Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

Max Q.

Příliš roztřesené a to nemyslím jen kameru. Další mstitelský film, který mě bohužel ničím nepřekvapil a brzy zřejmě upadne v zapomnění. ()

m.xFuck

Přeslazený konec to pokazil a za ty vystřižené hanbaté scény bych někoho kopl do hlavy. Radhu mám rád už od pitch black :) ()

vodkasesemte

Do you ever see the hand of God in what you do? The Bible says, Be not overcome of evil, but overcome evil with good (Romans 12/21). Failure to fire. A bullet always tell the truth. Trained or untrained? St. Jude, saint patron of lost causes. Its crazy, huh? One week we are figuring out which nightclub to go to and the next thing I m reading Bible. I m gonna kill em. Anyone who was involved. Anybody who profited from it. Anybody who opens theirs eyes at me. Máme stejnej plán. You kill em all. Spolehni se. He can go places we cant. What are you gonna do? What I do best. Revenge is a meal best served cold. Pin number 4747. The forgiveness is between them and God. Its my job to arrange the meeting. I m just a professional. ()

AndrewNewman

V pohode film, ktorý ale diváka emočne zaujme až vo finále. Najviac mi na sledovaní ale prekážal Scottov roztrasený štýl a celkový vizuál. Scenár je v pohode, ale taktiež žiadna sláva, ale zo šedého priemeru to vyťahuje charizma Denzela Washingtona a roztomilosť skvelej Dakoty Fanning. ()

Lina

Tak vypadá pomsta, když někdo ztratí zábrany. Příběh i postavy mohly být určitě propracovanější, ovšem kdo chce ostrou akci, dostane jí tady docela slušný příděl. ()

AVP

Nářez jako prase. Tony Scott je ďábel a Washington v roli Creasyho dokonalej. Nečekal jsem, že bude v něčem lepší než v Training Day. A tady opravdu jede. ()

matoada

Som prekvapeny tolkymi dobrymi reakciami. Podla mna je to dost nezvladnuty film. Po "zabiti" dievcatka sa nahle zmeni zaner a je z toho hlupy akcny film, aby sa to uplne nakoniec zvrtlo na neznesitelnu melodramu. Az na herecke vykony podpriemer. ()

Dr.Lazarus

Film s dosť naturalistickými scénami. Washington hraje naozaj dobre klasického skrachovalca, ktorému znovu dodá chuť do života malá Dakota Fanning. BTW: Nezdá sa vám že táto malá hraje snáď všade? :P ()

Little

Přesněji 3 1/2 *. Film Tonyho Scotta je standardním thrillerem, ve kterém mě zaujala hlavně malá Dakota Fanning alias Pita. Ona je tou největší hereckou hvězdou snímku, ve kterém tvůrci nešetří brutálními záběry. Osobně se stavím na tu stranu diváků, kteří obdivují "trhanou" kameru. Tím pro mě film získal na realističnosti. Denzel Washington mě, přiznávám, trochu zklamal. Čekal jsem trochu větší charisma v roli bodyguarda, ale i přes některé slabší momenty je jeho výkon dobrý. Příběh jako takový má dobrou zápletku, překvapivé momenty a oceňuji jen napůl šťastný závěr. ()

Sekel

Krasne dilo. Film jsem shledl uplnou nahodou, aniz bych tusil od koho to je a o cem to bude a musim rict, ze me dostal. Prvni tretina, kdy si Washington leci traumata alkoholem a postupne se sblizuje s Fanningovou se mi zdala nudna, az do te doby, nez sem si uvedomil, ze se s postavami smeji a vubec to cele prozivam vic, nez normalne. To jsem si jeste myslel, ze sleduji nejake jako rodinne drama. Pri unosu Pity, me ale Tonny Scott rychle uvedl do prave reality filmu a kdyz se Creasy dal do prace uz sem jenom cenil zuby. Brian Helgeland umi psat scenare a T.S. je umi natocit, Washington je herec a Dakota Fanningova je talentovanejsi nez si vsichni myslime. (Skoda ze neni kluk, ona by Endera zahrat rozhodne zvladla) ()

Cid

Takhle má vypadat film, který vtáhne, drží a nepustí.Film který vyloudí slzu i úsměv a je dobrým důvodem si zase zajít do kina. Denzel Washington je Pan herec a tahle role je mu šitá na míru! ()

Vlado_B

Ako celok je to jeden divne pôsobiaci film, so silnými momentami v oboch polkách. Necitlivé skákanie z atmosféry, aká je na začiatku, keď sa Creasy zoznamuje s malou, do brutalít druhej polky to však príliš ubíjajú. Celý film pôsobí trocha rozbito - emocionálne /načo ten úvod, keď následné vyvražďovačky aj tak kričia samoúčelnosťou/ a je rozbitý aj nie najlepším rozložením "psychotického" a klasického strihu, takže to celé vyzerá akoby som sledoval dve verzie filmu, čiastočne preložené cez seba. Bolo by ma oveľa viac potešilo, keby bol film po únose dievčatka (výborná Dakota Fanning) pokračoval ako klasicky natočená pátračka, kde hrdina s pomocou nejakých ľudí pomaly, plynulejšie /a reálnejším spôsobom/ nachádza vinníkov a zopár ich vystrieľa v solídnych akčných scénkach /s rýchlym strihom, ale prehľadne natočených a s gradáciiou, nie založených na samoúčelných brutálnych momentoch/. A záver by bol hneď dojímavejší. Takto som sa len zmietal v rozpakoch. ()

emilkac odpad!

