Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (viac)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

intro

První Blair Witch je kult, dodnes si pamatuji jak jsem byl z toho připosraný :). Nejnovější zpracování se tomu nemůže rovnat. Jo od půlky to má sice celkem ucházející atmosféru, ale na víc než průměr to nestačí. No i tak, ale film stojí alespoň za jedno shlédnutí. ()

Hedy

Blair Witch dokonale ukazuje jak by to vypadalo kdyby si štáb Gave Encounters zavítal do lesa opékat špekáčky. Přeskočte rovnou první půlhodinu nudného blábolení o ničem a vrhněte se rovnou na film. Skupina vysokoškoláků (originální) se s natáčecí výbavou za kterou by se nemusel stydět ani vysoko rozpočtový hollywoodský trhák. Při hledání domečku se nakonec skupinka, ve které se nachází dva podivní jedinci, utáboří na pěkném místečku vše se posere. Nad stany se objeví voodoo panenky. Dva podivní jedinci odejdou. Skupina se tedy rozhodne pokračovat dál v cestě. Jenže pak se jim to přestane líbit tak se chtějí vrátit zpět. Problém nastává v době kdy les projde tak drastickou a magickou změnou že se nemůžou dostat ven. Hned na to je v noci příjde postrašit zlá ježibaba která má v oblibě kácení stromů. Hned na to ulítne stan tak se celá parta rozdělí jako ve Scooby Doo. Jenže na rozdíl od Záhad s.r.o se oni chovají jako banda imbecilů bez pudu sebezáchovy. Když poslední dva přeživší totiž najdou dům tak se do něj i po událostech z předešlých dnů vydají dovnitř. Po několika desítkách minut nesmyslného mávání kamerou ze strany na stranu se dostáváme na půdu kde se nám na uspokojivých pět vteřin ukáže ježibaba v podobě anorektické důchodkyně důchodkyně vysoké až do stropu. SPOILER-Všichni zhebnou-Konec SPOILERU. Kdyby se film začal chovat jako horor už v první hodině tak by byl možná lepší ale za tohle dávám 3 voodoo panenky. ()

ac1976

Nesympatický brat mal štyri roky keď mu zmizla nesympatická sestra, tak sa ju vyberie po dvadsiatich rokoch hľadať a máme námet na ďalšie pokračovanie. Aké originálne. Aby to bolo v súlade s dnešnými pravidlami, nesmie zabudnúť okrem dronu a pamäťových kariet pribaliť aj dvojicu nesympatických negrov a hurá na výlet. 1* len za krátku návštevu podzemných tunelov, to bolo príjemne klaustrofobické. Položme si na záver 3 dôležité otázky. Je Peter Lipa starým otcom albánky menom Dua Lipa? Je Air Wick bratom Johna Wicka? Bolo nutné natočiť túto zbytočnosť? Odpovedaj si každý sám. 😀 ()

J.Mayen

Velmi prijemne prekvapeni, chvili jsem i premyslel, ze bych dal plny pocet, nebyt toho neustaleho blikani, prepinani a vypinani kamer, vypinani baterek atd, doufal jsem ze je to v dnesni dobe uz je prezitek,ale vidim, ze tvurce laka neustale zkouset divakovy nervy. ()

Stumbleine

3/4 filmu vyloženě otravné..Zprofanované lekací scény found footage žánru, které nesnáším - někdo se rozhlíží s kamerou, a nejednou se objeví jeho známý v bezprostřední blízkosti po boku, aniž by ho slyšel přicházet, a kameraman se lekne. Trapas. A ty dialogy.."Věřil jsem, že má sestra v tom lese stále je" Tak určitě hochu..po dvaceti letech poté co zmizela..se možná někde pod šiškami její prohnilé kosti opravdu válejí..snad až poslední půl hodina filmu se dá považovat za horor, nicméně co se týče found footage žánru, nechal bych se poučit od Shyamalana, jak z toho v současné době stále ještě něco vytěžit ()

