Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Anderton

"It is too much movie for one movie" povedal kedysi pri propagácii Killa Quentin. A ja nemôžem nič iné, iba rezolútne nesúhlasiť. Je jasné, pre koho je film určený, staré kung fu filmy ma nezaujímajú, ale rozťahané tempo je úplne iná vec, ako vkus. Konečný strih oboch filmov by mohol mať 2,5 hodiny a bolo by to tak akurát. Ak tie narážky a odkazy chápete, asi sa budete baviť viac ako ja. Tarantino si s Weinsteinom urobili čo chceli a ako chceli a tržby spolu s ohlasmi im ukázali, že nie vo všetkom musia mať vždy pravdu. ()

Frajer42

Pěkné, dokonce velmi pěkné. Tohle je jedna z mnoha představ, jak si představuji kvalitní film. Quentin Tarantino je výborný režisér a tohle bude dost možná jeho životní dílo. V pozadí stojí slušný příběh a v popředí obrovská honba za pomstou. Moc pěkně nasmímáno, velmi zajímavý styl vypravování. Vizuální stránka stojí velmi vysoko nad obsahovou. Ale ten, nazveme ho slušně, jednoduchý obsah mi do tohoto filmu prostě zapadá. Nic složitého. Film vytvořený stilem OV (okouzlit-vydělat). Vzhledem ke mně se to tvůrcům podařilo. 4* ()

AppleCore

Byl by to nejlepší trhák na světě kdyby neobsahoval ty zbytečně přehnaný scény kdy tam Uma vymlátí celou naší planetu a možná ještě trochu víc. Taky je tam víc krve než je zdrávo, je sice zábava koukat na člověka co má v sobě meč, ale když z něj vacákne krev asi tak z pěti lidí tak to ztrácí takovej ten dobrej dojem. Jinak naprosto dokonalý. Náhodná projekce na zabití nudy 10.7.2010: Ó můj bože, při opětovný projekci jsem blahem málem pošel, takže né že by to mohl bejt nejlepší trhák, on to nejlepší trhák prostě je! ()

boshke

Opravdu vypiplaný film, ač na mne možná až moc krvavý... Na Lucy Liu mně přijde úsměvné, že celé její kouzlo spočívá v tom kamenném pohledu, který celý film téměř nemění. Co mne poněkud vyděsilo, je téměř dvojnásobná stopáž prodloužené verze filmu; vždyť to už musí být úplně jiný film, ne? 80% ()

Kothy

Tohle byl první film, který jsem od Quentina Tarantina viděl. Takže jsem na něco takového nebyl zvyklý. Zážitek samozřejmě perfektní. Uma Thurman je tam pěkně rozsekala. Na konci jsem se musel fakt smát. Lucy Liu i Gogo byly důstojné protivnice. Nesrovnatelné s 2. O hodně lepší. Nevěsta je prostě masérka. Celé je to o pomstě Billovi. "Můžete odejít, ale své useklé končetiny tu musíte nechat." ()

Spinosaurus odpad!

Začínám si Poison Ivy vážit. Děj nemá hlavu ani patu,Uma jen nadává a je tu naprosto zbytečné násilí. Tohle je jeden z filmů,který kazí dnešní mládež. ()

swamp

Pulp fiction je za námi..nechť žije Kill Bill! Charakterizoval bych ho jako mix mezi již zmíněným Pulp fiction (ona drsnost, vyzařující z celého filmu) a From dusk till dawn od Rodrigueze (tady zase ta působivá a magnetická B-čkovost)! The Bride (Uma Thurman) nás provede celým snímkem tak svižně (a surově:) že si nakonec řeknete jediné..KILL BILL! ()

Sašenka165

Dílo, které mě přivedlo k "bohu" Quentinovi. Naprosto mě uchvátilo. Než jsem to poprvé viděla, nevěděla jsem, co to znamená "drsný film". A že je Kill Bill drsný až dost. Co je však nutné dodat - není drsný zbytečně a neopodstatněně (jako je tomu u většiny dnešních krváků). Navíc je vše podpořeno suprovou hudbou (jako vždy :) )... ()

Okara

Film, jehož název lze pochopit již z první scény. Nevím co chválit dříve, co se týče provedení. Použití nechronologického děje, skloubení hraného, černobílého i animovaného formátu, technika krve, využití jazykového potenciálu, kultovní hudbu a především mnoho legendárních scén. Dokonce i typický tarantinovský příběh mi sedl a herecké výkony také výborné, takže sám vlastně nevím, proč nedávám plné hodnocení. Zkrátka i po několikáté projekci je celkový pocit z filmu chladný, jako mysl úžasně hrající Umy. Škoda. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

meave

Čo je také skvelé na tejto tarantinovke, že má také vysoké hodnotenia? Chviľu som nad tým premýšlala a potom som na to prišla. Všetci občas túžime po pomste a ona TO urobila. So štýlom a gráciou. Dokázala to, čo sme my neurobili, pre svoj strach, alebo morálku, alebo trest..ale ona na to kašle /Tarantino tiež/. Podstatné je urobit TO a zabiť päť ľudí. Využitie anime a demonštrácia krvou je tiež veľmi zaujímavý prvok. Som zvedavá na Vol.2 ()

nascendi

Kill Bill považujem za guláš, v ktorom nájdete lahodné kúsky, ale aj také, pri ktorých vás môže napnúť na zvracanie. A podľa rôznosti chutí degustátorov sa roztvára aj paleta hodnotení tohto nejednoznačného filmu. ()

predators

Zabít Billa! To je, oč tu běží. Ale před tím si musí proklestit cestu skrze nelítostné zabijáky, kteří ji připravili o všechno. Vlastně skoro o všechno. Měli ji zabít, ale neudělali to. Nyní příjde odplata nejhorší. Noční můra samuraje v těle Umy Thurman. Zajímavé souboje, krev stříkající z useklých končetin, skvělá hudba a již tradyčně netradyční styl Q. Tarantina. A pak je tady ještě "dvojka".... Zajímavosti: 5 useklých hlav, 7 rukou a 9 nohou, jeden rozpůlený a jedna skalpovaná... slušná bilance na někoho, kdo 5 let prospal, né? :-) 77% ()

