Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (38)

Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (S03E02)

Jaksi se vytratilo Hopperovo charisma a je tady jakási bláznivost, kterou kypřila Joyce v první sérii. Zatím jediná věc, která mi vadí. ()

Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (S03E04)

Jednoznačně zatím nejlepší epizoda třetí sérii, i když mě malilinko začíná nudit linka s Dustinem a Stevem. ()

Kapitola pátá: Armáda (2019) (S03E05)

Bohužel už mě ta čtveřice dole nudí trošku víc, než by bylo zdrávo, a vlastně celá tahle ruská linie se mi do ST prostě nějak nehodí. Samozřejmě pořád je čas ji aspoň nějak solidně uzavřít. ()

Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (S03E07)

Až moc emočně a dramaticky náročná epizoda na můj nervový systém. Tohle už nezvládám. "предатель" ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

K tomuhle se ani nedá vyjádřit. "But, please, if you don't mind, for the sake of your poor old dad, keep the door open three inches." ()

Season 4 (2022) (S04)

Skvělá série, která kvalitou krásně navazuje na předchozí dvě. Od první epizody intenzivní hororová atmosféra a samozřejmě nemohly chybět ani emoce nebo dechberoucí momenty, tentokrát i s adekvátním doprovodem dobových songů (ano, Kate, mluvím o tobě). Už potřetí se opakuju, proto není potřeba nic víc dodávat. Tenhle seriál je prostě radost a tím to hasne. ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Úvodní otvírák čtvrté série nám nabídl v podstatě seznamovačku jak s novými postavami, tak s osudy těch starých. Já jsem si první epizodu užil náramně i s přispěním první mrtvolky v sérii. A hádám, že první z mnoha. ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Druhá epizoda a už jsme se dočkali klasické Dufferovské mysteriózně-hororové atmosféry, která je od začátku hlavním tahadlem seriálu. Skvělá práce, kluci. Jen houšť. ()

Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (S04E03)

Poprvé jsem měl chuť nasadit jen čtyři hvězdy, ale rozhovor s doktorem mě přesvědčil, že nechci. Zatím nejintenzivnější závěr z epizod ze čtvrté série. ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

Poprvé mě epizoda nebavila tak, abych jí mohl dát plnou palbu. Konec byl přece jen trošku očekávaný. ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Moc mě nenadchla pasáž v domě Suzie a celkově bylo tempo takové pomalejší. Eleven se moc nepohnula, ale závěr nám aspoň ukázal něco nového. ()

Kapitola osmá: Tatínek (2022) (S04E08)

Epizoda, jak říká název, byla především o vyústění komplikovaného vztahu El s Papa (nebo s Papou?), které vedlo v ohromný klimax plný akce a emocí (chudák Will). Do toho ještě ta příprava na bitvu Hawkinsovské skupinky a velice se těším, až do příběhu ještě promluví jednoduší basketbalisti. Jdeme na finále. ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

Bohužel jsem nebyl nějak úplně stoprocentně vtažen do atmosféry a některé momenty se mnou nic neudělaly (a byly tam trošku navíc), tudíž plnou palbu dát nemůžu, přesto bylo několik scén plné epičnosti a emocí projevených i z mé strany, to mi zatím v žádném finále nechybělo. Čtyři hvězdy jsou pro mě zklamáním na poslední epizodu série. To jen vypovídá, jak skvělým seriálem Stranger Things je. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry