Deppa alias Jacka Sparrowa nezapomenete, to hlavně díky němu je to tak legendární film. Vizuál je solidní, hlavně maskéři udělali z Johnnyho Deppa toho pravého piráta. ()

Darriel

První setkání s Piráty a zábava na 100 %. Potom, co jsem se podíval na všechny díly mi tento nepřišel tak vynikající, jak jsem si pamatoval. Myslím, že se Depp v dalších dílem mnohem víc odvázal. Samotný děj mě moc neupoutal, zato mě uchvátila hudba, jejíž síla ale pro změnu za všechny ty díly trošku vyprchá a zvágní (motiv na sto způsobů už nepřekvapí) ()

karloskiller

*****///////Ocenění: Oscar- nominace: hlavní herec (J. Depp), masky, střih zvuku, mix zvuku, vizuální efekty ZLATÉ GLOBUSY - nominace: herec v mzuikálu/komedii (J. Depp) BAFTA - masky; nominace: vizuální efekty, kostýmy, hlavní herec (J. Depp), zvuk Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - kostýmy Broadcast Film Critics Association Awards - hraný rodinný film EMPIRE AWADS - herec (J. Depp) FF Hollywood - hollywoodský film roku Irské filmové a televizní ceny - cena diváků pro herce (J. Depp) a herečku (K. Knightley zároveň za Krále Artuše) MTV Movie Awards - herec (J. Depp)////////****** ------------------------------------------------------------ /////-Tržby v USA za první víkend: 46 630 690 $ -////// /////-Náklady na výrobu: 140 mil. $-////// /////-Náklady na reklamu: 40 mil. $-////// ----------------------------------------------------------- Absolutně nejlepší film ze všech Piráti z Karibiku. Zase výborné masky. Svělé triky a je to i Komedie ... Skvělá dobrodružná podívaná. Johnny Depp je mi simpatický a určitě tam patří. Gore Verbinski většinou točil Horory, ale přešel na Akční, Fantazy, Dobrodružné(i Komedie) Mně se to líbilo a proto jsem hodnotil 5*. ()

Ospalek

Skvělá hudba, záživný a bohatý děj společně se skvělými herci, to všechno dalo dohromady další pěkný film zase o něčem jiném. Ale pozor, jsou tam příšery! :-) ()

oleg121

Prví Piráti mali úspech v prvom rade preto, lebo šlo o niečo nové. Zaujímavý mix akcie, humoru a skvelého deja sa v poslednej dobe nevidí tak často a komu nevadila niekedy zlá kamera alebo slabší záver si pokojne môže pridať o hviezdu viac. ()

papez12

Prostredie pirátov som vždy miloval, naopak nemám rád Orlanda Blooma a Keiru Kniglhtley. Čo ale dokáže spraviť Johnny Depp s priemerným filmom je zázrak. Váhal som medzi 5 a 4 hviezdičkami, no na 5 hviezdičiek tomu chýba to WAU. ()

Zoliis

Nečekal jsem že budu tak nadčenej.Pro me je to jasna volba do sbirky...Verbinski presne vedel co chce a to take dotahnul až na platno do posledni tečky..a s obsazenim take nemarnil! ()

Papaczek

Jeden z filmů ve kterém jde spíš o hlavní postavu než o samotný děj. Johnny odvedl kus práce a bez jeho účasti by určitě další díly neměli význam a nejspíš by ani nevznikly. Podle mého názoru role Johnymu ušitá na míru ve které předvedl jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. Příběh není špatný, herecké obsazení parádní, triky a hudební doprovod nadprůměrné ale furt je to 75 procent o Johnny Deppovi. Na film se dá podívat víckrát než jednou a k tomu se i dobře zasmát. Další díly jsou na pár chvilek smíchu dobré maximálně do školní družiny. ()

bratr_jezek

Trochu žánrově vycucanému "pirátství" se tentokrát podařilo dát ten správný rytmus díky nepřekontelnému Deppovi. Ostatní mu stěží stačí, díky některým trikům se film přesto udrží nad průměrem jiných, ne tak zdařilých "pirátovek". ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)