jirijo

Blair Witch: 20 let poté nepříliš umně lavíruje mezi pokračováním a remakem prvního dílu, aniž by se rozhodl, čím chce vlastně být. Na jedné straně rozvijí nové motivy - např. bratr Heather, na straně druhé však nepokrytě vykrádá vše, co v jedničce fungovalo - např. naháněnou v domě atd. Dále více akcentuje příklon až k velkému mysterióznu, což mu škodí - hrátky s časem, voodoo... Tvůrci navíc tlačí na pilu velmi okatě - něco jako seznámení s postavami neexistuje, téměř okamžitě s nimi šup do lesa, kde se ztratí a začne peklíčko... První díl nás týral stupňujícím se napětím a bezvýchodností až téměř k nepřežití - celý den jdeme, jsme pořád v lese, a dopr..., další noc, strašení, další den jdeme, jsme pořád v lese, a dopr..., další noc, větší strašení. Na to trojka zcela rezignuje a pálí na nás ze všech laufů skoro od začátku. Herci jsou velmi nevýrazní, až nesympatičtí. Zatímco v jedničce jsme se stali součástí partičky ztracených a o hrdiny jsme se báli, ve trojce to nehrozí - hrdinové jsou nám buřt. Tentokráte zahlédneme i něco z čarodějnice, ale ruku na srdce (a hlavu na špalek) - bylo to opravdu nutné? Nejvíce se přece bojíme toho, co nevidíme. Závěrečná cca půlhodinka, kdy nastane čarodějnické inferno a hrdinové dostávají nálož, vytáhla tuhle lesnickou báchorku do lehce kalných průměrných vod. Takže na skvělou jedničku se dívá za skutečně z dalekého odstupu a prakticky stejný "náskok" má před strašlivou dvojkou. ()

AndrewNewman

Oveľa lepšie ako prvá časť. Tá nám neponúkla praktický nič, okrem pár rozprávok bratov Grímovcov o jednej ježibabe čo láka janka a marienku do perníkovej chalúpky. Fakt des! To druhá časť nám priniesla oveľa sympatickejších hrdinov a hlavne viac desivejších momentov. K tomu to skvelé finále mi dokonca vyrazilo dych. Po skvelom domčeku s nabitým dedkom je toto druhý súčasný horor, ktorý ma príjemne potešil. :) ()

B3n odpad!

Ako sa najlepšie ohlásiš niekomu, kto ťa v noci hľadá v lese? No predsa tak, že ho znenazdajky prepadneš zo zálohy, aby sa zľakol. Toto sú jediné nástroje, ktoré režisér ovláda na vytvorenie atmosféry. Najprimitívnejšie ľakačky, ktoré sú navyše tak husto pri sebe, že úplne strácajú význam. Spolu s dementnými postavami a nulovým scenárom, pozostávajúcim najmä z hysterického škriekania mien v nočnom lese vytvárajú film, ktorý radšej ani nemal byť natočený. Hnoj. ()

Cechyno4

Další pro mě rozporuplné hodnocení. 70 - 75 minut filmu obrovská nuda. A posledních 15 minut skvělých, dech beroucích a připomínající konec jedničky. Ovšem to co tomu všemu předcházelo bylo slabé. A jak tedy tohle jako celek vlastně hodnotit ? Trojka je nadprůměr. Ale za 15 minut si tohle tři hvězdy nezaslouží. Tudíž dvě a k tomu pocit toho, že jednička prostě zůstává a troufnu si říci navždy zůstane nepřekonatelným fenoménem. ()

ZHODNOTITEL

Další pokračování na nejznámější found footage. Úspěch opět nezaručen. Působí to spíš směšně a navíc to svým zpracováním popírá samotný žánr. Natočit kvalitní found footage není zkrátka žádná legrace. ()

sabo5

Mnohonásobný posun od Blair Witch 1 kde se nic nedělo se konečně aspoň v tomhle díle něco pořádaného stane vypadá to že tvůrce se inspiroval Grave Encounters 2 a vzal si z něj dost podobných scény akorát je zasadily do lesa plných děsivých větmenů které je vystraší tak moc že je zavede do baráků aby zjistily že video a který jsme se na začátku dívali byl vlastně natočený podle Lízy. Za mě 3* které si pobíhá ním po lese zasloužilý když ne za herecký výkon tak aspoň za fyzicky ()