nerozumiem prečo má tento film take brutalne vysoke hodnotenie! fakt netušim! v porovnani napríklad s Denzelovým starším filmom Out of Time neobstoji absolutne vôbec! rychle strihy su sice v mode ale tak toto bolo este väčšie šialenstvo než od Baya! takže v tom je podla mna problem filmu! ten neuveritelne rýchly klipový strih! je to strašne nepriehladne! neviem čo sa deje na platne! v päťminutovej pesničke to obstoji v pohode ale tento film ma dva a pol hodiny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pre boha! to je moc! inač keby to bolo natočené starym klasickym štylom osemdesiatich rokov tak by to bol v pohode film asi na štyl komanda...ale bohužel ...podla mna je to odpad! ()

vofo

takhle má vypadat film ve stylu " tak teď jsem se NASRAL a všem nakopu prdel ". Monument zvaný Denzel Washington slvěle kočíruje a tahá celý film. ()

Chuanek

Hodně dobrá akční podívaná, kde konečně jeden hlavní hrdina nepostřílí všechny kteří se na něj jen špatně podívají. Creasy co by odpadlík, který už má nejlepší za sebou, dostane v životě nový impuls v podobě bodyguarda. Hlídáním malé Pipi ala Dakotkou, si podepíše částečně pečeť kde mu stojí, že má na zádech hodně velký terč. Po celkem klidném začátku, který spíše navazuje mezi divákem a hercem vztah, přichází pasáž kde začíná mít příběh trošku obrátky, malá Pipa získává srdce Creasyho a on její, na to ji unesou zkorumpovaní policisté. Creasy ať se snaží co se snaží nemůže malou Dakotu v té chvíli zachránit, podstřelí ho a film dostává nový náboj, jak už v hrudi samotného Washingtona, tak i co se dění týče. Creasy si vybírá místo úniku pomstu a co mu síly stačí, jde si pevně za svým cílem. U filmu se mě líbí, že je konečně hodně reálný a to v dnešní době chybí, kdy jeden hlavňák nevystřílí všechny, jen asi za celý film něco málo zloduchů, kteří by se dali spočítat na jedné ruce. Od půlky to má trošku silnější příběh, a ten konec vás prostě dostane, že někdo vymění svůj zpackaný život za život malého děvčátka se jen tak dneska nevidí, i přes dávné slzy které padli po prvním shlédnutí, musím dát víc než je ta zatracena 4*.8-) ()

saladín.

Tazka divacka schizofrenia: na jednej strane pathviezdickova tema a silny pribeh, na druhej prilis vela nesikovnosti rozhodenych vsetkymi smermi - od dialogov cez situacie po zbytocnost niektorych postav. Scottov prispevok mozno kvitovat len co do prace s kamerou a strihom - plavne snimanie pokojnych pasazi, nervy cuchajuca usecnost nasobi akciu. Avsak i tu by bolo menej niekedy za viac. ()

anubiskt

Klidně mě upalte za rouhání, ale snímek Muž v ohni mám zařazený ve škatulce: i po stém vidění nezačne nudit (a že takových filmů zase moc nemám). Ono to asi částečně plyne z faktu, že miluji motiv pomsty. Vždyť co dokáže člověka naprosto změnit, pro co jiného už by měl sakra správnej chlap zemřít než pro pomstu věnovanou milované osobě (křesťané snad prominou, ostatně - berte mě s rezervou :D). Při vyslovení názvu tohoto thrilleru se mi vybaví Dorian Gray nebo Jekyll a Hyde. Celou první polovinu totiž můžeme sledovat sbližování vysloužilého vojáka, utápějícího se v naprosté životní bezvýchodnosti, s nevinnou dívkou, která mu svým optimistickým pohledem na svět zase otevře oči. Když po dlouhé době najde smysl života, je mu brutálně vyrván z náruče a z úvahy na mezilidské vztahy se stává nemilosrdná řež. Trošku jsem se obával, jestli právě akční pasáže nerozboří výborně vybudované základy, ale každý Creasyho krok je logický a nic se neděje jen tak ledabyle pro uspokojení diváka. Herecké výkony jsou nadstandartní a zvláště Dakota Fanning si mě tímto získala zcela na svou stranu. Na konci filmu jsem po prvním sledování zažil opravdovou katarzi a pěkných pár minut jsem zůstal pohroužen v myšlenkách. Jistě, pár chyb se zde najde - ale vem je čert. Když miluješ, není co řešit (teď mi snad promine autor sloganu :D). ()

gu-staff

Zbytečně dlouhý, zbytečný prostřihový scény, který ničemu nepomohly, konec sladkej tak, že mně ještě teď pálí žáha, já nevim, celý mi to přišlo takový nějaký nedopečený. Ale přesto to bylo celkem zajímavý. 70% ()

májovec13

Skvělá kamera. Tím myslím opravdu geniální. Moc se mi líbí kontrast mezi lehce sentimentální první polovinou a dosti drsným závěrem. Vyzdvihnout musím rovněž hudbu a režii. ()

EnneX

Opět jsem se podíval na tenhle klenot a přes občasné kritické komentáře ani podruhé nemůžu změnit své hodnocení. Tony Scott je pro mě jedním z nejlepších režisérů co znám, stejně jako herec Denzel Washington. Od začátku vybroušený psychologický akční thriller, který vás nenechá v klidu, až do finále. Film, který ve vás nechá hluboký zážitek. A menší poznámka Dakota Fanning je výtečná. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)