Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

DavidS.

Je to tochu buranov pro burany, pudová vulgarita, sexismus a parazitismus na stereotypech namísto skutečné satiry , ale člověk tomu těch 50 minut věnoval... ()

honzii

Okresní přebor fungoval protože uměl být i trochu vážný nebo dojemný. Čtvrtá hvězda měla zase super herce a kreativní vliv Dejvického divadla. Tohle je ale zatím bohužel prázdné panoptikum karikatur bez hloubky. Nepochopím, jak zde někdo může volit slova jako "bravurní", nebo "dobře napsaný scénář". Tři epizody za námi a já netuším, co se děje, kde je příběh, nemám jediný důvod sledovat hlavní postavu dál. Nerozumím, co je jejím cílem, motivací, motorem nebo jaká je uvnitř. Humor to utáhne asi podle toho, jak nízko máte nastavenou laťku. Celkově jsem zklamaný z toho, že po těch zkušenostech Prušinovský s tím namachrovaným Kolečkem nemají ambicí vytvořit něco kvalitního. A největší smutek mě jímá, když celkem talentovaný Hofmann, který se pro tuto roli svým projevem ohromně hodí, nemá absolutně co hrát. ()

-Dawe-

Ty hlášky mají potenciál udělat z týhle "satiry" do deseti let kultovní seriál! Prušinovský a Kolečko, kteří aktuálně u nás nemají žádnou konkurenci a kteří spolupracují už od Okresního přeboru, si zaslouží veliký potlesk 👏 ()

Devadesát Dva

Vzpomínám, že když jsem si poprvé pustil první díl, ihned jsem začal kamarádovi spamovat situace a momenty a hlášky... a když jsem se s ním následující den viděl a šel ven, nemaje čas mrknout na další díl, řekl mi, no, já jsem to sjel až k pátýmu dílu (ten byl tehdy pár týdnů zpět k mání) a začal mi zase on spamovat hlášky, situace a momenty. Na bednu nečumím, ale závěr jsem musel jet, dnes 25.2.2019 live přenos na ČT webu. "Franto. Úhel!" Seriál MOST je nemilosrdně realistický a stejně jako je humorný, je i cynický a přímý. Těším se na opětovné, nostalgické projekce v budoucnu. Hudební selekce je on point, samý vypalovačky, stejný shity, co můžete slyšet v českejch hospodách a rádiích. A Prušinovský opět dokazuje, že je možná největší českej talent, kterej rozumí duši moderního tuzemského člověka, duši té bílé špíny, jakou je většina z nás a dává tomu skvělej punc, že řeší otázky jako rasismus, změna pohlaví, být ztracená existence, konflikty v rodině, rodičovství. Spousta skvělých maličkostí, hlášek, situací, uvažování postav, co tohle dělají kultem už teď. Je veliká škoda, že se Průša tak zásadně rozhodl (nesledoval jsem přímo jak mluvil o tom proč) ale nepokračovat v seriálu. Svým způsobem je tohle zakončení bezvadný a jakékoliv pokračování by ho mohlo spíše a jen nabořit jeho auru, ale na druhou stranu, kdo by nechtěl znovu cítit tu esenci. Takže za mě: "DYCKY MOST!" ()

velkyvezir

Tak tohle se skutečně povedlo. Zrcadlo všem. Další řadu netočit, tohle bylo přesně tak akorát. A vysílání posledního dílu až v 21.45 krásný políček Radě pro rozhlasové a televizní vysílání za její pokrytectví: sprostá slova před 22 nevadí, ale něco tak věky přirozeného jako pánský klobásek ano? Moc bych tvůrcům přál to prodat ven. ()

bari68

Trúfam si povedať už teraz, že MOST! sa stal kultom a prelomovým dielom, ktorý bortí všetky poriadky. Veľká nadsázka humoru, ktorý kurev.ky baví a núti sa aj trochu zamyslieť. Kolečko je génius a trošku klišé : Dycky Most ! ()

Chmur

Konečně se našli autoři, kteří se nebojí udělat si srandu z ožehavých témat - rasismus, sexuální menšiny, cikáni, xenofobie a bílé buranství. Už teď je Most kult a zřejmě se najdou jiní, kteří se budou snažit podobný styl i témáta zopakovat. První díl byl jako zjevení. Druhý a třetí mi přišly slabší, ale pak seriál opět začínal nabírat bránici stahující obrátky. Poslední a předposlední díl už byla spíše vážnější záležitost. No a posledních pět minut mě dokonale uzemnilo. Na Prušinovském oceňuji hlavně dvě věci. Skvělý výběr herců i neherců a dokonalý cit pro zvolení ideální muziky. Laco, Franta, Eda, Ivan, farář, Tonda, Blanka, Luďan i Dáša. Všichni byli skvělí. Co na tom, že jsem Lacovi někdy nerozuměl? Mělo to tu správnou autenticitu. Dycky Most! ()