Pajislav

Chyběla atmosféra, podivně pospojovaný děj. Škoda, protože jinak nápady dobré, jinak plynoucí čas, neustálá tma atd. Možná toho bylo až moc najednou a to škodí... ()

vodkasesemte

Tj píčovina. Tvl, takovejch negru, jděte do píči. Na ty filmy se už nedá dívat, všude naserou odpornýho negra. Nejstrašivější věcí na celém filmu byli ti negři. - Thats slang what ppl say in military - Copy that, over that - Negrovi hrabe - Vejš to nejde, moc řídkej vzduch? - Potřebuju brokovnici - Člověk je společenský zvíře. Většinou - Why do you have to eat it like that? - Im uncomfortable with this - Eat it a little bit quicker (to bude asi nej scena z celýho filmu) - There wasnt much of a trial system back than - Townsppl took her out to these woods. Tie to the tree and left her to die of EXPOSURE. In the spring they went back (záleželo jim na ní) to look for her body, but there were no trace of it. They assume shewas eaten by animals or something, but then ppl in the town start to disappearing - Asi jako psi u nás ve vsi – vesnice, kde se ztrácejí psi – to zní dobře, uděláme z toho legendu - Lidi se od tý doby nezměnili. Jsou jednoduchý jako Lego. Zaslouží strašlivou smrt - Musím si přečíst nákou pěknou knížku - Jako ten konec byl parádní. Ale to bych to musel vidět celý, abych to dokázal docenit. Konečně bylo něco VIDĚT! Takže zvedám na konečných asi 2 bodu. Kdyby tam těch negru bylo mít, tak bych šel možná i vejš ()

Taron

Pro mě to bylo celkem příjemný překvapení, vzhledem k tomu, že jsem fakt žádnou bombu nečekal. První polovina filmu je celkem hloupá a chvilema úsměvná, ke všemu prošpikovaná úplně nesmyslnýma lekačkama, ale druhá půlka je pak sladká, nebo spíš hodně hořká, odměna. Vyhrocení jde pak do hodně brutálních výšin. Vžít se v některých scénách do hlavních hrdinů bylo téměř až nesnesitelný. Škoda zbytečných chyb, je to skoro na 4*, ale žel opravdu jen skoro. ()

Nikolas__

Nebýt dementního konce (doslova jsem si v hlavě říkal: aha tvůrci chtějí aby jsme si mysleli že to skončí jako jednička a aby jsme byly zklamaní a pak se tam něco objeví.. - a ono se fakt nic nestalo, to si děláte srandu?) bych dal hvězdy čtyři. Film má děsivou závěrečnou část, alespoň než se objeví to co se objeví, nějaké dobré postavy, a dobré tempo. Osobně mi film ale tak trochu kazí tajemnost jedničky kterou mám fakt rád, tím co nám tu ukázali, ale tak je to (doufám) poslední díl, tak proč ne. Kvalitní horor. ()

drotn1ng

je to neskutečně ukřičený, nerozvíjí to první díl, hlavní hrdiny neznáme dostatečně (dlouho) na to, abychom s nimi soucítili. hvězdičku jsem dala snad jen kvůli tomu, že konečně v nějakém thrilleru přemýšleli a vzali si s sebou dostačující vybavení (např. drona). ()

shinbone

na rozdíl od originálu z 1999, tohle už nezní autenticky.. tvůrci se měli vykašlat na ten found footage koncept, protože ho stejně dělali blbě, a místo toho točit normální kamerou. ()

Sharlis odpad!

Chcel som napísať, že toto bol asi najhorší horor aký som kedy videl, ale mením to: toto bolo najhoršie video, ktoré som kedy videl. Ak potrebujete upresniť: Všetko je točené z kamier protagonistov a z toho vyplýva i kvalita záberov. Druhá polovica filmu je celá točená v noci a z toho vyplýva i kvalita záberov. Vo filme uvidíte 0x smrť, 0x násilie, 1x krv (jedno dievča si v úvode poreže nohu), 0x niečo nadprirodzené, 0x sa vyľakáte, 0x sa niečo ČOKOĽVEK stane, lebo toto bola jedna dlhá skurvená neskutočná nuda, kde som bojoval sám so sebou, že to dopozerám a ono sa to možno zlepší. Nezlepšilo. Ak som nejakému filmu dal tuto odpad, tak toto je ešte o úroveň horšie. Mohol by z toho byť skeč na youtube a možno by to malo viac lajkov ako dislajkov, ale asi ani to. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)