PetrPan

Chvílemi až magicky oslnivý Tarantinův opus na téma bojových filmů mě nadchl, tato první vizuálně a hlavně hudebně dokonalá část doslova nabitá nadsázkou, černým humorem, akcí a Tarantinovským stylem je filmovým pošušňáníčkem nejen pro fanoušky "maniaka z videopůjčovny". ()

cukorek

Od perfektných mafiánskych historiek Tarantino trochu odbočil a vyrobil niečo originálne, niečo v čom zachoval známu drsnosť, chladnokrvnosť a k tomu všetkému ešte priložil krásnu ženu a to do konca v hlavnej úlohe, čím oživil vyrovnávanie si účtov a celú tú krvavú hru. Uma Thurman bola ako zrodená pre jeho dômyselný plán, do ktorého vynikajúco zapadla a svojou pracovitosťou pôsobila na oko ako "mierumilovná včelička, ktorú si človek nemohol pohnevať, pretože hneď ho prebodla svojim jedovatým žihadlom". K hereckému výkonu sa pridala rozmanitá a excentrická výprava, ktorá vybočila z bežných radov miest a zavítala na vidiek ako aj na iné prírodné miesta americkej krajiny. Významný vplyv malo aj doprevádzanie deja historickým, samurajským mečom na ktorý sa nepriamo dej uprel, dobré zvládnuté akčné momenty a v druhej časti aj ponorenie a nádych do filozofie a spôsobu života ľudí vyznávajúcich bojové umenie. Tarantinová tvorba patrí do môjho obľúbeného "klobúka" z ktorého kúzelník (Tarantino) vždy vyčaruje nejaké prekvapenie. Obidve časti boli pre mňa úspešné aj keď druhá bola o niečo slabšia, ale to nemení moje hodnotenie a obe si zaslúžia 100%. ()

Slarque

Pokud film začíná starým klingonským příslovím, je jasné, že ho tvůrci neberou moc vážně. I když krev chvílemi málem cáká z plátna, všude je cítit nadhled a spousta proklatě černého humoru. Uma Thurman i Lucy Liu jsou perfektní, ale nejvíc mě dostala ta animovaná pasáž. Začátek je to dobrý. ()

WANDRWALL

Vynechal bych bojové scény, je to zbytečná brzda a práce počítačů, neb Uma Thurman neumí udělat ani gymnastickou hvězdu, natož přemet. Je zajímavé, že samotný Tarantino říká, že nejlepší scéna je ta, jak syn čeká na svého otce, a pak jdou do chrámu Páně a táta syna poučuje, ten ho informuje. Ano, jen tahle scéna je skvělá. A taky jak si žena, co jde zabít v nemocnici píská písničku, to je moc pěkná skladba a chytla se tehdy celosvětově. Zbytek je odpad. ()

Willy Kufalt

Podprůměrnému a obsahově tuctovému akčnímu filmu, kterému navíc nejsou cizí ani totální logické lapsy, se díky Tarantinovi dostalo mimořádné formální stránky. Menší problém mám s tím, že ve výsledku mi není příliš jasné, zda má jít o komedii / parodii nebo naopak o vážně myšlený film, resp. s tím, že pokud už se tedy film silně ocitá na rozhraní vážného a parodického, zcela neuváženě bez ladu a skladu tyto oba protikladné póly střídá, jak přijde velkému tvůrci na mysl. Vybrané akční scény sice Tarantino stylizuje natolik absurdním nebo černohumorným pojetím, že parodii připomínají a po nadhledu ze strany diváka přímo volají, ale v rámci celku na mě tyto scény působí spíše jako malé odlehčující „úlety“ mezi zbytkem, který se včetně hlavní postavy bere až příliš smrtelně vážně (až je to občas uprostřed všech těch spomalovaných akčních sekvencí k smíchu spíše nechtěně) a to i v částech, kde dochází na těžce nelogické zvraty, např. SPOILER! Vyčerpaná ochrnutá žena se po 13ti hodinách námahy v autě najednou zázrakem uzdraví a nenese ani jeden příznak či následek těžkého zranění? KONEC SPOIL. Dějově i mnoha výraznými prvky je to dohromady takové skloubení Lady Snowblood, Zabijácké elityNevěsta byla v černém (přičemž všechny tyto filmy se mi líbily jako celek určitě víc, než Kill Bill). Ale proč ne. Musím říct, že díky režisérově práci s vizuálem a hudbou mě nakonec tento kousek i přes výhrady, neoblibu žánru, občas rozpačitější pocity či mou obecnou nechuť k filmům naplněným hektolitry krve začal postupně docela bavit. Osobitně bych vyzdvihl stylovou animovanou pasáž a následnou kapitolu se zajímavou postavou japonského barmana a výrobce samurajských mečů v jedném. [60%] ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)