Zagros

O Mostu se napsalo mnohé a je to nyní vděčné téma. Sám dodám, že jde především o komediální seriál, jehož účelem je pobavit a to se mu povedlo náramně. Některé díly občas sice ztrácely dech, ale jako celek Most funguje skvěle. Postavy byly napsány, obsazeny a zahrány naprosto úžasně a u některých dialogů jsem se smál hodně nahlas a dlouho. České televizi patří tentokrát i poklona za to, že se v době hysterické korektnosti nebála pustit do podobného tématu, kterého se navíc zhostila velmi odvážně. V tomhle ohledu to byl svěží vítr a chvíli jsem přemýšlel i nad pátou hvězdou za odvahu. Bravo a jen tak dále. ()

joora1

Dlouho jsem tomuto hypeu odolával, ale nakonec jsem podlehl. Musím říct, že MOST! je jeden z nejlepších českých seriálů a pan Prušinovský mě opět přesvědčil, že dokáže namíchat náramný balanc mezi komedií a dramatem. Dokonce se pustil i do neprobádaných vod černého humoru v českých seriálech. Vše mu vyšlo náramně. Vyladil skvěle herecký team včele s Matinem Hoffmanem a dalšími. Na mě nejvíc zapůsobil Michal Isteník alias Eda, protože jeho postava byla typickým symbolem takového maloměstského namachrovaného týpka, který ale náramně hláškuje. Výborně vyšel pokus taky i o sociální přesah a sídliště Chánov dostalo velkou mediální pozornost. S takovým seriálem pan Prušinovský opravdu trefil do černého (doslova). ()

papushka

Nejhorší a zároveň nejlepší na tom je, že u nás v Sudetech to takhle fakt vypadá. Jinak opět skvělý duo Prušinovský ft. Kolečko i celej ansámbl :) ()

aquiver

Nekonvenční, trefný, chytrý i zábavný seriál jdoucí proti politické korektnosti, s nejen sociálním přesahem. Od 5. dílu mírný kvalitativní pokles, ale fandit zatím chci a doufám, že tvůrcům talent i nápady vydrží :-) 85 % ()

Gogo333

Prušinovský umí. Čtvrtá hvězda, Trpaslík a Autobazar Monte Karlo byli pecky, ale tohle je snad ještě o level výš. Co epizoda, to hromada hlášek. Herecky výborné, příběhově též. Epizody utíkaj jako by měly jen 10 minut jak se člověk baví. ()

Muruk

Luďan není rasista, on je jenom debil. Pavel/Dáša má pěkně vytvarovanou pičku a když je rozrušený/á, tak mu/jí trochu přeskakuje hlas. Čočkin má podnikatelský talent, ale nemá wifinu. Faráře by nikdo neměl poslouchat, když je opilý (což je furt). Eda mrdal v bordelu... No fakt!!! Romanka je jako tramvaj z Mostu do Litvínova a navíc nenosí vlasy do palmičky. Franta je cigán, ale domestikovanej. To ty jeho bratranci z Chánova ještě ne. Třeba Lacovi se furt něco nelíbí, ty jo. Tonda to zase se Snědou tísní myslí vážně, ale na rozdíl od Luďana není koordinátor. A Ilonku už Luďan dávno nevytočí. Teď ale hlavní věc: co na to diváci? S výjimkou takovejch těch "konzervativních" (v čele s panem poslancem Foldynou) slintají blahem! DYCKY MOST! Nejlepší epizoda: 1x04. Nejoblíbenější postava: Luďek Říha (Martin Hofmann). Celkově: 95/100 ()

Stružák

Jako celek je u mě MOST! těžkej průměr. Resp. jsou tu díly, který maj potenciál a ždímou ho, co to dá, ale bohužel jsou zde i slabší a dokonce i vysloveně blbý díly. Jak už to u českejch "komediálních" počinů bejvá, tu a tam si někdo usmyslí, že aby se lidi zasmáli, tak stačí postavám vložit do úst pár vulgarit. 💩💬 Ano, ono to někdy funguje a tu a tam se to do děje fakt hodí, ale nemůže to fungovat furt. Scenáristům občas odešla pověstná Múza a zůstali bez polibku, díly pak skončily bez nápadu nebo s dějovými berličkami. Ve výsledku si MOST! budu ale pamatovat taky pro neotřelé a odvážně zpracované téma, pro fantastickej soundtrack a výbornou hlavní roli Stárkový i menší sympatický roli Jirky Schmitzera (hrál vůbec, nebo tam byl sám sebou? 🤔🙂). ()

Junglista

Nakonec bohužel trochu zklamání. Pánové Kol + Pr vždycky začnou totálně rozsekávacím úvodem a od půlky je to kvalitativní sešup. Stalo se to u Čtvrtý hvězdy a nerad to říkám - tady taky. Kdybych měl hodnotit první polovinu, tak je to za čistejch 5* a ani nemrknu okem. Luďan absolutní (a úžasný) hovado, naprosto za celou kariéru nedoceněnej Cyril Drozda a můj novej oblíbenec Michal Isteník. Ten tu celkově zahrál asi nejlíp. U scény s rozsekáním mrazáku jsem se řezal asi 10 minut. Taky chválím vkusně vybranou hudbu. Ale pak zmizel humor a už jsem spíš tak jen ze zvědavosti koukal, jak to dopadne. Okresní přebor už asi nikdy překonán nebude... P.S.: admini ČSFD prominou, ale tohle si neodpustím - Milí uživatelé, nechcete už jít s tím trapným kádrováním kohokoliv s jiným názorem (sluníčka vs voliči SPD vs voliči Zemana vs pražská kavárna... ano, obě strany) do prdele? Na to máte fejsbuk, abyste předvedli svou "inteligenci", aspoň sem to netahejte. ()

SpaceOdyseus

Fajn serial, ktery obcas zasusti papirem v dialozich, kde se obcas zapletka portlacuje prilis na silu a kde jedina postava bez zapornych vlastnosti je trans. Rozhodne to neni revoluce televizni tvorby, rozhodne to neni pocin, ktery vyresi rasismus, ale fajn serial to vskutku je. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020